ЮЛИ 2023 щастие ще ни дари, бебчета сладки чакаме да се родят!

  • 30 783
  • 710
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 3 268
Снощи докато четях за лека нощ на баткото и при мен нещо воднисто ми намокри гащите, чак на чаршафа оставих малко петно. Сложих превръзка, но няма повече. Но тая митична тапа още не съм я виждала. С аборта ми май падна доста след като бяха започнали контракциите, та не знам чакам ли я изобщо. А това бебче така се е кротнало, че чак се шашкам. Особено денем почти не го усещам, едва - едва едно вяло и то много рядко. Тоновете уж излизат добри, ама аз така съм свикнала да е дискотека в корема ми, че сега ме хващат лудите като почти не мърда по цял ден.

# 646
  • Мнения: 1 831
Това чакане започва много да ме изнервя. Отделно всеки само пита "ама ти още ли не си родила". Вече съм 39 +1 г. с. и на фона на това, че първото ми дете е родено в 36+5 г. с. и на мен вече ми идва в повече. Мислех, че няма да успея дори да вляза в юли, а сега пък ме е страх да не пренося. Отделно баткото вече не ходи на градина и по цял ден сме си двамата по разходки и площадки, така че не е като да съм легнала да почивам.

# 647
  • Мнения: 1 456
Официално в 38г.с. днес... Снощи ми изкараха акъла - такова завъртане, такова движение беше в корема ми, че беше направо болезнено. Сякаш ме издраха отвътре. Чак си бях въобразила, че ще раждам посреднощ защото и в 3.30 като ставах имах някакви болки, че и бебка я събудих без да искам и трябваше да приспивам вместо да гледам и да се чудя какво става. И накрая до 7ч или заспала или будна и корема свива, а бебка като мръднех и ставаше с мен. 😬 Тапата очаквах тази сутрин- не. За капак от седмица и нещо вече всяка сутрин ми иде да си повърна вътрешностите. Всяка миризма направо... В първи триместър не беше така. Принципно за мен това е нормално сутрин- цял живот сутрин ми се гади. Сега докато не хапна нещо по-тестено не изчезва, а тия стомашни сокове вече като им усетя вкуса и ми става още по зле. Бременея си  .... и от днес почвам ананасите и лютите чушки 😬😅 Умерено, защото ми се ядат, не за друго.

Вчера и се наложи с бебка да излизам, и вече всяко вдигане после причинява болки в корема, но и бях поръчала едни играчки (така де, все за бебето взимам неща, да не се чувства игнорирана) е те не всички неща дойдоха та днес ПАК ще ходим с нея. И ще я нося на гръб в онбухимото защото баща и докато се прибере от работа ще затвори Спиди. Пък ми трябва разсейка като почне да откача. 😅 Тези дни съм парцал, но частично сама съм си виновна. Цяла бременност се пазех, сега я пуснах през просото. Един път на ден 15кг на гръб 2х4 етажа, чистене и лазене по пода (иначе не стават нещата). 😅 Направо си го считам за предизвикване на раждането това и пак нищо.

И аз си изкарвам акъла по 100 пъти на ден. Свикнах на яки ритници и сега като се кротне седя и подскачам и се чудя как да го накарам да мръдне малко. В един момент решавам, че е тясно и за туй на мърда, а в следващия ми врътва номер като снощи и после до 1ч ритници и какво ли не. 😀

# 648
  • Мнения: 22
Здравейте ,момичета. Аз съм един ден след термин. Вчера си бях направила сценария,че прегледа ще протече нормално и ще ме викат пак на прегледи идните дни да следим нещата. Няма някакви усложнения за сега. Имах честта да ме проверят и мен за разкритие. Каза 3 см.- много се учудих. Доколкото съм чела и това май го правят а цел да помогнат малко на процеса за нормално раждане. Доктора иска днес на обяд да влизам в болницата и утре да започваме индукция с таблетка. Хич не си представях така нещата. Все едно не съм била наясно до сега,че ще раждам.

# 649
  • Мнения: 1 456
Те повечето лекари като мине термина и веднага...  Иначе прегледа за разкритие го правят не само да подпомогнат, ами и ако има по-голямо разкритие без да си усетила да може  навреме в болницата да се влезе.  Чела съм за случаи с 6-7см разкритие без болка, та явно е за това.

Защо с таблетка? Това нещо ново ли е? Преди 2г не беше така, направо пукане на води и система окситоцин.

Да не са видели намалели води или да е паднала тапата?

# 650
  • Мнения: 268
И мен ме "подпомогна" докторката понеделник на прегледа. И след това понеделник и вторник ме запукаха яки контракции. Вчера и чистих цял ден. И се бях надъхала че ще се случват скоро нещата. Но днес всичко много спокойно. Утихнаха нещата контракции няма. Нищо. На някой това "подпомагане" помогна ли му изобщо по някакъв начин?

# 651
  • Мнения: 796
На мен ми предложиха гел за да се ускорят нещата, ако другата седмица не съм родила. Та явно има други опции освен система.
Нещо се бях надъхала че в 37ма всичко ще е приключило, ама ето на прага на 39та бебока си седи мирно в мене.
Успокоявам се, че поне доносените бебета се гледат по-лесно.

# 652
  • Мнения: 22
Гела май е същия хормон (ако не се лъжа е някакъв хормон пак ,но не окситоцин ) ,само че под формата на гел. Доколкото разбрах,за да омекне шийката и предизвиква контракции. А окситоцина е след това.ама ще видим. Водите са ми добре и плацентата също. Нямах смелост да настоявам за още дни изчакване. Чувствам го като да поема аз сама отговорност...

# 653
  • Мнения: 796
Да, точно така. Прилага се в първият етап на раждането преди другите конвенционални методи за индукция, като цяло води до много по-добър и благоприятен изход.

# 654
  • Мнения: 57
Да се похваля, родих! 😀
Трябваше на 11ти да вляза за предизвикване, но нашето момче реши на 10ти вечерта да ме изненада 😀 за съжаление не успях да го родя нормално, имаше някакъв проблем с позицията и прекарах 3 часа чакайки последния 1см разкритие, сещайте се колко беше гадно. Накрая се видя, че просто бебето няма как да излезе без намеса иии хайде за пет минути под ножа. Видях и от едното и от другото 😀 какъв късмет

# 655
  • Мнения: 268
Ужас ... изтърпели сте и едната и другата болка..

Важното е здраве да има само - все ще се възстановите! Честито бебче!

# 656
  • Мнения: 1 456
Dr.G.Ilieva, честито бебче и бързо възстановяване пожелавам!


Ох аз днеска ще си откачам явно. Тапа няма, но е толкова топло, че по 50 пъти на час си изкарвам акъла,че са ме почнали водите, а съм доста сигурна, че просто се потя от жегата. Иначе бракстън хикс и lightning crotch на тон, не на килограм днес. Като нищо ще вземе да излезе 😅 Обаче и спиране нямам тъй че може и от това да е.

# 657
  • Мнения: 2
Бъдещи мами, присъединявам се и аз към чакащите вече нетърпеливо бебчето да излезе. Аз съм 39+3 и абсолютно никакви сигнали, затова че бебка има намерение да излиза. 😅 Тук в Италия където ще раждам ако не си с рискова бременност от болницата ти дават час за преглед и следене на тонове чак когато е термина и честно казано вече нямам търпение, защото 4 седмици без преглед ми се сториха като 4 месеца. 😁
В моя случай бидейки с гест. диабет няма да ме оставят да мина 41 седмица, защото бебчето става голямо и се появяват рискове и сигурно ще се наложи предизвикване.
И аз имам моменти, в които усещам много плахо бебка, но го отдавам на факта, че пространството й е по-малко, а и в 36 седмица беше почти 3 кг и дълга 48 см и като нищо вече да е 3 кг и 500гр. 😬
Така че не се притеснявайте бъдещи мами, важното е да не мине голям интервал от време, в което сте седнали или легнали и не усещате бебчето, тогава вече може да е знак, че нещо бе е наред. Успех на всички мами! 🫶🏻

# 658
  • Мнения: 66
Да се похваля и аз влезнах в отбора на вече родилите. Днес в 16. 15 часа станах мама на едно прекрасно бебе момиче и въпреки прогнозите,че е едро бебе се роди с перфектни мерки 3 кг и 50 см. Родена в 38+ 1 ден  и прекрасна кръгла главичка(не голяма). Раждането беше болезнено,но бързо.  Пожелавам успех на всички очакващи бебче на фронта. Спокойствие му е майката .

# 659
  • Мнения: 30
Следя ви от началото,но не съм писала до сега.Идвам само да ви се похваля 😀 вчера в 13:15 се роди нашата дъщеричка Ния 🩷 3070 кг 47 см 😍 като термина ми беше за 22-ри. В Аг Варна родих при д-р Георгиев.Много болезнено раждане,още се чувствам изтощена,но пък си стуваше всяка една болка.Доктора беше страхотен,акушерките също-без избор на екип бях.Успех на бъдещите майчета и леко раждане 🩷

Общи условия

Активация на акаунт