Как да си помогна?

  • 4 728
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 35 301
Доволни бихме били, ако авторката се върне с обратна връзка след някой месец, че е предприела действия да промени статуквото и че се чувства спокойна за близките си и себе си.

Явно сама няма да може.

# 61
  • Мнения: 2 352
Какво се очаква да кажем. Че животът и е чудесен и да не променя нищо? Тя самата вижда, че има проблеми. Единствено работа с психолог може да и помогне да преодолее страховете си и да работи с уменията си за общуване.

# 62
  • Мнения: 6 796
Мен не ме бърка авторката и до 50 г. да си остане необвързана и залепена за родителите си. Но не знам дали нея няма да я бърка това.

# 63
  • Мнения: 15 076
Секс специалисти, семейни консултанти, психолози, от едно изречение направиха диагноза. Потресена съм от всичко написано и как темата не е заключена, дано сте доволни ...
Даже не сме почнали. А и тя е пуснала тема точно да пита. Само не знам що така не ù харесаха отговорите нещо. Какво се очакваше, да ръкопляскаме ли? На мен тя ми изглежда доста горда от себе си, а предвид описания образ - който я вземе , няма да я изтрае дълго.

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 12:29 от Нарцùса

# 64
  • Мнения: 6 796
Наредили се на опашка за 29-годишна задръстена мамина глезана.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 668
Това не са ви форумните мъже. По-леко с обидите.

# 66
  • Мнения: 6 796
Самата авторка ни скача. Пуска тема и търси съвет. Не си помага като си заравя главата в пясъка.

# 67
  • Мнения: 1 891
Няма нужда и да се изсипват обиди срещу всеки автор, отварящ тема, който впоследствие не е съгласен с мнението на коментиращите. То не е и нормално да е съгласна. Ако беше се съгласила веднага с всички определения безропотно, щеше да е още по-проблемно. Човешко е да се защитиш, дори и да знаеш, че има доза истина в думите на останалите. Ненормално е другото.
Авторке, нали разбираш, че понеже си в едната крайност - никога не си имала приятел, може би не си имала и сексуални взаимоотношения, опитваш пред себе си да оправдаеш положението, че поне не си в другата. Да, ама крайностите винаги са лоши.
Според мен този твой страх, че ще загубиш родителите си всъщност е страх от самота и изоставяне и трябва да разбереш къде се корени. Когато те е страх, че ще бъдеш изоставена, трудно ще създадеш и дългосрочна връзка. Опитай се да се обградиш с повече хора, може и да участваш в доброволчество, то е много полезно за самочувствието и чувството за принадлежност към нещо. Обърни се към психолог, според мен много ще ти помогне, няма смисъл да живееш с натрапливи мисли и постоянен страх.

# 68
  • Мнения: 3 467
Съфорумките се ядосаха защото и на напълно добронамерени съвети авторката наскача на бой.

# 69
  • Мнения: 2 052
Животът ти в момента е празен откъм дългосрочни градежи, затова като мислиш за бъдещето в главата ти са страшни сценарии, загуби и страх. От тези неща никой не може да избяга, но е важно човек да посява днес хубавите неща, които иска да има е бъдещето си утре. Спри да се заблуждаваш, че си момиче, от години си жена. Прекрасно е, че си самостоятелна в битово отношение, време е да станеш самостоятелна и е емоционален план. Страховете ти са нормални, универсални, всеки се научава да живее с тях и да не позволява да превземат цялото му внимание и душевно състояние.
В много случаи като твоя самите родители подсъзнателно не са готови да се премине към новия, естествен етап на вашите отношения като възрастни и не ти помагат да заживееш като голяма жена. И имам силно предположение, че не си надживяла чисто детското желание да им угодиш с живота и решенията си. Успееш ли това, нататъка става по-лесно.

# 70
  • Мнения: 83
Благодаря. Разбира се, че не мисля, че моето не е крайност, нито съм горда със себе си във всяко отношение. Но не мисля, че на непознат човек е особено възпитано да се приказва и нарича с епитети мамина глезана, полата на майката, пъпната връв .. Агресията е от ваша страна, аз отговарям както се тръгне  ако тръгнете нормално няма да има защо и аз. Но каквото повикало такова се и обажда. Явно завиждате че съм млада.
Родителите ми са си нормални хора. Искат внуци разбира се. Казват че вече ми е време и че е божа работа кога и с кого.
Искам приятел разбира се. Но какво да направя като още не съм срещнала.

# 71
  • Мнения: 6 796
А какво правиш, за да го срещнеш? Някакви конкретни действия?

# 72
  • София
  • Мнения: 35 301
Млада си била преди 10 години, сега си на дереджето на 85% от списващите жени тук. Ни по-млада, ни по-вървежна.

# 73
  • Мнения: 10 920
Ти да не мислиш, че пишеш в пенсионерския клуб? Тука масово сме на по 30-35-40 години. Нелепо е да се твърди, че завиждаме на 30 годишна ЖЕНА, че е млада. Сама пускаш тънко, тънко някакви провокации и после се правиш на жертва.

# 74
  • Мнения: 18 733
Средната възраст чука на вратата Simple Smile С годините човек не става по-адаптивен, по-гъвкав или отворен към света, нито липсите и празнотите в десетилетията назад се запълват изведнъж свише. Лекувай проблемите овреме.

Общи условия

Активация на акаунт