ДЕКЕМВРИйското коремче расте, мама иска вече пол да разбере - ТЕМА 5 (2023)

  • 20 552
  • 730
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 496
Сауната по време на бременност е абсолютно забранена! Такова силно загряване на тялото е опасно за бебето!
В минерален басейн е по-добре от колкото обикновен , аз не бих влязла , за морето още се чудя. Може би , ако видя ,че е хубаво и чисто ще вляза ( ии ако нямам някаква инфекция в момента , разбира се)
Общо взето по време на бременност сме още по-предразположени към всякакви гъбички и всякакви инфекции , а басейни и море си "преливат" от болести.

# 526
  • Мнения: 733
Минерални басейни, сауни и т.н. не са ок за бременни нали? 🥲
Имате ли идея има ли нещо в СПА-то, което може да ползваме?

Солна стая Joy

Мацето, стискам палци всичко бързо да се оправи и да се радваш отново на спокойна бременност!

Честито на момичетата с хубави резултати! Все такива новини да си имаме!

И моят корем е мега голям този път. Миналата бременност имах такъв чак в 6ти-7ми месец...

# 527
  • София
  • Мнения: 11 765
Минерални басейни, сауни и т.н. не са ок за бременни нали? 🥲
Имате ли идея има ли нещо в СПА-то, което може да ползваме?

Шезлонга покрай басейна 😂

Благодаря за подкрепата. Чакам днес да ме види моята лекарка. Снощи беше спряло кървенето но сутринта пак имаше малко, та се надявам да се успокои и да спре.

# 528
  • Мнения: 402
Здравейте , момичета,

Аз напоследък пък съм пълна с пъпчици - и по лицето, и по тялото. Не мога да се понасям 😄 някой да е имал такъв проблем и да знае дали има какво да се направи ?

# 529
  • Мнения: 260
Здравейте , момичета,

Аз напоследък пък съм пълна с пъпчици - и по лицето, и по тялото. Не мога да се понасям 😄 някой да е имал такъв проблем и да знае дали има какво да се направи ?
Аз до 10 г.с. бях много зле от към пъпки, цялото ми лице и целият ми гръб стана така. През тийн годините си не съм имала такъв проблем. Но от една седмица спряха да ми излизат от самосебеси. Ползвах единствено здраве лека формула вечер и това е. Според мен организма се изчиства по този начин и сами ще се оправят поне при мен стана така, но ако положението е тежко на дерматолог най-добре.

# 530
  • Мнения: 16
Здравейте,

От известно време ви чета и реших да се включа в динамичната ви група Simple Smile
Днес стават точно 12 гс, но все още не съм съвсем спокойна. Това ми е четвърта бременност, като имам дете на 5г, последвано от кухо яйце преди 2г и бебе със синдром на Даун и други ужасни деформации преди година. На 35 съм и бих препоръчала на всички бъдещи майки да си направят пренатален тест, защото възрастта си оказва значение, но не само тя е определяща.
Миналия петък излезе резултата от Maternit Advanced теста на Cellgenetics /в петък ми взеха кръв и в 10 сутринта на следващия петък получих заветния мейл с отрицателен резултат/. Ревах 15мин от радост.
На 13.6 съм на ФМ и се надявам всичко да е наред. Може би едва тогава ще съм по-спокойна.

Като чета премеждията ви с отлепвания и медикаменти, ми става много мъчно, че минавате през това. Но пък за пореден път показва колко силни сме майките и на какво сме готови за своите деца. Сигурна съм, че всичко ще е наред и през декември ще гушкаме малките топчици Simple Smile

# 531
  • Мнения: 95
Fleen добре дошла! ❤ това, което имаш като преживявания покрай двете бременности е много тъжно, но се радвам, че не си се отказала и си сред нас! Повече положителни мисли и емоции и безпроблемна бременност ти желая ❤

# 532
  • Мнения: 59
Маце, бързо възстановяване! Очакваме само добри новини!  
На другото момиче, което е в болница за качване на килограми - също бързо възстановяване. Аз стартирах от 54 кг на 175 см, но понеже изкарах почти без гадене и нямам проблем с никоя храна /или пък нови предпочитания/ дори качих като варирам между 56-57 кг в момента. Не помня да съм била толкова в съзнателния ми живот 😁

За корема и на мен ли личи - още сутрин, а като хапна и се появвят и екстрите направо скачам в 6-тия месец. За газове и лошо храносмилане е подходящо кисело мляко с ленено семе, чия и трици или овесени ядки, на който не му понясат триците. С чията внимавайте да е добре накисната предварително. Като цяло е най-добре сместа да престои от вечерта за сутринта. Може да си слагате и други екстри.

Аз съм с доста ниско кръвно и често ми пада при рязко ставане, така че кафето ми е насърчавано от доктор и то също помага за стомаха, а за тези, което не употребяват кофеинови напитки - лимон с гореща вода действа супер.

Чакам с нетърпение на 14-ти съм на БХС, ще съм в 13-та+ седмица.

Добре дошла на Fleen! Това се казва смелост и желание да продължиш живота! Пожелавам ти всички трудности да са останали в миналото!

# 533
  • Мнения: 8 883
Въглехидратите, суровите зеленчуци и плодове водят до това подуване и газове. Просто храносмилателната ни система не може да се справи безпроблемно с растителната храна в по-голямо количество, както е при преживните животни. Дъвчете повече, по възможност плодовете да не са за десерт, а като самостоятелно междинно хранене, а зеленчуците да минат едно бързо задушаване или печене на скара, тези за салата - в по-малко количество и без много лук и чесън.
Освен редовно взимане на пробиотици, полезните масла е също добре да са включени в хранене - зехтин, авокадо, масло. Кисело мляко с жива закваска, тоест не йогурт, също е хубаво да се хапва. Може сутрин с добавени малко овесени трици, които са фибри.

Еспумизан също ми помага и на мен, както и пиене на повече вода.

# 534
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Малее, с това кръвно само в една сауна ми трябва да влезна и съм пътник Joy аз бих пропуснала сауни, парни бани и прочее Simple Smile аз бях споменала - и ние имаме ходене до Велинград Юли месец, но ще пазя шезлонга тази година.

Мацето, много се радвам, че е намаляло. На мен ми казаха, че няма да изчезне толкова бързо, ще се изчиства няколко дни и така се случи.
Скрит текст:
И до сега ходя със страх по голямата нужда, защото тогава най-много се изчиства (не знам по каква причина Grinning ) така че си ползвам Мелилакса за момента, за да няма напъване. Simple Smile
Пиши след прегледа задължително. Ще чакаме Simple Smile

fleen , добре дошла! Успех този път и никакви проблеми до края и за теб! Heart

# 535
  • Мнения: 134
Въглехидратите, суровите зеленчуци и плодове водят до това подуване и газове. Просто храносмилателната ни система не може да се справи безпроблемно с растителната храна в по-голямо количество, както е при преживните животни. Дъвчете повече, по възможност плодовете да не са за десерт, а като самостоятелно междинно хранене, а зеленчуците да минат едно бързо задушаване или печене на скара, тези за салата - в по-малко количество и без много лук и чесън.
Освен редовно взимане на пробиотици, полезните масла е също добре да са включени в хранене - зехтин, авокадо, масло. Кисело мляко с жива закваска, тоест не йогурт, също е хубаво да се хапва. Може сутрин с добавени малко овесени трици, които са фибри.

Еспумизан също ми помага и на мен, както и пиене на повече вода.



Всъщност олигозахаридите, които са в бобовите култури, триците, пълнозърнести храни и други водят до подуване и газове, понеже езимите в стомаха не могат да хидроизолират всички олигозахариди. Полизахаридите участват във важни функции на човешкото тяло - така че, мацки, не изключвайте Въглехидратите в никакъв случай, просто трябва да правим разлика кое подува и кое не..

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 09:09 от Karena Checheva 738426

# 536
  • Мнения: 1 845
Мацето, ще намалее и спре още дмес 🤞🤞🤞пиеш ли витамин Ц(1000мг), фреш от портокал също помага. Стискам палци да те изпишат без капка кръв!

Fleen, добре дошла да треперим заедно! И аз съм късна загуба(2019г.след 6 г борба за рожба се наложи раждане по мед.причини),заради синдром на Едуардс. Сега бременея отново,но с близнаци и треперенето е двойно. Чак на 16.06 съм на фетална и бхс(от който при близнаци съвсем няма смисъл от тази статистика,а и съм на 43г), и мисля,че ще ми се пръсне сърцето в този ден. Пренатален също казват,че е излишно да направя,т.к.няма да се знае при кое близначе е🥶 сега съм още в 10 гс,бебетата да с обща плацента,но отделни амниотични сакчета и слава Богу растат, даже с няколко дни напред(инвитро съм и се знае точната дата на овулацията). Имах много проблеми със запек по 3-5 дни,но от 20 дни пия пробиотика за бременни на Гардън оф лайф и се чувствам добре. Хапвам постоянно и съм -1 кг. (176см на 61 кг).

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 09:35 от Devilche

# 537
  • Мнения: 16
Мацето, ще намалее и спре още дмес 🤞🤞🤞пиеш ли витамин Ц(1000мг), фреш от портокал също помага. Стискам палци да те изпишат без капка кръв!

Fleen, добре дошла да треперим заедно! И аз късна загуба(20-9г.след 6 г борба за рожба се наложи раждане по мед.причини),заради синдром на Едуардс. Сега бременея отново,но с близнаци и треперенето е двойно. Чак на 16.06 съм на фетална и бхс(от който при близнаци съвсем няма смисъл от тази статистика,а и съм на 43г), и мисля,че ще ми се пръсне сърцето в този ден. Пренатален също казват,че е излишно да направя,т.к.няма да се знае при кое близначе е🥶 сега съм още в 10 гс,бебетата да с обща плацента,но отделни амниотични сакчета и слава Богу растат даже с няколко дни напред(инвитро съм и се знае точната дата на овулацията). Имах много проблеми със запек по 3-5 дни,но от 20 дни пия пробиотика за бременни на Гардън оф лайф и се чувствам добре. Хапвам постоянно и съм -1 кг. (176см на 61 кг).

Devilche, ужасно е било това преживяване, а и сега не ти е лесно! Знам, че няма как да си спокойна при тези обстоятелства, но трябва да си позитивна и да вярваш в себе си и в тях. Пожелавам ти успех на 16.6! Аз преди всеки преглед получавам мини паник атака, но ми помага да си представя как си гушкам бебата Simple Smile Представяй си как гушкаш цели 2!
Познавам жени, които родиха трето детенце на 43 и всичко беше наред. Както знаеш, всяка бременност е уникална и това, че веднъж се е объркало нещо, не значи, че ще се случи отново. С мъжа ми правихме генетични изследвания и хромозомен анализ и се оказа, че всичко ни е наред. Просто се е случило…

Аз всяка сутрин пия кафе с 1 чаена лъжица кокосово масло и малко кокосово мляко. Действа безотказно и до 15мин съм посетила тоалетната.

# 538
  • Мнения: 186
Здравейте,момичета 🌞Идвам с един въпрос ....Днес ходих да си пусна вече болничния и понеже жената беше изключително груба с нежелание за никаква комуникация ,аз останах с няколко въпроса.
  -Първият болничен е с продължителност 13 дни ,нали?
 -Точно на 13 ден ли трябва да отида да го подновя ?
  -И последващите болнични по 30 дни ли са ?
 - Вие заплащате ли тези болнични ,ако се следите по здравна каса?
      Служителката ме изпъди с изказването : Не стига ,че ви пишем измислени болнични ,ами имате и претенции (аз имах въпроси не претенции...).

# 539
  • Мнения: 183
Здравейте,момичета 🌞Идвам с един въпрос ....Днес ходих да си пусна вече болничния и понеже жената беше изключително груба с нежелание за никаква комуникация ,аз останах с няколко въпроса.
  -Първият болничен е с продължителност 13 дни ,нали?
 -Точно на 13 ден ли трябва да отида да го подновя ?
  -И последващите болнични по 30 дни ли са ?
 - Вие заплащате ли тези болнични ,ако се следите по здравна каса?
      Служителката ме изпъди с изказването : Не стига ,че ви пишем измислени болнични ,ами имате и претенции (аз имах въпроси не претенции...).
Здравей,аз мога да кажа което знам тъй като съм вече в болнични от ЛЛК.Първият болничен го издава АГ,чувала съм и за личен лекар но не знам.Той е до 14 дни,след това те изпращат поне при мен беше така ако искаш без прекъсване те изпращат на ЛЛК.Има платени и неплатени.Неплатените са с направление повечето са в ДКЦ и болници,там повечето момичета имат и драми,някой се заяждат защото с една дума искат да си им техен пациент за да ти издадат,но почти винаги издават,имат право обаче да изискат преглед и от тях преди да го издадат и този преглед може да е платен.С частните няма проблем плаща си се комисията,може отново да изискат преглед,но е по рядко повечето са на основата на документите издадени от твоя АГ които те праща

Общи условия

Активация на акаунт