Да ви питам за една реклама...

  • 2 731
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Не разбирам наистина защо се дразните - ако беше някоя напудрена сцена от Боянските ливади, по- ли щеше да ви хареса, а?

Мира, много точно казано!
Рекламата сигурно има някои дребни кусури, но е важно цялостно какво впечатление остава.
А според мен цялостното послание е с много положителвн заряд!
Рекламата показва кои сме ние - ние сме тези, които нашите родители водеха за ръка на уроци по пиано с идеята един ден да станем велики музиканти, артисти, лекари, адвокати.
Ние сме тези, които в сивия град (не ми казвайте, че е много цветна София само) играехме по точно тези сиви улици.  Ние сме тези за които Одата на радостта наистина звучи заразително, защото за нас тя би трябвало да означава шанс, знак, идея за по-добър живот - за нас и нашите деца. Ние сме децата от рекламата, бе хора Peace.
Клипът е сивичък, ами в мутро-барокови бонбонени цветове ли трябваше да бъде решен, за да е точно посланието? Стига, моля ви. Айде да не оплюваме всичко - и това от което разбираме и това от което нищо не разбираме Wink, че почва да става смешна цялата работа.
И бтв, един подобен клип наистина струва около 100000 лв и нито стотинка по-малко. Wink

# 46
  • Мнения: 25 825
  Ние сме тези за които Одата на радостта наистина звучи заразително, защото за нас тя би трябвало да означава шанс, знак, идея за по-добър живот - за нас и нашите деца. Ние сме децата от рекламата, бе хора Peace.


Би трябвало, но не е! Нито го усещам въпросното послание, нито го вярвам.
Аман вече от "Освободители", "Големи братя", такива, дето ще ни "оправят" и прочие кандидати за гъзоблизане!  ooooh!
Толкова ли не разбрахте, че и Господ да слезе, няма да ни оправи, ако продължаваме да сме същите тъпи овце? Никой нищо няма да ни даде наготово, ако сами не си тръснем задниците и не си го направим/извоюваме!
Докато сме мърша, все ще ни "оправят". Отзад!  Sick

# 47
  • Мнения: 382
Като един такъв клип струва 100 000 ,кой ги дава? Неможеше ди да отидат за нишо друго? С  този ли клип ще предизвикат радостта ни, че сме влезли в ЕС? А даже и да успея да се възрадвам ,да предположим ,че посланието е докоснало детската ми наивна душа  ,то радостта ми бързо-бързо ще спихне оглеждайки действителността. Money Money Money

# 48
  • Мнения: 3 447
В интерес на истината, София месец и половина изобщо не излезе от мъглата, така че авторите не са имали особен избор. Като за измъкване от тая ситуация - измъкнали са се горе-долу читаво. И все пак, не вярвам, че този клип струва 100 000... доколкото имам представа от тези неща.

# 49
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Парите ги дава държавата, разбира се. За какво друго да отидат? Да, може да отидат за много неща на теория, но аз смятам, че подобна кампания бе необходима. Между другото 100 бона е само производството на клипа, за медиа купуване сигурно са отишли още поне 500 000... Rolling Eyes
Колкото мършата, Как' Сийке, не считам, че влизането в ЕС ще ни направи повече или по-малко мършави отколкото сме.
Аз лично отдавна съм взела живота си в свои ръце, не се считам за тъпа овца bowuu и имам мнение - да, положително! - по въпроса за влизането ни в ЕС. Нито считам, че някой нещо наготово ще ми даде Wink, така че не разбирам, защо се палиш толкова. Говорехме за рекламата и посланието просто...

# 50
  • Мнения: 656
Парите ги дава държавата, разбира се. За какво друго да отидат?

Като начало за онова момиче в подписа ти. Онкоболни имат нужда от лекарства. Някой и друг спасен живот. Други идеи трябват ли ти?

# 51
  • Мнения: 2 259
А някой може ли да напише,ама другата ода за шипка/ОРДИТЕ РЕЙСА щУРМУВАТ......../

# 52
  • Мнения: 3 268
На мен клипа ми харесва,но тази цена за направата му направо е нереална.Иначе Ода на радостта Бетовен я е написал към края на живота си,когато е бил абсолютно глух и според мен е едно от най-великите музикални произведения заедно с Малка нощна музика на Моцарт.

# 53
  • Мнения: 5 877
На мен много ми харесва рекламата. Тъкмо защото започва сиво, ретро, несигурно, самотно и накрая завършва "заедно" и наистина радостно. Постепенното усилване, постепенното набиране на увереност... много ми харесва.
А в ретро тона има нещо подходящо, защото "свобода, равенство, братство" е утопия, която е свързана с историята, а историята не е Fujicolor. Не е от вчера. Това дете може да е сегашно, а може да е брат ми, може да е баща ми навремето. Защо не? Това наистина е вековна мечта. Братството имам предвид, не "членството в Евросъюза". Разбира се, това си е утопична трактовка на политическото събитие, но нали това е идеята на рекламата - не да прави анализ, а да разчувства.

За сивотата... две от най-любимите ми реклами използват именно сивотата като отправна точка, за да внесат контрапункт. Едната е миналогодишната зимна реклама на Кока-кола с източноевропейския жилищен комплекс, дълбокия сняг, човека с кученцето и затрупания от снега жълт трабант с голата двойка вътре  Laughing (не мога да я намеря в нета, що така...)
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
http://www.youtube.com/watch?v=oiIiJC5vxhg&mode=related&search=
Бтв нямам нищо общо с направата на рекламата. Просто ми харесва.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 10:24 от Aнда

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
..."свобода, равенство, братство" е утопия, която е свързана с историята, а историята не е Fujicolor. Не е от вчера. Това дете може да е сегашно, а може да е брат ми, може да е баща ми навремето. Защо не? Това наистина е вековна мечта. Братството имам предвид, не "членството в Евросъюза". Разбира се, това си е утопична трактовка на политическото събитие, но нали това е идеята на рекламата - не да прави анализ, а да разчувства.


Много добър анализ, браво!  Peace

# 55
  • Мнения: 2 361
  Харесва ми идеята, че музиката е език, на който всички ние говорим, независимо от каква националност сме. Няма значение къде си роден когато говориш с музика. Хубаво е да ни обединява Бетовен и радостта, отколкото поредната природна стихия.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
http://www.youtube.com/watch?v=oiIiJC5vxhg&mode=related&search=

Анде,букетче за теб,че пусна линка Simple Smile
Моя любима реклама (мисля,че отново на Сони) са едни цветни топчета по някакви баири Simple Smile
Задължително с музиката към тях! И по този повод мъжът ми решил,че горната твоя любима реклама,ще ми хареса много и на мен. Обаче въобще не ми хареса. Обаче това беше до момента, в който я изгледах цялата сега, благодарение на теб.   bouquet

Цветен ден на всички!

# 57
  • Мнения: 3 447
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
Ох... на мен пък ми навява асоциации с авария в социалистически химкомбинат... екологично замърсяване, информационно затъмнение, киселинни дъждове... Embarassed

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
Ох... на мен пък ми навява асоциации с авария в социалистически химкомбинат... екологично замърсяване, информационно затъмнение, киселинни дъждове... Embarassed

 hahaha Joy

тези ножове покрай теб много ме притесняват  hahaha

# 59
  • Мнения: 3 447
hahaha Joy

тези ножове покрай теб много ме притесняват  hahaha
Явно съм във фаза  Joy

Общи условия

Активация на акаунт