АВГУСТовски майки хайманосват - бебетата май ще си сватосват!!!:)

  • 7 856
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 718
Привет и от нас!!!
Честити месечинки на бебоците!!!
Честити Именни дни на празнуващите майки,татковци и бебоци!!!

Бубчето Много ми стана мъчно за детенцето.А за горката му майка още повече.Дано всичко се оправи и лошото да се размине!!!Дано и кумувете ти успеят още следващият път!!  Praynig
 Добре дошла на Нелски и бебчо Злати!!!

Ние за сега се мъчим с оризова каша на Милупа,ама май хич не и харесва на Марти-плюе и реве.Сега се чудя как да продължа???  newsm78 Приемам съвети всякакви!  Hug

А какви са тези млечно-зеленчукови пюрета?Готови ли са? И ако да с какво мляко са направени?Може ли да смесвам готово зеленчуково с кърма и така да си направя млечно-зеленчуково?Моля ви за още 1 съвет-Как най-бързо и правилно да заместя хранене?
Спирам за сега,че плачем-после пак.И благодаря предварително за съветите... Heart Eyes

# 271
  • Мнения: 83
Бубче, много съжалявам за малката.  Силно се надявам да се оправи и се моля.
Честит имен ден на всички.

# 272
  • Мнения: 115
Здравейте и от нас.
Честито на месечинковците!
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
Колко много сте изписали, аз дори несмогвам да ви прочета. Явно немога да се организирам добре, но с трима мъже в къщи, които уж се стараят да ми помагат, ми идва малко в нанагорно.
Ние от 3 дни сме на пет хранения, всъщност откакто проядохме кашата минахме на 5 хранения. На зеленчуковото пюре все още се мръщи.
Ангел снощи за първи път спа в чувалче, започна много да се отвива и аз по цяла нощ обикалям и само завивам баткото, след това Ангел и на сутринта немога да си отлепя очите. Затова съм много доволна, защото с Александър неуспях да го накарам да спи в чувал.
Ние също ходихме втория месец на ортопед при Драганов и той ни каза че можем да се видим отново след като проходим.
Хайде и ние се събудихме.

# 273
  • Мнения: 83
 Нелски , добре дошла.  bouquet

# 274
  • софия
  • Мнения: 1 745
Бубе,всеки път като чуя,за такава ....Несправедливост и се питам,защо на малките душички им се случват такива неща,за какво "плащат" те  Cry???
Дано да се оправи малкото момиченце  Praynig!

# 275
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
А при Драганов плащахте ли,или минахте само с направлението?
Че аз се чудя,дали да не прежаля 40лв и да не се занимавам с направления и записване часове за незнайно кога,а да грабвам двамата- и в Горна баня.
Мерси на всички,дето за стотен път ни обясняват,как да захраним,че то,не ти ли е до главата-не четеш и не се вслушваш.
 Dreams,днес има много черпещи-та аз реших да се скатая( а до 10 ч вече бях закусила точно...3 пъти)
Има ли мами,които излизат на разходка още в 10ч, или всички изпълзяваме след 12?

 Бубче-стискам палци,ама де да помагаше...

# 276
  • София
  • Мнения: 5 792
Аз започнах с оризова каша и я давах пет дни на обяд,след това си давах ам-а.После започнах да давам пюре от моркови на Хип на обяд,а кашата я преместих след обяд.Морковите ги давах четири дена,а сега сме на моркови с кароф втори ден.
Дани, ще ме извиниш за многото въпроси, но искам да си изясня нещо
1. морковите от 1лъжичка на ден ли започна? После 2л и т.н.? И така ли броиш 4дни?
2. до цяло бурканче ли стигна?
3. като даде нов вкус (морков с картоф) направо количеството до което беше стигнала ли даде или пак по 1л?
4. колко АМ даваш след това (или преди това)?
И други мами, да споделят опит, ако не им е досадно! Praynig  bouquet Благодаря!
Права си, Бланк,
Мерси на всички,дето за стотен път ни обясняват,как да захраним,че то,не ти ли е до главата-не четеш и не се вслушваш.
Embarassed
Аз лично ходих при ортопед без направление, педито не даде - не било нужно. newsm78
Никога не сме излизали по-рано от 12ч, ама докато се натуткам...

# 277
  • Мнения: 372
Добре дошли на мама Нелски и бебе Злати   Grinning
 Честит имен ден на Тони на Кали и на вс. останали малки и големи именници.   bouquet
Бубче мн. съжалявам да Али, дано се стабилизира Praynig
Мой ред е днес да почерпя, че съм именничка Mr. Green надявам се да има за вс. по нещо  Laughing

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 849
Честити месечинки на Виктор, Гого, Самуил и Елеонора!
Честит имен ден на празнуващите!

milena12, Мартинито е за мен. Ще се натаралянкам още на обяд.
Nelski, радвам се, че имаме ново попълнение и очаквам да пишеш по-често, а и да черпиш от време на време. Joy
Бубе, сигурно ти е много тежко. Всеки път като чуя за такива неща ми се насълзяват очите и си мисля, че просто не е честно.

# 279
  • Мнения: 554
bubcheto 15  newsm17   smile3518 newsm17

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 849
За Meglio, ползвам го от години и съм супер доволна. Сега пръскам върху нааканите бодита, щото пПамперс понякога ми пропуска, и не остава грам петно. Мислих да нацапам парче плат с морков и да пробвам, ама то вече и направено.  Вярно, че е силно, но ако го използвам без ръкавици и няма проблем. Пък и като си изплакнеш хубаво дрехите и после ги изпереш, то не сотава нищо от препарата.

# 281
  • София
  • Мнения: 4 035
Ще се опитам на бързо да синтезирам малко информация за захранването,което почва с оризова каша:Започвате с 2 лъжички каша и постепенно увеличвавате с лъжичка на ден докато стигнете до количеството,което сте решили  да давате.После оставяте кашата за известно време(Пепър обясни прекрасно каква е идеята на това упражнение) и захранвате със зеленчуково пюре като пак почвате с 2 лъжички докато стигнете до цяло бурканче от 125гр или пак до максималното количество,което вие сами сте решили.Най-добре да захраните с ранни моркови,купете си няколко бурканчета,защото ще трябва остатъка да се хвърля.Веднъж отворено бурканче можете да приберете в хладилника и да дадете и на следващия ден от него,но после изхвърляте остатъка.И то можете да давате от същото бурканче само ако не сте бъркали в него с лъжицата,с която храние-т.е отсипете в малко съдче двете лъжички и ги дайте от там.След като захраните с морковите почнете към морковите да прибавяте друг зеленчук-например морков с картоф,после картоф с тиква и така постепенно включвате всичко.Като не е необходимо да захранвате пак с 2 лъжички,а примерно давате полвин бурканче картоф с морков и на следващия ден цяло.Като захраните с всички зеленчуци до нужното количество(ако решите да заместите хранене трябва да стигнете до 190гр) можете да включите отново кашата на следобедното хранене.Нея вече знаете как си я правите и какво количество давате пак в зависимост дали замествате хранене или не.Към кашата можете да слагате половин плодово пюре и така ще захраните и с плодове.След като сършите оризовата каша,можете да минете на каша Елда пак по същата система.След това вече идват жълтък и месо(които аз вече съм дала),но има време докато се докопате до там.Дано съм била полезна поне малко и държа да отбележа,че захранвайки по този начин не съм имала никакъв проблем(освен с тиквички и спанак,ама те са отвратителни).И последно уточнение-като казвам 2 лъжички това е количеството на една пълна лъжичка,с която храните бебто.

# 282
  • Мнения: 413
Пак съм аз Mr. Green
Tedi 79, всяка нова храна се въвежда с по 1-2 лъжички ( един вид почваш отначало ) и моята педиатърка каза така: ако яде примерно 120 мл мляко, даваш примерно 20 пюре и 100 мл мляко, като постепенно увеличаваш - 30/90, 40/80, 50/70, 60/60 и т.н. докато се замести цялото хранене.
Аз обаче не съм захранвала толкова плавно, Вики харесва почти всички пюрета и много лакомо си ги хапва и затова и давах всеки ден малко повече от вчерашния и така.Обаче накрая задължително малко мляко, може и 10 или 20 мл да изпие обаче си го търси. Laughing
Айде спирам

# 283
  • софия
  • Мнения: 1 745
Теди,аз от толкова много четене,накрая реших да захранвам на око,като количество и се оставям "майчинския инстинкт" да ме води  Crazy.
Взех едно пюре от моркови от 125г. и си пресипах в чинийката малко по-малко от половината и го дадох цялото количество.На втория  ден и дадох останалата част от бурканчето.На третия ден и дадох едно пак от моркови ,но на Гербер ,а то мисля,че беше 80 г. newsm78 и го дадох цялото ,а на Гербер имах само това бурканче,защото един ден,още не бях захранила с нищо и си ги гледах в Била пюретата и си мислех,к'во ме чака и тогава в изблик на вдъхновение взех едно бурканче .Сега съм заредила един шкаф с пюренца на Хип,всичко което се предлага без месните по две.
После дадох морков с картоф,пак по-същия начин -по-малко от половината,а на другия ден остатъка.Днес и дадох картоф с тиква пак така.За сега не искам да замествам хранене,а по-скоро и давам да опитва различни вкусове.След като и дам пюрето и давам  ам- 150 мл.През другите хранения и давам по 180мл.След обяд и давам кашичка и после пак ам от 150 мл.Може би е много,като количество,но иначе пада голям рев.

Ние също излизаме винаги след 12,защото докато приготвим целия катун  става никое време,а на мен вече ми се е ОТизлизало  Tired....

# 284
  • Мнения: 413
Аз днес нямам работа и съм все тук.
Може и да ви досадя днес  Mr. Green, обаче ми хрумна още нещо:
"Августинче маха с ръчичка, хапва си пюренце с лъжичка."
Сега излизам в почивка и отивам да си видя Викито Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт