В слънчевите януарски дни, ЮНЧЕ вкъщи не седи

  • 8 340
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Здравейте и от нас!Вчера и днес цял ден проверявам за нови отговори, но уви!Помислих си, че никоя от вас не е писала, а то сме имали нова тема!
Пепитка, можеш да допълниш, че бебе Александър се роди 54 см. и 4 300 г., с термин 16.06.2006 г.
Да ви се похваля - вчера направих пюре и сложих вътре спанак. Много му хареса, че и за днес остана, а каката вика:"Оо, горкото дете, какъв буламач ще яде!" Joy
Казвам рецептата, може да опитате и вие: един картоф, 1/4 глава лук, 2 лъжици ориз, малко спанак и половин пиперка червена / последните две замразени/. Всичко това заврих с малко вода. После с пасатора и прибавих много мъничко масълце, мъничко захар  / знам, че не трябва, не ме корете/ и малко смачкано обезсолено сирене / колкото орех/. Да им е сладко на бебоците, ако решите да го направите!  chef

# 31
  • Мнения: 1 138
Здравейте и от нас.
Първо да балгодаря на Пепитка за хубавата и слънчева темичка newsm10 newsm51 smile3501
И да ви почерпим  newsm38  cook beer2 Wine Glass Drunk Popcorn - днес ставаме на 7 месеца.
За нощното кърмене - и ние си хапваме поне два пъти през ноща, въпреки че вечер му давам кашичка на Ганчев Лека нощ, на Хип пак Лека нощ, понякога му правя грис с АМ, обаче човека не се отказва от нощното хранене. И аз едвам вече издържам с това спане на пресекулки, ама какво да го правя, незнам кога ще се откаже. Не знам дали е добре аз да го отказвам, ама ако пробвам то ще са едни ревове newsm45 едни викове smile3514, и пак нито аз ще съм се наспала нито той нито татито smile3507. Даже сутринта закъснях за работа, едвам си отворих очите в 8.30, а трябваше в толкоз да излизам.
karabanska аз съм му давала на Вики от бисквитките Закуска да си гризе, ама омазването е страхотно да знаеш, поне тези бисквитки лесно се топят в устата и май няма възможност да се задавят децата. Давах му и парченце морков преди две седмици обаче се задави от него и  Sick кашата която беше ял преди това.
А да ви питам давахте ли вече заешко месо, ако да как го понесоха бебоците а и от къде го купихте че нещо не мога да намеря по магазините в нашия квартал - Европа, Фантастико, само в Била не съм питала още. Инак да си похваля детето - месарче е eat много му харесват пюрета с месце Grinning
Аз пак се улях в писането.
Поздрави на всички txtloves Flowers Bouquet

# 32
  • Мнения: 903
Поли аз давах на Иванна заешко Simple Smile на Ганчев, а Иванна хич не го хареса обаче добре го понесе нямаше никакъв проблем... Ама пак го смесих с тиква и го яде Simple SmileSimple SmileSimple Smile Успех !!!

# 33
  • Мнения: 1 138
TABBY много мерси за отговора. А само месо знаете ли от къде да купя, защото на Вики пюретата ги првиме домпрпом, той нещо не харесва много купените.

# 34
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Tani4ka_04 Мерсаж за бързия отговор   bouquet  bouquet  bouquet
Момичета моето мишле още няма зъбки  Weary и на мен ми се иска да му дам нещо да си гризка ама няма с какво, а и много ме е страх да не се задави с някоя бишкотка, как да го пазя да не се задави? Flushed

# 35
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте !!!
Честит празник на месечинковците!  bouquet
Butterfly и моя юнак още няма зъбки!
Поли* аз съм давала на Ники заешко на Хип и той си го изпапка цялото.
Аз приготвям попарката със чай от шипка /в торбички/. И Ники си хапва през ноща към 1.00-1.30ч. Ляга си в 20.00 и става към 08.00ч

Лек и усмихнат ден!

# 36
  • Мнения: 1 138
Момичета да ви питам ако знаете сега като ни продължават болничния докато детето навърши 9 месеца знаете ли как ще си взимаме парите, от работодателя или по сметка. А после майчинството как ще го взимаме, нали и ние сме заварено положение и чух че от работодателя пак Thinking.А ако трябва сега да чакаме от НОИ да ни преведат болничните това май значи чак февруари-март, и си оставаме този месец без пари. #Cussing out

# 37
  • Мнения: 789
Вижте какво ми прати нашия тати преди малко:
http://ziza.ru/2007/01/15/mladenecgigant.html
Едва не онемях  Mr. Green

А за зъбките аз лично се надявам нашите да се позабавят, примерно поне още месец. Запознах се с една опитна мама на 3 деца, първите 2 тинейджъри, и тя каза, че колкото по-рано изникнели зъбите, толкова по-бързо се разваляли после. Пример били децата й. Не знам, дали ранното никнене води до бързо разваляне, ама така или иначе ще си изникнат, когато си решат. Аз и да се притеснявам, и да не се притеснявам, все тая Simple Smile

# 38
  • Мнения: 789
Поли* , ние сме заварено положение и парите до 315-те дни ще си ги вземаме от работодателя, както и другите след това. Има тема във форума:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154481.0
Аз задавах ?-и тука, че мойта шефка нещо трябваше да я убеждавам, че и за мен важат промените. А кога ще ни дадат парите, идея си нямам. По принцип, когато се плащат заплатите във фирмата, ама ми се струва, че ще се забавят за януари. То сякаш милиони имат да дават.....

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте и от нас! Моя мъж си е в отпуска и аз цял ден си мисля, че е неделя...чак се учудих колко много сте писали като за почивен ден.
Не знам за вас, но аз като че ли взех да свиквам с нощното будене...при нас първото е към 1-1.30 и после през час- час и половина. През ден полягвам с него на обяд и така наваксвам.

Таничка 04, и аз да ти кажа добре дошла. По късно ще разгледам снимките на бебката ти.  А тоя линк....горката майчица как го е носила и раждала такова голямо бебе.

Поли, не се издава болничен. И мен така ме бяха подвели в началото...попълва се само молба и декларация. И парите ще ти ги изплаща както до сега работодателя.
 
За месните пюрета...пробвала съм Хип, Нестле, Ганчев и Гербер....но ядем само последните. Не съм пробвала още домашни, въпреки, че имам отделено заешко в торбички във фризера.

Ще ходя да правя вечерята. Лека вечер  Hug

# 40
  • Мнения: 789
А, току-що видях точно това:

Въпросът е:
"Ами аз вече си взех парите за декември-те са си за миналата година-с тях проблем няма.Разбрах,че тези за януари да ги чакам чак март-и питам това вярно ли е?

Отговор:
Не е вярно, тъй като във вашата ситуация парите ще продължи да ви ги плаща работодателя. Няма да ги получавате от НОИ. Забавяне има, когато се изплащат от НОИ."

Да видим дали ще е така.
Хм, сега пък видях, че парите след 315-те дни после ще ги получаваме от НОИ. И аз се оърках вече..... #Crazy

# 41
  • Мнения: X
Здравейте и от мен-днес такова пазаруване направих,че ако татито ни беше тук щеше да ме изсели...ама пък се чуствам като преродена/ей,много помага тая терапия...ама пусто рядко се случва/.........
......та по тоя повод-и аз още се чудя,кой и най-вече кога ще ми дава майчинството/че аз болничен няма да ползвам/,но доколкото разбрах,още не е сигурно дали през НОИ или работотдателят ще ни ги изплаща/моята е проверила,още не се знае/...та да ззнаем поне кой да п****ме като ни оставят без пари....
За месните пюрета-и аз днес заредих/ама да видим как ще минат на първо четене....че да не си ги ям аз...пък като знам каква гадост са ... Sick
Купих и една каша на Блевит/с бифидус ефект/ и одеве направих малко да я опита-ама тя е толкова сладка,че не се яде....направо съм в потрес....и се чудя дали изобщо да му я давам newsm78
Иначе за бисквитите-ще почвам да давам-да видя дали поне малко мир ще има докато ядем,,но за морковите и ябълката ще се въздържа засега,че той е като заек-каквото лапне и отгризва парче-та да не стане като при Поли.....а на Вики не му пречи ,че няма зъби-доколкото знам и без тях могат да дъвчат-венците са достатъчно твърди....
Таничка-това с гигантското бебе направо ме Shocked...малей...как се ражда това  бе newsm78...то като гледам и мамата си я бива...ама 7 кила Thinking
За ставането сутрин-аз няма да казвам кога  става моят ленивец,само ще спомена,че обикновенно съм му направила обедното пюре и съм готова за излизане когато той благоволи да си отвори очичките....
Сега отивам да пасирам цвеклото/че съм сварила,да правя замразено-на кубчета и да прибавям в пюретата/....а после пак ще намина да ви нагледам...че тая вечер компа е единствено и само мой-татито ни е в Русенско....
А да не забравя-честито на Мира, Миа и Виктор Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug

# 42
  • Мнения: 946
Здравейте и от нас!Ние днес пак направихме дълга разходка  Mr. Green срещнахме се с една баш наборка по-малка с 40мин от нас  NaughtyАма то мойто заспалото пак проспа от 11.30ч та чак до 15.30ч и обядвахме като се прибрахме.А да ви се похвалим днес за пръв път ядохме супа и ни хареса,а сега ще вечеряме супа със сухар  newsm78 па после към 23ч ще цокаме.Зъбите ни вече са прорязали венеца ама още никви ги няма не сме много нервни,нямаме Т само дъвчим всичко наред , ще видим дано така ги изкараме всички.Сутринта бях забравила на масата едно голямо парче шоколад и нашия като го набарал и смучи  eat а какъв рев падна като му го изтръгнах от ръцете.......за попарата-правя я с чай шипка пакетче или лайка но ние нали я отказахме
Карабанче не е честно искаме пак да дойдеш  NaughtyАз давам в кисела бисквити Чичибебе банан инъче се  топят като ги смучи и има малка опастност да се задави.
Честити месечинки наМира,Мия иВиктор!
Е,че дълго стана ще ме прощавате Лека вечер

# 43
  • Мнения: 296
Здрасти и от мен!
Днес водих бебка на работа да и вземат кръв и детенце се държа чудесно,гък не каза /на мама сладурката/ и изследванията са ОК.
Кабранска, аз днес купих от биквитите на Плазмон,които са на прах,но има такива като бишкоти ,които също се топят в устата и няма опасност да се задави,а за бисквити Закуска не е ли рано newsm78,и те съдържат глутен така ,че трябва да е вкаран в менюто преди да се дават.
Янан,ние имаме точно като вашия режим-папкаме и заспиваме към20.30,след това се събужда към 1.30,папакаме и след това в 7.30 ч ми казва ДЗАК Shocked. Но и на това съм доволна че преди време се будеше по 459836 на нощ и бях станала #Crazy
Зъбчета и ние нямаме ,но венеца е почти изцяло развит и скоро сигурно ще се покажат Peace
Анитка, ако искаш утре да се видим ми пиши на лични да се уговорим Heart Eyes
Лека и спокойна нощ на всички ви Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 1 750
Добра вечер, момичета Simple Smile

Честито на празнуващите юнчета днес!   bouquet

Кабранска, и аз давам на Ени тази каша на Блевит. Папа си я с кеф. А и бифидус ефекта е баш ефект Wink Така че, ако имате проблем със запек това може да помогне. А аз толкова я харесвам, че тайничко се надявам Ени да не я иска цялата купичка и да остане малко и за мен... Blush

За зъбките - май вече са пробили венеца, защото виждам две тънички бели чертички отдолу, но на пипане не ги усещам. Макар че днес за пръв път й дадох обелено парче ябълка и тя си откъсна част от него - малко се стреснах, но набързо й го измъкнах от устата.

Корнелия, чак тези дни разбрах нагледно какво означава "хоцкане". Като започна Ени да се подрусва на крачета, сякаш подкляква и бързо се изправя се присетих за твоето обяснение за това действие и ми стана много смешно Simple Smile От няколко дни като я гушна в мен го прави и ми е много сладка.

* * * Хубава и спокойна нощ! * * *

Общи условия

Активация на акаунт