Подпрозоречни первази

  • 704
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Естествен камък, изкуствен камък, ПВЦ, дърво, плочки или само на шпакловка - пускам темата за споделяне какви решения сте взели за вашите жилища и какво бихте променили, ако имахте възможност - или не бихте променили.
Имам съвсем малко време, за да се опълча твърдо срещу поставянето на пвц первази в жилището, но трябва да имам идея какво искам.
Доколкото успях да се ориентирам, технически камък е нещото, което търся - лесно за почистване и устойчиво на петна от саксии с цветя.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Нашите са от мрамор, но сме с френски прозорци

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Нашите в дневната са от някакъв камък, стават на петна и още как. И почерняват даже от конденза през зимата, няма изчегъртване. Само че не помня какъв камък беше, може и да не е технически. В стаята на малкия сложихме ПВЦ - чиста работа, лесно се забърсват и много по-добре ми изглеждат.

# 3
  • Мнения: 40 913
Аз съм с технически камък - никакви проблеми, никакви петна. Онзи камък с петната сигурно е варовик без импрегнация. Иначе и гранит става съвсем добре.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Не знам, лъскав е, не вярвам да няма импрегнация. Но може и варовик да е бил и да се е изтъркал с годините, бая дърт е.

# 5
  • Мнения: 3 250
Просто кажи, че пвц-то не се връзва с нищо в интериора естетически. И най-вероятно е така.
Където е имало възможност сме с дърво. Много по-мек и ненатрапчив вид има от пвц-то.

# 6
  • Мнения: 393
Ние сложихме PVC первази навсякъде и съм много доволна - хем не са скъпи, хем стоят хубаво и се почистват лесно. При нас обаче всички стени са в бяло и розово, мебелите ни са бели и затова сложихме бели первази като прозорците, така че зависи при Вас как е и дали ще отиват на интериора. Виждала съм и PVC первази, наподобяващи мрамор, кафяви и т.н. Не са само в бял цвят, но ако не Ви допадат, сложете каквото Ви харесва според бюджета, с който разполагате.

# 7
  • Мнения: 212
Вътре первазите ми са от технически камък, вън са от гранит. Вътре ми трябваха чисто бели. Отвън съобразени с другите прозорци и первази на сградата. Доволна съм и от двата вида.  Няма петна.

Общи условия

Активация на акаунт