Тук е вече лятото горещо, ФЕВРУАРЧЕ смее се и пее за морето нещо

  • 13 107
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 190
И Диана ака само по веднъж, най-много два пъти на ден и качва доста. Сега не знам колко е, но на предната консултация беше 6.500, 61см (+1кг и +3см.).
Във връзка със запасаните чорапи..не мога и не мога да ѝ намеря подходящи чорапи, сигурно има вече над 40 чифта, включително такива за 18м. От всички ѝ остават следи по крачетата от стискане. Можете ли да препоръчате от къде да взема по-отпуснати, но пък и да не се свличат Grinning

# 16
  • Мнения: 1 511
И Диана ака само по веднъж, най-много два пъти на ден и качва доста. Сега не знам колко е, но на предната консултация беше 6.500, 61см (+1кг и +3см.).
Във връзка със запасаните чорапи..не мога и не мога да ѝ намеря подходящи чорапи, сигурно има вече над 40 чифта, включително такива за 18м. От всички ѝ остават следи по крачетата от стискане. Можете ли да препоръчате от къде да взема по-отпуснати, но пък и да не се свличат Grinning

Такива не намирам аз. Бях взела от Кауфландските 2 различни размера(не ги помня вече), примерно най-малките и следващите и си остават следи. От Уайкики пък са широки. Аз леко им опъвам ластиците преди да ги сложа ама пак остават.

# 17
  • Мнения: 1 577
За чорапите ... Ние не му слагаме чорапи ... За ужас на майка ми ...
За яслата - тази ще е! Хареса ми, пък и чааак догодина август ще могат да го вземат на 5дена, така че до тогава два дена ще си гледаме ние 😎
Закръглихме първия уикенд на юли на календара с ММ - ще направим първата "хапка" тогава, хем и моите родители ще са тук, и през юли криво ляво ще захранваме, той август когато тръгне на ясла там ще си го хранят така или иначе 😆
Получих си доставката с нови играчки за дребния, извадих няколко, които той удостои с поглед и продължи да суче ръбчето на една бархетна пеленка 🤣
Хубав оставаш ден от мен ... Направо камък ми падна след това интервю, толкова се бях притеснила за избора на ясла, особено след първата (ужасна), която видяхме 🧘

# 18
  • Мнения: 80
Честито, Lucie! Дано малкия се чувства добре в яслата! 😊
А за чорапите - най-широки съм намерила едни от пепко - с къдрави дантелки 😅

# 19
  • Мнения: 114
Моят миналата седмица (когато стана на 4 месеца ) го измери педиатърката 8.5 кг и 66 см. Опита се да ми каже,че е големичък,но аз й казах,че кърмя и няма как да го сложа на диета 😁
Чорапки намерих в пепко . По-къси са и затова не стягат.

# 20
  • София
  • Мнения: 631
Здравейте и в новата тема. Hug

Моето момче на 24.06 ще направи 5те месеца и в момента и 7120 кг, 62 см.
Килце е качил последния месец, май върви добре. Педито му се радваше. Grinning

Иначе аз нали съм от ранно захранващите, днес дадох тиква - много добре мина. 😁

# 21
  • Мнения: 1 577
Викси, рано, късно, важно е да се случат нещата, а и така ще има кого да обстрелваме с въпроси 😉
Как приготви тиквата? Чела съм, че уж водата от сваряването на зеленчуците трябва да се изхвърли?? Но май всички в ползват🤷
Тук е 20:51, някакъв ненормален съсед си шлайфа някаква врата в двора, ще му ошлайфам главата ... Аз приспивам бебе на 28 градуса при открехнат прозорец 🥵😡

Здравейте и в новата тема. Hug

Моето момче на 24.06 ще направи 5те месеца и в момента и 7120 кг, 62 см.
Килце е качил последния месец, май върви добре. Педито му се радваше. Grinning

Иначе аз нали съм от ранно захранващите, днес дадох тиква - много добре мина. 😁

# 22
  • София
  • Мнения: 631
Lucie_ ами аз я приготвих на пара. Използвах си водичката от варенето. Пробвах един път да дам картоф с кърма и не се хареса особено, но след това си го направих само с вода и така правя вече всичко, слагам водата от варенето докато добие желаната консистенция. Grinning

А също яде и банан от такава биба с дупки, досега нищо не ми е отказал, но предполагам с времето ще изгради свой вкус и ще има по-предпочитани храни.

А за съседите, и ние имаме един такъв във блока...и през деня, а пред нас има автомивка и е нещо ужасно. Детето спи на шум от водна струя и прахосмукачки и хора на кафето ... Бял шум Joy

# 23
  • Мнения: 115
Стена до стена сме с оперна певица. При това пее не само тя, ами и дава частни уроци! Понякога е имало моменти да се пее отпреди обяд до 21 часа. Съобразява се само с 14-16 ч. Да, но детето спи и преди обед, а следобед понякога заспива в 13 часа или в 15:30. Принудена съм да пускам бял шум, за да я позаглуша, но въпреки това при фа, сол, ла на втора октава нищо не може да помогне - пробива стени и ако бяхме с дървена дограма съм сигурна, че прозорците щяха да дрънчат. Стена до стена сме.
Той не обръща много внимание, но все пак от високите тонове започва да мърда и понякога ако е началото на съня доприспивам, но е ако е в края - абсурд. Събужда се и толкоз. Тъй като не можем да се разберем с нея ще правим по-нататък вътрешна шумоизолация на тази стена, т.к. това е детската стая и как ще чете уроци и пише домашни по-нататък?!

# 24
  • Мнения: 6 542
Олеле, Forest, съчувствам ти! Това ако беше вкъщи, нямаше да има спане! Моето момче спи ужасно леко през деня. Всички дремки са му по 40 минути, освен ако сме навън и някакъв внезапен шум ако се произведе, край със спането. Представете си, щом 6-годишният се научи да шепне и да ходи на пръсти...

Lucie, честита ви ясла!
Аз не знам като дойде време за ясла какво ще правим. Тъй като догодина баткото ще е първи клас, няма да имаме точка от него за кандидатстване и едва ли ще го приемат Sad

vikksi, браво на твоето момче, все така да расте и хапва! 1 кг за 4ти месец си е супер.

Много ви се радвам на всички бебчета Heart

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 08:17 от Elektra.13

# 25
  • Мнения: 1 577
Forest, а защо не я накарате да пее детски песнички 😄😄 (а след време може да му пее уроците 😆) това в кръга на шегата ... Дори не мога да си представя какво е, аз съм живяла само до вход на спешно и до вход на пожарна, фиу фиу и заминават, но цели уроци по пеене ... Леле майко,

Наш бебчо спа така добре тази нощ, че аз седях и зяпах някакви сериалчета до три сутринта 🙈🙈😆 какво му се вика на това сега - сега ми се спи, но ми идва да се самонапердаша 🙈

# 26
  • София
  • Мнения: 631
Аз много се притеснявам.с кандидатстването за градина. На ясла не искам да го давам, а ми казваха, че щом съм отказвала яслата, то значи нямам шанс да приемат детето на градина.

Как стоят нещата. Аз дори обмислям да си застъпя майчинства 😂🫢 не искам да го давам и това е то. Да, може би ще се социализира по-лесно ако ходи на ясла, но за мен това е страшно да си го помисля. Малко съм хахо.

Казаха ми още от сега да кандидатстваме за градината, но не ми се иска. Това значи да запълня място на някое детенце, което има нужда. Звучи ми тъпо.

# 27
  • Мнения: 1 577
за яслите, Електра, а не може ли направо на градина или има дупка от след втората година майчинството до започването на градина,
Викси, изобщо не си хахо - и на мен не ми се иска да започва .... Изобщо, тази ясла, която избрахме в моите очи е допустимото зло, така да се каже, защото (слава богу) са препълнени, и само три дена в седмицата имат чак до догодина, и не е лоша като организация и качество... Омм... Ама що рев изревах и сигурно още ще изрева 🙈

# 28
  • Мнения: 361
Ние живеем на втория етаж и на третия имаме един ненормален съсед. Една вечер в 1 часа такъв шум вдигнаха , бебето се събуди и се опитвах да я приспа до сутринта . На следващия ден се оплаках на хазяина и той реши проблем 😁вече няма шум. От тогава насам съседа не ме поздравява ,но не ми и пука . Детенцето ми е по-важно.

# 29
  • Мнения: 114
ForestFlower, казвам,че бебетата,които слушат класическа музика стават по-умни 😊 Това в кръга на шегата. Аз сигурно щях да съм превъртяла вече на твое място. Ние затова сме в къща - не мога да се примрия с непрекъснатата шумотевица от живота е апартамент и това е. Живяла съм и дълги години в апартамент и вс някой ще намери нещо да ремонтира . Тъкмо единият свърши с ремонта,се започва от друго място място. Тогава съм била без деца и ме е дразнило, а сега въобще не искам да си помисля. Тук също имаме един съсед,който нон стоп нещо си реже и ремонтира в двора,но се съобразява с времето 14-16 часа (не че това лично мен много ми помага,защото дребчо не спи само тогава,но затварям прозореца и така).
Аз за яслата съм решила да не го пускам. Чак на детска от 2,5 годишна възраст. Краката беше на ясла от 2 годишна и честно казано,освен изхабени нерви,друго не си спомням от този период. Тя много плачеше, аз плачех ,след като я оставех, в колата и беше голям рев. Отделно тя разви някакво безпокойство и нон стоп беше залепена за мен вкъщи. Реално можех да го спестя и на себе си и на нея цялото мъчение. Сега няма да си го причинят,а и имам възможност да си го гледам до градината.

Общи условия

Активация на акаунт