Да ви питам за една реклама...

  • 2 734
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 889
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Да ти имам вдъхновението!  ooooh!
Гледала ли си изобщо въпросната реклама? Какво вдъхновяващо има в грозна, мрачна картина и скрибуцащи изтормозени деца?  newsm78

# 31
  • Мнения: 391
Ако този клип показва радост, интересно по какъв начин биха изразили мъка?Не мога да го понасям, а ми го показват по сто пъти на ден.Тези деца(приличат ми на децата от старите български детски филми,дето амбициозните родители ги измъчвах а да ходят на уроци-по пиано,цигулка и т.н.), изглеждат много нещастни и измъчени,с едни такива молещи очи,обстановката около тях- стари мебели,овехтели и оръфани килими(може да  ми се чудите,ама като го гледам толкова пъти ,все едно съм била със снимачния екип), и най -важното-уж се пее за радост,а всичко е в сиво-черни цветове,а в децата,няма нищо детско,никакъв живец.И това момченце накрая с песента,само оставаще да протегне ръка за милостиня.Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...

Доста плиткоумно изказване, бих рекъл. Клипът е направен ужасно професионално и излъчва не оптимизъм и радост, а супер-оптимизъм. Ама вие (една да гракне, и всички рипват да повтарят в същия глас), понеже сте професионални песимистки и черногледки, веднага решихте, че клипът е тъп, децата са изтормозени, а-а-а да протегнат ръка за просия и куп подобни глупости.

Препоръчвам следното на всички мърморани:

Купете си диск с 9-тата симфония на Бетовен и я чуйте от край до край. Ако и след това сте такива черногледки, ми се обадете да дойда лично да ви влея малко оптимизъм.

# 32
  • Мнения: 3 447
Колкото и професионално да е направен, не вярвам да струва 95 000  Simple Smile
По Дискавъри (мисля) върви един клип в подобна стилистика - гр. Сибиу като културна столица на Европа за 2007 година. Това е хубав клип.

# 33
  • Мнения: 25 889
Алеко, имам 9-та симфония (и я познавам като музикално произведение) много преди повечето от тук присъстващите да са били родени. Тогава ЕС не съществуваше, а имаше Желязна завеса.
 Обожавам Бетовен. Но, колкото и да ми е любим, не може да ме накара да харесам въпросния клип. Нито пък мрачните тонове на картината и мъгливата София ми вдъхват оптимизъм. Още по-малко пък детсткото скрибуцане ми звучи жизнерадостно. Въпрос на слух, може би. И на вкус.
А ти, нахвърляйки се с обиди срещу хора, които мислят различно от тебе, почувства ли се повече мъж? Ха, дано!

ПП Дано моят грак да не е подразнил пак твоя слух!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 605
Одата на радостта е заредена с толкова оптимизъм и жизнерадост, че ако ще и на фона на концлагер да я пуснат, пак ще звучи вдъхновяващо.

Да ти имам вдъхновението!  ooooh!
Гледала ли си изобщо въпросната реклама? Какво вдъхновяващо има в грозна, мрачна картина и скрибуцащи изтормозени деца?  newsm78

Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?

# 35
  • Мнения: 656
Не знам каква им е била идеята,ама навява всичко друго освен радост...
Идеята им е била да гушнат 95 000 лева, което са и направили. Не е луд този, който яде зелника  Rolling Eyes

Доне, точно този отговор търсех - колко вадят от джоба ми за да ме измъчват по този начин чрез телевизията.
95 000 за направата или включва и излъчване?

# 36
  • Мнения: 25 889
Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?


А на тебе повече професионализъм не ти ли харесва повече?  newsm78

ПП Извинения, ако някое от децата е твоето!   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 447
95 000 за направата или включва и излъчване?


Само за направата.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 605
Гледала съм го - и затова питам: ако беше на фона на вила от 600кв.м в Бояна, където жизнерадостно дете, облечено в "бенетон" свири на пиано редом с ухилена до ушите учителка, щеше ли да ви хареса повече?


А на тебе повече професионализъм не ти ли харесва повече?  newsm78

ПП Извинения, ако някое от децата е твоето!   bouquet

Не коментирах професионализма, ако си чела внимателно, а заряда на музиката.

И подобни забележки относно децата не са никак на място...

# 39
  • Мнения: 656
Money
Знаех си, че трябва да си сменям професията....

# 40
  • Мнения: 382
към Алеко:
Не мисля,че ми е плиткоумно изказването и бих приела едно извинение за тази твоя реплика.

А за рекламата-да,според професионалистите в брашна сигурно е наистина "Ужасно"професионална,но едно е направата ,а друго е посланието ,което излъчва тази реклама.И "Междузведни войни"е професионално изпипан филм,но като оценявам направата му с всичките там специални ефекти ,не значи ,че съм му фен.

# 41
  • Мнения: 25 889

Не коментирах професионализма, ако си чела внимателно, а заряда на музиката.

И подобни забележки относно децата не са никак на място...

А ако ти беше чела внимателно, щеше да разбереш, че не коментираме заряда на музиката, а несполучливото послание, което авторите на клипа отправят. Бетовен няма нищо общо с нашенските некадърници. Даже и той не може да спаси неспасяемото.
Нито пък децата. Те не са виновни, че изглеждат нелепо, а този, който ги е режисирал по този начин.
В този дух на разсъждения, повярвай ми, и ангелски напеви биха ме потресли на фона на концлагер.

# 42
  • Мнения: 109
Абсолютно съм съгласна с Как'Сийка и didik. Hug
Одата на радоста няма нищо общо с посланието на рекламата(освен, че е химн на Евро съюза де).Едно време я учехме в училище по музика и даже я харесвах, но откакто дават тая реклама и с това измъченото накрая.... просто веднагически превключвам tv-то.
То па не се издържа егати  Sick
А за "супер оптимизма" дето Алеко го е видял.... Shocked думи нямам.
И да ме прощаваш, но не можеш да ни дваш такива оценки като "професионални песимистки и черногледки" без изобщо да ни познаваш.И да - клипът е тъп.Казвам го без притеснение.Аз съм зрител, а този клип, който трябва да е насочен към мен не ме грабва с абсолютно нищо.Даже ме дразни.Само са похабили произвадението на великия Бетовен и са похарчили сумати кинти.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен клипа ми хареса....но съм го гледала само веднъж и не съм имала възможност да го анализирам

# 44
  • Мнения: 9 990
Пък хлапето уж има ясна дикция-защо не разбирате какво пее-да не сте на 6 ракии? LaughingТа, толкова му е ясна дикцията, че даже ме дразни, също така-казва Сички люде, а не Всички люде и ми бърка с това в мозъка...
Бетовеновата музика няма общо наистина с рекламното послание на самият клип, което е допълнителен провал-не би ли трябвало да се сличват и допълват двете така, че да е по-силно внушението....
И пак за Одата-даваха и народни певици как го пеят, даже май на 01.01. баш.Та те пък пееха-Братя всички хора стават, което също ме подразни...

Общи условия

Активация на акаунт