НАБОР 2004 - новите пътища

  • 51 044
  • 774
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 426

Здравец розов, рисуване?
Успех!

# 76
  • София
  • Мнения: 6 577
Успех на наборите, за които КСК продължава! Късмет и спокойствие - знанията ги имат! Flowers Four Leaf Clover
Ние тръпнем в очакване офиц. дата на дипломирането да бъде обявена за да палим джапанките с катунЯ за Нидерландия с кола, със самолет, който с каквото може. Fearful
Квартирният въпрос надавам се е решен - поне на хартия имаме 2 договора.
За едната наехме къща с още 3 деца и част от родителите и децата сега са там за да се занимават с обзавеждането. В близък град е, по-скъпо е от общежитие, но решихме, ако можем да решим въпроса за 3-4 г., а не за една и се надявам в къщата социалният живот да е по-добър, отколкото да се завре вечер в едно стайче или да чака ред да сподели кухня с 10 азиатски мърляча (не се хващайте за думата - само дадох пример). Ние ще поемем щафетата с обзавеждането в следващите седмици. Натискам ги, ако може да свършим и с регистрацията в общините преди началото на учебната година и това се оказа доста трудна задача как да го съчетаем в 2-3 работни дни за 2 деца в 2 общини. Sad
От втората квартира имаме само снимки, но се надявам т.с. детето, което я освобождава, да се върне в БГ и да предаде ключовете. И тя е полуобзаведена, та няма отпускане и физически, и психически за крехката ми нервна система и изпилените нерви, ама ще напъвам на бЕло и други цветове и консистенции.

# 77
  • Мнения: 9 065
Ех ,Биби , за разнообразните консистенции ще си на правилното място!!!
   Така ви се радвам и възхищавам! Успешно да е следването на девойките!
  Успех на 7мокласните майки! СТискам ви палци!!!
Но и тоя зор ще мине!
   Ние си кротуваме, чакаме дипломиране и подаване на документи и после -  ще искам и аз цветове и консистенции!

# 78
  • София
  • Мнения: 3 084
НВО не е ли утре? Довечера ще пия едно узо за успешното представяне на децата на нашите съфорумки!
Успех на тези, които в момента са на изпит!

Аз да подема лайт-мотива от марулетка за "низвергнатите университети"
Скрит текст:
и негативното усещане, което остави у мен едно събиране с по-далечни познати, покрай други общи приятели. Хора, с които сме се виждали преди години, но не поддържаме връзка. Естествено е да се заговори за децата. Като кажа, че имам кандидатстудент, първа работа е да питат къде занимава да учи. Ами, не заминава. Следват съчувствени погледи - що, не го ли приеха никъде, или не можете да го издържате, те там работят, пуснете го да се оправя. Ами нито едното, нито другото. Ще кандидатства тук, утре е на изпит (това беше в събота), трябва да се представи на максимум, високи са баловете - ооо, какви високи балове, какви изпити, ми то сега няма изпити за университети! Те сега 5 университета се борят за един студент, то който е успял да завърши 12 клас и айде, ще се избият да го взимат да учи. Казвам, хора, аз съм тази с дванайсетокласника, предполага се, че знам едно-друго. Със сигурност има премного университети и филиали, със сигурност има специалности, които приемат с ниски резултати или дори не запълват бройките си. Но има търсени специалности за които балът е почти максимален. Ооо, няма такива, не! Те приемат всички! Навремето какво кандидатстване имаше, какъв наплив, каква конкуренция! Това медицина, това право, това архитектура, това МИО! Сега - ни-що. Те медицина влизат с тройки! Ама в МУ-София ли влизат с тези тройки - дааа, там изкарваш 3 и си вътре, те дори не ходят на уроци,  няма нужда. Ама масово нищо не знаят и изкарват 2. Добре, де, аз гледам балове за прием, ей тук, на телефона мога да отворя, да видим всички с колко са влезли миналата година специалност право, например. Ами гледай, де, гледай, да видиш, ми препоръчват компетентно! Сега най-трудно се влизало в ясла, нататък всичко ставало от лесно, по-лесно. И напълно убедени в правотата си, какви глупости им приказвам, че някой някъде кандидатствал. Те тия университети трябвало направо да ги закрият, че вече било срам.
Много тъпо ми стана, много. Като знам тук децата какви резултати гонят и постигат, как треперят дали ще им стигат, а има същества, убедени в своята правота, крещят авторитетно от камбанарията на своята неинформираност и предубеденост. А аз, информираната, бях малцинство, което стана за присмех и поигравки и почти ме убедиха, че 3 е чудесна оценка и отваря много врати. После се прибирам и щерката ми даде да чета нещо за Хамлет, дето писала по литература. И чета аз "Хамлет е ренесансова личност, хуманист, който попада в средновековното общество в родната си Дания, сред порядки, които са му чужди..." и се почувствах като същи Хамлет, който почти полудя и подложи на съмнение идеите си.
Та така, всички университети в БГ явно за нищо не стават и са за закриване. Така казаха хората. Пък ние, неудачниците, чиито деца ще учат в тях, изобщо не знам за какво се вълнуваме толкова...

Биби, ама пък интересни емоции са това! Успех на всички Холадци, за които квартирният въпрос още е висящ! И споделйте, моля и тук, да ви се радваме Kissing Heart

# 79
  • София
  • Мнения: 6 577
НВО не е ли утре? Довечера ще пия едно узо за успешното представяне на децата на нашите съфорумки!
Успех на тези, които в момента са на изпит!

Аз да подема лайт-мотива от марулетка за "низвергнатите университети"
Скрит текст:
и негативното усещане, което остави у мен едно събиране с по-далечни познати, покрай други общи приятели. Хора, с които сме се виждали преди години, но не поддържаме връзка. Естествено е да се заговори за децата. Като кажа, че имам кандидатстудент, първа работа е да питат къде занимава да учи. Ами, не заминава. Следват съчувствени погледи - що, не го ли приеха никъде, или не можете да го издържате, те там работят, пуснете го да се оправя. Ами нито едното, нито другото. Ще кандидатства тук, утре е на изпит (това беше в събота), трябва да се представи на максимум, високи са баловете - ооо, какви високи балове, какви изпити, ми то сега няма изпити за университети! Те сега 5 университета се борят за един студент, то който е успял да завърши 12 клас и айде, ще се избият да го взимат да учи. Казвам, хора, аз съм тази с дванайсетокласника, предполага се, че знам едно-друго. Със сигурност има премного университети и филиали, със сигурност има специалности, които приемат с ниски резултати или дори не запълват бройките си. Но има търсени специалности за които балът е почти максимален. Ооо, няма такива, не! Те приемат всички! Навремето какво кандидатстване имаше, какъв наплив, каква конкуренция! Това медицина, това право, това архитектура, това МИО! Сега - ни-що. Те медицина влизат с тройки! Ама в МУ-София ли влизат с тези тройки - дааа, там изкарваш 3 и си вътре, те дори не ходят на уроци,  няма нужда. Ама масово нищо не знаят и изкарват 2. Добре, де, аз гледам балове за прием, ей тук, на телефона мога да отворя, да видим всички с колко са влезли миналата година специалност право, например. Ами гледай, де, гледай, да видиш, ми препоръчват компетентно! Сега най-трудно се влизало в ясла, нататък всичко ставало от лесно, по-лесно. И напълно убедени в правотата си, какви глупости им приказвам, че някой някъде кандидатствал. Те тия университети трябвало направо да ги закрият, че вече било срам.
Много тъпо ми стана, много. Като знам тук децата какви резултати гонят и постигат, как треперят дали ще им стигат, а има същества, убедени в своята правота, крещят авторитетно от камбанарията на своята неинформираност и предубеденост. А аз, информираната, бях малцинство, което стана за присмех и поигравки и почти ме убедиха, че 3 е чудесна оценка и отваря много врати. После се прибирам и щерката ми даде да чета нещо за Хамлет, дето писала по литература. И чета аз "Хамлет е ренесансова личност, хуманист, който попада в средновековното общество в родната си Дания, сред порядки, които са му чужди..." и се почувствах като същи Хамлет, който почти полудя и подложи на съмнение идеите си.
Та така, всички университети в БГ явно за нищо не стават и са за закриване. Така казаха хората. Пък ние, неудачниците, чиито деца ще учат в тях, изобщо не знам за какво се вълнуваме толкова...

Биби, ама пък интересни емоции са това! Успех на всички Холадци, за които квартирният въпрос още е висящ! И споделйте, моля и тук, да ви се радваме Kissing Heart
За скрития текст ми идва само едно на езика: Криворазбраната цивилизация. Толкоз!

# 80
  • София
  • Мнения: 12 253
По повод скрития текст наборката, покрай приятели, кандидатстващи и приети в чужбина, установи следното: "Най-трудно се влиза в БГ." Има специалности, в които приемат с 3-ки, ама в чужбина за същите специалности и толкова не искат. Joy

# 81
  • Мнения: 1 281
Скритият текст ми навява мисли и за същата ситуация в 7 клас. Ако не си приет в топ 5 гимназия, нищо не става от теб.....
Аз това го наричам комплекси. Всеки прави своя избор, това си е негов избор и дали е добър за другите няма никакво значение. Добри и нетолкова добри университети има и тук в България и там някъде по света.

# 82
  • Мнения: 409
И аз имах големи мераци наборът да учи в чужбина, но той не, та не. Тук си му харесвало.  Негов си е животът. И мен навремето ме приеха в САЩ. Кандидатствах за спорта, да видя без подготовка, само със знанията от училище достатъчно ли е, не съм искала да ходя. Ами цялата рода се изсипа да ме поучава: Ама как така няма да заминеш? Ами ей, така. Само майка ми мигаше жално и не знаеше какво да ми каже. Нито да ме насърчи, нито да ме спре. Но тогава нямаше интернет, комуникации. Сега светът изглежда една идея по-близо

# 83
  • Мнения: 6 847
И аз имам такива близки.
Не може да се спори с такива хора и това е. Баят си тяхното.
Аз не съм съгласна, защото монетата има две страни.
Има специалности, които завършени в чужбина са конвертируеми, има и такива, които завършени тук - трудно се практикуват в чужбина и обратното - завършеното в чужбина, съвсем не означава практикуване на професията в България. Особено ако иде реч за страни извън ЕС.

# 84
  • Мнения: 327
И аз не веднъж съм чувала подобни коментари.Как умните и амбициозни деца заминавали в чужбина да учат,а тук който не е поискал той не е станал студент.Малко ми напомня на кандидатсването след 7-ми клас.Ако не е в топ 10 на гимназиите- край бъдещето му е провалено.

# 85
  • Мнения: 9 065
Ами затова подскачам на всеки пост тук, който омаловажава усилията на децата за който и да е уни в България.
  Дъщеря ми завърши СУ , Публична администрация. Беше приета и в НБУ, аз много я натисках там да иде.Сега съжалява. Много е разочарована от СУ , много - отношение , организация, матт. база. Нейните две приятелки завършиха същото - едната в УНСС, другата в НБУ. И трите учеха по едно и също време, обменяха инфо, дори си помагаха с материали и разни проекти. Видя разликата.
   Сега наборът каза - само и единествено УНСС, икономическа специалност, и никакъв компромис.Ако не стане сега, догодина.Не иска да учи нещо,само за да имаме студент. Иска да е това, което го влече.  При срещи с познати чувам какви ли не истории -  тарифа за дипломи, УНСС- утре носете съответната сума, и т.н.  Ами аз лично знам и за реномирани университети , от най-близък контакт знам.
   Който е учил в Свищов, знае Жоро Бармана. Водеше ми търговско право.

# 86
  • Мнения: 1 046
Марулета, желая му късмет на наборчето. Ако не е приет желаната специалност, да не се отказва да запише каквато и да е в УНСС. Винаги има шансове  да я смени след първата година.
Мандаринка, ти да видиш какви реакции има от познати аз като кажа, че синът ми може да не кандидатства тази година.Grin, Така съжалително гледат, че си пропилявал възможностите и хубавите оценки.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 13:18 от Мари-ана

# 87
  • Мнения: 5 159
Наскоро чух същия коментар по повод предварителните изпити и начините на кандидатстване конкретно в УНСС.
" Ама то вече няма приемни изпити, с матурите кандидатстват и приемат всички." Толкова обидно ми стана към труда на детето ми, което се подготвя и явява на предварителните изпити... И при опит да обясня, че всъщност има изпити, многознайковците понеже са по-гръмогласни от мен извиха гласове, а аз се отказах да се боря с простотията...
А сега да ви попитам ще ходите ли да видите работите на децата си, ако те нямат желание за това, а вие имате?

# 88
  • София
  • Мнения: 18 162

А сега да ви попитам ще ходите ли да видите работите на децата си, ако те нямат желание за това, а вие имате?

Не зная как е по правило, но едва ли се допускат родители да гледат работите на децата си, това не е 7 клас, децата са в 99% от случаите пълнолетни.

# 89
  • София
  • Мнения: 666
Аз се чувствах почти като в скрития коментар на Мандаринка по повод НБУ, когато само аз заявих тук, че наборът ще кандидатства там. Но сега се успокоих, като виждам, че имам още сподвижници.
Надявам се, децата да направят правилните избори - за чужбина, за тук, за конкретния университет. Но да се правят изказвания, че това става, това не става ... и то върху нежните главици на децата ... Направо си е за бой работата!!!
Бунова, много ме изненада с регистъра за дипломите! Преди време като легализирах дипломата на големия ми син, бях видяла, че има регистър, но вече бях изключила напълно.

Общи условия

Активация на акаунт