Подготовка за малкия човек - тема 23

  • 37 887
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 096
Елислава, може ли да споделиш как ползваш/се ползва машината за мляко на Томи Типи? Имаме такава (дойде в комплекта със стерилизатора), но все още нямам представа как се ползва 🙄

Next to me за мен се оказа една от най-смислените покупки. Взехме я в началото на коликите, че за половинката иначе нямаше място на спалнята. В началото бях много против такава кошара, виждаше ми се безсмислена покупка, но сега с две ръце препоръчвам.

Гнездо също ползваме всекидневно.

Друга любима покупка се оказаха swaddle wrap пелените, което не знам как точно е на български, но гледам, че продават антистрес чувалчета и пелени, та смисълът е същият. Истинско спасение по време на колики.

В този ред на мисли сме фенове и на бухалчето Оли. Взехме го от Амазон и е навсякъде до бебето. Първоначално пускахме бял шум от телефона, но много цеди батерията. А и е хубава играчка.

От шишетата ползваме основно на Нук, но най-любимо ни е това на ДМ на тяхната си марка. Имаме и на Томи Типи, но засега седят в шкафа.

# 16
  • Мнения: 8 772
А кои конкретно next to me препоръчвате?
Все още не знам дали ще е на АМ, но все пак искам да съм подготвена какъв тип уреди ще ми трябват.
Кои стерилизатори препоръчвате?
https://www.hippoland.net/lovi-elektricheski-sterilizator-sas-sushilnik-12-209
За този имате ли мнения?
Важно е да е със сушилник, нали?
Ние вкъщи нямаме място за сушене, само това, което с мивката, та си мисля добре ще е със сушилня.

# 17
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Моят няма сушилник, аз и не суша. Сплаквам шишето от конденза като го извадя

# 18
  • Мнения: 1 668
Нашето некст ту ми е Lionelo Timon и вече месец ползване сме доволни, матрачето е твърдо и стабилно, за разлика от разните на Чиполино, които гледахме и бяха с много тънко матраче.

За стерилизстор - купихме този на Филипс авент с функция за сушене и също сме доволни.

# 19
  • Мнения: 7 111
Другата седмица в Лидл ще има летни дрешки за по-големите и намаление на памперси.
Колко по-големи 😁😏3г?

# 20
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Стерилизаторът изобщо не е нужно да е с функция за сушене. Ползвах такъв без и не съм имала проблеми. Вадех шишетата и ги събирах готови сглобени в пластмасова кутия върху скрина в спалнята. Там държах млякото, термос с преварена вряла вода и термос с преварена студена вода. Като се събуди нощем и писне, млякото ставаше готово за 1 мин.
Относно пелените за повиване - първо опитайте с обикновена пелена. Дъщеря ми не търпеше повиване, за което всички ме съветваха. Една нощ, при поредното нежелание да заспи, реших, че ще опитам да я повия. Такъв рев и борба настана да си освободи ръцете, че събуди баща си. И до сега не обича ръцете да са й завити. Вечер като я увия в хавлията след баня, всячески се опитва да извади ръцете навън.

# 21
  • Мнения: 5 096
Дъщеря ми не търпеше повиване, за което всички ме съветваха. Една нощ, при поредното нежелание да заспи, реших, че ще опитам да я повия. Такъв рев и борба настана да си освободи ръцете, че събуди баща си.

Поредното доказателство колко са различни дечицата и колко няма смисъл да се купува всичко предварително. Понеже синът ми е с ужасни колики в последните дни много приятелки ми казаха да си взема слинг. Поръчах, като първо четох темата за бебеносенето. Поръчах скъп, хубав уж. Докато чакам слинга, пробвах да сложа бебето корем в корем. Настана писък, рев, не знам какво ще го правя този скъп слинг 😄

# 22
  • Мнения: 5 180
Не погледнах Simple Smile Видях само картинката в брошурата Simple Smile

И аз бях много навита за повиване, но моето детенце не ще Simple Smile И без гнездо спи, тъй че за нас беше излишен подарък, но познатата, която ни го даде го беше ползвала до 5ти месец, тъй че при някои е сполучлива покупка. Но пък спеше в слинга вечер по време на коликите Simple Smile За това е хубаво да се пробва, ако има как, от познат, наем и т.н.

Слагам в скрито какво ползвахме вместо машина/играчка за бял шум и торбичка за колики, ако някой иска да пробва, преди да си купи Simple Smile
Скрит текст:
За топло коремче:
- електрическа възглавница
- торбичка с морска сол (позлваме я за синуси, може да се сложи и на радиатор, ако като нас нямате микровълнова)
- многократни грейки за ръце
- хубаво нагорещена пелена с ютия
При нас топло на коремчето нямаше ефект, но при други има Simple Smile

Бял шум - подариха ни играчка, но не я ползваме за сега:
- пускаме от таблета, когато сме вкъщи, много е удобно, защото има 10-часови в ютуб, ако на някого му трябва да не спира. Връзваме колонка, таблета при нас, можем да го спрем, намалим, усилим.
- за навън имам обикновена мп3-ка със свален файл с бял шум, пак с колонка. По-нататък ще мога да ѝ сваля приказки, песнички, аудиокниги за мен и т.н.

Стерилизатор имам обикновен, без функция сушене. Четох препоръките за даряване на кърма, там пише, че не трябва да се подсушават, тъй че щом е ок за малки недоносени бебенца, значи и на моето нищо му няма от малко конденз Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 753
Mimi9999, до размер 110/116 ще са дрехите в Лидл.

# 24
  • Мнения: 8 772
Благодаря много за мненията.
Аз по принцип съм скептично настроена към тези нови неща: слинг, ерго раница и от време оно - кенгурата.
Та не знам дали ще купувам подобно средство.


# 25
  • Мнения: 414
Какви гнезда ползвате? Четох добри отзиви за Cotton Hug, но ми се иска да знам ако има и други хубави. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 104
Момичета, а сгъваемият матрак до каква възраст се използва? Като натежат дечицата повече окей ли е? Аз мисля да ползвам сгъваем само за път, но все пак да питам.

Също така ползвам чувалчета на Angel Baby - доволна съм. Наскоро видях и чувалчета на Gro, ползвали ли сте ги и заслужават ли си парите? Защото едно чувалче на Gro е двойно по-скъпо от Angel Baby и ми стана интересно.

# 27
  • Мнения: 4 431
Момичета,
Някой ползва/л ли е babo cush вибрираща възглавница за бебета или друго подобно? Доволни ли сте?

# 28
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Аз взех една вибрираща и музикална на Фишър Праиз. Доволна съм.

# 29
  • Мнения: 1 589
Момичета за първи път чувам за подобна възглавница - каква е идеята, да не е като масажните столове в мола, много интересно звучи.

Общи условия

Активация на акаунт