Мамо, вече ритам с ръчички и крака, но до ДЕКЕМВРИ вътре ще стоя - ТЕМА 4 (2023)

  • 21 097
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Да, има значение за размера на дохода, върху който се изчислява обезщетението за бременност и раждане.

Между другото, с ПИК на НОИ в техния сайт можете да си видите прогнозни размери на обезщетението според предварително зададени параметри.

Аз при предната бременност си работих до (май и след?) началото на 45-дневния болничен, с изключение в последните месеци на задачи, които изискват повечко обикаляне и стоене на крак. Но съм имала тази възможност, разбира се, пък и работата ми не е физическа. Много е индивидуално според ситуацията и бременността.

# 76
  • Мнения: 571
На 7 часа съм  . Дори и да ме натиснат да напусна вторите  живи и здрави да са , бебчо да е добре ,пък пари се вадят . 🤗
 
Sezariya, ако на първата работа си на 8 часа, направо ги зарязвай тези, ще те уморят от нерви нататък

# 77
  • София
  • Мнения: 1 724
Тези 45 дни се полагат вече като начало на майчинските, които всяка бременна жена има право да си пусне като направи 7 мес и половина (по средата на 8-мия). 180 дни за болнични се полагат извън тези!
Аз не знам дали тези 180 дни влизат и 45 които са преди раждане.Аз вече съм болничен 34 дни,ллк 20 и от АГ 14,сега съм вече 13 и 4 дни.Ако е от третия месец няма да ми стигнат ще питам Аг и ще си пусна някой ден отпуска нещо защото няма как да работя поне на този етап АГ не дава

# 78
  • Мнения: 262
Момичета, повръщате ли? И кога започнахте от коя седмица горе долу? На мен само ми прилошава сутрин преди да съм закусила. Извинявам се за въпроса просто ми е интересно как е при вас. 😃

# 79
  • Мнения: 496
Ми така си е...😀


Не съм повръщала аз. Гади ми се все още , вие ми се свят , чувствам се като с махмурлук ,но поне не съм повръщала. От 6та седмица съм така.

# 80
  • Мнения: 261
Аз много повръщах. В началото около 7 г.с през целия ден. После сутрин хапвах обикновена бисквитка преди да стана от леглото и малко ми минаваше. От около 2 седмици съм добре, но ако преям пак повръщам.

# 81
  • Мнения: 1 845
Само 1 път повърнах фреша в 6та г.с. и 2 пъти ми се зави свят при по-рязко ставане от леглото, нищо друго за сега, а съм в 8+1 гс. Пулсът на бебета е бавен,та с тези симптоми и показатели май и аз ще съм двойна свекърва….

# 82
  • Мнения: 95
Само 1 път повърнах фреша в 6та г.с. и 2 пъти ми се зави свят при по-рязко ставане от леглото, нищо друго за сега, а съм в 8+1 гс. Пулсът на бебета е бавен,та с тези симптоми и показатели май и аз ще съм двойна свекърва….

Моите признаци са: умора, умора и пак умора 😁 болки в стомаха, предпочитам соленко (с точност тестено), имам газове, киселини иии запек.
Чудя се много какво ще е моето ☺ Честно казано нямам никакви предчувствия, имам предпочитание. Първа бременност ми е и ще си пусна пренаталния тест само заради пола 😁

ПП сега видях как се чете това с предпочитанията, та все пак каквото и да е важното е да е живо и здраво, дано никой не ме е разбрал погрешно

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 23:44 от Thekitten

# 83
  • Мнения: 571
A на мен ми се гади доста ,напъваме да повръщам, но не повръщам . Само се гърча.  И това 4 пъти на ден за по час ,примерно.  През останалото време съм пушка . ММ се шегува с мен, че съм биполярна . 🤗

# 84
  • Мнения: 92
Момичета, повръщате ли? И кога започнахте от коя седмица горе долу? На мен само ми прилошава сутрин преди да съм закусила. Извинявам се за въпроса просто ми е интересно как е при вас. 😃
Аз само вечер повръщам като започнах от 9та и така по веднъж на седмица. Сега малко в 11та зачестиха 😃

# 85
  • Мнения: 1 845
Thekitten, на момче ми прилича и при теб ☺ Хаха..
Дано е здраво и това,което предпочиташ!
Но защо цял пренатест за един пол-на феталната ще ти кажат,а и уж пулсът също е мн показателен🤷♀
Но да кажат вече раждалите мами!

# 86
  • Мнения: 46
Момичета, повръщате ли? И кога започнахте от коя седмица горе долу? На мен само ми прилошава сутрин преди да съм закусила. Извинявам се за въпроса просто ми е интересно как е при вас. 😃
При мен започна в 9г седмица не е всеки ден но през два три дни след храна не зависи  от час закуска обяд или вечеря

# 87
  • Мнения: 95
Thekitten, на момче ми прилича и при теб ☺ Хаха..
Дано е здраво и това,което предпочиташ!
Но защо цял пренатест за един пол-на феталната ще ти кажат,а и уж пулсът също е мн показателен🤷♀
Но да кажат вече раждалите мами!

На ФМ не знам ще кажат ли на 100%. Наскоро 7с+4д беше с пулс 153 удара в минута. Ще видим, още две / три седмици да сме живи и здрави

# 88
  • Мнения: 34
И аз да споделя, на мен ми е лошо почти постоянно, много лежа заради зацапванията и отлепянето, хапвам предимно банани, кисело мляко, бисквити, солети понеже нямам и никакъв апетит, стомаха почти все ме боли. Така съм от 6сед. в момента съм в 9сед. и все още съм така , повръщам предимно следобяд или вечер към 21ч. За тези три седмици съм повръщала около 8,9 пъти и съм отслабнала с 2,3кг. , а за мен това си е доста, понеже съм слаба.. надявам се скоро да се приключи с това и да ми се хапва всичко и да не ми е лошо по цял ден и да няма повръщане, понеже за тези които го имат, знаят колко е неприятно тъкмо да хапнеш нещо със зор и да го повърнеш... Confused , но пък като знам, че е за хубаво това ме държи Heart Eyes

# 89
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Аз също не повръщам, само веднъж ми се е случвало за тази бременност, но тогава и храната не ми понесе, мисля.

Освен хапването на нещо леко веднага след събуждане, знам, че по принцип помагат лукчета (обикновени) или спрайт. Аз съм запасена с ментови бонбони за в колата сутрин, когато ми става най-зле.

При мен симптомите са като първия път, най-вече прилошаване, виене на свят, умора и болки в гърба и кръста. Киселини очаквам от втория триместър, когато бебето е по-голямо и притиска диафрагмата (между другото, до бременността никога не съм имала киселини и след нея магически изчезнаха).
Мисля, че повече разлики има във втория триместър между бъдещите майки на момче и момиче.
Или пък, пак ще чакаме момиче, не знам. Съвсем скоро ще се разбере. Хем ми се иска и едно момченце, хем с момиченцата съм по-наясно и ми харесва идеята за сестрички.

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 01:43 от ~Emerald~

Общи условия

Активация на акаунт