Страсти - ясли и градини в София, кампания 2023/2024 - Тема 2

  • 24 823
  • 411
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 915
Здравейте.
На нас днес ни е родителската среща във 17.30
Отивам да видя какво ще кажат.
Ако нещо не ни устройва какво е необходимо за да го отпиша евентуално.
Дали може само със  нашите двете лични карти.
А ако ме устройва ще я посещава.

# 76
  • sofia
  • Мнения: 2 261
За тези родителски срещи изпращат ли мейл, понеже не следя профила на детето откакто го приеха?

# 77
  • Мнения: 678
Не, не изпращат. Съобщение се качва на сайта на градината, ако няма такъв, винаги можете да се обадите и да питате. Не всяка градина прави родителска среща в края на учебната година, но задължително ще има в началото на септември.

# 78
  • Мнения: 915
За тези родителски срещи изпращат ли мейл, понеже не следя профила на детето откакто го приеха?
Качват информация във сайта на градината.
От делно звънят на родителите малко преди деня на родителската среща.
Малкия е записан във 179 та СИНЧЕЦ Илинден.
Ако има някоя мама на което детенцето ще посещава тази детска градина.
Да ми пише .
Аз пристигнах .
Близо до градината се намирам.
Хубав ден

# 79
  • Мнения: X
На тези родителски срещи се говорят общи неща, не знам какво очаквате да чуете, което да не ви устройва, но вие си знаете какво имате предвид.

В идеалния сличай родителската среща се обявява кога е още при записване на детето. Ако не е така, значи следите сайт или ИСОДЗ. Като цяло рядко обаче се качва нещо в интернет. Редно е директорката или някой от персонала да ви се обади, но не бих разчитала и бих звъннала аз контролно да попитам.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 142
За тези родителски срещи изпращат ли мейл, понеже не следя профила на детето откакто го приеха?
Зависи от политиката на самата градина.
На нас ни казаха кога ще е РС, когато записахме детето. Нито са обявявали нещо в ИСОДЗ, нито са ни пращали мейл.

# 81
  • Мнения: 915
Добър вечер мами.
Мина родителската среща във 179 та Детска градина Синчец район Илинден .
Хубаво детската градина е ок.
Но едва ли не трябва да са перфектни.
Малкия е на 2г и 8 м.
Говори отделни думи.
Не може да казва изречения.
Те искат децата да казват Довиждане и чао.
Да се извинят ако нещо направят.
Не знам ще помислим със таткото.
Иначе пари не искат.
Успех на всички.
Лека вечер

# 82
  • Мнения: 2 515
Обичайно за първа група нямат кой знае какви изисквания, освен да се работи за махане на памперс, ако двтето още носи. Камо ли да са "перфектни". Ако прецените, че желаете да отпишете детето, не е нужно да обяснявате решението си нито тук, нито в градината.
С таткото може да помислите за логопед. Градината би Ви помогнала за връзка и работа с такъв специалист.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 6 142
Добър вечер мами.
Мина родителската среща във 179 та Детска градина Синчец район Илинден .
Хубаво детската градина е ок.
Но едва ли не трябва да са перфектни.
Малкия е на 2г и 8 м.
Говори отделни думи.
Не може да казва изречения.
Те искат децата да казват Довиждане и чао.
Да се извинят ако нещо направят.
Не знам ще помислим със таткото.
Иначе пари не искат.
Успех на всички.
Лека вечер
Когато дъщеря ми тръгна в 1-ва група, не можеше да каже нищо на български. Не са ни го правили на въпрос.
На записването единствено предупредиха, че памперсът трябва да е махнат. Не са ни поставяли никакви условия по отношение на говора. В края на краищата и да не може да казва съответните думички, те би трябвало да ги научат там на място. Там имат ситуации (часове), в които се учат тези неща. А ако детето има проблем, насочват към логопед. В нашата градина логопед идваше на място.

# 84
  • София
  • Мнения: 23 093
Малко извън темата, но понеже споменахте логопеда,  да кажа нещо. Дъщеря ми имаше проблем с определени звуци, доста деца в групата и имат всъщност, а септември ще са в първи клас. Никой никога  от градината не предложи/не каза, че някое има нужда от логопед. Така че, не всички ДГ са толкова отзивчиви и подкрепящи в това отношение. Общо 3 майки решихме да запишем децата си и то по собствено желание и сами търсихме и се оправяхме.

# 85
  • Мнения: 2 515
Миналата година имаше един проблем, за който като първа стъпка в търсенето си, направихме две консултации с психолога на градината. Отказах предложението за занимание с детето там, тъй като прецених, че не е необходимо и ще го натовари повече. С логопеда не се срещнах, отидохме на частно, но имах тази възможност при желание. По моя инициатива обаче - нали родителите сме за това - да следим и взимаме мерки навреме.
Дете на 2 г. и 8 м би трябвало да говори повече. Ако не желаят да се занимават на частно с проблема, могат да получат някакви насоки (не твърдя, че ще са достатъчни, нито с необходимата честота) и подкрепа и в градината, при това безплатно, но само при желание и действие от страна на родителя. Никой няма да ни дойде до вратата.

# 86
  • София
  • Мнения: 23 093
Не знам, според мен е редно, ако учител види, че  има проблем с детето, независимо от какво естество да даде обратна връзка на родителя. 🙂

# 87
  • Мнения: 879
Ако има мами/татковци на малчугани набор 2021 с СДЯ 31 и ще отписват детето, моля да ми пишат на лично съобщение🙂

# 88
  • Мнения: 4 079
Моето на 2 и малко почти не говореше, всъщност на две и половина започна да говори нещо. На 4 имаше най-чистия говор от всички деца в групата ѝ. Хубаво е да се откриват проблемите навреме, но невинаги късното проговаряне е индикация за проблем. При нас за говор изискване не са имали, имаха за памперс, който тя беше махнала, но други дечица не и помня, че дълго се обсъждаше на родителските срещи. Това са деца, казват ви го информативно, не може да се очаква кой знае колко от едно тригодишно.

# 89
  • Мнения: X
Дете на 2 г. и 8 м., което не говори почти е за логопед със сигурност. Или в градината, или на частно. В градината може и да предложат, може и да не предложат.

В нашата ми предложиха, аз отказах поради мои съобразжения. Но съм го водила на частно при избран от мен логопед, към днешна дата не можеш да го спреш като говори, останали са някои звукове за дооправяне.

Общи условия

Активация на акаунт