На море в Турция - тема 79

• 66 775
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
Валерко,точно Кая Белек тази година си беше доста скъп.Може би заради хубавото му местоположение.Иначе съм го виждала на живо.Не ми хареса много от вън .Изглежда ми ,че има нужда от ремонт и освежаване.

# 151
Кая не е от хотелите с ниска цена,тази не съм го следила на ранни.Но е с по висока цена от Камелия Филия.Аз също го харесвам.Тази години ще сме до него и ще го видя и на живо.Знам само че в морето е скала и много бързо става дълбоко.

# 152
Моля Валерко и Митко за мнения за предпочитаните от тях хотели за Анталия.

Аз у тоз край съм бил само в Лара в един хотел и то извън сезона,та там няма какво да кажа,даже мисля догодина да пускам запитване тук до по запознатите за хотели. В Кушадъс смело мога да заявя че съм посетил едни от най-добрите хотели за тамошния стандарт, но спрямо Анталия са по ниско стапало според мен,но и цените са доста по ниски. Досега сме ходили само към Кушадъс заради транспорта-в началото с автобус, но после само с кола и то с взимане на веднъж на разстоянието.  Анталия ми идва доста като каране за без почивка и това ни спира+ по-високите цени,но догодина живот и здраве със самолет на ранно записване. Чета и си вода яко записки Stuck Out Tongue Winking Eye

# 153
  • Варна
Здравейте, вчера се прибрахме от Arcanus Side Resort и бързам да напиша отзиви за хотела. Ние почиваме за първи път в Турция и не сме дребнави, работим много и правим всичко възможно да си почиваме и забавляваме.
Хотелът е отличен, има магазини за дрехи, за кожени изделия, фото студио, лекар и фризьорски салон.
стаите са много добре обзаведени. Ние бяхме във фамилна стая, която включва две отделни стаи с врати, разделени от малък коридор. Изгледът е към море и е фантастичен. Има малка тераска и джакузи на терасата.
Басейн - Басейнът е голям, не е силно хлорирана водата, има достатъчно шезлонги, но се запазват с хавлии от сутринта в смисъл винаги има места, но няма голям избор на свободните.
Море - не сме го посещавали много, но има много шезлонги с навес над тях на пясъка, отделно има пристан с бар и шезлонги. Има доста камъчета.
Шезлонги има и в тревните площи, които са идеално поддържани. Палмите се поддържаха също, за да нямат изсъхнали листа.
Персонал - Многоброен персонал и като изпълнители и като мениджъри,които постоянно обикалят хотела и са на линия. Видяхме контрольор по качества на храните, Мениджър доставка на храни, Дежурен мениджър, който отговаря за всички казуси по време на смяната си. Сервитьори и бармани са различно комуникативни, но знаят езици, много усмихнати и любезни. За цялата седмица не видяхме нацупен барман или сервитьор. Хората ги харесват, снимат се с тях, постоянно търсят компанията им.
Туристи - По-голямата част от туристите са германци, англичани, словаци, поляци, руснаци и малко българи. Навред цареше спокойствие и тишина, културно поведение, много добра комуникация дори и между непознати.
Голяма част от туристите идват за втори, трети, четвърти път.
Ресторант - приказно меню, мексиканска вечер, рибна вечер, постоянни вегетариански бюфети, традиционни турски бюфети, сладки, сосове, салати, предястия и всичко, което дори няма да ви дойде на ума като храна. Напитките също са ок - уиски, джин, текила, кампари, водка, бира и много коктейли. Храна има по всяко време на денонощието, дори сме ходили посред нощ в ресторанта - има ограничен избор, но може да се хапне. Има 4 а-ла карт ресторанта - турски, мексикански, италиански и азиатски с едно посещение по време на почивката.
Спа център -  Много добър с индонезийски момичета, много сме доволни
Анимация -  Нашите деца са големи, но други гости споделиха, че няма силна анимация за малки деца. Аз не мога да коментирам, предполагам, че са имали предвид дневна анимация, защото вечер имаше дискотека за малките и кино.
За големи - всяка вечер имаше представление или парти. Хората сядат на по коктейл и гледат представления, после остават да си говорят до 11,30ч. В този час музиката приключва и който желае да си продължи може да го направи в клуб в комплекса. Предлагаха на по младите и клуб в Сиде, но ние нямахме интерес
През деня има йога, дартс, гимнастика, зумба, плажен волейбол, но аниматорите не са нахални, което много ми хареса.
Лекар - в комплекса има медицинска сестра от 9ч-18ч, но при нужда идва и лекар. Може да се ползва с нашите застраховки, но трябва малко да се поговори с тях да си проверят в болницата.
Екскурзии -  ние отказахме екскурзиите на агенцията, но в Сиде си договорихме добри цени за екскурзии до Манавгат, до синята лагуна и др. +905373940291Dogan Uner Falcon. Това са данните на човека, с когото се договаряхме, за съжаление не успяхме да отидем.
Забележителности - Избрахме хотела, защото е близо до Сиде и Манавгат. Бяхме в Сиде в античния град, има много екскурзии с лодки. В Манавгат също бяхме, но не посетихме водопада, а по скорно базара.
Транспорт - Маршрутките са на десетина минути, хващат се срещу хотела от спирката. На отиване се търси табела с името на града, а на връщане се хващат номер 10.
Рожден ден - Имахме двама рожденици и ни подариха втора вечер в а-ла карт ресторант и две торти, беше много приятна изненада.
Животни - Хотелът е рай за любители на котки. Кастрирани са, под ветеринарен контрол, спокойни са и по цял дес не излежават под шезлонгите и по сенките. Имат дори котешки къщи в малка обособена част.
Полет - Полетът е от Варна до летище Анталия и трае около 1час - 1 час и 10 минути. На отиване е към обяд, така че бяхме в 16ч в хотела, а на връщане се тръгва рано, полетът е около 9ч

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 23:00 от Liyan@

# 154
  • Някъде в Европа...
Здравейте!
Записвам се в новата темичка със закъснялото Relaxed мнение за Delphin Botanik   и Delphin Botanik Platinum -  Алания.
Както знаете, бяхме там от 27.05 до 03.06. За жалост, през този период времето не беше никак лятно и морско, и на практика само 1 ден ни беше изцяло слънчев. Със сигурност това оказа влияние, най-вече на анимацията в хотела. Но, да започна отначало Smiley :
  Пътуването - с автобус, с ТА, с която пътувам от 7 г., нормална продължителност, спокойно, не ни е пб и мога да кажа смело, че ни бе конфортно.
Настаняването- пристигнахме към 9 ч. в хотела (преедварително знаех, че рецепцията на Делфин Ботаник не работи и се ползва тази на Делфин Ботаник Платинум). Обясниха ни, Ботаник (корпусите) не работят все още и затова ще ни настанят в Ботаник Платинум като ни дават право на избор между двойна фронтално море (не се вижда заради високи палми) или станична фамилна стая. Естествено избрахме фамилната ( аз и тийн на 17 г.), изпратиха ни на закуска и след яденетони дадоха картите за апартаментчето.
Помещението - фамилна стая в частта към рецепцията на Делфин ботаник. От вратата се влиза директно в помещението на едната стая с 2 легла, тв; от нея през преходен коридор, по дължината на целия с голям гардероб с плъзгащи огледални врати (със сейф), се преминава в стая - спалня, пак с тв, там е и минибара, и се излиза на тераса (дълга и тясна). Мокрото помещение е в коридора между двете стаи с отделна баня и тоалетна (беше заредено с всички принадлежности - памучета, четки и пасти за зъби, гребенчета, шапки за баня, шампоан, балсам, отделно в диспенсери - сапун, в отделението за къпане - и шампоан. Нямаше принадлежности за бръснене) В основната стая  - спалнята - сет за чай, кафе, рекламна книжка като приказка разказано с картинки за оцветяване и цветни моливчета на хотела, рекламан химикалка, молив, листчета и т.н (направи ми впечатление, че отдават внимание на рекламните материали на хотела). Минибарът - ежедневно зареждане с по 2 бр. стъклени бутилки кола, фанта, бира ефес, вода, сода, солети, шоколадови вафли. (единия ден синът ми вдигна температура и не излиза от стаята, аз бях оставила табелата да не безспокоят. Като се прибрах следобеда намерих на вртата на стаята официална бележка, че поради "не безпокойте" не са успели да заредят мини-бара, извиняват се и ако желаем да ни се зареди, да се обадим на посочения телефон) Тоалетните принадлежности - също ежедневно зареждане, вкл и четките за зъби...Смяна на спално бельо и кърпи - абсолютно всеки ден. Добро почистване.
Територията и хотелът - неслучайно хотелът се казва Ботаник. Много зелено, разнообразни дървесни видове, кактуси, много цветя. Почти всяко растение като в ботаническа градина е с табелка с названието. По територията има златни фигурки, романтична бяла беседка със златно Simple Smile. Много басейни, дори не знам колко на брой, из цялата тази зелена територия - и детски, и активни, и няколко релаксаа с джакузи вътре. Пълзалките са на 3 места, със съответните басейни към тях. Много шезлонги и шатри (и по територията и на плажа са безплатни - такава е концепцията на хотела). Сградата на Платинум е лъскавка и модерна. Вечер в основното фоайе има жива музика - пиано и китара. Поради лошото време, си прекарахме доста време вътре основно на фитнеса, сауната, вътрешния басейн, парната баня и хамама. Спа - то е добро. Не съм плащала за масажи, бяха на цени 60-80 евро. Има лунапарк за по-малки деца, ние се повозихме на няколко пъти поотделно на блъскащите колички с кеф Laughing, много татковци също се възползват отделно от децата си.Laughing На входа на лунапарка и амфитеатъра захарният памук и пуканките не се заплащат. Детската зона е сграда като детска градина, с парк към нея, със съответните съоръжения - люлки, пързалки., въжена стена, катерушки, батут.... Явно децата се оставят по цял ден, защото виждах на обед някоя кака от анимацията да ги води в пуул- ресторанта да си избират за хапване.
.Плажът - който търси хубав плаж, няма да го намери в този хотел. Няма пясък, само камъчета, даже не са малки, а нормални. Подходът в морето също е само камък, ставало бързо дълбоко (заради времето не можахме да пробваме). Нас пясък вече не ни интересува и не беше пб, щом има пирс, особено като е с бар на него и спасителите дават от време на време да се скача, освен нормалното влизане в морето Smiley. Синковецът поскача малко. Като цяло и на него му беше студено морето, аз въобще не влязох ако не броим нагазването до кокалчетата Satisfied
.Изхранване  - очарована съм от вкусната, изобилна и разнообразна храна и напитки. На закуска - много сирена (отделно имаше витрина със самите сирена и кашкавали с наименованията им, от които може да си отрежеш), фреш, палачинки по 2 вида, гофрети, мекички и всичко тестено, да не изброявам, сушени плодове, преброих 11 видя йогурт с различни добавки.... Тематични вечери - турска, италианска, мексиканска, рибна. По-лесно ще ми е да кажа какво нямаше Satisfied - нямаше череши, нямаше типично суши, нямаше и раци с черупки Sweat Smile., само това не видях 🤣..Иначе морски дарове на корем, на всяко основно хранене - отделно калмари, миди, скариди (не общо в салата), задължително и готвено ядене с едно от изброените; панирани миди; калмари пане,  отделно коктейлни чаши салата със споменатитите.. Риби на всяко хранене - ципура, сьомга, пъстърва; лаврак  - не всеки път. Отделно на една маса - пушени и салатни риби - копърка, пушена сьомга, тон, скумрия...Отядох си на риба и въобще морска храна. Меса - телешко, агнешко, пилешко, пуешко - на всяко хранене, по няколко начина приготвено - на скара, кълцано, в манджички; имаше и дробчета.. Турско кухня - мноооого вкусно приготвена - на всяко хранене. Салатите са ясни. Поне 7-8-10 вида баклави, техните сладкиши, пастички, суфле, току-приготвено, шоколаадов фонтан, сладолед, насипен - 7-8 вида. Плодове - диня, пъпеш (много сладък беше), киви, ябълки, ананас, сливи, кайсии.....Това на основните хранения - ясно е, че не мога да опиша цялото изобилие. Оттам постоянно нещо за ядене между тях - гюзлеми, дюнери, хамбургери, хотдоци, гофрети, тостери, пълен картоф, сладолед - през целия ден (сладоледа е на няколко места по територията). Алкохол - без вносен. Аз пия коктейли - бях ги подкарала по менюто от първи до последен Satisfied. Има витаминен бар, работещ през целия ден,  със смутита. Фреша се лее като вода на закуска най-вече. Хубаво, силно  кафе имаше в сладкарницата (в основното фоайе на хотела) То с тази липса на слънце, какво ни остваше освен да ядем и пийваме Satisfied
Анимация и отношение - меко казано съм очарована. Въпреки неблагоприятните метео условия, много се стараеха аниматорите и вкарваха вътре анимацията - пилатеса, зумбата, йогата ги играехме в зала на хотела. Дискотеката е добра също. Пострелях си доволно на въздушната стрелба, достойно представих българките SatisfiedSatisfied (почти нямаше жени стрелци, а ако имаше аз ги слагах в малкиия си джоб 🤣, ама с 2 дядовци-руснаци и 1 дядо-немец не можах да се преборя, все те печелеха местата и съответно рекламните плажни чанти на хотела), играхме на боча, дарц - там, вече спечелихме Laughing (тръгнах си с една плажна рекламна и две по-малки, за телефон, пак рекламни чанти на хотела). Времето не позволи пълна програма на анимацията - нямаше напр. пяна парти с флайбординга (в понеделник, когато се провежда беше направо буря със силен дъжд), водната аеробика се провеждаше, но нямаше твърде желаещи (басейните си бяха студени). Вечерните програми бяха интересни, направиха също вчечатляваща дискотека на открито с певци и танцьорки, заря и светлинно шоу.
Възхитена съм от отношение на персонала - няма човек от хотела, който да мине покрай теб и да не те попита усмихнат - Как сте? Добре ли сте? Имате ли нужда от нещо? Навсякъде има сервитьори - и в основния ресторант, и навън (на кънки) - и не те оставят да се обслужваш сам. Запомнят и какво пиеш и а свърши чашата ти и веднага, без дори да поръчваш, ти е заменена с нова. В един момент дори ти се иска да си незабележим Simple Smile
А-ла -карт ресторантите   - за престой 7 дни имаш право на 3, без заплащане (общо са 6). Записването става или през приложението за телефон на хотела (направи ми впечатление, че навсякъде има QR кодове, които препращат към страницата на хотела и съответно приложението) , или на място. Не сме ходили.. Иначе са със интересен интериор, разгледах ги, според самия ресторант.
. В концепцията на хотела влиза безплатни шатъли до Алания, Сиде и Манавгат 2 пъти в деня - предиобед и вечер в 20 ч и връщане в 24 ч в хотела. Възползвахме се.
Интернетъте безупречен навсякъде по територията, дори и на най-крайното местенце на пирса.
Запълняемост- не беше пълен, най-малкото -  корпусите едва ги отваряха. Според екраните със статистиката - най- много бяха немците, после латвийци и след това руснаци. Имаше поляци, също казахстанци. Българите бяхме 6 човека - ние двамата и едно семейство от 4-ма.

Стана много дълго. Със сигурност забравям нещо, умишлено позабавих отзива, за да избегна емоциалността Smiley, и възклицанията. Въпреки че не беше съвсем морската почивка, която чаках, много ни хареса хотела, от отношението сме възхитени (все едно само нас са чакали и в хотела сме само ние). На челно място ми е за другата година, за да можем да му се насладим в пълния му блясък, със силната му анимация в топло време, а ако може и за 9 нощувки минимум. ..Или да надградим с Делфините в Лара 😀...Пожелавам си го! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 07:24 от AIR

# 155
  • София
Валерко,точно Кая Белек тази година си беше доста скъп.Може би заради хубавото му местоположение.Иначе съм го виждала на живо.Не ми хареса много от вън .Изглежда ми ,че има нужда от ремонт и освежаване.

Не мисля, че е чак толкова скъп, днес ако го взема за двойна стая е 2823 лв, на ранни е бил по-евтин. Аз за Камелията на ранни откомври месец платих 2856, в момента е към 3500 за същата дата. Поне за моя продънен джоб е поносима Кая.

# 156
  • София
Ние сме вече в Белек- в Глория Верде. Засега всичко е отлично, освен времето- снощи имаше буря, но днес сутринта си е слънчево 😁

# 157
  • София
Ние сме вече в Белек- в Глория Верде. Засега всичко е отлично, освен времето- снощи имаше буря, но днес сутринта си е слънчево 😁
И.И., отличен избор на хотел! Браво! Отдавна им се каня на Глориите /по точно на другите две, че са една до друга/ и все не остава ред за една от най-класните вериги хотели в Анталия. С нетърпение ще чакам отзивите.... не за времето, а за хотела Simple Smile

# 158
  • Пловдив

Не мисля, че е чак толкова скъп, днес ако го взема за двойна стая е 2823 лв, на ранни е бил по-евтин. Аз за Камелията на ранни откомври месец платих 2856, в момента е към 3500 за същата дата. Поне за моя продънен джоб е поносима Кая.
Много странно.Този хотел явно имат навика да свалят цени.Аз лично го гледах на ранни.Беше над 3500 лв за двама с автобус средата на юни.Може да зависи от периода или пускат да пробват цената и ако няма желаещи я свалят.Миналата година пак направиха същото.

# 159
Здравейте, вчера се прибрахме от Arcanus Side Resort и бързам да напиша отзиви за хотела. Ние почиваме за първи път в Турция и не сме дребнави, работим много и правим всичко възможно да си почиваме и забавляваме..........

Програмата на кой тур оператор е?

# 160
  • Варна
Здравейте, вчера се прибрахме от Arcanus Side Resort и бързам да напиша отзиви за хотела. Ние почиваме за първи път в Турция и не сме дребнави, работим много и правим всичко възможно да си почиваме и забавляваме..........

Програмата на кой тур оператор е?
Здравейте, ние купихме през Travel Club, но не зная кой е истинският туроператор, който продава екскурзиите на посредници.

# 161
  • с трима мъже :)
Момичета и момчета, здравейте!
Не съм ви чела от няколко теми, май, не съм сигурна вече. При мен нещата се стекоха последните месеци БРУТАЛНО в работата. Нямам никакъв личен живот вече, пуснах молба да напускам, но след месец я оттеглих, защото се усетих, че и да ида на нова работа, пак не е добре точно сега, защото няма как да изляза почивка. Есента ще търся нова работа, просто вече не издържам, от сутрин до нощем само работя. Отдавна вече не чета какво пишете, и много съжалявам, защото в момента изгубих актуалната информация за Турция, която черпех от вас, тук.
Иначе.... пак заради работата ми, канселирахме едната почивка, за ВОГ, Бодрум, и оставихме само 5 дни в ЛаБланш (писах ви миналата година колко сме доволни). ВОГ остава за догодина, евентуално.

Сега... Преди или след ЛаБланш, както винаги, искаме да си направим някоя екскурзия някъде да обиколим за по 1-2 нощувки.
Ходихме вече в Ефес, Памуккале, Аспендос, Шириндже (пак по ваша препоръка, прегръщам ви всички). Чудя се къде още да се отбием по пътя. Тия екскурзии мен много ме зареждат - самото пътуване, разглеждането, музеите, камънаците ... После почивката ми е много сладка. Пък и те са ми като преход към почивката .... адаптиране към "местната среда".

Моля отново за някакви препоръки от вас за исторически места/забележителности/атрактивни местенца, които да посетим.

Благодаря предварително!

# 162
  • Бг-мама
За всички, които са в Сиде или околностите и им се предложи нощна екскурзия до Land of legends , не го пропускайте. Много величествено и красиво място нощно време. Взеха ни от хотела в 19.30 и ни върнаха вечерта към 23.45. Много ми хареса.

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 14:15 от Зечова

# 163
  • Пловдив
На тия Легенди така и не разбрах кога са тия лодки.Миналата година като ходихме нямаше.Гледам им сайта пише всяка вечер но дали е така?Моля,кажете тази година може пак да се пробваме.Не ,че бях възхитена от комплекса.В хотела ни имаше по хубава програма и пеещи фонтани даже.

# 164
  • София
Зечова, кач пара на глава от населението, че и на мене ми предстои

Общи условия

Активация на акаунт