Подарък за новородено бебче ?

  • 7 981
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
Подкрепям идеята за стерилизатор! Това е нещо, което всеки ден използвам. Моят е за микровълнова на Giordani в комплект с 2 шишета, за почти 30 лв е.
Друго, което постоянно се ползва е поставката за повиване. Може и това, освен ако не си я е купила към леглото, защото някои легла си имат включени.
Иначе всякакви дрешки много бързо ще омалеят, за играчки пък бебето е още малко.
На мен моята приятелка ми подари постелка и възглавничка за количка. Но да си призная постелката сега я ползвам за шезлонга, а възглавничката е много висока и така си седи.
Успех при избора и дано да е доволна Simple Smile

# 16
  • Мнения: 858
Ще ви кажа аз какво направих за приятелка и новороденото и бебче.Купих една огромна плетена кошница.Украсих я с панделка и на дръжката закачих цветни изрязани букви които да образуват името на бебето и няколко балони с хелий.В кошницата сложих вестник от денят на раждането на бебо,бутилка уиски за таткото,козметика за майката и 30тина подарачета за бебето - рамка за снимка,албум,сребърна дрънкалка,играчка....и т.н.всяко нещо увито по отделно и с номерче на него в кой ден след раждането да се отвори.Така всеки ден през следващите 20 тина дни имаха по една изненада от кошницата.Получава се един много атрактивен и интересен подарък! Hug

# 17
  • Мнения: 1 896
Дрешки от сертифициран биопамук, има една фирма която ги разпространява тук в София, складът на едро е в Гео Милев на ул. Едисон.
Не са скъпи и ще ги ползват независимо дали кърмят или не. Не знам дали знаете, ама при производството на памук се използват най-много токсични химикали в сравнение с всички останали суровини за текстилната индустрия, така че за новородено определето си заслужава човек да избере биопамук. Стандартът за този сертификат е доста строг.
Тези дрешки ги има и по различни детски магазини. Логото на сертифициращата фирма е ей това:

# 18
  • Мнения: 962
Аз бих питала приятелката ми от какво има нужда

# 19
  • Мнения: 1 951
Бебефон, активна гимнастика, дневник за бебето  Peace

# 20
  • Мнения: 8 917
Виж тук за идеи и я попитай какво би искала Peace

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
стерилизаторите на `бертони` в Кауфланд са 19.90лв като вървят с 2 шишета.
идеята за Моят първи дневник също е мн добра(~25лв);
 и все пак моят съвет е да попиташ майката какво би искала

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Новородените получават много подаръци,предимно дрехи за възраста си ,които в повечето случаи се натрупват едни и същи и не всички може да ги облече,тъй като растат много бързо.По добре купи нещо по-голямо, като, размер за да го носи по късно ,когато подаръците няма да са в излишно количество.

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Да кажа и аз за стреилизатора... Получих такъв подарък от приятели. Изпратиха ми го с колет от България. Бах наистина много трогната от жеста, но в действителност не  ползвах уреда нито веднъж, защото кърмя.
По-добре купи на приятелката си книга за кърменето. Ще научи доста полезни неща, също и как да се справя с евентуални проблеми, така че да не и се налага въобще да опира до стерилизатор.   Mr. Green

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 702
И за мен стерилизаторът е излишен.
А пък относно кърменето, тук във форума може да намери отговор на всеки въпрос.
Аз от подаръците, които сме получили, за  интересен  и полезен броя тепихчето за активна гимнастика - играчките, които висят, могат да се сменят, закопчани са с лепки. Можеш да закачиш и други, предназначени например за количка.
Много съм доволна от този подарък.
Мисля, че дрешка, но за по-голямо дете, например дънки  или якенце също би се харесала.

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм ползвала стерилизатор, нито плот за попиване- повивам го на спалнята и си ми е супер! Peace Книга за кърменето няма да има време да я чете тепърва! Peace
Ако имах активна гимнастика щях да си я ползвам, но не се намери никой да ми подари Blush, пък не ми се даваха около 30-тина лева! За играчки са малки, дрешки  сигурно си е купила доста, пък и бързо умаляват- няма да има кога да ги износи по-добре по-голям размер ако си се спряла на тях! Подариха ни проходилка, но не всички я ползват, подариха ни столче за хранене и съм доволна, музикална играчка за над леглото и обиколник!  Peace Също и дрешки, които си седят нови Tired
Една приятелка ми подари и този първи дневник и много се зарадвах Wink, сама си купих албумче за снимки на бебо, защото никой не се беше сетил Simple Smile!
Успех в избора, но най-добре я попитай какво би искала тя!

# 26
  • Мнения: 4 451
Ще ти дам една идея, която съм ползвала няколко пъти и винаги е действала безотказно. Т.е. майката винаги е оставала очарована, а е и практична. Маратонки, възможно най-малкото номерче и дънково сукманче (или гащеризонче, рокличка, но дънкови). И ако действително ти е много близка и си решила да отделиш повече парички, добави и "Моят първи бебешки дневник". Успех!  bouquet

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Книга за кърменето няма да има време да я чете тепърва! Peace

За книги човек винаги може да намери време. Особено за книги, които могат да му помогнат да даде най-доброто за бебето си. Майките, които раждат за първи път, не знаят почти нищо за кърменето или това, което знаят няма нищо общо с действителноста. Малко познания в тази област могат да спесят много, много неприятности, особено на фона на българската реалност. 
Всъщност книжката би била много по-полезна ако се попрегледа още преди да е родила. А после подарък за бебчето... Тук има хубваи идеи.  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 013
Нещата, от които винаги има нужда са пеленки, одеалца, чаршафки- има много красиви!

# 29
  • Мнения: 1 294

Пасатор(който ще й потрябва към 6 месец за пюретата)
Спално бельо
Слинг или кенгуру
Люлка за бебчо(има такива които стават и за новородени, и за големи бебета)
Колекция от дискове с  детски песнички
Абонамент за списание за майки и бебета

Общи условия

Активация на акаунт