Любители на котки - Тема 183

  • 26 915
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Благодаря много, amy_nka! Не знаех, че аплауз запушват :/ Ще погледна за алтернативи, както и за профилактичните

# 706
  • Мнения: 7 856
За котката с уринарни проблеми - защо защо не пробвате да давате и цистон? Доста хора в темата са доволни, дано се включат.

# 707
  • Мнения: 5 334
Ние даваме на Сина 1/4 цистонче със супичка. Сутрин си ги чака както ние кафето. Joy

# 708
  • Мнения: 10 744
Благодаря много, amy_nka! Не знаех, че аплауз запушват :/ Ще погледна за алтернативи, както и за профилактичните
Има тема "С каква храна храните котката си", ако искаш я разгледай. Статистиката ми е от там.

# 709
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092


Хареса си го и не слиза Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 12:59 от Aetera

# 710
  • Мнения: 9 003
На нашия пък му купих едно меко кръгло легълце и само веднъж го пробва, но някак 'си мисли', че не е негово и го избягва. 

# 711
  • Мнения: 4 078
Интересно с пухкавите постелки. Взех за Мачо  една кръгла възглавница - по-пуФкава от самото коте. Подуши я, изсъска и не я докосна. За сметка на това  детка и куча не могат да я разделят. Не отучих детето да седи на пода и възглавничката му е безкрайно удобна. Куча чака каката да стане и да се свие върху пуха. А Маца, за която го купих, настойчиво  заобикаля, при това - на почтено разстояние. Каква ли е плънката, че котешкият нюх бие аларма?!

# 712
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Това чердже го взех от Sinsay или Pepco не помня, за пред банята. Изобщо не беше предвидено за нея Grinning
Шегувахме се снощи, че е като демонче в магически кръг. Не го напуска хаха Grinning

# 713
  • Мнения: 3 845
Е друго е да си откраднеш нещо, което не е за теб по принцип.
Пухкавите неща често, мисля, ги плашат.
Тези двете сега ме чакат да си изпия кафето и да влизаме вътре.
А Черен нос ще плажува на масата

# 714
  • Мнения: 3
Здравейте, благодаря за отговорите. Ще разуча за цистона. Аз му давах някаква хранителна добавка с червена боровинка (не си спомням името), но беше са период от две седмици. Погледнах и другата тема и горе-долу се ориентирах какво трябва да търся като храна, благодаря ви много Simple Smile

# 715
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
От 10 дни си имаме прекрасна седемгодишна маца рег дол. Много е добричка и миличка. Имам обаче нещо, което бих искала да променя в нейните навици. Предишните ѝ стопани са я научили да пишка и ака в празен чист леген. Как да я приучим към пясъка. Изобщо не ми се нрави тази система, която са изградили - лапичките ѝ се мокрят и се разнася урина по пода, което пък смърди лошо.
Принудих се да ѝ сложим чист леген въпреки тоалетната със силиконов пясък, защото след първата си нощ у дома беше свършила и двете работи в кухненската мивка.
Прегледайте сайтовете, например зооплюс, нечовешки магазин, дали имат тоалетни с двойно дъно, с дупки на горната плоскост. Някъде съм виждала такива, събира се урината в долната част, и после се изсипва в тоалетната.
В соцвремената, като нямаше специални пясъци за котета, вкъщи в легенчето на котака бях сложила едни пласмасови решетки на ромбчета, които все още продават, те са за мивките, да спират всякакви отпадъци да отиват към канала. Бях изрязала няколко такива пластмасови решетки по формата на дъното на легенчето, но така, че да се разминават тези ромбчета и се получаваше височина около сантиметър и нещо.  Така на моя ангорски котьо лапичките, които отгоре на всичко бяха отдолу с космаци, не се омазваше в урината си. За твърдите подаръци накъсвах парчета вестник, защото все пак той имаше инстинкта да заравя.

# 716
  • Мнения: 98
Здравейте, предстои ни пътуване и се чудим какво да направим с 5-месечния ни котарак Арти. Не ми се иска да го оставям сам за 3 нощувки, обмислях хотел, но май четох в темата, че няма препоръки за хубав такъв… Дали би му било окей някой да минава веднъж дневно да го види как е и да си поиграе с него?

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 10:09 от Barbara_Millicent

# 717
  • Мнения: 9 003
аз съм гледала разни хотели, от това, което видях, май има 2 типа хотели,
при първите  животните са в клетки, където имат тоалетна и храна, евентуално малко ги пускат да излязат и пак влизат там,

другия тип са - нещо като апартаменти, собственикът е коткар, където има много котешки 'уреди' за лежане, играчки, катерушки, но котките са на едно място всички.

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 07:17 от Pepina_n3

# 718
  • София
  • Мнения: 6 212
Barbara_Millicent, последният вариант е най-добър според мен, и най-често използван, когато "имаш човек". Simple Smile

# 719
  • Мнения: 14 166
Мишето си стоя сама. Бях помолила сестра ми да я нагледа. Първият път е влязла при нея на втория ден, но Мишето се скрило. Повече не я е "наглеждала", но пък и ние на третия ден следобяд се прибрахме. При второто ни пътуване въобще не я беше видяла, мамината страхливка така успешно се е скрила още с влизането й. Но нашата се страхува ужасно много от външни хора. И при все това бих предпочела вариант човек да я посещава веднъж дневно (да сложи храна, вода и въобще да види какво е положението), отколкото хотел. Поне Мишето ще изпадне в такъв ужас и стрес, че пак ще си докара здравословни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт