ДЕСЕТИ клас 2022/2023 - В очакване на ваканцията!

  • 42 330
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 53
Проверете приемното време на директора и отидете да говорите с нея. Когато аз местех дъщеря си, тя ме убеждаване да изчакаме края на 10 клас, защото ще е по-лесно.
Приравнителни изпити се държат в зависимост от хорариума часовете по програма. Моята дъщеря от гимназия в  гимназия държа два приравнителни. На приятелка детето от НУТИ в гимназия осем. Имайте предвид, че според изучаваните задължителни и избираеми предмети, се определя необходимостта от приравнителни изпити.
Благодаря на всички тук за подкрепата, която ми оказахте тогава Hug

Да речем ,че иска да се прехвърли в 31 во т.н. Бастилия😃С профил математика и английски.Тогава трябва да държи изпит по тези два предмета  само или и по общообразователните?НВО само не е ли достатъчно?

# 76
  • Мнения: 87
Последно бих Ви препоръчала да разберете кои предмети са били избрани в паралелката. Тук се има предвид 2 задължителни и 2 избрани. Това е много важен критерий при преместване, особено в момента. Да не говорим, че и аз съм на мнението, че резултатите от НВО и оценките от дипломата са предостатъчни за вход, но явно не можело така. Ако не удовлетворяват младежа, то по-добре да отиде в по-обикновена гимназия, където наистина предметите, които са избрани, да му харесват. При някои училища дори не се налагат частни уроци Joy

# 77
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Поразнесоха се вчерашните емоции. След изпита звучеше много весела, знаеше какво не е решила, ( на първите 15 задачи няма грешка)но като се прибрах и се разговорихме,се разплака . ( Да съм я виждала два пъти в живота да плаче след бебешка възраст). Видяла решенията и било толкова лесно и просто..  После отиде на тренировка и се върна пак весела, изкарах си ,вика, целия гняв върху топката:smiley:  Та така...
Школо застрашително мълчи от две седмици. Сега очаквам най- сетне да се активират финално.

# 78
  • Мнения: 87
Преди малко прегледах чисто информативно в сайта на 31 СУЧЕМ кои места са свободни. Отнася се до паралелката с чужди езици - НЕ интензивно, АЕ втори чужд, а не с математика. 2 свободни са. Предполагам, че е прекалено тормозещо обучението по немски. Паралелката с математика е с интензивно АЕ, най-вероятно втори НЕ. Имам позната със син, който е точно в паралелката по математика. Явно са доволни, и затова никой не се отказва Confused

# 79
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Преди да местите децата, проверете изискванията на желаните специалности и университети, не може да се генерализира.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 377
Ами тя е проверила за интересуващата я специалност /архитектура/ и затова обмисля местене. Същото се отнася за всякакви инженерни и математически специалности. Има и специалности, за които няма такива изисквания, всъщност няма никакви изисквания.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 896
При нас ваканцията започна от днес! Успешен край на 10 клас. Утре стягаме багажа и в понеделник лети към България.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Моята дъщеря не показа грам емоция на нито един от двата изпита. Питайки я "как беше", лаконично ми отговори "ще видим".
Преди десетина дни нещо ми стана и реших, че е време да й търся училище в чужбина. Писах на Интеграл, Дарби и Скайлайнс. Отговориха ми, че много съм закъсняла и свободни места почти никъде вече няма. Не съм очаквала, че пансионните училища са толкова отрано запълнени.
В момента у дома сме и със седмокласник. Та ще видим какви резултати ще има на изпитите и като приключа с него, пак ще се прехвърля на нея, че 3 години тотално я изпуснах от поглед и доста се е поотпуснала....

# 83
  • Мнения: 6 957
А, тук защо е трито? Какво лошо сме писали? Горе си стои, че в "по-обикновена" гимназия от 31 сучем може и без частни уроци. И на мен пак ми напират въпроси, но явно не можем да питаме, а просто да приемем горното твърдение, колкото и да не ми е ясно какво е то.

# 84
  • Мнения: 141
Аз искам да благодаря на Мария 007, Символи, Санака и Мамчето овенче които така бързо и изчерпателно се включиха за моето питане. Големи са промените в системата и за някои неща човек трудно се ориентира сам.И понеже е свързано и с желания на децата не може да предвиди съвсем за вбъдеще. Още веднъж се обадих колко е полезен форумът.Говорихме си вчера с младежа, той ме изслуша и по скоро е за това да не се мести, щом е толкова трудно. Все пак ще проверя в понеделник в училища, където има обявени свободни бройки.Благодаря ви момичета още веднъж. А за частните уроци ние непрекъснато си ходим.Отдавна съм се отказала да се боря със системата.Щом има някаква липса, си я запълваме.Учителите каквито са, такива.То, никак не е лесно да си учител. Повечето финанси за това отиват, но и нас с мъжът ни родителите ни много са ни подкрепяли и продължават още.Важното е какъвто потенциал имат хлапетата да се развие, където има липса да се попълни.
Хайде, чакаме си резултатите и ваканцията с нетърпение😃

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 09:49 от Stanislavovamarina

# 85
  • софия
  • Мнения: 25 943
Stanislavovamarina, колкото и да е трудно, ако детето наистина иска да продължи в чужбина, бих опитала прехвърлянето. По-лесно е да е трудно в БГ, отколкото след това при кандидатстването.
Разбира се, вие най-добре знаете всички детайли и можете да прецените как да постъпите.

# 86
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
LaDiDa, защо не провериш сама в избрани пансионни училища, вместо през агенция? Агенциите работят с точно определени училища. Всяко училище си има сайт и ясни адмишън критерии, срокове и прочие.

# 87
  • Мнения: 53
Не се отказвайте преди да сте разговаряли с директорите на училищата. Както ми казаха в 31-во след завършване на 10-ти клас, т.е. на първи гимназиален етап, смяната на училище е по-лесна. Да, ще се мести от професиотална гимназия, но е завършил етап на образование. Обадете се и питайте. Успех, каквото и да решите.
Аз искам да благодаря на Мария 007, Символи, Санака и Мамчето овенче които така бързо и изчерпателно се включиха за моето питане. Големи са промените в системата и за някои неща човек трудно се ориентира сам.И понеже е свързано и с желания на децата не може да предвиди съвсем за вбъдеще. Още веднъж се обадих колко е полезен форумът.Говорихме си вчера с младежа, той ме изслуша и по скоро е за това да не се мести, щом е толкова трудно. Все пак ще проверя в понеделник в училища, където има обявени свободни бройки.Благодаря ви момичета още веднъж. А за частните уроци ние непрекъснато си ходим.Отдавна съм се отказала да се боря със системата.Щом има някаква липса, си я запълваме.Учителите каквито са, такива.То, никак не е лесно да си учител. Повечето финанси за това отиват, но и нас с мъжът ни родителите ни много са ни подкрепяли и продължават още.Важното е какъвто потенциал имат хлапетата да се развие, където има липса да се попълни.
Хайде, чакаме си резултатите и ваканцията с нетърпение😃

# 88
  • Мнения: 87
А, тук защо е трито? Какво лошо сме писали? Горе си стои, че в "по-обикновена" гимназия от 31 сучем може и без частни уроци. И на мен пак ми напират въпроси, но явно не можем да питаме, а просто да приемем горното твърдение, колкото и да не ми е ясно какво е то.

Не бях се обосновила правилно. Вчера написах какво съм имала предвид. За мен по-обикновени гимназии са тези, в които няма толкова сериозна конкуренция. Иначе няма нищо необикновено в 31 СУЧЕМ. А относно частните уроци - налагат се в повечето случаи. Обаче е много вероятно, ако се попадне в училище, където учителите обясняват добре, частните уроци да се минимализират. Ако не сте съгласна с моето мнение, не е проблем. Важно е младежът да попадне във възможно най-правилна паралелка, и да е доволен от избора си.
Stanislavovamarina, не се отказвайте. Може пък да се отвори едно място в паралелката. Стават чудеса, но хванете паралелка, където да са с АЕ интензивно и втори чужд НЕ, защото ако е НЕ интензивно, трябва да наваксва няколко нива Confounded

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 14:08 от мамчето овенче

# 89
  • Мнения: 6 639
Ние вече сме на ваканционна вълна, но предстои смяна на школата по АЕ, защото ръководството реши, че подготовката за С1 ще се разтегне в три курса. Това не ни устройва и ще търсим алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт