Да ви питам за една реклама...

  • 2 725
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 758
Тече по ТВ-то уан реклама, май за тва, че вече сме в ЕС, незнам точно...Та там едно лапе пее нещо, ама не мога да го разбера кво.Всеки път усилвам звука, ама нъцки, нищо не разбирам.
Почва нещо като 4мразя всички" или "братя всички" или де да знам и аз кво newsm78
А кажете ми вие, че па нема да мога да спим кат ората ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 237
 "Братя всички люде стават, щом с криле повееш ти !"

Не си ли учила Ода на радостта ?   Wink


Радост, ти дете от рая,
ти небесен ясен плам,
ний пристъпваме в омая,
о богиньо, в твоя храм.

Твоят светъл чар споява
туй, що светски нрав дели.
Братя, всички люде стават,
щом с крила повееш ти!

# 2
  • Мнения: 5 577
Други Оди знае тя Цомба ...  Whistling

# 3
Ако слуха не ми изневерява май пее-"братя всички люде стават щом с крила..."
това е моята версия

# 4
  • Мнения: 1 205
Химна на ЕС  Grinning

Ода на радостта - Бетовен.

# 5
  • Мнения: 2 237
Други Оди знае тя Цомба ...  Whistling


хи-хи,права си,други оди знае Цомбето,другииииииии   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 10 758
Други Оди знае тя Цомба ...  Whistling


хи-хи,права си,други оди знае Цомбето,другииииииии   Mr. Green
Баси кви сте начи Crossing Arms

Иначе,  благодаря, бяхте  много бързи  bouquetСа че спим спокойно Wink
Танче, тая Ода верно не я знам Blush

# 7
  • Мнения: 7 430
Други Оди знае тя Цомба ...  Whistling

 newsm78

Цомбе, я кажи някоя ода Mr. Green

# 8
  • Мнения: 10 758
Други Оди знае тя Цомба ...  Whistling

 newsm78

Цомбе, я кажи някоя ода Mr. Green

Ееее па ме зехте за мезе....ше ви бием вече.
Кат се видим, ше ти я издекламирам Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Верно ма Цомбе,кажи некоя ода да изрецитирам на мъжо в кревата,че мое да е излезнала некоя нова,па да не я знам. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 5 622
И аз знам една ода- за пръднята  bowuu

# 11
  • София
  • Мнения: 4 868
Бетовен, девета симфония. някой й е сложил думички и я е превърнал в ода. знам за още поне един текст върху тази част от произведението.

# 12
  • Мнения: 5 539
Freude, schöner Götterfunken
Tochter aus Elysium,
Wir betreten feuertrunken,
Himmlische, dein Heiligtum!
Deine Zauber binden wieder
Was der Mode Schwert geteilt;
Bettler werden Fürstenbrüder,
Wo dein sanfter Flügel weilt.

Шилер е авторът.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 22:58 от Лилита

# 13
  • Мнения: 5 622
И аз знам една ода- за пръднята  bowuu


Вървя по улицата тиха, мръсна,
светът около мене е заспал
и мисля си, че само ако фъсна,
ще се събуди целия квартал...

Надига се във мене нежен трепет,
фъснята преминава във пръдня
и всичко живо мога да изтрепя,
ако я пусна аз на свобода!

О, боб! Защо те ядох снощи?!
Сега изпълнен съм със твоя газ
и той надува тялото ми в пристъп мощен
и не издържам вече аз...

Салют! Експлозия разцепи мрака.
Заря изригна в нощната тъма -
сякаш цистерна имах между двата крака,
избухнала със мощна миризма

Във този миг разтресе се земята;
стени и сгради падаха със вой;
прощална песен пееха стъклата
и сипеха се долу във порой...

О, ужас! Сякаш в Хирошима
попаднал бях незнайно откъде...
безсилна ще е даже мойта рима
да преразкаже що око виде...

Трагедията беше нечовешка -
децата плачат, майките пищят
В прегръдката си ледено-мъртвешка
за вечен сън притиска ги нощта.

Аз гледах вцепенен, недоумявах,
реалност ли е, сън ли е това?
Как цялата трагедия направих
с една-едничка... бобена пръдня...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Бубе Бубеее hahaha Joy,мерси ама тая не е подходяща за кревата,ще я рецитирам тихомълком някой ден Joy.

# 15
  • Мнения: 10 758
Верно ма Цомбе,кажи некоя ода да изрецитирам на мъжо в кревата,че мое да е излезнала некоя нова,па да не я знам. Rolling Eyes
Ма незнам ма...виж че Вергилия каза, че съм знаела.

Е ги двете спамърки- Вергилия и Буба Close

# 16
  • Мнения: 7 723
И аз знам една ода- за пръднята  bowuu
....................

 Joy Аз друга за пръднята знам  Whistling

# 17
  • Мнения: 5 622
Верно ма Цомбе,кажи некоя ода да изрецитирам на мъжо в кревата,че мое да е излезнала некоя нова,па да не я знам. Rolling Eyes
Ма незнам ма...виж че Вергилия каза, че съм знаела.

Е ги двете спамърки- Вергилия и Буба Close

Що ма, нали за оди става дума...КАто не е за радостта, е за пръднята...ей ви още една....




Пръднята е физиология
и рядък кавалерски жест.
Във нея няма демагогия,
а доблест, рицарство и чест.

По принцип тя е облекчение
в хранителния ни режим,
затуй без свян и притеснение
пърдете да се напърдим.

Пърденето е ценно качество
и имай винаги предвид,
че тя е здраво доказателство,
че нямаш ти апандисит.

Пръднята, братя, дар божествен е,
че само здравий гъз пърди,
а щом е гръмка и тържествена,
тя никак, никак не смърди!

Пръдни и ти веднъж в живота си,
госпожо, без да се срамиш!
Аз знам, че всяка нощ в леглото си
ти без стеснение пърдиш!

Пръдни със мен, приятел, здравата,
пръдни със мен във ритъм жив,
и виж - създали сме в държавата
нов самодеен колектив...!

# 18
  • Мнения: 7 430
Ох, каква идилия покрай мен...

Хапнах бобец и чета одите на Бубката.... Joy

# 19
  • Мнения: 2 237
Цомби,да имаш да питаш още нещо ?

Давай,ний сме насреща !  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 382
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...

# 21
  • Мнения: 382
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...
        Абсолютно вярно ,това все едно съм го писала аз.Кой го е правил това нещо и сега си харчи с удоволствие париците, взети за клипа .Много пилича на една реклама за бира, мисля че беше ,местата на снимките са същите - кръстовището на ул."Левски" и ул." Ст. Карджа ".Гледните точки  същите, масовките същите  ,нещо с футбол беше свързано. Значи хората си взимат парите и използуват вече готова формула, само дето избледняваме цветеца, не за друго ,а защото сме разбрали със закъснение ,че така е модерно и накрая слагаме, за капак, разплакано детенце, което го отвличат извънземните !? #2gunfire #Cussing outА ние гледаме и се ядосваме ,прочее същото е и в спорта.

# 22
  • Мнения: 1 312
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...

100 % съвпада с моето мнение.Много ме дразни,да не говорим,че лицата на децата са толкова тъжни и изпити,че винаги ми навяват някакви асоциации с концлагер Sad,особено към края,момченцето стоящо мирно в тъмното и някаква мрачна перспектива...,осветено от прожектор,сякаш е на плаца Sad..Мои си виждания,но ми е неприятна много рекламата.

# 23
  • Мнения: 25 753
А после се чудят що българинът не се радвал, че влиза в ЕС!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 24
  • Мнения: 211
Покрай тази реклама намразих одата на радостта Sad

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Не разбирам наистина защо се дразните - ако беше някоя напудрена сцена от Боянските ливади, по- ли щеше да ви хареса, а?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...

Абсолютно !

# 27
  • Мнения: 10 758
Малиииии, за кво питах, до къде стигна ooooh!

# 28
  • Мнения: 437
Баси, аз таман тръпнех в очакване нещо интересно да прочета.. някоя ода на радостта в леглото и извън него.. а вие накъде забихте...

# 29
  • Мнения: 3 447
Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...
Идеята им е била да гушнат 95 000 лева, което са и направили. Не е луд този, който яде зелника  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 25 753
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Да ти имам вдъхновението!  ooooh!
Гледала ли си изобщо въпросната реклама? Какво вдъхновяващо има в грозна, мрачна картина и скрибуцащи изтормозени деца?  newsm78

# 31
  • Мнения: 391
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...

Доста плиткоумно изказване, бих рекъл. Клипът е направен ужасно професионално и излъчва не оптимизъм и радост, а супер-оптимизъм. Ама вие (една да гракне, и всички рипват да повтарят в същия глас), понеже сте професионални песимистки и черногледки, веднага решихте, че клипът е тъп, децата са изтормозени, а-а-а да протегнат ръка за просия и куп подобни глупости.

Препоръчвам следното на всички мърморани:

Купете си диск с 9-тата симфония на Бетовен и я чуйте от край до край. Ако и след това сте такива черногледки, ми се обадете да дойда лично да ви влея малко оптимизъм.

# 32
  • Мнения: 3 447
Колкото и професионално да е направен, не вярвам да струва 95 000  Simple Smile
По Дискавъри (мисля) върви един клип в подобна стилистика - гр. Сибиу като културна столица на Европа за 2007 година. Това е хубав клип.

# 33
  • Мнения: 25 753
Алеко, имам 9-та симфония (и я познавам като музикално произведение) много преди повечето от тук присъстващите да са били родени. Тогава ЕС не съществуваше, а имаше Желязна завеса.
 Обожавам Бетовен. Но, колкото и да ми е любим, не може да ме накара да харесам въпросния клип. Нито пък мрачните тонове на картината и мъгливата София ми вдъхват оптимизъм. Още по-малко пък детсткото скрибуцане ми звучи жизнерадостно. Въпрос на слух, може би. И на вкус.
А ти, нахвърляйки се с обиди срещу хора, които мислят различно от тебе, почувства ли се повече мъж? Ха, дано!

ПП Дано моят грак да не е подразнил пак твоя слух!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Да ти имам вдъхновението!  ooooh!
Гледала ли си изобщо въпросната реклама? Какво вдъхновяващо има в грозна, мрачна картина и скрибуцащи изтормозени деца?  newsm78

Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?

# 35
  • Мнения: 656
Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...
Идеята им е била да гушнат 95 000 лева, което са и направили. Не е луд този, който яде зелника  Rolling Eyes

Доне, точно този отговор търсех - колко вадят от джоба ми за да ме измъчват по този начин чрез телевизията.
95 000 за направата или включва и излъчване?

# 36
  • Мнения: 25 753
Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?


А на тебе повече професионализъм не ти ли харесва повече?  newsm78

ПП Извинения, ако някое от децата е твоето!   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 447
95 000 за направата или включва и излъчване?


Само за направата.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?


А на тебе повече професионализъм не ти ли харесва повече?  newsm78

ПП Извинения, ако някое от децата е твоето!   bouquet

Не коментирах професионализма, ако си чела внимателно, а заряда на музиката.

И подобни забележки относно децата не са никак на място...

# 39
  • Мнения: 656
Money
Знаех си, че трябва да си сменям професията....

# 40
  • Мнения: 382
към Алеко:
Не мисля,че ми е плиткоумно изказването и бих приела едно извинение за тази твоя реплика.

А за рекламата-да,според професионалистите в брашна сигурно е наистина "Ужасно"професионална,но едно е направата ,а друго е посланието ,което излъчва тази реклама.И "Междузведни войни"е професионално изпипан филм,но като оценявам направата му с всичките там специални ефекти ,не значи ,че съм му фен.

# 41
  • Мнения: 25 753

Не коментирах професионализма, ако си чела внимателно, а заряда на музиката.

И подобни забележки относно децата не са никак на място...

А ако ти беше чела внимателно, щеше да разбереш, че не коментираме заряда на музиката, а несполучливото послание, което авторите на клипа отправят. Бетовен няма нищо общо с нашенските некадърници. Даже и той не може да спаси неспасяемото.
Нито пък децата. Те не са виновни, че изглеждат нелепо, а този, който ги е режисирал по този начин.
В този дух на разсъждения, повярвай ми, и ангелски напеви биха ме потресли на фона на концлагер.

# 42
  • Мнения: 109
Абсолютно съм съгласна с Как'Сийка и didik. Hug
Одата на радоста няма нищо общо с посланието на рекламата(освен, че е химн на Евро съюза де).Едно време я учехме в училище по музика и даже я харесвах, но откакто дават тая реклама и с това измъченото накрая.... просто веднагически превключвам tv-то.
То па не се издържа егати  Sick
А за "супер оптимизма" дето Алеко го е видял.... Shocked думи нямам.
И да ме прощаваш, но не можеш да ни дваш такива оценки като "професионални песимистки и черногледки" без изобщо да ни познаваш.И да - клипът е тъп.Казвам го без притеснение.Аз съм зрител, а този клип, който трябва да е насочен към мен не ме грабва с абсолютно нищо.Даже ме дразни.Само са похабили произвадението на великия Бетовен и са похарчили сумати кинти.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен клипа ми хареса....но съм го гледала само веднъж и не съм имала възможност да го анализирам

# 44
  • Мнения: 9 990
Пък хлапето уж има ясна дикция-защо не разбирате какво пее-да не сте на 6 ракии? LaughingТа, толкова му е ясна дикцията, че даже ме дразни, също така-казва Сички люде, а не Всички люде и ми бърка с това в мозъка...
Бетовеновата музика няма общо наистина с рекламното послание на самият клип, което е допълнителен провал-не би ли трябвало да се сличват и допълват двете така, че да е по-силно внушението....
И пак за Одата-даваха и народни певици как го пеят, даже май на 01.01. баш.Та те пък пееха-Братя всички хора стават, което също ме подразни...

# 45
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Не разбирам наистина защо се дразните - ако беше някоя напудрена сцена от Боянските ливади, по- ли щеше да ви хареса, а?

Мира, много точно казано!
Рекламата сигурно има някои дребни кусури, но е важно цялостно какво впечатление остава.
А според мен цялостното послание е с много положителвн заряд!
Рекламата показва кои сме ние - ние сме тези, които нашите родители водеха за ръка на уроци по пиано с идеята един ден да станем велики музиканти, артисти, лекари, адвокати.
Ние сме тези, които в сивия град (не ми казвайте, че е много цветна София само) играехме по точно тези сиви улици.  Ние сме тези за които Одата на радостта наистина звучи заразително, защото за нас тя би трябвало да означава шанс, знак, идея за по-добър живот - за нас и нашите деца. Ние сме децата от рекламата, бе хора Peace.
Клипът е сивичък, ами в мутро-барокови бонбонени цветове ли трябваше да бъде решен, за да е точно посланието? Стига, моля ви. Айде да не оплюваме всичко - и това от което разбираме и това от което нищо не разбираме Wink, че почва да става смешна цялата работа.
И бтв, един подобен клип наистина струва около 100000 лв и нито стотинка по-малко. Wink

# 46
  • Мнения: 25 753
  Ние сме тези за които Одата на радостта наистина звучи заразително, защото за нас тя би трябвало да означава шанс, знак, идея за по-добър живот - за нас и нашите деца. Ние сме децата от рекламата, бе хора Peace.


Би трябвало, но не е! Нито го усещам въпросното послание, нито го вярвам.
Аман вече от "Освободители", "Големи братя", такива, дето ще ни "оправят" и прочие кандидати за гъзоблизане!  ooooh!
Толкова ли не разбрахте, че и Господ да слезе, няма да ни оправи, ако продължаваме да сме същите тъпи овце? Никой нищо няма да ни даде наготово, ако сами не си тръснем задниците и не си го направим/извоюваме!
Докато сме мърша, все ще ни "оправят". Отзад!  Sick

# 47
  • Мнения: 382
Като един такъв клип струва 100 000 ,кой ги дава? Неможеше ди да отидат за нишо друго? С  този ли клип ще предизвикат радостта ни, че сме влезли в ЕС? А даже и да успея да се възрадвам ,да предположим ,че посланието е докоснало детската ми наивна душа  ,то радостта ми бързо-бързо ще спихне оглеждайки действителността. Money Money Money

# 48
  • Мнения: 3 447
В интерес на истината, София месец и половина изобщо не излезе от мъглата, така че авторите не са имали особен избор. Като за измъкване от тая ситуация - измъкнали са се горе-долу читаво. И все пак, не вярвам, че този клип струва 100 000... доколкото имам представа от тези неща.

# 49
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Парите ги дава държавата, разбира се. За какво друго да отидат? Да, може да отидат за много неща на теория, но аз смятам, че подобна кампания бе необходима. Между другото 100 бона е само производството на клипа, за медиа купуване сигурно са отишли още поне 500 000... Rolling Eyes
Колкото мършата, Как' Сийке, не считам, че влизането в ЕС ще ни направи повече или по-малко мършави отколкото сме.
Аз лично отдавна съм взела живота си в свои ръце, не се считам за тъпа овца bowuu и имам мнение - да, положително! - по въпроса за влизането ни в ЕС. Нито считам, че някой нещо наготово ще ми даде Wink, така че не разбирам, защо се палиш толкова. Говорехме за рекламата и посланието просто...

# 50
  • Мнения: 656
Парите ги дава държавата, разбира се. За какво друго да отидат?

Като начало за онова момиче в подписа ти. Онкоболни имат нужда от лекарства. Някой и друг спасен живот. Други идеи трябват ли ти?

# 51
  • Мнения: 2 259
А някой може ли да напише,ама другата ода за шипка/ОРДИТЕ РЕЙСА щУРМУВАТ......../

# 52
  • Мнения: 3 268
На мен клипа ми харесва,но тази цена за направата му направо е нереална.Иначе Ода на радостта Бетовен я е написал към края на живота си,когато е бил абсолютно глух и според мен е едно от най-великите музикални произведения заедно с Малка нощна музика на Моцарт.

# 53
  • Мнения: 5 877
На мен много ми харесва рекламата. Тъкмо защото започва сиво, ретро, несигурно, самотно и накрая завършва "заедно" и наистина радостно. Постепенното усилване, постепенното набиране на увереност... много ми харесва.
А в ретро тона има нещо подходящо, защото "свобода, равенство, братство" е утопия, която е свързана с историята, а историята не е Fujicolor. Не е от вчера. Това дете може да е сегашно, а може да е брат ми, може да е баща ми навремето. Защо не? Това наистина е вековна мечта. Братството имам предвид, не "членството в Евросъюза". Разбира се, това си е утопична трактовка на политическото събитие, но нали това е идеята на рекламата - не да прави анализ, а да разчувства.

За сивотата... две от най-любимите ми реклами използват именно сивотата като отправна точка, за да внесат контрапункт. Едната е миналогодишната зимна реклама на Кока-кола с източноевропейския жилищен комплекс, дълбокия сняг, човека с кученцето и затрупания от снега жълт трабант с голата двойка вътре  Laughing (не мога да я намеря в нета, що така...)
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
http://www.youtube.com/watch?v=oiIiJC5vxhg&mode=related&search=
Бтв нямам нищо общо с направата на рекламата. Просто ми харесва.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 10:24 от Aнда

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
..."свобода, равенство, братство" е утопия, която е свързана с историята, а историята не е Fujicolor. Не е от вчера. Това дете може да е сегашно, а може да е брат ми, може да е баща ми навремето. Защо не? Това наистина е вековна мечта. Братството имам предвид, не "членството в Евросъюза". Разбира се, това си е утопична трактовка на политическото събитие, но нали това е идеята на рекламата - не да прави анализ, а да разчувства.


Много добър анализ, браво!  Peace

# 55
  • Мнения: 2 359
  Харесва ми идеята, че музиката е език, на който всички ние говорим, независимо от каква националност сме. Няма значение къде си роден когато говориш с музика. Хубаво е да ни обединява Бетовен и радостта, отколкото поредната природна стихия.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
http://www.youtube.com/watch?v=oiIiJC5vxhg&mode=related&search=

Анде,букетче за теб,че пусна линка Simple Smile
Моя любима реклама (мисля,че отново на Сони) са едни цветни топчета по някакви баири Simple Smile
Задължително с музиката към тях! И по този повод мъжът ми решил,че горната твоя любима реклама,ще ми хареса много и на мен. Обаче въобще не ми хареса. Обаче това беше до момента, в който я изгледах цялата сега, благодарение на теб.   bouquet

Цветен ден на всички!

# 57
  • Мнения: 3 447
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
Ох... на мен пък ми навява асоциации с авария в социалистически химкомбинат... екологично замърсяване, информационно затъмнение, киселинни дъждове... Embarassed

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Другата е рекламата на Сони Бравия - мисля, че тяхна беше - с експлозиите от цвят на фона на сив квартал на Глазгоу и музика от Росини  Laughing мислите ли, че смисълът щеше да бъде същият, ако цветовете избухваха пред Бъкингамския дворец?
Ох... на мен пък ми навява асоциации с авария в социалистически химкомбинат... екологично замърсяване, информационно затъмнение, киселинни дъждове... Embarassed

 hahaha Joy

тези ножове покрай теб много ме притесняват  hahaha

# 59
  • Мнения: 3 447
hahaha Joy

тези ножове покрай теб много ме притесняват  hahaha
Явно съм във фаза  Joy

# 60
  • Мнения: 5 877
Доне, с Мюр мислите еднакво, и тя беше оглеждала същата картинка за аватар (по време на виртуалния карнавал).

За киселинните дъждове - те затова държат да подчертаят (в клипа за заснемането на тази реклама), че използваната боя е eco-friendly.

# 61
  • Мнения: 3 447
Доне, с Мюр мислите еднакво, и тя беше оглеждала същата картинка за аватар (по време на виртуалния карнавал).

За киселинните дъждове - те затова държат да подчертаят (в клипа за заснемането на тази реклама), че използваната боя е eco-friendly.
Joy

Тя може да е eco-friendly, ама косата ми настръхва, като я гледам как пада върху детската площадка  Confused Иначе онази с топчетата ми е любима, но тя съвсем други чувства ми навява.

# 62
  • Мнения: 5 877
Голям буквалист си Simple Smile
според мен контрапунктът е друг - първоначалната сивота на детската площадка спрямо цветовете на дъгата, които се сменят над нея. И че детската площадка не трябва да е сива. А и цялата работа според мен е замислена като визуализация на фантазия, както и онова с топчетата.
Ама хайде, имаш си право на собствени асоциации.
П.С. Правих кладниците втори път, непременно да ги включите в готварската книга.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 704
топчета,топчета.... кажете музиката чия е

# 64
  • Мнения: 2 386
Анда е изказала мислите ми по-добре,отколкото аз самата бих го направила  Heart Eyes
Дона,убе ме с тази асоциация,честно  Joy Joy
А рекламата много ми харесваше в началото,но вече откровено взе да ми втръсва.Трябва да има някаква граница...аз я гледам поне по 10 пъти на ден само в прайм-тайма..

От цялата работа сега не мога да си избия Одата от главата...Натрапчиво си я тананиках още докато четях темата...Ужас!  Laughing

# 65
  • Мнения: 3 447
Дона,убе ме с тази асоциация,честно  Joy Joy
Не си живяла през социализма, рожбо... и не помниш Чернобил  Confused

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Като споменахте комунизъм и рекламата на сони......вижте това :

http://www.youtube.com/watch?v=AeQiei1jsJc

# 67
  • Мнения: 5 877
Хихи, много е весело.
Само че... малко ме съмнява наистина да са танцували на музиката от "Крадливата сврака". Ако е така, много е забавно да пускат образа на водача си на фона на музика с такова заглавие  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт