В слънчевите януарски дни, ЮНЧЕ вкъщи не седи

  • 8 338
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Влизам да закрия деня и да ви пожелая лека нощ!
Благодаря ви на всички за милите думи...и затова,че винаги сте толкова отзивчиви и мога да разчитам на вас във всеки един момент........Пожелавам ви утре един слънчев и пълен със усмивки ден-и да сте много усмихнати и здрави-и вие и дечицата ви!  bouquet  Praynig bouquet  Praynig bouquet

# 46
  • Мнения: 729
И аз да се разпиша в новата темичка, макар че нямам нищо за писане.
Поредна безсънна нощ Tired
Не издържам повече! Cry
Не е спал цяла нощ, а реве от 7.00 и продължава и сега да църка. И двамата с баща му ходим като ударени. Той вдига кръвно от тези безсънни нощи и надуване на главата от рева му и се чудя какво да правя. А аз нощем си изпускам нервите и му крясвам да спре да реве.
Има ли някой друг толкова зле, от както се е родило детето да не е спряло да реве и да не може да спи нощем и денем. Shocked
Да си поплачем заедно!
Ох, колебая се дали да не изтрия този пост, защото нищо ново при нас и само ви се оплакваме.

Ама ей но постнах го. Извинявам се ако съм досадила вече.

# 47
  • Мнения: 554
Добро утро мацки!

Няколко дена не съм писала, че нали бях кума, а после реанимирах от кумуването hahaha
Ние сме добре в общи линии, като изключим това , че Боби си промени режима тотално в отрицателна насока. Буди ми се в 4  и иска да играе и яде .... после в 8 пак .... и сега се мъчи пак да заспи до баща си и мрънка здраво. Добре, че той е гьон и си нана сладко дори до ревящо бебе. Аз обаче немога и ей ме на след като изпуших едно кафе на терасата се боднах тук да видя каква е хавата. Е фект от новия режим на бебка е , че до 12 на обяд ми прицоква на всеки 2 часа по 60-80 грама и не иска да яде като хората, но днес съм решила след 80те грама в 8 часа, които изяде да не й давам нищо до 12 часа на обяд та ако ще да се сдере. А дано така да влезне малко в час.
Новото при нея е , че вече подскача в проходилката много смешно и се придвижда на подскоци из стаята. Тоя цирк ни е от снощи и много се смяхме hahaha
Не на последномясто искам да честитя на всички месечковци, които порастват днес!

После пак ще се включа със снимков матерял  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 138
А добро утро и от нас.
Дано за вас да е добро, защото за мене е поредното безсънно утро smile3507
и ние сме така emsy, Вики цяла нощ ме вдига ту да го нося да заспива, ту да си хапва, и сега си спи сладко сладко smile3524 а аз трябва да му приготвям закуската и обяда. Уф не издържам вече с това будуване  smile3511
Аз не му викам през ноща защото става още по-зле, започва да пищи повече. А да ви питам снощи се появи нещо ново. Преди да го къпя, нали го оствям малко голичък да поритка на спалнята, та съблекох го и го оставям легнал и като се почнаха едни ревове едни писъци и не ще това дете да лежи. Направо се хванах за главата. Дали е от зъбки newsm78. На вас случвало ли ви се е.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 227
И аз да се разпиша в новата темичка, макар че нямам нищо за писане.
Поредна безсънна нощ Tired
Не издържам повече! Cry
Не е спал цяла нощ, а реве от 7.00 и продължава и сега да църка. И двамата с баща му ходим като ударени. Той вдига кръвно от тези безсънни нощи и надуване на главата от рева му и се чудя какво да правя. А аз нощем си изпускам нервите и му крясвам да спре да реве.
Има ли някой друг толкова зле, от както се е родило детето да не е спряло да реве и да не може да спи нощем и денем. Shocked
Да си поплачем заедно!
Ох, колебая се дали да не изтрия този пост, защото нищо ново при нас и само ви се оплакваме.

Ама ей но постнах го. Извинявам се ако съм досадила вече.

Емси, и ние сме по същия начин. Сутрин като се погледна в огледалото и се стряскам от себе си. Знам, че е трудно, но да ти кажа, че като му подвикваш на Божидарчо можеш само да утежниш положението. Той чува, че мама повишава глас и се чувства несигурен и това може да го разплаче още толкова, защото не е свикнал с високия тон, а е свикнал с медения глас на мама. Аз също съм губела търпение и знам, че понякога е много трудно да сдържиш нервите си, така че напълно ти съчувствам Hug

# 50
  • Мнения: 966
Здравейте момичета  bouquet
Първо да честитя на всички месечинки днес!  bouquet
Еmsy,Valkiria не се притеснявайте то режимите на бебчето постоянно се менят и при нас има добри и лоши периоди Hug
Emsy миличка с теб съм, лошо,че бебчето ти не иска да спи и денем и нощем,но явно е енергично дете.Ти трябва да си силна,мисля че като започнат да ходят ще се уморяват повече и ще спят повечко Praynig стана ми мъчно като ти прочетох постинга,но се радвам и че си го написала,защото ние сме за това тук да си споделяме всичко HugМного прегръдки за теб и слънчицето ти от мен и Ани!  bouquet

# 51
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Здравейте мами,аз съм от юлките,ама за разлика от мойта бебка дето си спинка сладко,аз съм таласъм Mr. Green
Емси и аз се включих само да ти кажа,че този период ще отмине.Племенника ми беше същия,денонощно се съдираше от рев,не се обвинявай,нормално е да се чувстваш ядосана #Cussing out,сестра ми го носеше при мене да го държа,щото от нерви и иде да го хвърли.Бебо усеща,че ти си нервна и още повече плаче.
Сега вече на две години и половина вечер ляга в 9ч.и спи до 9 сутринта.На обяд и 3 часа сън не му стигат.
Така,че споко и времето на неспането ще отмине Hugизползвай всяка спокойна минутка и си подремвай ако можеш smile3524

# 52
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте мамчета!!!
Ники днед става на 7 месеца и ви черпя виртуално  Simple Smile  party023 beer cook Misc Baby Bottle
valkiria и Ники имаше такъв период,но беше за кратко и се надявам и при вас да е така!
emsy дано и при вас бебчо се успокои по-скоро Praynig

Целувки от нас!




# 53
  • Мнения: 296
Добро утро и от още една недоспала мама #Crazy!
Докато си отворя устата да се похваля че напоследък Тея спи много спокойно и веднага нещата се обръщат Shocked,снощи се е събуждала на всеки час,че дори и по-често и накрая на сутринта,ако не се беше събудил баткото сам за училище ,щяхме да го отървем Sick А сега бонбоната си спи сладко,а майка и готви пюрета разни Tired Е това е положението,кой както се уреди!
Емси,това за повишаването на тона и аз те съветвам да не го правиш,защото и при нас нещата стават по-зле ако го приложа.Веднъж така се бях омагьосала от нея и и извиках че е лигла, е ела да видиш какво стана,така жално започна да плаче ,че сърцето ми се скъса,от тогава не си го позволявам NaughtyА че е трудно да се издържа,да така е ,аз вървя тези пътеки за втори път,но един ден всичко ще е ОК, и ще имаме най-послушните и сладки дечица! Peace
Валкирия, давай снимковия материал Simple Smile

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет милички
Да са живи, здрави и много щасливи малките месечковци
При нас нищо ново мойто чудо също е от непоспаливите и мрънкащи ама му намерих цаката пускам го за 15мин в бънджито то се кефи вика се смее се и после заспива като пън,така че Емси мила пробвай ако имаш бънджи в къщи.Те вече стават по-големи, по-енергични и искат нови забавления.А също така мойто чудо се успокоява и от хомеопатичното хамомила може и с него да пробваш.

Пожелавам ви спокоен и слънчев ден.

Нашия тати заминава командировка във Варна и аз отивам при майка ми Урааааааааааа ще си почивам

# 55
  • Варна
  • Мнения: 365
Здравейте и от нас!
Емси, миличка, разбирам колко ти е трудно. Хрис имаше такъв период и за моя радост отмина. Но определено мисля, че другите са прави за повишаването на тона Peace Стискам палци това при вас да мине скоро.
Да не забваря да честитя на месечинките! Да растат здрави, умни и послушни!
Да ви се похвалим...от вчера сме на кухня и на Хрис много му харесва(а и на мама също Blush)
Ох и моито мрънкало се обажда вече 10 мин. Отивам да му обърна внимание

# 56
  • Мнения: 903
Привет и от нас с мрънкащата Иванна  wavey

И ние сме към отбора на недоспалите  newsm45 иде ми да  smile3514 от ядддддд... Снощи като се събуди в 1 часа та до 3 няма спане то беше въртене, то мрънкане, то дърпа завивките на баща си, какво да ви кажа направо съм замаяна  smile3511
Новото при нас от 2 дни е, че Иванна си върти главата и вика дааааа или айдеееееее и се хили, а днес в коша за ира си мести дупето напред- назад и се опитва да се изправи бръмчи с уста  #Silly Най- любимата играчка на Иванна в бутилка от "Арианка" от 1 литър  yes направо я съсипва от мляскане  newsm53 Друго, което прави е да ръмжи като мечка и ме гледа какво ще направя, а сутринта като се събуди ме гледа и почва да се прави, че кашля и аз като я погледнах си гепи бибата и почна да си играе с нея  newsm78
Я кажете вашите майки ще празнуват ли на 21 бабин ден(по моя край се празнува)???

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА Никола и Валерия МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ  newsm51

Лек ден от нас  bye

# 57
  • Мнения: 3 500
Честито на Никола и Валерия - да радват много мама и тати.

Аз днес ще се отчета само със снимки.



Прекалих  Embarassed Embarassed Embarassed

# 58
  • Мнения: 1 138
Хм защо така пусто днес newsm12. Всички сте на разходка, само аз си вися пред компа май

# 59
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Привет майчета!
Чудесен ден  newsm44, само за разходка .............. е някои са на работа[smilie=smile3523.gif], но какво да се прави .............

Съжалявам предварително ако повторя някой постинг с по-долу написаната информация, но твърде отдавна не съм влизала във форума  Embarassed...

Емси, с Павел имахме горе-долу същия проблем когато той беше на 2 месеца .........
Е вярно, че не плачеше чак толкова много, но най-малкия шум /скърцане, друсване на количката, т.н./ беше в състояние да го събуди и се оказваше, че той спи прекалено малко за неговата възраст, в следвствие на което се изнервяше и т.н. и т.н. ... Но да не се отплесвам ... В този период се поинтересувах и ползвах различни продукти, които в по-малка или по-голяма степен имаха някакъв ефект, т.е. най-вече за по-спокоен и продължителен сън  smile3524. Някои от тях ползвам и до днес:
- чая на Блевит за Сън /съдържа екстракти от липа, маточина и лайка/, предполагам, че може да се направи и подобен в домашни условия, но не знам в случая какво трябва да бъде съотношението на билките, а те наистина трябва внимателно да се използват ...
- Бебешкия шампоан за баня за сън Бюбхен  /Traum Bad/
- Млякото за сън на Бюбхен /Traum Milk/, но тъй като сега е хладно ползвам по-скоро след баня Поддържащото олио с Невен на същата фирма. Видях, че предлагат в интернет страницата си и "Олио за лека нощ", но виж него не съм го ползвала, но мисля  Thinking в скоро време да го пробвам ....
- Етерични масла в овлажнителя за въздух, НО С ТЯХ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВНИМАТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ БОРАВИ  Naughty, но кой да го знае първоначално  ooooh!... След като купихме овлажнител наскоро /малкия имаше един период пак на неспокоен нощен сън, може вече и зъбки да го мъчат..../, мъжът ми предложи да вземем и някакви етерични масла да освежават въздуха и да действат успокояващо и разтоварващо. Аз първоначално се насочих към Санталовото, тъй като описаното въздействие беше точно това което търсих "оказва успокоително и отпускащо въздействие, помага при безсъние", но цената от 18 лв. за 10 мл ме възпря след като не знаех какъв ще е ефекта наяве. В магазина на Рефан впрочем имаше предостатъчен избор от масла... спрях се на Боровото масло /в описанието му между всичко друго пишеше за успокояващото му въздействие и подсилването на имунната система/. Въпреки малкото количество 10 мл, въздействието му наистина е доста силно ... Идеята беше да сложим само 2 капки, но мъжът ми в бързината /а и не очакваше, че ще е толкова течно/ сложи 5 ... Ако щете вярвайте, бебчо не се събуди цялата нощ  smile3524... През следващия ден не мога да кажа, че беше сънлив, но определено когато му бяха периодите за сън ги удължаваше двойно ... Горкичкият  newsm09, май го бяхме "дрогирали"  #Crazy ... след този случай повече капки не сме слагали ... Но наистина действат и все пак   newsm78 преди употреба може би е препоръчителна консултация със специалист ...
УСПЕХ  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт