Подготовка за малкия човек - тема 23

  • 38 605
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Не, бебето лежи върху нея, за да тренира врата. От 40-тия ѝ ден я слагах на нея, не всеки ден обаче.
Сега си лежи на нея и си играе понякога.

Тази е моята
https://comsed.net/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0 … 0%B5-fisher-price

# 31
  • Мнения: 1 593
Благодаря за бързия отговор 🙏


Не, бебето лежи върху нея, за да тренира врата. От 40-тия ѝ ден я слагах на нея, не всеки ден обаче.
Сега си лежи на нея и си играе понякога.

Тази е моята
https://comsed.net/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0 … 0%B5-fisher-price

# 32
  • Мнения: 4 491
Не, бебето лежи върху нея, за да тренира врата. От 40-тия ѝ ден я слагах на нея, не всеки ден обаче.
Сега си лежи на нея и си играе понякога.

Тази е моята
https://comsed.net/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0 … 0%B5-fisher-price

А не, не. Нямам такава предвид.
Ето тази е baby cush, като тук идеята е, че с вибрациите успокоява колики и бебето да не реве (толкова):

# 33
  • Мнения: 222
Отдавна не съм влизала и не мога да наваксам с четене🫣
Набързо няколко размисли по последните питания-
Легълце next to me( bassinet) - на мен ми бе супер полезно, ползвахме го точно 5.5 месеца и го бяхме взели ползвано, но като ново. То и след нас бе като ново де, но нямаше достатъчно място между леглото и стената за опция с разтегаемите кошарки и това ни бе спасителния вариант. Различните легълца имат различни по големина бази/крачета и просто съобразете вашето пространство.
Възглавничка за трениране на врата- може да се приживее и без нея, възглавницата за кърмене е по-удобна за тази цел. Също така новородените бебета не различават цветове в началото, затова и сега са така модерните черно и бяло абстрактни карти и играчки за новородени.
Гнездо - нито аз, нито никой близък не е ползвал. Но всички живеем по различен начин, така че може и да има  и доволни майки.
Слинг или раница за носене- не купувайте преди да пробвате, ползвам Ерго бейби от близка, ами гот е ама не е моето, кръста и гърба ми отказват за по 3 дни напред, а бебка е само 7-8 кг и е на почти годинка.
За стерилизатор- пликове за микровълновата,минимално е било използването, кърмено бебе.
Шишета на dr.Brown- ей това чудо е мъка за миене. Добре че бебка реши да се сърди и не иска шишета, спести ми  хиляди нерви по този начин. 6 месец направо от бутилките за вода за големи бебета направо почна и отворена чаша. Но пък ползващите ги изказват само суперлативи.
Столче/кошче за кола - ей тази тема винаги ми е била леко “забавна”. Живеем между две държави, България и САЩ , значи в Бг всичко живо е “ аууу ама отзиви има за краш тест, аууу коя е по - добро, най-добро, златно ако може да е с диаманти, ама да е бюджетно” …а в САЩ се делят на стационарни седалки, който не се местят и са от новородено до определени кг ( да кажем до 10 годишно ползване) и такива със база/стойка и са подвижни, т.е. Може да се изваждат и носят. Всички тези от втория тип са абсолютно съвместими с количките за бебета на съответната марка и се ползват с базата на количката. Да кажем бебето спи, не го изваждате от седалката, а със самата нея я закачате на базата и воала и си бутате количката, която всъщност е самото кошче. Моделите са много по- малко като избор спрямо българските и никъде няма хиляда и сто извадки на краш/маш тестове, пише обикновено че са одобрени по едикакви си стандарти да се продават и толкоз. Кошчетата в комбинация с колички са на по-добра цена заедно отколкото като се купуват по отделно. Водят се travel system. Другото което е, че седалката е задължително да бъде обратно на движението до 2г възраст. Също така ако автомобила е имал инцидент и седалката е била вътре( дори без бебе) се води за небезопасна след това и е желателно да се изхвърли. Седалката се избира по марка или по ценови диапазон.
В България майките отделят много повече финанси за каквото и да е свързано с бебето, отколкото в чужбина като цяло.

# 34
  • Мнения: 2 770
Мами, имаме сгъваема кошара на KinderKraft,  Joy Full, която ще пилзваме вкъщи, както и при бабите, когато ходим.
Дайте препоръка  за матрак, може би сгъваем, който да използваме за пътуване.
За вкъщи  взехме такъв, който не се сгъва.

# 35
  • Мнения: 4 856
R1, това, което си написала за столчетата за кола, го има навсякъде.
И тук се продават количките с кошчета за новородено. И тук има столчета с Изофикс, които си стоят в колата, с нищо по-различно от Америка. Не съм съгласна, че всеки тук гледа за краш тестове, даже бих спорила, че е обратното. Тук в България не е невиждано детето да се вози без никакъв стол, дори без колан, дори и на шофьорската седалка. Бебета се возят на ръце или полегнали на задната седалка. Много хора купуват най-евтините възможни столчета за кола. Купуват и столчета втора употреба, които не се знае дали са претърпявали катастрофи.
Който чете, се информира и при възможност купува по-безопасен стол, който не чете, сигурно не му и идва наум, че има по-безопасни столове. Много хора нямат възможност да купят стол за хиляда лева. Това не е само в България, сравнението според мен е излишно.

# 36
  • Мнения: 5 197
Да, черната статистика е доказателство за това, просто тук сме в балон от хора, които искат да се информират.
А за травел системите - имам, ама кошчето тежи толкова много (до 12 кг), че не е записване, плюс че няма как да се ползва за над определени часове.

# 37
  • Мнения: 417
Може ли да споделите отзиви за бебефони? Все още не съм се спряла на нищо конкретно, а 600лв ми се струват доста за такава джаджа. Simple Smile

# 38
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Взех на Мапи на промоция от емаг за 99 лв. Ползвах го много малко, сигурно пет пъти, доволна бях.

# 39
  • Мнения: 3 251
Аз имам скъп бебефон на Филипс Авент, потвърждавам, че не си заслужава парите. Два пъти ми го заменят за чисто нов, понеже се разваля непоправимо 🤦🏻♀
Гнездо ползвах, сто пъти съм писала, котън хъг, супер доволна съм, за нас беше добра покупка, бебето го обожаваше.
Шишетата на др. Браун също ми бяха топ покупка. Бебето ми имаше проблеми, не можеше да се храни от шише, беше застрашен от рефлукс (в болницата с шише нук повръщаше). Мисля, че точно тези шишета помогнаха да се научи да се храни много бързо, с тях не е повърнал нито един път. Да, коликите си ги имаше въпреки, че се водят с антиколик система. Но с друго шише сигурно щяха да са още по-зверски. Не са чак толкова трудни за миене, имат си техни си четки. Свиква се бързо. Мисля, че много хора не ги купуват точно заради почистването, но според мен си заслужават.
Кошница за кола ползвахме до 9 месеца, cybex aton 5. Но пък на шасито на количката никога не съм я ползвала. После сменихме с britax first class plus и на година и половина още се вози обратно на движението.
Подведох се по много коментари от форума да пробвам много хвалените памперси little angels и mamia, понеже нали са английски. Няма база за сравнение с pampers premium care, които по принцип ползваме. Разбирам от къде идва голямата разлика в цената

# 40
  • Мнения: 6 911
Ух, споделете откъде купувате Памперс премиум кеър на добри цени, ако има такова място. Направо се самозабравиха вече, безумна стана цената.

# 41
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
За памперсите е въпрос на вкус. За мен премиум кеър са ужасни

# 42
  • Мнения: 520
От емаг съм хващала добри промоции, но в последно време май няма. Иначе за София - магазин Кати, всъщност май имат и онлайн магазин, но нз каква е доставката. Там категорично държат най-добри цени и то константно.

# 43
  • Мнения: 4 856
Аз винаги от Емаг ги купувам, често има намаления, купувала съм кашони на половин цена от редовната.

# 44
  • Мнения: 7 298
Сигурно повечето от вас знаят но вчера и днес има-25%в Хиполенд,втори ден ходя доста бебенца в колички и бъдещи майки има да пазаруват

Общи условия

Активация на акаунт