(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 54)

  • 39 942
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 12 297
За тъмните патладжнаи от малки са такива тъмни. Честно казано не мога да кажа как се преценява кога да се берат, но определено има още да чакаш. Общо взето като стане както е в магазина и преди да почне да си променя цвета се бере. Като придобиеш опит ще видиш кога е най-удачно да се бере. Аз май тази година или нямам или съвсем малко от тези тъмните, повечето са розови, на райета или зелени, но моите тепърва цъфтят и връзват.

И аз днес отдиох след работа да полея, но сега съм почти убедена, че забравих да врътна кранчето на каптовото след като напълних контейнерите.... Дано се заблуждавам, тъй като утре пътувам към морето. Ако не дано оцелеят до уикенда, когато мъжът ми се надявам да отиде.
Равносметката домати има малко повече, но са в малки кофички количество, на фона на касетки по това време предните години. Но пак, предвид че се притеснявах и че за салата няма да има, съм доволна.



Краставички и отдолу отново много зелен боб. Морски бриз благодаря. От един ред, дотук имам набрани вече 5 кофички и ще има поне още няколко. А имах и по-ранен, който вече спрях да го бера. Не знам ако остане да узрее, дали ще стане нещо, ако от него насадя, а не купувам?







Първи чушки, тези са за прясно консумиране, пълнени със сирене Simple Smile Набрах и 5 малки плодчета бамя, но ги замразих. Надявам се скоро да почнат по повече да зреят, дано с нередовното ми ходене не изпускам много.



Я кажете сега, как да разбера дали е узряла една краставичска, която оставих за семе. От онези доста бодливите, които поникнаха от семената от хоби семена - Сорт Суйо. Една от първите краставички оставих да узрее, над месец сигурно е вече и изглежда така. Ако е узряла, направо да вадя семената или трябва да я оставя нещо да изсъхне или ? Ако успея и някой иска предлагам семена Simple Smile





И един стресиран Страх. После се погониха с Шера на полянката и двамата бяха много доволни. Тя само СТрах толерира, хем рядко го вижда напоследък. На Наско продължава да хъска, но пък него го докарах също на София сега, за да му се порадват децата. Той е най-любвеобвилният мау от трите към всички. Шепа е добра само с мен, Страх с никой Simple Smile



Изваденото цвекло, го опекох, нарязах и замразих в пликчета по 300 грама всяко., общо 3 кг. Част си и хапнахме. Останалата част ще пробвам в сурово състояния да я съхраним.







Единият сорт целогодишни ягоди, само 2 корена раждат ужасно много. Само от тях на всяко ходене бера по една шепа и си хапвам. Ще си ги размножа със сигурност.

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 00:54 от Aila

# 676
  • Мнения: 6 948
Aila, когато свекърва ми взема семена от краставици ги оставя да узреят на корена. Заприличват на твоята, къса ги и вади семето, после го слага на парче плат и суши на слънце. Така действа с корнишони, Гергана. Предполагам, че не е по-различен при твоя сорт.
Браво за продукцията!
Страх е страхотен, както и стопанката му.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 428
Aila, много ги обичам твоите постове! Цветни и богати на реколта и дейности!
Fortuna, покажи моля те твоите Сан Марцано? Аз също имам, но малко по-късно ги сложих, вързали са инцидентно тук-там, а сега в жегите -нищо. Надявам се сега като се нормализират Т, растенията да се съживят и да има късна реколта.

# 678
  • Мнения: 6 948
sofyia , и моите ги сложих късно (и като разсад, и в градината).
Ще ти снимам довечера точно растенията, има приличен завръз, макар че Рома се представя значително по-добре.
Ето в цял план доматите. Сан Марцано са на втори ред, в другия край на реда. За първи път отглеждам сорта.
Скрит текст:

Ето как изглеждат свитите листа
Скрит текст:

# 679
  • Мнения: 651
Бъдете благосклонни към незнанието ми, моля Simple Smile На въпроса - патладжанът първо потъмнява и после наедрява или първо наедрява и после потъмнява? Имам един с големина на орех, но цветът му е като на тези, които купуваме. Как изобщо се разбира кога един патладжан е готов за бране?! ПП От тези тъмните, класическите е сортът. Simple Smile

Когато пораснат достатъчно си ги береш и ядеш. Важното, което знам е да не са омекнали , да имат гланц и да са си твърди на пипане.

Тези откъснах преди малко и днес ще сготвя така наречената от нас топеница.
Прави се от изварени домати, печени чушки, патладжани, малко чесън и магданоз, сол и малко захар.

# 680
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
От показаните от Mamma.Maria , най-добър е последния в дясно. Така трябва да изглеждат-тъмни, лъскави и достатъчно големи. Средните два мисля, че им е трябвало още време.

# 681
  • Мнения: 651
От показаните от Mamma.Maria , най-добър е последния в дясно. Така трябва да изглеждат-тъмни, лъскави и достатъчно големи. Средните два мисля, че им е трябвало още време.
Така изглежда от снимката явно, но си бяха с еднакъв цвят.
Имам още една снимка, та се върнах на нея да я видя. 🤣

Не твърдя, че съм специалист, даже хич . Аз съм по-скоро прохождаща в градинарството.
Ще помоля , който знае да се включи с разяснения за взимането на семе от патладжаните. За първа година гледаме и не съм наясно как точно става. Би трябвало да са стар сорт тези патладжани. Много искам да ги запазя като семе.
Взели сме ги от Деси Владовска!

# 682
  • София
  • Мнения: 5 215
Аз бера патладжани когато плодът стане "тежък". Ако е сух, кух, лек, значи още расте е не се е изпълнил. И ако може да се откъсне... ако е зелен няма откъсване.
И дребни имам узрели, но са тежки, а и ако не растат 1 седмица  - значи бера Simple Smile

# 683
  • Мнения: 6 948
Днес не стигнах до село. Цял ден вали дъжд, ММ каза, че нямало смисъл да ходим, а и аз утре с детето рано тръгвам на път. Като се приберем в неделя, ще снимам доматите.
Вчера беше повече от 40 градуса, днес е 20, лудо време.

# 684
  • Мнения: 4 231
Днес използвахме по-студеното време и садихме моркови и салати за есента. Имах няколко растения с грах и са изсъхнали, независимо, че ги поливах всяка вечер.

# 685
  • София
  • Мнения: 44 353
Тук при нас си е жега.
Доматите още се пълнят първите, само краставици берем между 3и 7на ден от 4коренчета, доволна съм повече не бихме смогнали да ядем, те и тези на моменти ни идват в повече.
Обаче много ми е трудно с биволското сърце, изобщо не мога да преценя какво да колтуча, не е като миналогодишните, при които колтука беше между стъблото и листото, тези направо правят второ стъбло и между двете дават клонки с цветя... 🤷‍♀️ 😂 😂 Та днес махах излишни стъбла, 2доста едри с китки, сложих ги във вода, ако пуснат корен ще ги бодна някъде🤦‍♀️ така или иначе за момента имам доматени храсталаци🤔пак не успях вс да почистя, че и ми е жал да ги режа.... Такива хубави, яки растения, обаче предполагам, че така няма да имам много/хубави едри домати.

# 686
  • Мнения: 4 231
Във високата леха са израснали много непознати растения след като сменихме пръстта и сложихме торф.
Знаете ли какво е това високо растение и да го изкореня ли?
Босилека го насадих аз, но другото става много силно и високо и не знам дали е плевел или нещо полезно.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 428
По принцип се води плевел, Тлъстига, Тученица. Но в последно време е модерна храна, за салати, готвене, плънка на баница. Wink

# 688
  • Мнения: 2 208
Това високото е тученица.Махай всичко, което не е засадено.

# 689
  • София
  • Мнения: 44 353
Ще кльофне по земята тученицата, не стои такава права, аз чат пат я оставям, не правя салати, ама пък ми пази земята на сянка да не пресъхва в тези жеги твърде бързо... 🤷‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт