За четенето - 2

  • 26 072
  • 523
  •   2
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 13 604
В книгоман може да погледнете също.

# 316
  • София
  • Мнения: 23 148
Да, така правех преди, реших да спестя време, ама явно няма да е. 😃

# 317
  • Мнения: 10 510
Забелязали ли сте, че на някои книги  стана тенденция да изписват на корицата “вече и на филм (сериал)”? Харесва ли ви това, на мен никак, представям си след двайсет години в библиотеката това “вече” колко актуално ще изглежда.

# 318
  • Мнения: 9 445
Забелязали ли сте, че на някои книги  стана тенденция да изписват на корицата “вече и на филм (сериал)”? Харесва ли ви това, на мен никак, представям си след двайсет години в библиотеката това “вече” колко актуално ще изглежда.
Да,глупаво е. Като наименованието Нова телевизия. Която вече двадесет години е "нова" и след сто години пак ще е "нова... Yum

# 319
  • Мнения: 10 757
Те вече правят допечатки с филмовата корица, което също намирам за глупаво, но какво да се прави?
Всичко е подчинено на стремежа за все повече продажби...

# 320
  • Мнения: 10 510
Разбирам, че е някакъв вид маркетинг, но не го намирам нито за удачно, нито за подходящо за корица на книга, която се предполага, че ще е нещо повече от “еднодневка”.
Много по-добър и естетичен маркетингов подход според мен е този с порезките.

# 321
  • Мнения: 9 875
А аз получих подарък гръбчета на книги от Артлайн. Не знам защо се разпространяват отделно.

# 322
  • Мнения: 2 127
За мен е хубаво , че го изписват , но поне може вътре в книгата да не е баш на корицата примерно на 1 2 страница или на края . Иначе от къде ще знам аз коя книга е екранизирана да не стоя цял ден и да гледам коя книга има филм и коя няма . Просто може да е някак си без ,, вече '' .

# 323
  • Мнения: 10 510
Точно това “вече” е някак много не на място, според моето виждане. А лесно - при интерес  може да се провери дали дадена книга е филмирана, чичо Гугъл помага.
Даже може да се види и за предстоящо филмиране  - например скоро ще започнат снимането на “Проектът “Аве Мария””.

# 324
  • Мнения: 6 186
Те вече правят допечатки с филмовата корица, което също намирам за глупаво
На мен ми е ужасно дразнещо - да ми се създава образ преди да съм прочела книгата.
А другото - дали е, ще, вече, беше ... ми е все едно. Много рядко гледам филмите по книга.

# 325
  • Мнения: 10 510
По Дюн има няколко филма, ако “пльоснат” корица с герои от единия филм, все едно другия го няма 😁. Корица с кадър от филм (стига да не е книга, издадена като скрипт по филма, т.е филмът да предхожда книгата, а не обратно), за мен пък е направо подигравка с читателя, намирам дори за неуважително спрямо автора на книгата (да не говорим, че не ми е ясно в такива издания как са си уредили и правата за ползване на кадър за корицата).
А по повод порезките - в другата тема писах, но и тук да обърна внимание - сега излиза на Сиела една книга с порезки, красиво оформена е, но да си знаете, че е роментъзи - “Рапсодия”.

# 326
  • Мнения: 1 694
Боли ме сърцето, че Сиела напълно отказват твърди корици или поне някакви по-качествени..

# 327
  • Мнения: 10 510
Имат Сиела на някои български автори и книги с твърди корици (имам две на Даниел Вълчев), “Рана” също я има с твърди корици, но съм взела с меки.

# 328
  • Мнения: 10 757
Боли ме сърцето, че Сиела напълно отказват твърди корици или поне някакви по-качествени..

Какво значи "напълно отказват твърди корици"? На Джеймс Клавел книгите са с твърди корици. За тях се сещам, но със сигурност имат и други такива издания.

# 329
  • Мнения: 1 694
Естествено, че има изключение, но масово издават меки корици. За сравнение, Artline дават избор дали да е с твърда или мека. Това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт