Дяволски Интересна - Нойнтес Дойчес Тема

  • 18 997
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 502
Татяна, ако и на плодовите каши така ще ми се мръщи, ужас  Confused Но тази ябълка наистина е много кисела, бъррр. И на мен да ми я дават и аз няма да я ям.  Grinning Надявам се другите плодове повече да ги хареса. Но ще пробвам, това което казва Вивита, да ги давам с различна затопленост.
Иначе количката не ми е тежка, защото не ми се налага да я нося.  Simple Smile Да се похвалиш и ти с твоята, като я получите.  Party

Sesiliq, ти много рано си започнала със захранването. По колко грама плодово пюре изяжда Митето? Тук май всички сме започнали първо със зеленчуково. Плодовото го въвеждам в момента (опитвам се  Crazy) или като десерт след зеленчуковото или като добавка към следобедното хранене (мляко). Давам на Хипп (95 цента за 190 г зеленчуково), но бих давала и на Alnatura и Alete. Моят Мартин вода не пие.  Laughing Но иначе това което му предлагам е вода, минала през кана Брита и после преварена.
За пътуването не се тревожи. Марти летя до БГ за първи път на 40 дни. Сега за Коледа пак си ходихме. Нямаше абсолютно никакъв проблем.
Стягай куфарите, вземай изпита и на добър път.  Hug

# 76
  • Мнения: 638
Nadejda,Mити колкото му дам 6те изпапка,но нали трябва да има мярка.Сега взимам плодови на Хипп 125 г   - давам му към 30 за сега,но постепенно увели4авам.Daвам като десерт след млякото,на АМ сме.
Захраних ,за6тото бебо не ака6е редовно/може би не е повод за захранване ,но аз видях зор/,а мислех след 5-я с ка6а.По тази при4ина запо4нах с плодовите,сок не искам да давам.А вие колко папкате,колко време давахте зелен4уково и ре6и да дава6 плодово?

# 77
  • Мнения: 7 605
Сесиля, наистина много рано си zахранила, преди 4тия месец оЩе, много смело. Аz zахраних на 6 мсеца (навърШени) със zелен4уци, в рамките на 10 дена бях zаместила едно кърмене с пюре, яде цяло буркан4е от големите. Хипп има тук, немска марка е  Mr. Green  ина4е купува и Алете и Алнатура, а Бебивита иzбягвам, по препоръка на акуШерката. Един месец след това въведох мле4ната каШа ве4ерта, но мадам настоява и zа цица  Rolling Eyes  ОЩе един месец по късно се въвежда беzмле4ната каШа с плодове, но при нас беz успех  Sad  Вивита, мерси, Ще пробвам да й давам студени круШи днес  Wink  и Ще се похваля после.
А, zа пиенето, пие 200мл вода на ден но направо от 4аШа, от ШиШе не Ще  Crazy  Давам или бебеШка вода (например на Милупа или Хумана), или от каната Брита, на нея я преварявам обеzателно  Peace

За полета да те посъветвам, дай му да су4е (биберон, zалъгалка) при иzлитане и кацане, zа да не го болят уШите. И ако има хрема, дори и малко, отлагай пътуването  Naughty

# 78
  • Мнения: 2 292
бебивита не са добри, съставките не са био и съдържат zахар.
от алнатура не съм доволна. може да са им добри съставките, но на моето не му понесоха и пюретата и кашите.
Има и една друга фирма zа био храни Холе , те са добри. Давала съм и спанак с картофи, zеленчукови и плодови на сънвал. Но на сънвал с месо НЕ препоръчвам. Много подправки имат.

# 79
  • Мнения: 7 605
Холе не съм 4увала, къде ги има?
Сънвал бяха с лоШи ресултати от Екотест, спанака съдържа много нитрати  Sick
Ина4е само при Алнатура намерих месни пюрета беz сол, Хипп, Алете и пр. са със. Ама късно ги видях, ве4е бях давала на Хипп и Алете със сол..... Sad

# 80
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Сесиля, наистина много рано си zахранила, преди 4тия месец оЩе, много смело.

Ми не е много смело, всички в БГ захранват така и от толкова рано. Като дойдох тук разбрах че в ДЕ захранват възможно най-късно. Но в БГ един месец да закъснееш и ти правят остра забележка Laughing Laughing пък и там всеки си слуша педиатъра и не иска да рискува с чужоземни методи на отглеждане и захранване Grinning

Поздрави  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 2 292
на сънвал пише био, а се продават и в алнатура. как да е , минало свършено . кой какво иzял ... иzял  Wink
http://www.naturkost.org/holle.htm
http://www.naturkost.org/demeter.htm

# 82
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Холе не съм 4увала, къде ги има?

pri nas, suisse sa  Wink....

# 83
  • Мнения: 502
Сесилия, най- добре изчакай да се преместите, да премине стреса за теб и бебока и тогава спокойно можеш да започнеш захранването със зеленчуково пюре. Но въвеждай всеки нов продукт бавно, не като една моя позната, която на всеки трети ден  дава нов вид пюре.  Shocked

Татяна, кога Милена започна да пие толкова много вода? С каква чаша и даваш, от тези неразливащите ли? Мартин отказва да пие вода, предпочита да суче.  Wink

# 84
  • Мнения: 434
Aбенд!

Най-после цивилизован трафик на страницата!
Вечернице, поздравления за теб и балерината! Голяма феерия е тази Миреле, ще чакам с нетърпение бъдещите й изяви. С какво поддържаш този хъс? Или няма нужда? Като сравнявам, Хана става само първа лебедка в "Лебедово езеро" да играе - най-много към края да им отвинти я бушоните, я подпорите на сцената Shocked. Но има надежда. Смятам да я изпратя на пробни курсове към "Ямаха" - те имат музикално училище тук и добра слава. Има и танцови школи, но те искат минимална възраст три години.
Имам един въпрос - до колко годишна възраст спяха децата ви следобед? Напоследък ми подхвърлиха в детската градина, че искат да местят Хана в  по-горната група, а там рядко ги слагат да спят. Детето показва колебания по отношение на следобедния сън, но пък като успея да я сложа в леглото, спи понякога по два часа.  Споделете, моля!

# 85
  • Мнения: 638
dezita   ,aз не гледам в коя държава кой как захранва,важното е да разбираш детето си кога и за какво е готово и да се води6 от него.Четох доста и имах намерение да захраня на 5 навър6ени месеца,но запо4нах по рано,поради ред при4ини ина4е педито ми каза на 40-я ден да давам сок,удържах до 4-я месец/  ние сме н а АМ/
Има и тук много мами които захранват 6-я месец.
Nadejda ,благодаря за съвета да така мисля по натам да давам зелен4ук,сега давам 4,5 плода и мисля 4е е добре,бебе Мити оби4а да хапва пюре от ябълка Simple Smile,добре се 4увства и това е най -важно за мен!
Лека ве4ер желая на вси4ки!  Grinning

 
 

# 86
  • Мнения: 7 605
Надя, купих от ИКЕА едни пласмасови детски 4аШи, 5 или 6 са в комплект, всяка една в друг цвят, и от тях пие. Ина4е от ШиШе, с мек или твърд накрайник, а бе с вси4ки там екстри каквито ги има на паzара, не пие. Само от 4аШа  Crazy Ама ниЩо, хем по бърzо Ще се нау4и  Wink  В на4алото пиеШе по една глътка, но сега ве4е и пове4е, но трябва аz да държа 4аШата, ина4ееее.....  Whistling

Вивита, уви, не мога да се похваля с успех  Sad Но мерси zа идеята   bouquet

Пристигна новата коли4ка, в събота ве4ер я поръ4ах от майтойс, 4е полzваме 10% отстъпка върху вси4ките стоки  Mr. Green и преди 4ас пристигна, много бърzо, дори я сглобих ве4е  Sunglasses

# 87
  • Мнения: 502
Пристигна новата коли4ка, в събота ве4ер я поръ4ах от майтойс, 4е полzваме 10% отстъпка върху вси4ките стоки  Mr. Green и преди 4ас пристигна, много бърzо, дори я сглобих ве4е  Sunglasses

Честито! Снимай я с Миленка вътре и давай да гледаме.  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 610
колко струва бъгито татяна?дай фото..аз си мисля за едно бъги, но имам ве4е комбинирана, която става на бъги, та от няколко месеца вече я ползвам в бъги вид..но едно олекотено на есприт май беше вече го сънувам....за данъците се оправих...получих линк на лични, мерси..  bouquet
сесилия,  коментара на дезита е много точен- няма място за докачане

# 89
  • Germany
  • Мнения: 1 262
сесилия,

aз говоря за времето когато аз съм захранвала, а както виждаш това е било преди 4г. Но и сегашните ми наблюдения не са по различни- за тези неща там времето е спряло /за справка - форумите тук на майки в бг които обсъждат захранваници и други подобни - особено лечения, самолечение и други/ , но това е мое мнение Peace Аз имах късмет, че попаднах на един изключителен педиатър, който беше далеч от хранене с кисело мляко след 2-3 месец - и това е доста честа картинка, бебе на 2м да пие кисело мляко Shocked

Поздрави  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт