Нямам приятели с които да излизам лятото.

  • 4 341
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, сега завършвам 9 клас, но нямам с кой да излизам лятото. Аз имам приятели в гимназията, но с тях не ходя никъде, а с тези от старото училище не поддържам контакт. Сега ми става много тъпо като се сетя, че ще стоя пак по цял ден у нас, докато другите излизат и се забавляват като цяло. Моят въпрос обаче не е свързан с това какво да направя, ясно ми е, че няма много какво да променя. Искам да разбера наистина ли всички други хора на моята възраст лятото излизат с приятели и стоят навънка или само си го внушавам? Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 10 254
Някои излизат, някои не излизат, различно. Защо не се опиташ да си създадеш контакти? Приятелството също трябва да се поддържа и това изисква труд, не става от самосебе си. Потърси контакти със съученици, съседи, предложи нещо интересно, въобще поеми ти инициативата.

# 2
  • Мнения: 1 517
На така зададения ти въпрос - има много младежи, които предпочитат да си стоят у дома през лятото, или нямат възможност да се събират в големи компании. От друга страна, нищо не пречи да излизаш навън и да потърсиш варианти за прекаравне на времето. На твоите години учениците имат практиката да се събират на местата, на които го правят и в периода извън лятната ваканция - междублокови пространства, училищни дворове, градинки и близки достъпни площи. Шансът да срещнеш познати и приятели от училище там не е никак малък.

# 3
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 037
Как да няма какво да промениш?!Варианти бол.Отиди с приятелите си от гимназията някъде,намери начин да осъществиш контакт с тези от старото училище,а в крайна сметка си намери и нови приятели,запознай се с нови хора.Бъди инициативен и спри да мрънкаш!

# 4
  • Мнения: 1 554
Запиши се на някакъв спорт, има такива при които таксите не са високи и ще срещнеш нови хора.

# 5
  • Мнения: 1 722
Как така да няма какво да правиш.. И като нямаш приятели няма да излизаш ли ? Излез запознай се с други хора , сприятелете се , уговаряйте се да излезете. Вземи си книги чети , гледай филми има толкова много неща с които да се забавляваш докато си сам . Прави това което обичаш , което ти хареса. Разхождай се ,слушай музика, карай колело , разходи кучето ако имаш .

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 12:30 от alisa212

# 6
  • Мнения: 2 083
Моето предложение е да посещаваш фитнес на открито, или някакви спортни съоръжения в училищен двор/парк. Там със сигурност има момчета/мъже на различна възраст, които тренират. Можеш да се сприятелиш с тях, като поискаш съвет.
Друг вариант за група е доброволческа организация, където ще имаш нови контакти и познанства.

# 7
  • Мнения: 170
Тук мамите ще ти кажат само "ми намери си приятели, ходи на спорт, какво мрънкаш?". По-добре се ориентирай към форуми с хора на твоята възраст.

Като дете нямах много приятели, изобщо не ми пречеше, прекарвах си летата с баба ми.
Не е нужно да се записваш на спорт или на каквито и да е други неща, само и единствено за да се запознаеш с някой. Много хора забравят, че не е толкова лесно и как отношенията между тийновете не са като от преди 20 години. Simple Smile

Взимаш си една хубава книга/аудио книга, нещо за пиене и снакс и сядаш в парка. Вземи си тефтер, започни дневник, описвай мислите си. Няма нищо по-хубаво от време за теб си, това са последните ти лета където може да правиш каквото си искаш, използвай ги и не му мисли толкова!

# 8
  • Мнения: 19 272
Друг вариант за създаване на контакти е да се запишеш на някой лагер лятото с деца на твоята възраст.
В София мисля, че има и градски лагери на Витоша.
Не всички излизат постоянно, но все пак е хубаво от време на време да има с кого да общуваш.

# 9
  • Мнения: 1 983
Защо не ги поканиш тези от училище да излезете някъде?

# 10
  • Мнения: 12 626
1. Започни да поддържаш контакт с бхора от старото училище.
2. Започни да излизаш с приятели от гимназията.
Аз разбирам да си седиш вкъщи, защото не ти се излиза. Но да си седиш, макар че ти се излиза и да се чудиш дали всички излизат или не - не е много читаво.
Направи малко усилие сега и после ще ти е забавно!

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
1. Започни да поддържаш контакт с бхора от старото училище.
2. Започни да излизаш с приятели от гимназията.
Аз разбирам да си седиш вкъщи, защото не ти се излиза. Но да си седиш, макар че ти се излиза и да се чудиш дали всички излизат или не - не е много читаво.
Направи малко усилие сега и после ще ти е забавно!
Взе ми думите!
И покрай тези, с които излизаш, ще срещнеш и други, които може да ти станат интересни. Моят син се движеше само с приятелите от основното, после и с деца от класа си в гимназията, но лека-полека кръгът се разшири: един докарал в компанията братовчед, друг - стар приятел, трети някой интересен стар съученик...  и синът ми се изпозапозна с хора от сума училища. 
Важен детайл: търси и ти хората, не ги чакай само да те канят.

# 12
  • Мнения: 2 543
Аз имах по някоя и друга приятелка, с която да излизам лятото, също с братовчедките ми. Обаче като цяло странях от компании и мразя сбирки. Често дори и на приятелките си казвах, че предпочитам да съм сама през еди кой си ден и си четях нещо. Клоня към саможивство. Joy спорт, ама не с цек контакти, както и четене, учене-достатъчни ми бяха. Ако тренираш нещо, неминуемо ще се запознаеш с хора. На твоята възраст тийновете се делят и на ,,готини", ,,задръстени", ,,аутсайдери"-за жалост. Ти от кои си? Grinning няма нищо лошо в това да си аутсайдер, но ако искаш да бъдеш част от компания (на кои?), трябва да си признаеш защо точно сега не си. Не искаш просто или не те допускат? Не търси хора, които да те допуснат, бъди себе си и допусни ти. Кои социални умения не практикуваш? Поемаш ли сам инициатива? Самоуверен ли си? Имаш ли комплекси? (Всеки има, но тези, които работят над тях ги преодоляват).

Аз съм била и ,,готина", както и ,,аутсайдер", а за известно време и ,,задръстена". 😄 В очите на останалите разбира се. В собствените си не ми пукаше през 90% от времето и се водех от интересите си. Най-добре се чувствам не под светлината на прожекторите, а по-встрани, сред хора, но следвайки собствените си интереси. Вършейки нещо за целите си. С малко приятели, ако изобщо, но истински, без да очаквам много от последните.

Анализирай по този начин себе си и вземи решение как да действаш. Ако наистина искаш компания, намери хора с подобни интереси и възгледи и си я създай. Работи над самочувствието си, усъвършенствай се.

# 13
  • Мнения: 1 027
Аз нямах приятели, никакви. Не правех и опит да си намеря, защото хората но моята възраст мислеха, каква простотия да направят. Аз не се вълнувах, предпочитах да си лежа вкъщи и да чета я книга, я нещо в интернет, да науча нещо ново. Сега съм на 26г, като се замисля, отново нямам приятели саможивляк и темерут съм явно🤣. Сама ми е много хубаво, обичам самотата, имам "бебе" и още повече я ценя. Замислям се, че ако мога да върна времето назад, пак ще е същото, но бих прекарвала и повече време с родителите си. Осъзнавам го сега, когато са накрая на своят път (много болни). Ценете времето със семейството, родителите са най-добрите приятели, които няма да те подведат.

# 14
  • Мнения: 21 266
Здравейте, сега завършвам 9 клас, но нямам с кой да излизам лятото. Аз имам приятели в гимназията, но с тях не ходя никъде, а с тези от старото училище не поддържам контакт. Сега ми става много тъпо като се сетя, че ще стоя пак по цял ден у нас, докато другите излизат и се забавляват като цяло. Моят въпрос обаче не е свързан с това какво да направя, ясно ми е, че няма много какво да променя. Искам да разбера наистина ли всички други хора на моята възраст лятото излизат с приятели и стоят навънка или само си го внушавам? Благодаря ви предварително.

Не,не излизат всички с компании, има много на твоята възраст, които нямат голяма компания и повечето време си седят в къщи и си чатят.

Но е хубаво да излизаш, има много интересни места , на които можеш да ходиш лятото, където и да си, затова излизай от време на време.  Трябва ти само още един човек, с когото да се уговориш. Покани някой, с когото да се помотаеш просто така. Може да е приятел от старото училище, или някой, с когото си чатите. Не е нужно да е голяма компания, за да е приятно. Някой, с когото имате общи интереси и ви върви приказката.

Общи условия

Активация на акаунт