Безжична вертикална прахосмукачка - 2

  • 29 538
  • 275
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 192
Здравейте,
затруднявам се в избора на прахосмукачка, тъкмо си харесам модел и прочета някое негативно мнение. Последно съм се спряла на Дайсън V8 absolut, но се чудя дали да дам толкова пари за стар модел прахосмукачка или да се ориентирам, към друга марка и по-нови модели?

# 31
  • София
  • Мнения: 754
Аз съм с absolute 8 и съм доволна. Доколкото съм чела, основните разлики в следващите модели са осветление на четката, това, че не е нужно бутонът да се държи натиснат постоянно (но за мен това е плюс, тъй като естествено го отпускам, щом не чистя, и така пестя от батерията), повече минути чистене, преди да се изтощи батерията, различен модел на мотора, по-голям контейнер, автоматично настройване на мощността. Може би хора с тези модели ще допълнят доколко тези неща са им полезни.

Ето тук едно подробно сравнение на 8 и 11
https://www.rtings.com/vacuum/tools/compare/dyson-v11-vs-dyson-v … 84&threshold=0.10

# 32
  • Мнения: 535
Здравейте,

Другата седмица в Лидл пускат вертикална прахосмукачка, мисля че и преди съм я виждала. Ако някоя я има или е запозната , дали си струва, ще съм благодарна за мнение ☺️

# 33
# 34
  • Мнения: 3 312
Здравейте,

Другата седмица в Лидл пускат вертикална прахосмукачка, мисля че и преди съм я виждала. Ако някоя я има или е запозната , дали си струва, ще съм благодарна за мнение ☺️
Имам такава, ползвам я в селската къща за бързо почистване и особено отделящата се ръчна част, но не бих я повторила. Няма мощност. Само за ръчната част пък не си струва да се купува, има ръчни на 4 пъти по-ниска цена.

# 35
  • Мнения: 11 344
Кубратова, твърде късно......вече я купих Grinning Постоянно ли седи на зарядно/стойката този тип прахосмукачки?

# 36
  • Мнения: 3 312
Кубратова, твърде късно......вече я купих Grinning Постоянно ли седи на зарядно/стойката този тип прогосмукачки?
Не се зарежда постоянно и не е нужно. Но си стои на стойката, че иначе трябва да мисля къде да я подпирам и нея. Неудобна е за яхане, че може да се разглоби Simple Smile
Не е чак фатално зле, не се притеснявай. Зависи и какво ще се чисти все пак - и като повърхност, и като замърсяване. Аз навсякъде имам килими и затова ми идва слаба мощността, иначе пък свети и виждам по-добре.

# 37
  • Мнения: 11 344
Да разбирам, че я изключваш от контакта, но си седи на стойката?
Аз настилки нямам. Трябва ми нещо като метла да е, та мисля ,че ще ми върши работа.

# 38
  • Мнения: 3 312
Да разбирам, че я изключваш от контакта, но си седи на стойката?
Аз настилки нямам. Трябва ми нещо като метла да е, та мисля ,че ще ми върши работа.
Да, точно така - не стои постоянно включена в контакта /но и ние не пребиваваме постоянно в къщата, та така или иначе изключваме всичко и после всичко се зарежда наново/. Вижте по този въпрос има ли нещо и в упътването и има ли отношение към правилната експлоатация. Моята е стара, не ми е на разположение сега да видя.

# 39
  • Мнения: 762
Здравейте, кое е по-добре за батерията на прахосмукачка Dyson  V8 преди първото пускане да се зареди на 100% или направо да я пускам до пълно разреждане на батерията и тогава да я заредя на 100%

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 10:07 от Зелен дом

# 40
  • Мнения: 587
Здравейте,
имам въпрос и се надявам тук да намеря отговор.
Вертикалната прахосмукачка (по-висок клас) върши ли същата работа като стандартната с кабел?Питам, защото имам робот и стандартна и  бих искала след като си закупя вертикална, да се избавя от тази с кабела.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 439
Здравейте,
имам въпрос и се надявам тук да намеря отговор.
Вертикалната прахосмукачка (по-висок клас) върши ли същата работа като стандартната с кабел?Питам, защото имам робот и стандартна и  бих искала след като си закупя вертикална, да се избавя от тази с кабела.
Върши, да, стига да има достатъчно голяма батерия. Моята Unlimited 7 в режим турбо дърпа колкото стандартна прахосмукачка. Въпросът е, че в този режим батерията пада бързо и не позволява изчистване на цялото жилище. Аз чистя в автоматичен режим, а турбо използвам само за мокети. Понякога не ползвам и него, защото в автоматичен режим прахосмукачката настройва смукателната мощност спрямо повърхността, която почиствате. Ако имате голямо жилище и повече килими си вземете допълнителна батерия, за да не се притеснявате. Препоръчвам да си вземете комплект бързо зарядно с батерия, защото се зареждат значително по-бързо отколкото през стойката за стена. И понеже не са особено евтини аз открих в Практикер за 100 лв. този комплект като компромисен вариант - батерия 4 ампера и зарядно, което ги зарежда за около час и половина. Сега имат и още по-бързо зарядно, за мисля 40 мин. зарежда, но цената е двойна. Батериите са савместими с други електроуреди Бош, Гардена и др. но може да прочетете няколко страници назад е писано за тази система. Старата ми прахосмукачка отпътува на вилата, а роботът почти не ползвам. С тази ми е много по-удобно. Това е за Бош, за останалите марки мнение от личен опит не мога да дам.

# 42
  • Мнения: 11 344
Здравейте,
Другата седмица в Лидл пускат вертикална прахосмукачка, мисля че и преди съм я виждала. Ако някоя я има или е запозната , дали си струва, ще съм благодарна за мнение ☺️

Само да кажа, че тази прахосмукачка която закупих, днес я върнах. Никаква работа не ми върши. Килими нямам само теракота и ламинат......Всичко беше наред, докато сложих очилата........след основно почистване - гола вода е!

Връщам се към първоначалния си вариант нещо на Бош около 300-400 лв. В тази връзка някой да знае някъде да има намаления на Бош или код за отстъпка?
Харесах си заради лампичките тази.

https://www.technopolis.bg/bg/Vertikalni-prahosmukachki/Prahosmu … 818886?tab=review

Има ли я някой и доволен ли е?

# 43
  • Мнения: 1 338
Здравейте, събирам мнения за тези две прахосмукачки на Bosch
https://www.bosch-home.bg/productlist/vacuum-cleaners/rechargeab … ogglebox=manuals/

https://www.bosch-home.bg/productlist/vacuum-cleaners/rechargeab … ogglebox=manuals/
Имаме Бош, но Flexo серия на 2г, която буквално се разпада и искам да я сменим с нещо читаво този път. Тогава я купихме според бюджета и набързо без много проучвания и съответно не излезе много сполучлива.
Тъй като цените на тези Бош, с 10г гаранция на мотора и сменяеми батерии, са към 1000лв, приемам да ми препоръчате и Dyson, ако е по-добрия вариянт. При тях не видях да може така лесно да се подменя батерията и не видях да имат модел със светлина долу. Благодаря на всеки включил се с отговор !

За това нещо предупредих още в предната тема, но едва ли не ми се присмяха - не разбирали за кои части говоря, при тях всичко си било наред и т.н.
След толкова разглеждане обаче, отново си поръчах Бош, но Unlimited 7, дано са по-издръжливи.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 439
Точно от този модел Flexxo се оплакват, че се разпадат след 2 години, та аз не бих рискувала с нея.
Надявам се серията Unlimited да е по-държелива, че не ми се сменят прахосмукачки на 2 години, а и щом са я проектирали с лесно заменяеми батерии дано са я създали с по-дълъг експлоатационен живот.

Не съм съгласна, че Бош със заменяеми батерии струва около 1000 лв. На всички серии Unlimited ( 6, 7, 8 ) могат да се подменят батериите, зависи вече каква точно искате да е самата прахосмукачка. Аз имам този модел https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/vacuum-cleaners/recharg … mited-7/BCS711EXT купих я на промоция за 530 лв. + допълнителната батерия и бързо зарядно от Практикер - https://praktiker.bg/bg/Baterii-i-zaryadni/AKUMULATORNA-BATERIYa … -AL-1830/p/142290 ми излезе 640 лв. Имайте предвид, че не всички модели прахосмукачки с по 2 батерии имат бързо зарядно към тях, затова си направете сметка, кое ще ви излезе по-изгодно. Ако пък сте си харесали друг тип зарядно от серията непременно проверете моделът му и за колко време зарежда батериите, защото са различни видове. За това, което съм показала мога да кажа, че батерия от 3 и 4 ампера ми зарежда горе-долу за час и половина. Но и това не толкова драматично, защото с 2 заредени батерии си чистя и си свиркам вкъщи. Сега мисля да издебна и да се снабдя с допълнителен филтър отнякъде, защото ги дават уж, че нямат нужда от подмяна, но след няколко години все си мисля, че прекалено ще се затлачи и ще се отрази на мощността.

Последна редакция: чт, 17 авг 2023, 11:58 от kojo

Общи условия

Активация на акаунт