Работа, CV-та, HR-и, съвети - 86

  • 31 675
  • 818
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
По въпроса за твърда сума срещу рейндж (как се казва на български?), аз също винаги съм посочвала рейндж, като обикновено сме си стискали ръцете по средата някъде. Минимума винаги кореспондира на минимума, който бих приела, но честно казано не е оптимална заплата за мен и бих могла да го преглътна, ако нещо друго много ми допадне. Ограничаващо ми се вижда да се каже едно число просто. На мен не ми се е случвало да ми дадат повече, но на сестра ки примерно ѝ бяха дали 10% над горната ѝ граница. Предполагам, че им е била под минимума за длъжността 😆

Друго важно е, че когато преговарям за заплата, аз преговарям за фиксираната такава, която я получавам всеки месец. Защото много работодатели идват с някакви числа за заплата, които в последствие се оказва, че са бонуси, придобивки и знам ли и аз какво още, което е под въпрос в каква степен ще се материализира, а и не винаги зависи от личните постигнато резултати,

# 61
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
Интересно ми е тези ваучери за храна, при евентуално излизане в майчинство дали работодателя трябва да продължи да ги дава?
Да, полагат се и на служителите в майчинство.

# 62
  • Мнения: 645
Зависи от фирмата. При нас - не. Но си запазват картите за здравното. Когато се роди детето, и то има право на здравна карта. Когато майката се върне на работа, пак започва да ги получава, ако има 10 отработени дни в месеца.

# 63
  • Мнения: 1 519
По въпроса за твърда сума срещу рейндж (как се казва на български?)

Ценови диапазон например.

# 64
  • Мнения: 43
Относно рейнджовете, на мен като започвах ми дадоха минимума на рейнджа, който бях посочила, но след 6тия месец ми я увеличиха дори над горната граница.
За придобивките, на мен по време на майчинство ми спряха тези, които са под формата на ваучери, но ми поддържаха допълнителното здравно.

# 65
  • София
  • Мнения: 17 885
По 1-2 дни в офиса е хибридното, по преценка на работодателя като цяло. Нас ни карат по 2 дни/седмично, но ако някой не може, не е драма.

Посочвам рейндж/диапазон/интервал.

Спринг, ако са вътрешни, надали ще ти дадат 20% увеличение.

# 66
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Като ме питат за заплащане аз казвам "МИНИМУМ ХХХХлв.", като натъртвам, че това е минимум и колкото повече, толквоа по- добре. В последствие това ми дава вратичка да се пробвам да предоговря офертата им.
Имах няколко интервюта, в които заявих сума, но в течение на срещата осъзнах (или по- късно вкъщи), че реално няма да съм ок с нея и дори да ми я дадат, няма да приема.
Понякога на интервю не можеш да претеглиш всички плюсове и минуси веднага и да прецениш дали трябва да регулираш исканото заплащане.

Относно намирането на нови хора, които да работят за без пари, почти всички сме били в ситуации да работим в отвратителна среда/ условия/ хора, които си готов да смениш дори и да нямаш увеличение на заплатата на новото място. Да се освободиш от лош работодател/ стрес, т.н. си струва дори и за същите пари да е, стига да ти стигат.

# 67
  • Мнения: 6 726
Аз винаги на интервюта съм казвала под какъв минимум пари не бих се съгласила. На сегашната ми работа офертата беше доста по-висока от това, което споделих, че искам. Има и накъде да расте заплатата, защото range-ът позволява.
Вече споделих, че съм по майчинство и все пак ми се полагат по 200 лв ваучери на месец. В нашата фирма въведоха хибриден модел на работа - по 2 дни на седмица присъствено в офиса или поне по 8 дни месечно като може да си ги разпределиш по твое усмотрение. Разбира се, обсъдено с прекия мениджър и тима, защото много зависи от дейността на екипа. Не знам дали има промени, скоро не съм комуникирала с колеги, но фирмата винаги е гледала да се съобразява максимално със служителите си.

# 68
  • Мнения: 14
Аз искам да попитам колко време ви отне докато намерите подходящата за вас работа ? Кандидатствам по обяви, но без успех. Св-то ми не е богато, работила съм като администратор 3 сезона, защото бях студентка. Дипломирах се миналата година с икономическа специалност, но явно това не е достатъчно изобщо да бъда забелязана за интервю дори. Говоря и английски. Бихте ли дали някакъв съвет ? Минаха вече 4 месеца и много се отчайвам, че не мога да се реализирам никъде.

# 69
  • Мнения: X
Може би нещо в св-то не е както трябва или кандидатстваш за неподходящи позиции.

Каква работа точно търсиш? Към какви позиции си се насочила? Какво точно си завършила? Дай малко повече информация, за да видим къде бъркаш. В голям град ли си?

# 70
  • Мнения: 14
За гр. Бургас става въпрос. Икономическа организация на туризма завърших във Варна. В СВ-то имам отбелязано образованието, езика и къде съм работила. Също и резервационните програми, с които съм запозната, и естествено имейл и телефонен номер. Мислих си, че ще направи добро впечатление, че съм работила 3 сезона към една фирма, но явно не. Кандидатствам по обяви близки до това, което съм работила - администратор, офис служител.

# 71
  • Мнения: 29 871
Лятото поне няма ли търсене на работници, особено за подобни позиции?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 397
При последната ми работа посочих минимум под който не бих се съгласила. Получих оферта за минимума + доп. придобивки като ваучери, здравна застраховка, бонус след изтичане на 6 месечен пробен срок. Бонусите се изплаща след 12 месеца, а не след 6.

# 73
  • Мнения: 155
Днес се изумявам като виждам обяви за работници в склад с рейндж на заплатите 1600-1700 лв и административни позиции (действително не senior), но със изискване за висше образование и език с рейндж на заплатите с по 300 лв, дори 400 лв по-малко. Не, че подценявам труда на първите, но не би ли трябвало, ако си си направил труда да имаш висше образование и език (което е и сериозна инвестиция в себе си), съответно и да получаваш по-висока заплата от хората, които имат изцяло физически труд?

# 74
  • Мнения: 724
...не би ли трябвало, ако си си направил труда да имаш висше образование и език (което е и сериозна инвестиция в себе си), съответно и да получаваш по-висока заплата от хората, които имат изцяло физически труд?

Би трябвало ако търсенето при вторите надвишава предлагането, а това явно не е така. От друга страна, изглежда няма много желаещи за складови работници, което очевидно се отразява на заплатите, бутайки ги нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт