ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 113

  • 34 978
  • 751
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 855
Ели, протеина най-лесно можеш да го следиш с MyFitnessPal и една везна. Теглиш общото тегло на съответния продукт сканираш баркод ако има (ако няма ползваш търсачката) и приложението ти смята грамажа на макросите. Малко е досадно в началото да теглиш всичко, но бързо се свиква, освен това с времето започваш да помниш колко протеин има в еди коя си храна и се ориентираш на око количеството от съответната храна.

# 571
  • Мнения: 3 494
Ели, калкулатора с ябълката мери протеините, изядени за деня. Сега се разрових и видях, че 250 гр кренвирши са ми били 49 гр. протеини за деня примерно. Ден, в който съм яла 100 грама цаца и 100 гр. кашу е 48 гр. протеини,  ден с  1 кебапче и 150 грама риба е 47 гр. протеини. Долу-горе това, а сигурна съм, че има доста по-специализирани калкулатори.

Аз си уцелвам като цяло протеините за деня, но си надвишавам понякога или въглехидратите, или мазнините.

Мисля, че не се обясних добре. 43gr протеин е дозата на прах, която ми препоръчват да приемам.
Да, приложението за калории, което използвам, изчислява и консумирания протеин.
 Аз съм вегетарианка и затова е нещо, което контролирам.

 Въглехидратите са друг въпрос... ако съм на диета никога не ги стигам, ако се храня нормално винаги ги превишавам много...

# 572
  • Мнения: 19 024
Оле, много съм се объркала, а на всичко отгоре и горните ми сметки са грешни май. Извинявам се!

# 573
  • Мнения: 10 031
Всяка кутия протеин пудра идва с отмерка, не е сложно да си го премериш.
Аз съм на фастове, имам да свалям около 5кг мазнина, отгледана с любов и спокойствие.
Няма да пиша храна и тренировки, нито да влизам в дебати за мускули, кардио, и захар. Joy

# 574
  • Мнения: 5 114
Сиско, аз също съм с ИР и то такава, ще имам характерни оцветявания на кожата по гънките долу и малко на мишниците. Контролира се!!! По-малко въглехидрати, готвене вкъщи и много движение и нещата са под контрол. Последни инсулина ми беше 5 и нещо. А преди години тръгнах от 18 на гладно.  Болестите обикновено идват, за да ни кажат, че правим нещо, не както трябва. Така че вглеждането във всекидневието много помага.

Аз си продължавам с фастовете. За седмицата е съм свалила нещо като 2-2,4 кг. Доволна съм. За довечера ще направя един леген салата и шотландски яйца. Другата седмица ще ми донесат домашни домати и ще се отядем на вкусни зеленчуци.

# 575
  • Мнения: 22 541
Аз не мога нито да се похваля, нито оплача.
Вчера имах безумно хранене и няма да го коментирам, при мен винаги идва от стреса. Който пък в последно време е невероятен.
Върнах се на обичайното си тегло от преди почивката.
Дали ще започна да свалям нещо, не знам вече...не се и надявам.

# 576
  • Мнения: 8 995
utro77, ние бяхме скоро в Букурещ на Guns & Roses - също безплатна сауна Simple Smile После се прибрахме пеша 6 км до хотела Simple Smile


ААа и ние така - но само 3,5км.

Не знам кога пак стана време за МЦ. В очакване съм. Като отчета, че днес по обяд ми се дояде нещо сладко, значи съвсем скоро ще е. Иначе да не казвам голяма дума - след няколко седмици без сладко, някак нямам апетит за сладки работи. А преди направо изпадах в еуфория от всеки въглехидрат, който ми се изпречи пред очите.

# 577
  • Мнения: 3 494
Essentiall,  няма нищо по-често от това да те отчая едно отслабване. Поядосай се малко и като ти се поразмине давай пак. Ще стане!!!

А за протеините на прах се чувствам прецакана. Нямат мерилка, за тия пари можеха да сложат една:)
Добре че у нас точно мерки и теглилки имам свякакви.
Преди малко след тренировка го пробвах. Доста гадно с вкус на сироп за кашлица, но поносимо.

Благодаря ви момичета.
Дано позаякна наистина, такава отпусната и тежаща не ми е комфортно. Не защото съм много килограми, а защото мускулите са ми много отпуснати.

# 578
  • Мнения: 855
Ели, може ли да споделиш какъв протеин на прах приемаш? Много странно, че няма дозатор в опаковката, да не би да е заровен по-надолу? ММ така наскоро се ядосваше, че няма в неговия протеин, но след седмица успя да го изрови като тръгна да намаля.

Аз се оглеждам в момента за нов протеин, който да е с по-изчистени съставки, че се надявам скоро бебеправенето да е успешно и искам да изчистя максимално храната.

# 579
  • София
  • Мнения: 1 309
Моят протеин е телешки, с вкус на шоколад. Доста ми допада. Няколко дни не го вземах, а и умирам за въглехидрати... Тези дни ще наблегна на него, дано укротя глада. Липсата на качествен сън се задълбочава. Уви, бонус към нощното ставане от снощи е и болно дете, със стомашно-чревен вирус най-вероятно... Днес се влошава, дано го овладеем. Хранене - някакви домати имам, и протеин ще изпия. Няма възможност за готвене.

# 580
  • Мнения: 4 638
Благодаря ви момичета.
Дано позаякна наистина, такава отпусната и тежаща не ми е комфортно. Не защото съм много килограми, а защото мускулите са ми много отпуснати.
С изчистено хранене и тренировки ще успееш. Аз бях така и за 1 година свалих излишните мазнини, и качих мускулна маса. Като килограми свалих близо 10, но по-важното ми беше да си оправя показателите, защото съм с ИР. Не съм фен на протеини на прах и подобни, и не употребявам. Храня се ВМ-НВ. Показвала съм тук снимки преди и след. От 2 години само си поддържам килограмите и физиката.
Фото
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 04 авг 2023, 14:47 от sharpy

# 581
  • Мнения: 3 494
Сигурно защото е 500гр разфасовка няма дозатор, но е по-къп, защото е вегетарянски и без захар, другите опции бяха 40% по евтини.

# 582
  • Мнения: 5 114
И аз престанах да купувам протеини. Много скъпи, кофти подсладители. А и един бодибилдър наскоро обясняваше, че немалка част от изпития на прах протеин просто се изхвърля от тялото като неусвоен.

# 583
  • Мнения: 10 031
Аз запазвах мускулна маса при маратонски тренинг (80+ км тичане на седмица), така че или усвоявам, или си е от моето мезоморфно тяло. Но пиех след дълго тичане задължително, както и след силова.

# 584
  • Мнения: 855
Протеина на прах се усвоява много по-бързо от този, които приемаме с храната. Навярно човека е обяснявал за общия дневен прием на протеин. Смята се, че от 20 до 25 грама протеин са достатъчни на едно хранене (при 3 - 4 хранения на ден), приемането на повече от това количество не е свързано с по-благорприятен ефект. Малко по-различно стоят нещата при хората, които спортуват активно и интензивно. От друга страна пък протеина е от най-засищащите макронутриенти, така че дори и да изпишкаме част от него, поне ни помага да се чувстваме по-сити през деня, съответно ни е по-лесно да отслабваме ако това ни е целта.

Общи условия

Активация на акаунт