Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 428

  • 36 768
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 34 185


https://www.facebook.com/EnginAkyurekRD/posts/pfbid0bzHcqgZSCBSN … LZ8rA1SbS2ZM6ghEl

НАПИСАНО ОТ ИНГРИД ЛАВАНДИЕ:

ЕПИЗОД 14 ОТ „КАЗВАМ СЕ ФАРА”. DÖNÜŞ YOK (НЯМА ВРЪЩАНЕ). Фара и Тахир.

От началото на историята видяхме, че Фара се страхува най-много, че Бехнам, бащата на Керимша, ще ги намери. Малко по малко тя разказа историята си на Тахир и винаги подчертаваше колко опасно е семейството на сина й по бащина линия. Вярно е, че тя вярваше, че е убила Бехнам и следователно можеше да бъде изправена пред смъртта, ако бъде депортирана в Иран, тя също знаеше, че синът й ще бъде отнет от нея, защото това бе могъщо семейство. Но Тахир, в отчаянието си да види, че Фара е с разбито сърце от смъртта на донор, нае адвокат, когото изпрати в Иран да търси роднините на Керимша по бащина линия, мислейки, че могат да намерят някой, който е генетично съвместим с детето и може да се направи  трансплантация, която ще му спаси живота.

Тази рискована стъпка на Тахир отвори кутията с гръмотевици. Той открива, че бащата на Керимша е жив, женен, баща на две момичета и важен, и опасен човек. От този момент нататък той осъзна, че е влязъл в капан и е изложил Фара на опасност

Той взе решение да не разказва всичко на Фара, а само й каза, че е изпратил адвокат в Иран и че е научил, че Бехнам е жив, информацията, че е разговарял с него, е запазена и че са се „замеряли“ с основания за противопоставяне. Направи и друга фатална грешка, като каза на Али Галип какво се случва с него и го помоли за помощ за получаване на информация за стъпките на Бехнам чрез иранските „старейшини“. Случай, от който Агата се възползва, за да хвърли Тахир в огъня, като разкри на Бехнам, че има син от Фара.

Мисля, че това е първият път, когато видяхме Тахир уплашен, той знае, че е събудил спящия гигант и това ще бъде битка като Давид срещу Голиат, затова отиде при Мехмет, за да повери защитата на Фара и Керимша, защото, дълбоко в себе си се страхува да не загуби живота си в битката.

Запазвайки спокойствие, Тахир осигуряваше сигурност на Фара през цялото време, но когато се случи инцидентът с Баде и Фара, гневът му надделя и предизвика хората на Бехнам в Истанбул, нещо, което Бехнам не прпусна.

Фара, сякаш предчувстваше, че нещо ще се случи, беше нежна, мила и всеотдайна към Тахир, видяхме много сладки и нежни сцени. Тя вярва, че след като Али Галип бъде заловен, те могат да отидат във Франция, за да започнат нов живот.

Когато Бехнам се появи в къщата на Фара с пълна свобода и стигна до стаята на Keримша, демонстрира силата и мощта, които притежава, бодигардовете на Taхир не можаха да му попречат и това, което Фара винаги се страхуваше, се случи, срещайки Бехнам лице в лице.

Моята предположение е, че Бехнам няма да се опита да ги влачи със себе си, защото не е толкова лесно да го направи, въпреки че е мощен, той е в друга държава и ще трябва да спазва определени правила, мисля, че ще остане в Турция с идеята да накаже Фара и Тахир и да вземе сина си. Дори смятам, че той ще постави сериозни условия за лечението на Керимша, защото има две дъщери, които могат да бъдат донори (ако отговарят на изискванията) и Фара няма да постави на карта изцелението на сина си.

Всичко казано дотук, логичното е двойката да се раздели, Фара няма лесно да прости на Тахир, че е вкарал Бехнам в живота им, въпреки че го е направил с добри намерения. Да се надяваме, че след като шокът приключи, тя разбира причините на Тахир, който ще се нуждае от помощ, за да се изправи срещу Бехнам и Али Галип.

Тайно се надявам, че сред всички мъки, които идват, Фара ще открие, че е бременна, това може да е нейният начин да се измъкне от зависимостта си от Бехнам.

# 16
  • Мнения: 2 293
Здравейте момичета.
Усмихнат остатък от деня.



Благодаря за новата тема Марианка. И за превода на новия разказ на Енгин, Барисеа.
  Ще очакваме 10.06. с нетърпение, за да видим Енгин.
Защото вероятно след това ще се покрие и ще го видим чак преди началото на снимките на втори сезон на сериала.
Ама каквото - такова.
За толкова години Енгин ни научи на търпение.

                                    Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 469


Здравейте💕

Благодаря за превода на разказа🌹
Поздравления за Енгин, че новата му книга е вече в трето издание!
Дано наистина има излъчване на живо на 10.06, ще гледам с интерес.

Относно Мехмет, не виждам защо да не го оставят в сериала като влиза Феяз Думан. Защо тогава поне не разкриха до края на първи сезон, че с Тахир са братя. Така нямаше да сме чак толкова разочаровани. В минутата, в която Мехмет разбра, кой е Черното Агне, беше убит. Кой ще раздаде правосъдие? Тахир не е полицай и видяхме какви са неговите методи. Просто имаше още много поле за развитие на Мехмет. Да вкара онези двамата в затвора, да разкрие че има брат, и да помага на Тахир за да опази Фара от Бехнам. Нали Тахир му повери Фара...Ами Баде, можеше да станат семейство...той й каза, че не е искал деца и че ако тя осинови дете, ще го направи много щастливо. Както той се е почувствал спасен от Орхан. За мен няма логика да убият Мехмет. Не го очаквах, особено и с такава жестокост без ни нсй-малкото обяснение. Тахир поне каза на Агата, че няма прошка затова че е посегнал на невинните, на сина му.
Обаче аз не мисля, че Мехмет може да оцелее след такъв изстрел🙁
Харесвах го много, най вече във всички забавни разговори с Тахир, имаха си някаква тяхна връзка, без да осъзнават. Чудесни бяха. И междудругото като свърши финала Фърат последва Енгин най-накрая. Значи е останал с добри чувства към колегата си.
Надявам се втори сезон да е още по вълнуващ от първия но трябваше и Мехмет да е в него..



# 18
  • Мнения: 2 251

Привет,момичета!
Марианка, Благодаря за новата тема:hibiscus:,за превода на разказа Flowers Hibiscus,и за анализа на Ингрид!
Бъдете здрави всички!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 34 185


Всичко казано дотук, логичното е двойката да се раздели, Фара няма лесно да прости на Тахир, че е вкарал Бехнам в живота им, въпреки че го е направил с добри намерения. Да се надяваме, че след като шокът приключи, тя разбира причините на Тахир, който ще се нуждае от помощ, за да се изправи срещу Бехнам и Али Галип.

Самоцитирам поста си, за да опонирам, ако правилно съм разчела отбелязаното в червено от Ингрид Лавандие.
Помня, как  Баде каза на Фара, че трябва три години да живее с Тахир и тогава окончателно ще е турски поданик.
Та, ако само се разделят без развод - приемам, но къде ще живеят с Керимша - Бехнам само това чака, Фара да е уязвима... Нещо друго ще е.
Интересно ми е - как ще ни покажат първоначалните състояния на Тахир, Фара, Баде и всички останали персонажи след случалите се събития. Началото... Сценаристите са страхотни, ще "ядем" череши по есенно време и не вярвам да познаем, но ще е интересно...

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 322


Да почерпя с чай - феновете така се хвалят...
Няма ви.... някои...

Благодаря за новата тема! Да имаме повече новини и снимки от почивката на Енгин !Приятна вечер, момичета! Бъдете здрави!

# 21
  • до морето
  • Мнения: 2 330
Много искам Мехмет да е жив. Имаме за пример Цеци Красимирова, която си живее с куршум в главата. Но тук беше стреляно от много близко. Може би изчакват реакциите на публиката, за да вземат решение.
Провосъдие може да въздаде Иляс или да има случаен свидетел, или камери...

# 22
  • Мнения: 2 251

Нашето момче продължава да печели последователи с таланта си!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 382
Благодаря за новата тема, Марияна Heart дано я изпишем с хубави новини !

Благодаря и на всички момичета за споделеното Heart Eyes

Имаме и превод на нов разказ на Енгин, благодаря за който Two Hearts

Каталеа Yellow Heart  на 100 % си описала и моите усещания за финала на сезона !

# 24
  • Мнения: 2 510
Привет.
Темата за Мехмет ми е трън в очите. Какво да се прави,всеки гледа и мисли по своему. Да, разбирам Мариана Heartbeat
Аз съм от тези отчаяни,разочаровани  и надяващи се Мехмет да е жив. Затова се впускам  в обяснения,като ученичка.
Имам  надежда,че някой сънува, представя си тази сцена, да е нечия мечта  и на края резултата да е друг.
Знам,че Орхан стреля от много близо и по всякаква логика няма шанс Мехмет да и жив. Въпреки това явно съм имала големи очаквания в тази насока.
Една от най-важните  сюжетни линии беше  за агнетата и  двамата братя.  Връзката помежду им беше изключително интересна за наблюдение. Развитието  и разкритието на историята за тях, голямо очакване  за мен. Първоначалните  им сблъсъци в управлението, как си помагат, после се нападат, опознаха се един друг.  Откриха важни тайни,слабости и болки на другия. Въпреки всичко си симпатизират и уважават, обиждат се взаимно,врагове са,но си сътрудничат. Нямаха си доверие, а връзката им  израсна в разбиране и поверяване на  най-милото . Тахир довери семейство си на Мехмет. На най-големия му преследвач,който от години се опитва да го вкара в затвора,главния му враг. Довери му  единствените си близки, ако нещо се случи с него.  По ирония на съдбата,Мехмет  ще е неговия роден брат.  Шегите помежду им, незаменими  комични  моменти.  Двамата наранени и самотни сираци, приближени едва  до единственият  си родственик и всичко приключи толкова нелепо.  Тъжно и несправедливо в очите ми,  мистериозното разкриване на историята и разочароващ край.
 Може  да не ме разберете,но  не ме  топли мисълта за "новата истария".  Сякаш има какво да заменим.Тази  нишка си е там, Фара  главната героиня, любовта им  с Тахир  и миналото й. Следователно събирането им и сблъсъка с миналото им,ще ги бъдат.Едното нямо нищо общо  с другото.
Не виждам утеха във факта, че Тахир  ще разкрие всичко,някой ще му каже,че с Комисаря са братя. Вера, Орхани Али Галип съсипали живота на тези   деца, разминава им си на магия.  На всичкото отгоре собственоръчно застреляха единия,като куче. Какво ще направи Тахир?  Представяте ли си го, кръвожаден и с право . Ще има време  да си "изчисти" ръцете  и да се саморазправя с всички.  Вярвайте ми,не виждам сила която да го спре.
Ако актьора Танъш е решил да напусне сериала,ще разбера безславното изключване на героя.  Имаше толкова много хляб в този персонаж. Пих една студена вода.  Да не говорим,че това е единствения читав полицай, преследващ справедливостта в историята.  Въпреки,че понякога е сприхав и има подмолни методи. Винаги търсеше злодея,  на страната на доброто и е като хрътка след целта.Освен това се влюби,прекрасно начало на историята с Баде.  Много силни моменти.. Как брани Гюлгюн, щеше да е добър катализатор и пътеводна звезда за Тахир. Двамата са във вечно търсене един друг. Безкрайна липса,която щеше да бъде запълнена...Трябваше да продължат,като тандем, да си помагат и бранят един друг. Тахир да си има  някого. Разбира се не омаловажавам Фара и Керимшах.  Те са на първо място.
Вярвам,че сценаристите ще завършат смислено големия  кръг от събития. Затова харесвам този сериал.  Всеки финал е бомба,а началото на новия епизод изненада, вълнуващо е .

Каталеа Припокриваме се... Hearts

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 34 185


Добро утро в ден вторник, успешен да е и да има днес ощеееее новини.

# 26
  • Мнения: 9 348
Добро утро!

  Хубав ден!

 

# 27
  • Мнения: 23 322


Добро утро  момичета Two Hearts
Хубав и успешен ден!

# 28
  • Мнения: 123
Здравейте,

Много хубав първи сезон на Казвам се Фара изгледахме.
Благодаря за преводи,информация, коментари,атмосфера и емоции.
Марияна,Енгин е щастливец да има фен като теб,неуморна ,ангажирана и много толерантна,специални благодарности за това ,което правиш за всички нас,за да се докоснем до творчеството на нашия любимец,когото обожаваме вече доста години.
За сериала- интересна история,различна и непредсказуема.Всяка следваща серия ни изненадваше,защо трябва да смятаме,че разбрахме какво се случи точно в последната,в последните сцени.
Какво имам предвид:

Сцената с Мехмет

Мехмет първо видя Иляс,после баща си,аз не съм убедена,че той веднага реши,че това е черното агне,ами ако в колата на задната седалка има друг,когото вече са заловили?Защо Мехмет си даде пистолета,ако смята,че е открил злодея?
Видяхме,че Орхан стреля,изстрел в челото,не се оцелява,Мехмет е на земята в кръв.
В предишна серия,ние видяхме как Фара уби с много прободни рани Али Галип и той беше на земята в кръв.
Мисля си ,дали не е възможно,със същия похват да ни показват,какво се случва в главата на Орхан и какво му се иска да направи?
Но може и всичко да е едно към едно както го видяхме,отговора на есен.

Сцената с Тахир
Чухме изстрел,но дали Тахир уби Али Галип,или някой стреля по Тахир,не сме сигурни.
Може да се окаже на есен да плачем не за Мехмет,а за ранения Тахир,кой знае.

Аз съм много доволна от всяка една серия,от финала също-стресиращ,като бомба избухна и разбуни духовете.
Пожелавам и на вас такова чувство на удовлетвореност,нека вярваме на добрите си сценаристи,пък на есен каквото дойде.

Хубав ден,бъдете здрави

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 34 185


Една усмивка от Тахир.
Знаем, ще имаме втори сезон на "Казвам се Фара".
Но, обещано ни е и втори сезон на "Бягство" - кога ли ще го заснемат?

А Фокс занулиха/приключиха вече един от излъчваните си сериали:

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт