бъдещи мами -септември 2007 от Бургас?

  • 11 220
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
и аз ходя при ризова .първият път само .от тук нататък ще трябва да се регистрирам и се чудя при кой .при първата бременност ходих при драгнева в началото ,но мисля че тя с техниката не беше нещо в крак .не знам сега как е .така че и аз много мисля по -въпроса . джи пи то с две ръце ми препоръчва ризова newsm78

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ехоооооо, аз не влизам много в отчетни защото все за прегледи и болести говорят ама като видях тази темичка и се зарадвах. За мен: аз съм на 29 г. но докато родя ще съм на 30 г. вече. Термина ми е на 26 юли и това ми е втора бременност. Първата беше доста отдавна  ooooh! и сега наново изпитвам онези трепети, честно да си призная като новобранка съм. И много се надявам тази бременност да завърши нормално и да не се наложи спешно секцио като първата  Praynig
Иначе аз си избрах д-р Мърмарова да ми следи бременността и честно да си кажа съм доволна от прегледите. Ама засега съм имала само два прегледа при нея, че сега е в отпуска.
Е приятен ден и дано се съберем компания и не е вярно че Бургас не е активен във форума, но много момичета просто не са си го обявили под аватарите.  Hug  bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте момичета.
Аз зададох куп въпроси а не казах нищо за моята докторица.
Та казва се Нина Добрева и двата пъти съм раждала при нея и съм доволна.
По въпроса за Ризова,сега ми се наложи да установя бремеността си при нея и пак ме уплаши,тая жена е факир за тея работи.
За сега си оставам при моята докторица,вече ми направи всички изследвания и ми даде 30дена болничен и още ще ми даде стига да искам.
За Драгнева имам само един контакт с нея и не беше много приятен но то и ситуацията беше такава,и не си правя никакви изводи за нея от професионална гледна точка.
А на всички на които им предстои мога да пожелая раждания като моите.
wish,само един съвет като дойде момента и влезеш вътре поне се направи че ще дадеш нещо на някоя която ти хареса може и акушерка пък после си реши какво ще правиш,но пък ти си знаеш най добре,аз лично имам една история покрай първото раждане по на татък ако искате ще ви я напиша.

# 18
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте , мили мами от Бургас. аз очаквам моето бебче в края на май. Интересува ме някоя от вас знае ли дали тук се провеждат курсове по йога за бременни?

# 19
  • Мнения: 1 701
Mira(vatan1919). аз нямам нищо против да дам някой лев от благодарност, но да ми се обърне внимание. По-лошото е да се уговориш с някой, да се надяваш, а накрая никой да не се сети за теб.

# 20
  • Мнения: 23
mira(vatan 1919) ,ипрати ми моля те някакви координати на Добрева. какво имаш в предвид това,че ризова била майстор на ................Между другото поздравявам те за смелостта  newsm10 smile3501 и куража .все пак три дечица и таткото си е цяла дружина т.е четири Laughing

# 21
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Здравей ще споделиш ли с мен за какво е майстор Ризова че да не окажа в ръцете на не точния човек.Много се притеснявам защото имам още 2 операции приди това и ми е важно хирурга тук да си знае работата.
Благодаря ти предварително  bouquet

# 22
  • Мнения: 183
Здравейте Simple Smile
Не знам в какво е майстор Ризова при нея съм ходила точно два пъти , първия беше за прегледа , да установи че съм бременна , да видим бебчо , но не останах доволна от нея .Толкова набързо ме прегледа , че не успях да си задам въпросите , а че сега ме водя рискова бременност не ми каза.За бебчо да не казвам видя ме не ехографа , каза , че е 20 мм и че изоставам с 14 дни , с което ме изплаши , но аз не вярвам , тук някъде гледах размерите по седмици , така че предполагам , че не изоставам.Нали си имам лекар в Стара Загора на който мога да разчитам , че сега като си замина него ще питам всичко което ме вълнува.Ще го помоля да ме види и на ехографа и той да си каже мнението.Исках да си взема болничен тъй като не се чувствам много добре на работа , много сме хора , задушно имам строго регламентирани почивки , они ден ми се скараха , че съм отишла да тоалетна , а аз от пърфюма на тимлидера ми стана толкова лошо , че излязох да повърна.За Ризова да не казвам кога имам час , че се наложи , чрез личната лекарка да взема болничен , а след това Ризова да го продължи.Смятам да сменя Ризова така , че няма да ми е излишна никаква информация за други гинеколози в БС.Ще съм ви много благодарна Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
А момичета да отговоря първо за Ризова писах, че е майстор да наплашва хората и то по подозрение от мен лично че си осигурява още два три прегледа в кратки срокове.
Та моята случка беше че отидох да ми установи бременоста,а тя на две на три поглежда и ми казва че е малко ембриончето не отговаря на седмиците и мери мм при коетосе оказва че бебчето е 5,4мм или 4,2 г.с,и тя ми вика ето ти си в 6г.с а излиза друго затова след една седмица пак ела да сме сигурни че се развива.
Аз се панирах в началото ама после като размислих нали съм гърмяна пушка и се успокоих че бебчето е в 4г.с и две преди  овуто точно 6седм,ама оная си ме плаши за да отида пак.
И понеже с предните две бремености съм ходила при нея защото на моята докторица и беше гадно ехото и исках да ме видят на по хубав,та тя се падаше на смяна и тогава пак едни глупости ми редеше че всичко това което го пиша е за да покаже че не я харесвам.
wish,аз предварително пари не съм давала след като родя и месец горе долу след това като отида да ме прегледа тогава ги давам.
 muna33 направо ти пиша тука телефона не вярвам да има нещо против 0888 423512
обаждаш и се и ще се разберете,работи и със здравнвта каса във втора поликлиника,само да си призная досега при нея безплатен преглед съм нямала ама нищо не ми пука за 20лв на месец важното е да съм спокойна.

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Уишче  Hug нали миличка се разбрахме като започнеш да раждаш преди да отидеш в болницата ми звънкаш и аз идвам при теб  Hug няма да те оставя докато не съобща добрата новина на таткото  Peace

 Е сега и аз да си кажа... вчера бях на преглед при д-р Драгнева... чакахме 15 мин да се събуди малкото човече но много спи  Mr. Green и успяхме да видим  тупкащото сърчице, главичката и дупенцето... беше застанало точно в стойка спинкане  Mr. Green Heart Eyes много беше сладко и още ми е пред очите  Mr. Green

 Лек ден за сега на всички работещи... лека почивка на всички лежащи като мен...  Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 23
Добро утро на всички ! Чудя се дали да не започна да се мажа с някакви кремчета против стрии или е още рано ? Дайте съвет за нещо наистина ефикасно . за сега ми е пораснал само бюстът и съвсем малко коремът ,но  все пак добре е кожата да остане без белези.ако може разбира се .искам да попитам на някое мамче вие ли му се свят ? при мен положението е много зле .първият час след ставане е добре ,но после  се чувствам така като че ли съм на една голяма водка . ooooh! #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 701
Megita , само да не забравя от ужас и вълнение! Simple Smile
muna33 , аз съм много доволна от крема за бъдещи майки на Mustela. Малко е скъпичък, но с 3-4 кремчета се оправих за цялата бременност. Мирише много приятно и попива бързо. В началото пробвах да се мажа с бебешко олио, но не ми хареса.
Моя съвет е да се мажете от самото начало. Аз започнах с мазането още преди всякакви наченки на корем да имам. Даже първите няколко месеца отслабнах драстично и вместо да ми расте корема той се вдлъбна ... Simple Smile
За сега нямам никакви стрии и се надявам още един месец да успея да овладея положението, за да мога смело да се показвам на плажа след няколко месеца! Simple Smile

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Здравейте и то мен  Hug
Муна мисля че мазането и стриите са строго индивидуални и може да се мажеш и пак да имаш стрии или пък въобще да не се мажеш и да нямаш. Зависи каква ти е кожата, гаранция няма. Но е добре да започнеш да се мажеш още от най-рано та да може кожата да се нагласи за коремчето. Аз с първата си бременност се мазах от 3-тия месец с бадемово масло на икаров и почти нямах стрии, е имах 2-3 на дупето, но едната ми гърда отдолу е нацепена с няколко твърде видими стрии. С тази бременност да си призная ме мързи да се мажа, повече ми се спинка и мързела надделява  Embarassed
А за виенето на свят и аз съм така от време на време и като си измеря кръвното е доста по-ниско от обичайното  ooooh! обикновено тогава ме боли и главата и очите.

# 28
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Да се отчета и тук.Днес бях на консултация.Има голяма вероятност да се родим доста по-раничка заради намаляващи води.Иначе човека е добре не спра да рита докато го гледаха на видеозона.
Казаха ми да лежа и просто да се пазя.

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Здравейте отново от мен момичета... за съжаление влизам тук за да ви кажа две лоши и много трагични новини...
 Докторката ще я спомена в края на постинга си...
 Две бременни момичета са им починали бебенцата докато са ги раждали... едното е лежало в болницата 1 седмица без да и се правят каквито и да било изследвания дори и ехографи не и е правено... започнало е раждането но са загубили тоновете на малкото човече и се е родило починало а околоплодната вода е била с цвят на кал... преносено поне 10 дена без да я види "лекарката"
 Другата бременна жена е била с много къса пъпна връв и при самото раждане бебчето се е родило задушено с пристегната пъпна връв около него...
 Лекарката която е била отговорна и наблюдаваща на двете бременлийки е д-р Добрева не мога да не спомена името и защото това се е случило за един ден и то с нейни пациентки които са били при нея от началото на бременността...
  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт