Термин ЯНУАРИ 2024 год.

  • 26 689
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 249
Ох момичета, радвам се да ви открия ...Да започна с това, че ми е първа бременност. Последен МЦ (06.04) , вчера на 11.05 бях на преглед и се установи , че съм в 5 г.с. видя се плодното сакче ...два дни преди прегледа си пуснах ЧХГ отново , което беше 3495...
Развълнувана съм , притеснено ми е ....
Пия Утрогестан 2х1 , изписа ми вчера два вида хранителни добавки ...

А и от към симптоми, лека замаяност и то от време на време ...и сънливост ме гони , нищо кое знае какво. Чета че при всеки е индивидуално, но все пак...гърдите ми са леко напрегнати.

Стиснати палчета на всички !!! 🤞🤞🤞

# 31
  • Мнения: 305
Здравейте! Аз съм в 6-та седмица, ПРМ беше на 31.03. От 7-10 дни имам розово зацапване, което след преглед в сряда премина в червено и сега съм в болница за 3 дни на инжекции Но-шпа и Бусколизин + Дуфастон, за да се укроти матката, че явно прави контракции. Има ли някой като мен, който минава или е минавал през това?

Също така се тревожа за нещо. На преглед в сряда се видя ембрион и пулс, а ден след това (вчера), се видя само плоден сак и струпване на клетки, не се видя пулса. Лекарите казват, че е още рано, но се притеснявам дали е нормално, че единия ден се вижда пулс, а на следващия не. Може би зависи от опитността на лекаря? Или от ъгъла, под който гледа с вагиналния ехограф? На някого случвало ли му се е нещо подобно?

Желая на всички лека бременност и хубави емоции! Търся си дружки, с които да обменяме опит и информация, така че ако някой иска да се запознаем и да си разменим контакти в социалните мрежи, може да пише на лично, много ще се радвам Simple Smile От Велико Търново съм.

Успокой се , все пак си в болница те ще направят това, което трябва , знам че не обясняват много , но трябва да им имаме доверие, ще успокоят матката и всичко ще бъде наред . Питай да ти направят повече изследвания щом лежиш по пътека . Първа бременност ли е това ?


Анди честито , welcome on board . Да и аз пия прогестерон , а на теб от утрогестана ти става гадно !да симптомите са индивидуални , аз нямам гадене , болки в гърдите , даже не мога да спя много много 😊успех и ма теб Ще споделяме тук , тъъ да ни е по спокойно като излеем , каквото сме събрали

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 20:56 от Лято 2021

# 32
  • София
  • Мнения: 95
И при мен няма много изразени симптоми все още. Гърдите са ми много напрегнати и имам всеки ден напрежение и придърпване в долната част на корема, точно като при цикъл, но мнооого по-силно. Понякога следобед ми се доспива, но е за малко. Очаквам, че по-гадните ще започнат към 7-8 г.с., а може и да се размина Hands V
Вие чувствате ли си по този начин корема?

От София съм Simple Smile

# 33
  • Мнения: 305
И при мен няма много изразени симптоми все още. Гърдите са ми много напрегнати и имам всеки ден напрежение и придърпване в долната част на корема, точно като при цикъл, но мнооого по-силно. Понякога следобед ми се доспива, но е за малко. Очаквам, че по-гадните ще започнат към 7-8 г.с., а може и да се размина Hands V
Вие чувствате ли си по този начин корема?

От София съм Simple Smile

Имам и аз такива не приятни болки , пия нош - па , да се успокои малко матката , че моята е двурога, иначе и аз живея в София , но не съм от там … искам много да си намеря лекар на който да му имам 100% доверие , но все още не съм успяла , все гледат да ме претупат , все бързат …. Ама Господ да е с нас и да имаме късмет

# 34
  • Мнения: 16
Да, първа бременност ми е Simple Smile Май се шашкам в излишък 😁



Здравейте! Аз съм в 6-та седмица, ПРМ беше на 31.03. От 7-10 дни имам розово зацапване, което след преглед в сряда премина в червено и сега съм в болница за 3 дни на инжекции Но-шпа и Бусколизин + Дуфастон, за да се укроти матката, че явно прави контракции. Има ли някой като мен, който минава или е минавал през това?

Също така се тревожа за нещо. На преглед в сряда се видя ембрион и пулс, а ден след това (вчера), се видя само плоден сак и струпване на клетки, не се видя пулса. Лекарите казват, че е още рано, но се притеснявам дали е нормално, че единия ден се вижда пулс, а на следващия не. Може би зависи от опитността на лекаря? Или от ъгъла, под който гледа с вагиналния ехограф? На някого случвало ли му се е нещо подобно?

Желая на всички лека бременност и хубави емоции! Търся си дружки, с които да обменяме опит и информация, така че ако някой иска да се запознаем и да си разменим контакти в социалните мрежи, може да пише на лично, много ще се радвам Simple Smile От Велико Търново съм.

Успокой се , все пак си в болница те ще направят това, което трябва , знам че не обясняват много , но трябва да им имаме доверие, ще успокоят матката и всичко ще бъде наред . Питай да ти направят повече изследвания щом лежиш по пътека . Първа бременност ли е това ?


Анди честито , welcome on board . Да и аз пия прогестерон , а на теб от утрогестана ти става гадно !да симптомите са индивидуални , аз нямам гадене , болки в гърдите , даже не мога да спя много много 😊успех и ма теб Ще споделяме тук , тъъ да ни е по спокойно като излеем , каквото сме събрали

# 35
  • София
  • Мнения: 95
И при мен няма много изразени симптоми все още. Гърдите са ми много напрегнати и имам всеки ден напрежение и придърпване в долната част на корема, точно като при цикъл, но мнооого по-силно. Понякога следобед ми се доспива, но е за малко. Очаквам, че по-гадните ще започнат към 7-8 г.с., а може и да се размина Hands V
Вие чувствате ли си по този начин корема?

От София съм Simple Smile

Имам и аз такива не приятни болки , пия нош - па , да се успокои малко матката , че моята е двурога, иначе и аз живея в София , но не съм от там … искам много да си намеря лекар на който да му имам 100% доверие , но все още не съм успяла , все гледат да ме претупат , все бързат …. Ама Господ да е с нас и да имаме късмет

И при мен е такова положението. Искам от рано да се ориентирам за място за раждане и да ме следят само там, но пък може би е и раничко още. Засега се доверявам на консултациите на гинеколожката, при която открих, че съм бременна, пък ще му мисля. Лошото е, че никой не мога да питам за препоръки все още, защото нали не бивало да се казва... Чудя се докога е редно , че едва издържам Smile Вие мислили ли сте по този въпрос? Засега само таткото и майка ми знаят, но искам поне и на другите родители да кажем. Иначе и аз не съм от София Simple Smile Може да се запознаем и с още мами, много ще се радвам

# 36
  • Мнения: 249
Ох, при нас само ние си знаем аз и моя мъж.
Искани се след като чуем пулсче , тогава да споделим и то само на близки (родители). Просто сърцето ми е свито , имам чувството че дните се движат бавно...🥺😒

# 37
  • Мнения: 923
Здравейте, момичета. Мислех да почакам преди да пиша, но имам огромна нужда да говоря с някого за случващото се 😁
Бременна съм след инсеминация,  в четвъртък ми предстои първи преглед. ПРМ беше на 15.04.
За мен това е трета бременност, като първата е неуспешна, от втората имам син на година и 7 месеца (с Лолло си бременяхме заедно и предния път Grinning ).
Като симптоми при мен са чувствителни гърди и болка ниско долу. И съм страшно нервна.
Слагам прогестерон вагинално и пия натаспин, тъй като съм и с нискорискова тромбофилия. Не сме казвали на никого,  знаем само аз и партньорът ми.
Общо взето това е при мен.
За лекарите (за София) - Велев, Вецев, Абаджиева, Арабаджиева, Богданова, Стратиева, Иван Димитров са имената, които ми изникват на първо четене като страхотни специалисти. Има и още, горе-долу от всяка болница си бях харесала по 1-2 предния път. Зависи какво търсите и къде искате да раждате. Аз съм в колебание къде евентуално бих раждала, но за следене със сигурност ще се доверя пак на Вецев - благодарение на него имам сина си. Не ми се ражда пак в Шейново, но заради него може би ще ида там.
Късмет на всички ни и до финал!

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 12:36 от Bobby_g

# 38
  • Мнения: 305
Здравейте Bobby_g благодаря за съветите за лекари . Аз си записах час при Гълабица Велева в Токуда , чух че била добра , дано ми вдъхне доверие и да си остана при нея.
А Натаспина всеки ден ли го пиеш , аз пия аспирин протект през ден.
Аз казах само на сестра ми и партньора , но когато има пулс и малко по натам ще се похваля …
Вецев къде преглежда ?

# 39
  • Мнения: 923
Здравейте Bobby_g благодаря за съветите за лекари . Аз си записах час при Гълабица Велева в Токуда , чух че била добра , дано ми вдъхне доверие и да си остана при нея.
А Натаспина всеки ден ли го пиеш , аз пия аспирин протект през ден.
Аз казах само на сестра ми и партньора , но когато има пулс и малко по натам ще се похваля …
Вецев къде преглежда ?

Натаспина го взимам всеки ден, да. При предната ми бременност бях на терапия с натаспин и аспирин, така че предполагам, че скоро и аз ще добавя и аспирин.

Вецев преглежда в Поликлиника България и изражда в Шейново.

На мен ми се иска да крия възможно дълго, но мъжът ми хич не го бива в тайните, та предполагам,  че бързо ще ме издъни. Даже обмислях и на него да не казвам, ама нямаше как 😅

# 40
  • Мнения: 592
Хейй, Bobby, здравей! Радвам се да се срещнем отново по такъв хубав повод 😊 Дано всичко е наред и да си даваме кураж за отглеждането на новородено и щуро тодлърче 😀
Ние с половинката не сме казали на никой и мислим да не бързаме, може би чак като започне да личи, живот и здраве.
Иначе да споделя за раждането ми, аз бях само с избор на акушерка, в Шейново. Мога да я препоръчам с две ръце, страшно мила и грижовна, казва се Имир Ибраим. Като цяло целият екип в болницата ми направи такова впечатление, а аз се срещнах с всички там, понеже постоях общо 2 седмици покрай раждането. Та мога да кажа на момичетата, които нямат усложнения и притеснения, че могат да ангажират и само акушерка, която да води цялото раждане и да ги обгрижва преди и след това.

# 41
  • Мнения: 923
Хейй, Bobby, здравей! Радвам се да се срещнем отново по такъв хубав повод 😊 Дано всичко е наред и да си даваме кураж за отглеждането на новородено и щуро тодлърче 😀
Ние с половинката не сме казали на никой и мислим да не бързаме, може би чак като започне да личи, живот и здраве.
Иначе да споделя за раждането ми, аз бях само с избор на акушерка, в Шейново. Мога да я препоръчам с две ръце, страшно мила и грижовна, казва се Имир Ибраим. Като цяло целият екип в болницата ми направи такова впечатление, а аз се срещнах с всички там, понеже постоях общо 2 седмици покрай раждането. Та мога да кажа на момичетата, които нямат усложнения и притеснения, че могат да ангажират и само акушерка, която да води цялото раждане и да ги обгрижва преди и след това.
О, Имир е страхотна! При мен се наложи секцио, но въпреки това си я избрах и нея и беше страхотна. По време на операцията стоя до мен, после идваше, помогна ми за кърменето , слагането на памперси, въобще за всичко.
Аз се колебая за болницата, защото знам, че пак ще трябва живот и здраве да съм секцио и търся място, където да не ме отделят след операцията за толкова часове от бебето. Ама май търся еднорог .
Лолло, вдигаш ли голямото? Моят все иска да се гушка, а си е 12 кг, та малко се чудя доколко е ок да го нося.

# 42
  • Мнения: 592
О, аз още от по-рано ограничих вдиганията, понеже съм с проблемен кръст и няма как. Само в крайни случаи и за малко.
А по темата за отделянето с бебето, напълно те разбирам, но единственото за което се сещам като опция е Олга Дукат, но там цифрата май е към 4К 😵‍💫 Дано има и други и си намериш 🍀 Аз също имам изисквания, които първия път не ми изпълниха на 100%, въпреки че ги бяхме коментирали предварително, като например късно клампиране на пъпната връв, но да не спамя повече темата. Има време докато стигнем до там.

# 43
  • Мнения: 95
Здравейте бъдещи мами ❤ Попринцип съм с термин в края на декември, но ще ви следя и вас с интерес. Че кой знае? Желая на всички ви едно безпроблемно бременеене и да чуете пулсчета.

Аз, защото тайни не мога да пазя казах на всички 😁, а и дори на тези, на които не бях казала, не успях да вържа на номера “реших, че е крайни време да спра цигарите” и накрая си признах и на тях 😁

# 44
  • Мнения: 923
Здравейте бъдещи мами ❤ Попринцип съм с термин в края на декември, но ще ви следя и вас с интерес. Че кой знае? Желая на всички ви едно безпроблемно бременеене и да чуете пулсчета.

Аз, защото тайни не мога да пазя казах на всички 😁, а и дори на тези, на които не бях казала, не успях да вържа на номера “реших, че е крайни време да спра цигарите” и накрая си признах и на тях 😁
Аз много се надявам мъжът ми да удържи фронта и да запази тайната, макар че на мен много бързо ми проличава.
Момичета, вие нервни ли сте? Аз направо подскачам за най-дребното нещо :/

Общи условия

Активация на акаунт