Невъзможната любов и стратегия за изход от ситуацията

  • 5 276
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 586
Според мен не от жена му трябва да те е страх, а от неговите лъжи и твоята лековерност.

Достоверно ли ти звучи  мъж, който инцидентно е направил дете на жена със сериозен медицински психичен проблем да и направи второ, ,за оправяне на нещата, след което веднага да я остави с бебето и да завърти страстна любов с 11 години по-млада жена.

На мен не ми звучи никак добре.

# 31
  • Мнения: 2 911
Я си гледай живота и не влизай в чужди помии. Млада си, тепърва ще намериш своя човек и заедно ще създадете свое семейство.
Ако трябва се зарови в работа временно и се дръж заета, за да нямаш време да мислиш.

# 32
  • Мнения: 12 865
Не затваряй емоциите в себе си, споделяй. Като разкажеш на 2-3-5 приятелки, и ще притръпнеш. Ето тук пиши, разказвай - изливай чернилката и мътилката навън.

Не сте толкова дълго време заедно, сквикнали сте, но не чак толкова, затова и раздялата няма да бъде от най-тежките. Да, не е лесно, на никого не е, но всеки се разделя, това е нормалният ход: губим близки, приятели, в твоя случай губиш любов, която не може да бъде реализирана, защото ТИ няма да си щастлива. Не е невъзможна, възможна е, но за какво ти е?

Излизай с приятели, но не прави общи изяви с него: това е много глупава идея. Отрежи го тотално, блокирай го в социалните мрежи и се съсредоточи върху други неща, които са ти интересни. Запиши се на курс, ходи на спорт, йога, поеми някакво предизвикателство - ти ще прецениш какво.

Влязла си в тази смрад и сега чистият въздух ще ти се отрази отлично, помни ми думата.

# 33
  • София
  • Мнения: 19 322
Звучиш интелигентно и помисли - 1 дете как да е, обаче той защо прави второ, като жената има проблеми? Да не се окаже, че тя е психо само според него?
Вярно е, че когато говориш или пишеш - някак претръпваш и емоцията се поизтърква.

# 34
  • Мнения: 3 743
Майката може да се е разболяла след раждането на второто дете (ако е достоверно, че е болна). Аз не мисля, че здравомислещ човек ще създаде дете с психичноболен човек.

# 35
  • София
  • Мнения: 19 322
Не е грешно, че не се чувстваш достатъчно силна, за да се бориш с всички препятствия. Не стига, че 2 деца, ами и мъж с чувство за вина - независимо дали е прав или не.
Може да не е справедливо, но на себе си трябва най-мила да си ти, а не някой външен, колкото и да заслужава любов. Ако той си намери жена с дете, ще е по-равностойно.
Един мой бивш, който ми причини доста мизерии, имаше готово изречение за всяка ситуация, в която би могъл да жертва удобството си "Аз да не съм в повече на тоя свят".

# 36
  • Мнения: 958
Аз не разбирам защо изобщо си се върнала при него. Още като чуеш, че е с деца и че ги отглежда основно той, е трябвало да ти стане ясно, че те са на първо място. И че понеже са малки, това ще е остане така и в следващите години. Влизането в такава връзка е  възможно само при условията, поставени от човека с децата. Ти нямаш козове, защото няма как да го заставиш да избира между децата си и теб. Или простичко казано, ако иска да спи с дъщеря си, а ти на дивана, или приемаш, или си тръгваш.

А начините да го забравиш са ясни - блокираш му номера, блокираш го в социалните мрежи, ако сте в обща компания правиш така, че да не се засичате. На мен ми се струва, че човекът е наясно със себе си, ти си тази, която насилва нещата в посока връзка.

# 37
  • Мнения: X
@waterproof За мен този мъж освен любовник е и личност, и човек, и приятел. Опитах се да му предложа всякакви варианти, въпреки че го обичам и ме болеше. Говорили сме хиляди пъти или по-скоро аз съм му предлагала да обмисли да се върне при бившата жена заради децата - те са му най-важното и той казва, че те страдат от раздялата и че биха искали да живеят заедно с мама. Но той не иска и доколкото знам и тя не искала, имала си нов приятел,  жената не работи и  е много добре обезпечена със сума, която е получила от бащата на децата си. Не знам, прави сте, няма смисъл да се набърквам в тези бъкии, но много време ги мислех и исках да знам в какво влизам, затова и коментирах с него, дори това да се върне при нея, той отказва. Обмислял бил такъв вариант, живот про форма заедно заради децата, но тя го малтретирала, вкл.  физически, заплашвала не веднъж физически да нарани децата им също. - това за мен е доказателство за болестта, дори и да не съм видяла документ с диагноза. отговор на  @waterproof

Изключвам да ме лъже директно за събитията, заради моралната му цялост, която е потвърдена и от наши общи познати. Но това, което не изключвам е различнта интерпретация на събития, както и решения, които може да не са били правилни от негова страна. Може би е трябвало да опита да и помогне, бил опитал, невъзможно било, имал потвърждение от нейната майка за болестта и, която не започва от тяхното запознанство. Дете 1 се появява два месеца след запознанството. Дете 2 след като тя пие хапчета година и уж се подобрява, за шанс за семейство и за да може дете 1 да оцелее, което нямало да оцелее само с нея. Не знам дали има смисъл да пиша тези детайли, стана като сапунен сериал, но за да отговоря на някои коментари, няма начин да ги спестя. Но въпреки това @Iris04  ме накара да се замисля по нов начин с последния си пост.

@Cuckoo Казвала съм му, че, може би,би било по-лесно за него и за бъдеща жена до него, ако и бъдещата е с деца, за разлика от мен, отговора му е , че щяло да стане още по-сложно и не искал жена с деца. Твърди, че аз съм единствения и първия партньор, с който си пасва на всички нива като личност, мъж и приятел. Дори и така да е, дори и аз така да се чувствам. Както много потребители са написали, това не е достатъчно в случая.

Uncommon благодаря Ви Heart

# 38
  • Мнения: 21 586
Авторката, страшни глупости са това за появата на дете 2, не знам как не го разбираш.

Вместо да анализираш толкова чужди и очевидно измислени истории, просто си вземи твоя живот в ръце

# 39
  • Мнения: 18 737
Само като чуя, че нечия бивша жена е психически нестабилна, особено при две съвсем малки деца, и "онеправдания мъж" ми е ясен. Това е диагноза, но не на жената, а на мъжа. Абе как нищо ново не измислиха тия мъже, едно си знаят - бившата е луда Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 35 224
Намерила си е нов, явно добре се справя с живота Wink
Така и авторката трябва.

# 41
  • Мнения: X
Авторката, страшни глупости са това за появата на дете 2, не знам как не го разбираш.

Вместо да анализираш толкова чужди и очевидно измислени истории, просто си вземи твоя живот в ръце

Много вероятно да е така. И аз не мога да си обясня по никакъв начин поява на второ дете при такава ситуация.

Със сигурност това е най-добрият вариант, опитвам се да го направя чрез разбиране на ситуацията , въпреки че тя няма да ме засяга в бъдеще. Все пак му пожелавам наистина всичко да е наред и затова и му предложих варианта да пробва да се върне при майката. Грижата и проблемите по децата са много сложни в момента, защо да си го е причинил, ако не е било абсолютно невъзможно да остане с нея по причините, които той изтъква. Наистина няма причина да си усложнява живота, чисто от практическа гледна точка.

Но както се вижда, моите нужди и интереси са има - няма 10% от целия обем на разговори и проблеми... Защо влизах в тези разговори - исках да видя дали бих могла.

Изглежда всички смятат, че при тези факти мъжа прикрива част от историята. Директна лъжа при този човек изключвам.



B2022 и аз си го помислих на първо място, после разбрах за заплахите, за които писах по-горе и т.н.

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 19:05 от Анонимен

# 42
  • Мнения: 21 586
Бившата е луда, а любимата  единствениата и неповторима,  и първата жена,   с която си пасва на всички нива като личност, мъж и приятел.

Авторке, това е класическият манипулатор, дори не си дава и зор да измисли нещо извън клишето.
Просго спри да го мислиш, след време сама ще си се чудиш как си се забъркала в тая прозрачна история.

# 43
  • Мнения: X
Бившата е луда, а любимата  единствениата и неповторима,  и първата жена,   с която си пасва на всички нива като личност, мъж и приятел.

Авторке, това е класическият манипулатор, дори не си дава и зор да измисли нещо извън клишето.
Просго спри да го мислиш, след време сама ще си се чудиш как си се забъркала в тая прозрачна история.


Това е много добро. Да.

# 44
  • Мнения: 2 601
Леа, симпатична си ми. Не я мисли повече тази ситуация. Напускай я.
Не си струва. Създай си друга без тежести и минало.

Общи условия

Активация на акаунт