Невъзможната любов и стратегия за изход от ситуацията

  • 5 256
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, от няколко дни ви чета и си мисля само как да ви напиша моята история … открих доста качествени и полезни съвети и мнения, направих си ги на скрийншоти, припознах някои моменти от моя проблем, благодаря на възможността за такова общуване, макар и пасивно от моя страна, защото не съм активен потребител. Потърсих психолог, но съм в списъка и за чакане …. живея в чужбина и въпреки че съм повече от 15г. Тук и нямам проблеми с разбирането, финансови или др. предпочитам да се обърна към български терапевт, но известните такива са със записани графици или пък не работят онлайн .. ще се опитам да не разводнявам много, за да ме прочетете докрай.

Та, моята тема …

Невъзможната любов с мъж, с когото се виждам от ¾ година, познаваме се от около 4 години, имахме отношения преди 3г. за кратко, тогава се разделих с него след месец и половина, по същата причина като сега, но сега е много по-осъзната, да така стана, но сега прерастнаха в много по-дълбоки, емоционални и качествени такива. Имах нужда от това в този период от живота си, определено си дадохме доста емоционална храна, любов, красиви моменти и разговори за общи интереси и т.н. Човека ми пасва, да може би има и други възможни партньори и любови, но той за мен е първия зрял и стабилен мъж, с който имам общо. Имаме 11 г. разлика в негова полза, аз съм в началото на 30-тте. Той има 2 малки момиченца - 5 и 7г., за които се грижи на може би 80% от времето по всякакъв начин, бившата въпруга и майка има псих. проблеми и там нещата са тежки, няма да изпадам в подробности, имало е и заплахи, и физическо насилие от нейна страна, честно казано и мен ме е страх от това на ментално, а защо не и на физическо ниво,  взела съм решение, че аз в този сценарий място нямам и не искам да имам. Децата са центъра и смисъла на живота му. Адмирации. Но не е моят живот и филм и не искам да бъде. Както някой беше написал, любовта се измерва в живота с ГРИЖА за партньора. Моя (почти вече бивш) партньор не е в състояние да се грижи за друг човек и да даде от себе си за качествена и пълноценна връзка на този етап. Да, знам, то е ясно. Но, хора, не спирам, преживявам го много , не спя, не работя съсредоточено и съм отвеяна и разсеяна, дори и всичко да ми е ясно.

Аз реших, че искам тази раздяла и той се съгласи. Имахме дълги и трудни разговори, разбрахме се , че сме един за друг, но да кажем, не в този живот или не в тази житейска ситуация. Да, може да кажете любовта няма граници, но тук говорим за отговорност към две малки деца, която по някакъв начин чувствам и аз, не искам да вляза в живота им и той да стане още по-сложен, а моят ще стане със сигурност. Аз няма да се чувствам добре в този сценарий и вече не се чувствам. Знам, че ако продължа ще завърши грозно, той ще се чувства притиснат и няма да може да даде нито на мен, нито на децата любов, време, внимание...  Аз още нямам собствено семейство, не съм имала и да, бих искала, много бих искала, но не на всяка цена! Опитах със самозаплахи, обвинения, стегни се, после приемане, после анализиране, после какво ли не. Споделям за да ми олекне и да чуя вашето мнение, което да ме отрезви. Помогнете ми, моля ви. Попринцип аз съм най-силния човек, това не е мое самоопределение, казвали са ми го най-близки, приятелки, приятели  и т.н. В състояние съм да разбера нещата. Вероятно преувеличавам нашите съвпадения и неговата любов към мен, да знам че я има, но какво от това, тя дори ми пречи в момента. Давам сметка, че разбирането не е преживяване. Не искам да се разболея, а ставам и приличам на призрак. Не знам каква стратегия да подхвана сега. Благодаря Ви предварително.

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 15:27 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 5 428
За какво търсиш помощ? За какво търсиш и терапевт? Взела си решение, звучи логично и обосновано. Разделите са трудни, да, но няма как да ти се помогне да преминеш през това, твой път е. Може ли да бъдеш по-ясна какви съвети очакваш, защото може би аз не мога да разбера?

# 2
  • Мнения: 657
Този мъж го описваш като прокажен, защото има деца, за които да се грижи. Не е трябвало да почваш някаква връзка с него при това положение. Съчувствам му. Ти ще се оправиш, ще намериш "изход от ситуацията"...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 849
Хубаво, че си решила да потърсиш психолог, ще ти е нужен.
Но аз не разбирам какво точно обичаш в този мъж.
Това че е по-голям.
Това, че има бивша жена с психически отклонения.
Това че има две малки деца.
Това, че почти цялото му време е заето в грижа по тях.
Това, че ти се жалва от трагичният си живот.
Това, че няма време за теб.
Това, че ти не приемаш децата му като част от него (мъжа когото уж обичаш безумно).
Това, че ти НЕ искаш да си част от такъв живот и това семейство.
Как ти звучи всичко това като го прочетеш?
Ако някоя твоя близка приятелка ти разкаже тази история като нейна, а ти си страничен наблюдател, какво ще видиш?
Как ще й помогнеш?
Мислиш ли, че това е любов? От страна на мъжа може и да е, той иска това семейство и жена до себе си, която да го разбира и подкрепя? Ти този човек ли си? Разбираш ли го, подкрепяш ли го, помагаш ли му?
Според мен твоето не е любов, а по-скоро някакъв вид отдушник на някакъв друг проблем. Казваш, че сте имали връзка и преди, но тогава децата му са били съвсем малки, едното е било даже бебе. Любовници ли сте били?

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите, @герани, не е прокажен, но не беше ясен още в началото по повод на ситуацията за децата и проблемите и болестите вътре в семейството, което не му прави чест. Това, което аз му предлагам в момента е позитивна и зареждаща енергия, ако започнем да говорим за начина по който аз преживявам нещата, той ми пожелава много сили и да се оправя, няма енергия да се занимава с моя емоционален свят. През нощта се е случвало да се събужда и да ме нарича с името на дъщеря си в бълнуване. Децата спят с него на едно легло на 7 годишна възраст. Опитах, но не мога да приема не това, че има деца, а начина на възпитание, гледане, и това че бившата жена с хиляди проблеми е на една крачка разстояние и част от всичко това, вкл. драми и манипулации в малкото дни, в които на мен ми е било отделено време от този мъж, които са проваляли и това малко време, а то е необходимо за изграждане на отношения. A и не винаги от ДЕН 1 знаем дали МОЖЕМ и дали ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ една връзка. Може би поне аз не знам от ДЕН 1. Затова пробваме, но би било глупост да си затворим очите за очевидното, защото вече сме вътре.

@Spiritlight  може би очаквам вашето мнение и прочит на ситуацията, и стратегия, какво да правя, как да си го обясня ... или ... не знам просто подкрепа, аз съм човек, който преработва чрез споделяне, говоря с приятелки, но ... може би тук се чувствам в по-голяма безопастност, както казах, наистина много полезни и вдъхновяващи правилни мисли прочетох от други теми ..

@In4hi едното детенце беше малко, на 2 г. , не сме били любовници, той се развежда с майката на децата много скоро след раждането на второто дете. Това, което си написала ми помага, да. За съжаление Аз винаги или много често съм била приемаща, разбираща, подкрепяща, но осъзнавам, че това не може да продължава така, т.е. енергията на приемане и подкрепяне трябва да е ВЗАИМНА. В момента аз страдам от раздялата, която сама инициирах, той ми пожелава много сили. Имахме общи виждание с приятели и познати, които трябваше да посетя,  там всичко беше наред, защото се държах на положение, което много му допадна прекрасно качествено време заедно и ми предложи още общи начинания, което някак направо обидно ми идва. Ако ще ни е приятно, да сме заедно, но моля те не страдай и стига с тези филми, защото имам достатъчно задължения и тежести, за да се занимавам и с теб.

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 17:30 от Анонимен

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Запиши се на спорт за да си запълваш времето и няма да го мислиш. Или излизай повече в компания.

# 6
  • Мнения: 3 719
Опитай с игнориране на всякакви размишления по темата. Състоянието, което описваш, е характерно за прясно разделени, ще отмине и пак ще можеш да се концентрираш в работата и в живота си. Не го мисли повече, решението е решено, смея да кажа, за добро. Нямате какво повече да си дадете един на друг, най-доброто ви време заедно вече е минало. Гони го от мислите си, от реала, от нета, отвсякъде. Живей, сякаш не е било, за да си дадеш шанс за бъдещето, което заслужаваш. Той неговото си е решил, не е твоя работа и никога не е било, всъщност.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 602
Като не можеш, не можеш.

# 8
  • Мнения: 1 575
Нито ти го обичаш, нито той тебе, защото когато чувствата са наистина истински за всичко се намира решение. Така че излез от тинейджърските драми, намери си друг и си живей живота.

# 9
  • Мнения: 5 428
Ами с допълнителните уточнения, смятам, че си взела правилно решение за раздяла. Спането в едно легло с децата на 5 и 7 не е ок, големи са вече. При някакви инцидентни ситуации - болест, пътуване, може, но защо постянно ще спи с малките си дъщери, не знам. Моля, да не се приема като намек за инцест и педофилия! Просто не е здравословно за децата, дори да не беше баща, а майка. Няма време за теб, проблемна майка, която, доколкото разбирам, е все още активна част от картинката - ами не, няма какво да се вайкаш. Решението ти е правилно.

# 10
  • Мнения: X
@stalia защо да не го обичам нито той мен, любовта може да направи хората и нещастни, тинейджърско според мен е да се втурнеш и да игнорираш всички материални и нематериални знаци, отговорности, проблеми и ситуации и да си кажеш еми това е любовта ми след мен е потоп, мога и да страдам в тази любов, но пък е толкова силна, сладка и опияняваща, това съм го правила и това е точно незрялата позиция

@Spiritlight нямам собствени деца и не мога да имам супер силна позиция дали е правилно или не, но от всичко, което мога да си представя и знам, не не е правилно, 7 годишно момиченце да си има собствена стая, легло и пространство и да настоява да спи при баща си, а дори и да е нормално, защото детето самото то има проблеми и страхове, несигурности, така ми го обяснява той, може би било наследило от майката псих. проблем, но той пък не показва никаква позиция, според мен детето няма псих. проблем, доколкото е описано от него, казало му е , че то, детето иска да бъде ШЕФА в къщата, и затова било нещастно, защото не е шеф... а то си е шеф, моя партньор буквално застава на ръце и изпълнява всяка една прищявка и желание, казва, от вина за проваленото семейство и за това , че майката не се е грижила

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 15:49 от Анонимен

# 11
  • Мнения: 1 575
@stalia защо да не го обичам нито той мен, любовта може да направи хората и нещастни, тинейджърско според мен е да се втурнеш и да игнорираш всички материални и нематериални знаци, отговорности, проблеми и ситуации и да си кажеш еми това е любовта ми след мен е потоп, мога и да страдам в тази любов, но пък е толкова силна, сладка и опияняваща, това съм го правила и това е точно незрялата позиция

Възрастните и зрели хора успяват някак да наместят времето за другия,  децата и другите "тежести" във връзките, когато наистина искат. Получава се естествено и е много различно от "ауу, той колко е прекрасен, на мен нищо около него не ми пречи". При всяка двойка проблемите произтичат от отношенията между двамата, а не от околните. В случая според мен си взела правилното решение, просто сега ти е трудно да се отдръпнеш и да видиш колко наистина е било правилно.

# 12
  • Мнения: 917
Очевидно и съвсем разбираемо не ти се гледат чужди деца. Очевидно имаш чувство за вина. Просто приеми емоциите си и не се съпротивлявай, те сами ще избледнеят.
7годишното момиченце няма психични проблеми, а е съвсем наясно че така то ще бъде на първо място за баща си. То просто не иска вие да сте заедно. Никое дете не иска родителите му да са разделени.
Не можеш да бъдеш сигурна, че майката има психични проблеми. Напълно възможно е така да е поднесена информацията на теб поради различни причини.

Последна редакция: вт, 16 май 2023, 16:10 от Tina*

# 13
  • Мнения: 1 257
След като не можеш да се впишеш и си си тръгнала, направи  го с достойнство. Какво има сега да коментираш и да береш грижа - пък за майката, пък за бащата, пък за децата. Като ги изкарваш от черни по-черни, няма да ти стане по-леко. Мъжът е направил избор за се посвети на децата и на тях да отдава енергията и времето си. Прав, крив - така е решил, животът си е негов. Същото и с лудата жена и разглезените деца - не са твой проблем, и не си човекът, който да ги характеризира.
Опитала си веднъж, не се е получило, дала си втори шанс - пак не става, какво повече? Раздяла като раздяла, потъгувай, изтупай се и продължи напред. Много е грозно отстрани- любовта уж красива била, силна и опияняваща, а като заговориш за избора на човека и най-скъпото му (децата му), злъч и отрова се лее. Себе си тровиш така, той явно си е ОК с избора. Малко като мъжете, които говорят зле за бившите си. Червен флаг и ниска топка.

# 14
  • Мнения: 347
Късай връзката,млада си...Ще срещнеш друг .
Не си обърквай живота с този,прекалено много проблеми.
Запомни,че когато една врата се затвори ,се отварят няколко други.

Общи условия

Активация на акаунт