СЕДМИ КЛАС - голямото чакане - 19-26 юни

  • 77 329
  • 862
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 916
Редно е МОН да обяви скалата, по която ще преобразува оценките. Да, няма такава, но все пак ще обявят среден за страната резултат. Така поне ще е коректно приравняването и еднакво за всички. Иначе госпожите единствено се опитват да няма фрапантно разлики между годишна и оценка НВО. Всяка разлика над 1ца подлежи на потенциална проверка, обяснения и т. н.

Оценките от НВО не се приравняват. Не знам колко пъти е нужно да се повтори. Заплахите на учителите за вписване, приравняване и т.н. не се базират на нормативна уредба и е самоинициатива на самия учител. Какво ще обявят вестниците не е отговорност на МОН. От години няма таблица за приравняване на НВО 7 клас.

Хубаво е учителите да обясняват разликите. Особено с по-ниски оценки на НВО. Ей тогава може и да започнат да се стараят в час повече.

Вие като учител би следвало да сте запозната с всичко това.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 07:30 от Fancy

# 61
  • Мнения: 832
Аз чакам с нетърпение резултатите. Имаме набелязани няколко училища, дано да има и успех.

# 62
  • Мнения: 2 898
Така… откъде да започна 🧏♀
Намерих супер изгодна оферта и платих почивката за море. На датите за прием на първо класиране 🤦♀
Не искам да го отказвам, не само защото ще плащам неустойка, а и защото ми се ходи. Пише, че записването е до 17- ти,  но дали включително или не? Прибираме се на 15- ти юли, но 16- ти е неделя. На 17- ти може ли да отидем да се запишем?

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте, някой може ли да ми даде мнение за НПМГ (паралелките с математика) или 91 НЕГ,  колебаем се как да подредим точно желанията си (не знаем дали ще ни стигне бала) , но детето ми очаква аз да го ориентирам (момиче е). Ще се радвам да ме насочите и към други теми, благодаря ви!

# 64
  • Мнения: 7 122
Здравейте, някой може ли да ми даде мнение за НПМГ (паралелките с математика) или 91 НЕГ,  колебаем се как да подредим точно желанията си (не знаем дали ще ни стигне бала) , но детето ми очаква аз да го ориентирам (момиче е). Ще се радвам да ме насочите и към други теми, благодаря ви!
Прочетете заложената програма за този профил, какво предстои, в.ч. и какви профили го очакват във втори гимназиален етап.

# 65
  • Мнения: 3 453
В училище правиха пробни НВО по математика и БЕЛ , използвали са таблицата за приравняване от ДЗИ и им написаха оценките като текущи. Такава е практиката на училището, никой не ни пита.

# 66
  • Мнения: 748

Не искам да го отказвам, не само защото ще плащам неустойка, а и защото ми се ходи. Пише, че записването е до 17- ти,  но дали включително или не? Прибираме се на 15- ти юли, но 16- ти е неделя. На 17- ти може ли да отидем да се запишем?
До 17-ти включително е записването.

# 67
  • Мнения: 7 161
В училище правиха пробни НВО по математика и БЕЛ , използвали са таблицата за приравняване от ДЗИ и им написаха оценките като текущи. Такава е практиката на училището, никой не ни пита.
Не виждам нищо лошо в това, а напротив.

# 68
  • Мнения: 98
Здравейте момичета,аз мисля,че всяко дете ще си намери мястото! След преглеждане на отговорите по математика започнах да се моля да върже 40т.Направо съм в потрес!Две години се ходеше на уроци по математика като едната на индивидуални!Какво стана на изпита незнам ...явно се е панирала девойката. Не ми се мислят прогнози,чакаме резултатите и каквото такова. Мрън!

# 69
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 710
Малко търпение ще трябва тази седмица.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 254
Здравейте момичета,аз мисля,че всяко дете ще си намери мястото! След преглеждане на отговорите по математика започнах да се моля да върже 40т.Направо съм в потрес!Две години се ходеше на уроци по математика като едната на индивидуални!Какво стана на изпита незнам ...явно се е панирала девойката. Не ми се мислят прогнози,чакаме резултатите и каквото такова. Мрън!
Спокойно, докато не излязат резултатите нищо не се знае. Освен това, ако има добър резултат по БЕЛ ще компенсира.
И аз бях така неприятно изненадана от резулата на едната близначка навремето, сега да видим с на Ели, но макар да имаше 50 по мат, и 65 по БЕЛ пак с добро редене  на желанията си влезе в напълно прилично училище на второ класиране.
Място има за всички и тъй като децата са много, дори и с по-нисък бал има доста прилични предложения. Аз затова съм спокойна за Ели, само ме е яд, че тя сама си беше избрала и се навила за едно училище и една точно паралелка, за която предвид представянето по мат и още грешки, които си открива мисля че няма да има шанс.
Ще помагаме и ще редим. Но препоръчвам да се редят достатъчно на брой училища, защото на второ има шанс да се влезе в добро училище с по-нисък бал, докато на трето обикновено точно в този сегмент скачат доста балът, заради деца неприети никъде на първите две и с по-висок бал, които се борят за място някъде.

# 71
  • Мнения: 516
Здравейте, някой може ли да ми даде мнение за НПМГ (паралелките с математика) или 91 НЕГ,  колебаем се как да подредим точно желанията си (не знаем дали ще ни стигне бала) , но детето ми очаква аз да го ориентирам (момиче е). Ще се радвам да ме насочите и към други теми, благодаря ви!
Профилите в НПМГ за математика и информатика са 3 в 11 и 12 клас -  математика 8 часа седмично (4 часа задължителни модули и 4 часа избираеми модули), информатика 7 часа (4 ЗМ+3 ИМ) и третият профил се избира в края на 10 клас (4 ЗМ+ 1 ИМ). Има тема за НПМГ, там можете да попитате за актуални отзиви - https://www.bg-mamma.com/?topic=1467242.msg46523175#msg46523175

# 72
  • Мнения: 2 867

Да, това да. Въпросът е, в случай че е прието някъде на първо класиране, но не по първо желание, и не се запише, дали автоматично участва във второ или подава заявление за 2-ро в училището, където е прието.
                Не участва автоматично във второ класиране.Подава се заявление в у-щето ,в което е прието за участие във второ.
Тези заявления, а и за записването може ли да се направи от родител без присъствие на детето?

# 73
  • Мнения: 733
И в нашето училище ще изчакат матурите за оформянето на годишните оценки. Било обичайна практика.

# 74
  • Мнения: 8 299
И в нашето училище ще изчакат матурите за оформянето на годишните оценки. Било обичайна практика.
Ами надявам се тогава да излязат на 28, да видим точно как ще ги използват.

Общи условия

Активация на акаунт