Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 2)

  • 41 695
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 287
Момичета, от коя седмица започнаха да ви гледат за разкритие?
Тези, които са имали вече такъв преглед ще споделите ли как е положението - имате ли някакво разкритие и ако да - колко см?

# 661
  • Мнения: 28
Честити да са всички бебета ❤

Относно помпата - аз взех по препоръка на няколко приятелки philips avent natural motion електрическа, но я поръчах от Amazon беше намалена на 70€.
Относно прането и аз изпрах всичко на 40 градуса и после пуснах в сушилнята, даже и гладих след това ама просто, защото ми доставя удоволствие да гладя и съм се ентусиазирала 😁
Моят багаж вече е стегнат, за да съм спокойна че всичко, което зависи от мен е готово. Май така се успокоявам от неизвестността на това, което предстои.
Като чета вашите истории и че вече се появяват все повече бебчета, ми става много мило и нямам търпение ❤

# 662
  • Мнения: 328
Честито на всички мами. Да сте живи и здрави и вие и бебенцата! ❤

Аз не съм съгласна, че ако потръгне кърменето, помпа не е необходима. 😅 За втори път кърмя и не виждам как ще оцелея без. Първият път си докарах хиперлактация, независимо, че изчетох доста материал по темата и се смятах за подготвена. Толкова много кърма течеше, че мислех, че си правя добро като цедя често. Впоследствие нормализирах нещата.

Сега, разбира се, бях и опитна и казах, че ще цедя само при необходимост и то до облекчаване. Е, гърдите ми от ден 1 са на камък (кърмата ми слезе веднага, дори след секцио) бебето си суче, аз цедя рядко и то по максимум 20-30 мл от гърда. Даже гледам да избягвам помпата и да цедя на ръка под душа. Но хич без помпа - абсурд, независимо, че гърдите ми вече са що-годе меки и се нормализираха нещата.
И както казва една моя позната - мед. лице - който си го има заложено - си го има. Първият път мислех, че всичко става много лесно и бързо и тн заради естественото раждане. Сега след спешното секцио, една моя позната акушерка ми бута гърдите и ми вика “след секцио ще чакаш, по-бавно стават нещата, скоро няма да слезе”. А аз ги усещах, че се пълнят. След 20 мин влезе в стаята, а аз кърмех. Бебето е само на кърма.

Иначе, ние сме добре. Моята госпожица утре става на 10 дни. Ще ходим на фотосесия. Голям стрес ми е, че иска на конкретен час да отидем, но пък току-що да е яла. Това около 9 ч сутринта. Ама аз също трябва да се приведа в ред, а трябва да наглася и каката, да закусва и тн. А сънят е мираж вече и усещам колко зле става положението. Изпитвам ужас да остана с двете деца, защото каката ревнува, тръшка се. Имат 1 г.10 м разлика. Понякога ѝ се радва, милва, но през по-голямата част от времето ми търси вниманието и не иска да го давам на бебето. Понякога се чувствам безпомощна. Но се надявам да се наредят нещата. 🙂

# 663
  • Мнения: 1 725
Карди, дръж в течение как се случват нещата с двете деца, че май сме доста тук така.
Иначе аз нямах успех с кърменето. Цедях по 20мл, дохранвах винаги. Цедях уж, за да стимулирам, но нямаше много. Дали имах запушване, не знам или просто си нямам. Аз имам и силиконов бюст, но едва ли е от това. Сега четох за някакви хапчета за отпушване на жлезите, ако се наложи ще се консултирам и с ЛЛ. Надявам се да имам, макар да ми беше сложно на мен. По 1 час кърмене. Кърмих до 40тия ден. Спрях, защото нямах и му откриха непоносимост към кравето мляко и трябваше да минем на АМ без протеин.

# 664
  • Мнения: 42
Честито бебче, Вики! Бъдете здрави ❤
Аз онзи ден бях на преглед за разкритие, имам 1 см. 😃, а тапата започна да ми пада от 13.08. 🤷🏻♀
От време навреме имам болки в кръста и корема, но не са регулярни та сме в очакване всеки ден 😬

# 665
  • Велико Търново
  • Мнения: 882
Вики, честита радост! Нека бъде здрав и много щастлив! Бързо възстановяване! 🍀❤️

Петя, дано твоята да е сполучлива, но в групата на каката едната мама имаше същата помпа и същия проблем😞. Иначе една приятелка има единична на cangaroo (модел не помня) и е доволна.
Забравих да добавя, че моята е cangaroo elegance.

Welt, и аз бях така, но ми изписаха хапчета за кръвното и сега е 105/60 и пулс  70-80. Дано малката вече да е добре и да не се е уплашила много, на колко е 🙂.

Аз ще изчакам да вляза поне в 9 месец и ще глася багажа (то няма и какво толкова да слагам). Че с миналата бременност си купих нощници, изпрах ги и си викам готова съм и на следващия ден влязох за задържане 😄. Ама то това са си някакви мои притеснения.

Cardy, дано да става по- лесно, определено явно вече каката разбира повече, аз ще видя с по- малка разлика като е дали ще разбира по- малко (1год.и 2 месеца).

Забелязах, че в групата на каката повечето сме ин витро, тука повечето породени, ако забременея 3- ти път малко ме е страх да не е групата на близнаците 🤣.

Аз с кърменето имам лоши спомени, сучеше по час , час и половина на час и половина. Така и не успя да засуче както трябва (може проблема и в мен да е бил, не знам). Почти нищо не можех да цедя, с колектора за кърма събирах повече от помпата. Доста болка изтърпях до 5- тия месец, когато тя сама се отби и след това разбрах, че съм бременна.

Сега ще видя как ще е с малко дете, но нямам големи надежди.

Yani, успех!

# 666
  • Мнения: 251
Честити прекрасни новини, Akroma и Виктория Йорданова 740134. Да сте живи и здрави и бързо да се възстановите.

Относно прегледа за разкритие, онзи ден ми беше за първи път, не е най-приятното нещо, но не е и страшно. АГ каза, че разкритие нямам, шийката е запазена и бебето си стои високо, всичко показващо, че тези дни няма да настъпи раждане. Това и малко ме успокои, че все пак термина и края на септември. Приготвих багажа за родилното все пак, да си ме чака, когато дойде времето.

За помпата за кърмене, много бях раздвоена дали ще ми трябва, но все пак се застраховах като купих една ръчна на филипс. Като съвет мога да препоръчам да погледнете в немския/английския амазон, защото там излизат по-евтини въпреки доставката с превозвач.

# 667
  • Мнения: 6 909
Plamingo__, на година и седем е бъдещата кака. Очакваната разлика е година и осем, живот и здраве, така че и аз в клуба с породените.
Поуплаши се, заболя я, но слава Богу, не е нещо сериозно. За нас една почти безсънна нощ, тя се гупка като някоя малко бебе без да ме пуска, но това е бял кахър. Важното е, че е добре. Много е смешно, понеже обича да я гушкам в поза люлка с глава към лявата гърда и явно тежи не само на мен, а и на бебето, защото то се свива силно в дясно.

Мили дами, ако имате въпроси относно кърменето звъннете на консултант, за да ги изясните. Разнасят се всякакви митове и легенди, които внасят повече смут и грешна информация отколкото помагат. Някои са откровено вредни. Казвам го с най-голяма добронамереност.

# 668
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета.
Вчера сутринта след спешно секцио, заради лоши тонове в 36г.с. се роди моето момченце 3,150кг и 50 см. Беше на кислород за малко и днес вече се гушкаме. Пожелавам леко раждане на всички! Бъдете здрави! ❤

Честито мами ❤❤❤ Бъдете живи и здрави! Имаше ли някакви симптоми преди тоновете?


Ами няколко дни го чувствах много по-буен и се оказа, че се е омотал в пъпна връв.

Ой, милинкото ❤ Важното е че всичко е наред! И мен ме чака секцио.. страх ме е, но като гледам колко мами минаха през това и се успокоявам..

Не се страхувай, в момента в който видиш, чуеш и гушнеш бебето всичко минава, забравяш за болки и  дискомфорт. Е не е като след спа процедури, но ще се справиш. Стискам ти палци и пожелавам късмет !
Честото на Виктория и Akroma. Да са ви здрави, щастливи и безгрижни бебчета. Бързо възстановяване.

# 669
  • Мнения: 51
Здравейте! На 23 август с планово секцио се появи и нашият юнак💙

# 670
  • Мнения: 69
Здравейте! На 23 август с планово секцио се появи и нашият юнак💙
Честит син! Здрав, щастлив и смел да е!
Бързо възстановяване!

# 671
  • Мнения: 320
Честито , честито на всички нови мами и техните бебенца …нека бъдат здрави ❤
Здравейте! На 23 август с планово секцио се появи и нашият юнак💙

# 672
  • Мнения: 230
marrinan честит син! Да расте здрав и много щастлив! Бързо възстановяване на теб!

Днес си мислех за раждането доста. Преди 3 години родих за първи път и сякаш нищо не помня. И аз като за първи път се чудя кога да ида до болницата. При първото просто влязох 2 дни след предполагаемия термин. Не исках система, обаче заради лошите изследвания докторите препоръчаха индукция и аз се съгласих в паниката. През ноща ми падна тапата, имах много контракции, но не ги мерих като честота и продължителност. На сутринта минах клизма и ми пуснаха система. Родих сравнително бързо, за около час. Но наистина нямам спомен да имам като тези болки сега. Целия корем ми се стяга, като го усещам в горната част предимно. Долу малко преди пубисната кост отново имам някакъв натиск. Моят лекар е болен. И днешния ни преглед отпада. Отделно имам схващане на единия крак горе сухожилието, което свързва таза.

# 673
  • Мнения: 1 324
Мамита, днес бях на преглед... 36 седмица... Корема ми е половин корем пълен с бебе и другата половина е води. Та, имам много, много, много води. Едва ли ще изкарам до Термин. Но... притеснявам се, че бебо е седалищно.. въпреки, че има място да се върти.. Та то има място за още едно бебе там. Измериха го 2900 гр. Та, към момента се моля да добутам поне до 37 седмица, а ако благоволи да се завърти ще ми е много щастливо.. ❤️

Честито още веднъж на новите мами! ❤️

# 674
  • Мнения: 10
Здравейте момичета. Както Ви писах родих по спешност секцио първото си дете на 22.08. Днес ще ни изписват, а аз от 2 дни плача постоянно колко лоша майка съм и как няма да се справя. Кърма имам още от 3 ден, но той не иска да засуче. Вчера дори помолих за АМ, защото просто плюеше гърдата… Той реве и аз рева. Постоянно съм в притеснение за всяка пъпчица, която му излезе, за ръчичките, че са му синички и студенички понякога.. дали съм му държала главичката правилно всеки път, дали не му причинявам някаква болка или дискомфорт, защото операцията ме понаболява все още и ми е трудно вдигането. Смяната на памперс също ми е доста трудна, той мърда страшно много, аз бързам, за да не се изнерви и да започне да плаче…Много ме е страх от това да се приберем вкъщи и да нямам акушерка на 2метра от мен..
Може ли вече миналите през това мамита, да ми дадат съвет как да се справя психически, защото знам че той усеща всичко и искам да бъда спокойна и добра майка за прекрасното си момченце…

Общи условия

Активация на акаунт