Хранене на 11-месечно бебе

  • 1 689
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мамита! Бихте ли споделели как храните бебетата си на 11 месеца. По колко пъти на ден и с какво?
Нашият хранителен режим е следният:
7.30- АМ 200 мл.
Към 9.30-10ч.- кус кус (обожава го), кисело мляко с бисквити и плодове
13.30-14 ч.- зеленч.пюре с 1/4 жълтък или месно пюре, около 190 гр.+ АМ, винаги предлагам, понякога изпива по 100 мл., а понякога не иска изобщо.
17.30-18 ч.- каша с плодово пюре около 200 гр.
21.30- АМ 230 мл.
Основният въпрос ми е свързан със сутрешното хранене. Все още има 2 закуски- първо АМ, после сред 2ч. и полов.-кус кус. Нито млякото искам да махам, нито кус-куса, защото и двете ги обожава. Педиатърката ни посъветва да махнем млякото и да остане само твърдата закуска, но малката си пък си го търси, а и искам поне до годинка да давам макс.мляко, доколкото е възможно, разбира се. Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile)))

# 1
  • Мнения: 2 645
Моя съвет е ако детенцето няма здравословни проблеми си го храни така както виждаш,че на него му харесва ,аз педиатърката за такива неща не ги слушам . Щом детето си хапва не виждам какъв е проблема ,разбирасе ако искаш да спреш млякото тогава не й давай,но иначе не виждам причина да го спреш ,може примерно да го намалиш на 100 мл и след това закуска кус-кус или каквото й даваш.

# 2
  • Мнения: 272
Абе какви са тия педиатри, бе!
Да се маха млякото на 11 месечно бебе! До година поне основното ядене на детето си е мляко. То има НУЖДА от мляко.
Ето тук ще видите препоръчителните количества на млечните продукти за деца.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Когато се дава месно пюре не е препоръчително да се дохранва с АМ, така не се усвоява желязото.

# 4
  • Мнения: 2 352
Единствено ми се вижда много обедното. Обикновено 190г храна, след като има месо или яйце е достатъчно. Не виждам смисъл от АМ след това и то 100мл. Все едно яде порция и половина. Ама като детето си го търси. Иначе има достатъчно голям интервал между храненията, просто са изместени в по- късен час, заради сутришното мляко.

Общи условия

Активация на акаунт