Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 64

  • 23 534
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32 306
Мале Шарпи, серия от 100 клека. Втрещена съм, как издържаш, не знам Joy
Имаш егати и крачката яки.
Аз правя по 15 на серия.

Артемис, видях си книгите на японския лекар - Подмладяващия ензим и Ензимния фактор имам. Купих ги, че беше някакъв празник и имаше намаление в книжарницата в мола за по пет лева и аз нали обичам промоции купих 4 някъде.
Прочетох наскоро Подмладяващия ензим и сега като ме подсети метнах в кухнята и Ензимния фактор, защото явно не съм я чела. Там ще я чета като пуша Flushed
Оказа се, че и на компютъра я имам и ще сложа при другите книги следващия път да има.

# 76
  • Мнения: 4 614
Душо, до 50 ги карам от воле. На 50-тия спирам за около 30 секунди и после още 50. Някъде към 80-тия клек вече ми потреперват краката, ама си ги довършвам. Явно съм свикнала наистина, защото когато започнах преди години на 20-ят клек бях седнала на земята.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 21:12 от sharpy

# 77
  • Мнения: 13 496
До свикване е наистина, по едно време и аз правех по доста. Ама нали съм си шматка, никога не ме държи дълго Grinning Трябва пак да почна че тая моя трътка хич не изглежда добре, то аз я смачках от седене цяла зима...

# 78
  • Мнения: 32 306
Оф, аз имам работа по тия клекове.
То нали скоро ти ме подсети, че не ги правя правилно. И като почнах да ги правя правилно, на 4-та серия от 20 броя ми затрепераха краката като на листна въшка и минах към други упражнения.
Ама аз така правя де. 20 клека, после друго, примерно гирички или лицеви и те така.

# 79
  • Мнения: 7 193
За ензимите - има една книга "Ензимният фактор" на японски лекар. Бях я чела преди години и помня, че беше много интересна. Мисля, че може да се свали от нета.
Книгата е хубава, но тя се отнася за ензимите, които тялото произвежда и синтезира.
А ние говорим за протеолитични ензими, които се приемат на таблетки с лечебна цел или профилактично.

Елора, аз ги пия от края на декември, бях писала и преди в темата, имам облекчение за болките в ставите, но се надявам да ми помогнат за разграждане на фибрина и фибринозните възпаления - излишната протеинова тъкан, което при мен води до запушване на бъбрека, а също и за перикардния излив на сърцето от Ковид 19. В началото на юни ще разбера, когато постъпя в болница, дали ми е помогнало за бъбрека.
Общо взето действат противовъзпалително, с ползи за имунитета, подобрява се кръвообращението чрез разреждане на кръвта и разграждане на тромби - изписваха масово Натаспин в епидемията, който съдържа натокиназа. Всяко възпаление се изолира от организма ни чрез покриването или прикриването му с тъкан или образуване на кисти, това е начин организмът да се пребори, а ензимите разграждат тези обвивки и прикрития.
Серапептазата -  се извлича от бактерии, които се развиват в храносмилателният тракт на копринените буби.
Натокиназата - произвежда се от ферментацията на японското растение "натто".
Бромелайн -  ензимен екстракт, получен от пресни ананаси.

Но има тема за ензимите в няколко части във форума - доста е подробна.
Това е линк към последната тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1462199

# 80
  • Мнения: 454

shlqpchy2, поне само по тези стойности няма нещо чааак страшно. И идеални не са, но подозирам че на повечето дето никога не са изследвали, няма да са по-добри в никакъв случай. Е, на днешния акъл и такива биха ме накарали да помисля за промени в начина на живот, защото има накъде да са по-добри. И ако не вземеш мерки по-навреме, ще си продължат в неправилната посока.
Само това ли е изследвано или и други показатели имаш? Все нещо те е закарало при тази ендокриноложка, какви са причините/оплакванията? Гликиран хемоглобин ако имаше, щеше да е хубаво.
Аз имам постоянна умора, качих малко килограми които нямат мърдане, болки в краката и още няколко симпатични симптома. Ходих на ендокринолог и тя ми назначи изследвания, както и ме посъветва да се консултирам и с инфекционист. Той също ми назначи изследвания. Излезна, че съм карала мононуклеоза. Но се загледах в изследванията и ми направи това впечатление и затова дойдох тук. А иначе всички останали показатели са повече от идеални.

# 81
  • Мнения: 4 614
Елора, и това е добре. Тъкмо да има за всяка част от тялото. Не е важно колко клека си направила, знаеш, важно е да са качествени. Щом ти се разтреперват краката на 20-ят, значи всичко е точно.
За себе си, с риск да се повторя, но съм казвала, че наблягам най-много на крака. В горната част на тялото съм добре. Ако имаше упражнения за порастване на гърди, щях да наблегна и на тях, ама нъцки..

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 21:51 от sharpy

# 82
  • Мнения: 32 306
Благодаря Росита.
Явно като си писала съм игнорирала, щото не съм се интересувала от ензими Grinning
Сега ми стана интересно.
Все още имам драма с кръста. Не като преди, но си наболява.
Може ли да кажеш ти кои точно купуваш.
Дано се похвалиш юни с положителна промяна.

Шарпи, баш за порастване не знам и аз да има, ама лицевите много стягат циците и ги повдигат.
Както и упражнения с гири, ама лицевите са жестоки и доста ми оправиха циците.
То като сметнеш след 50 кила да се свалят, отслабнаха, че и виснаха.
Упражненията с гири си правех още отначало на режима, ама мижав ефект. Ама като въведох лицевите вече, стана по-добре, много по-добре. И ги правя опряна на колене, щото съм с кекави ръце. Опитах без колене, но имах чувството, че ще си счупя ръцете.
Не са като на манекенка силиконка, ама доста са повдигнати. То след месец лицеви забелязах промяната.

# 83
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Включвам се с въпрос относно яйчен фаст- спазвали ли сте, колко дълго и какъв е ефектът?
Тортата изглежда толкова апетитно, Ураганче. Честита бъди! 🌸
Моите торти, когато ги правя с маскарпоне, рикота и сметана крем сиропирам шоколадовите блатове с шварц кафе и става много ароматно. Върви с малини и ягоди за свежест.
Шарпи, днес правих клекове и напади. Мразя ги… 😁 Обичам само сумо клек.
Елора е права за лицевите стягат най-много гърдите. Chest fly с гири също е чудесно упражнение за гърди.

# 84
  • Мнения: 13 496
Сори, упражнението за порастване пазва е редовно надигане и изпиване на халби бири Joy Не е боза, бира е това дето растат от него. То кой знае дали все още турят хмел в нея де, ама все пак. Жалкото е че това не е за такива инсулинки като нас, а колко е вкусна тая пущина само... Остават мерките за стягане, поне мускулът отдолу като се оформи пак е друго.

shlqpchy2, само по стойности на гладно и тези не са ти чак зле, честно казано. Освен евентуално с обременяване с глюкоза да видиш как ще изглеждат нещата. При някои хора на гладно стойностите остават добри дълго време, но при вдигане на глюкозата става мазало. Гликиран хемоглобин изследвала ли си? Триглицеридите колко са ти? Витамин Д, Б12 и подобни? Щитовидният панел целият ли е изследван? Казваш че повече изследвания сте правили, затова любопитствам така.
Иначе това което описваш може да е от ИР, а може и от нещо друго да е - щитовидната, например. Или нещо съвсем друго. Нямам идея прекараната мононуклеоза как би се отразила и тя.

# 85
  • Мнения: 4 614
То моите гърди няма накъде нито повдигане, нито стягане. Те просто са малки. Ей ся щи метна на лично една снимка.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 939
Сори, упражнението за порастване пазва е редовно надигане и изпиване на халби бири Joy Не е боза, бира е това дето растат от него. То кой знае дали все още турят хмел в нея де, ама все пак. Жалкото е че това не е за такива инсулинки като нас, а колко е вкусна тая пущина само... Остават мерките за стягане, поне мускулът отдолу като се оформи пак е друго.

Лошото е, че освен пазвата и питонът под нея пораства. Laughing

# 87
  • Мнения: 13 496
Всичко пораства, той тоя гад инсулинът така ни работи... Нали затова сме се събрали тук.

# 88
  • Мнения: 4 614
Натка, и бирата, както и всичко останало е въпрос на вкус. За мен тя е като за теб чушките 😉
Нани нет, то аз нЕма кво да стягам на тея копчета.

# 89
  • Мнения: 13 496
Де да беше. Виж какви полезни неща мразя, как пък не я намразих и нея ами пускам лига само като си помисля Grinning Или както един бивш колега се оказал алергичен и не може да кусне бира изобщо. Ама не... ако аз сама не се спирам, няма какво да ме спре. Изпила съм и твоите квоти през годините, не се притеснявай че са останали Grinning И то не че толкова по много, но пък за сметка на това редовно.
А иначе мускулът там ако се поналее по правилния начин, може да се промени малко как изглежда пазвата. Пак се пооформя малко. Ама за съвети не питай точно мен, баш такива упражнения не съм търсила Grinning

Общи условия

Активация на акаунт