Кога си лягате?

  • 4 824
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 505
Режимът на детето няма да се оправи от навършване на определена възраст.

# 46
  • Мнения: 942
Несериозна, на 2 е детето, ама аз не спя добре откак почна да ми расте корема Joy та, сумарно близо 3 години, хаха.
И да, не се е оправил съня до момента. И мен ме лъжат през цялото време - изчакай да минат коликите, изчакай да захраниш, да махнеш нощното хранене, да избият зъбките, да... това, онова, та чакам си все още.
Извинявам се за офтопика. За да не съм съвсем извън темата, ще кажа, че баща й си ляга също към 23 или 00ч и става в 6.30, ама се наспива, щото не будува солидарно с нас нощем.Joy

# 47
  • Мнения: 8 962
Несериозна, искаш да кажещ, че през нощта не спите, а спите през деня???
Това е много кофти режим. На колко е детето?

Моята малката дъщеря я кърмих 3 години и тя започна да спи по цяла нощ непробудно чак след като се отби, някъде към 3 години и 2-3 месеца. По това време вече ходех и на работа от година. Направо не знам как оцелях. Това  ми беше най-най-болната тема. Не вярвах, че някога пак ще спя като човек.

# 48
  • Мнения: 1 035
Да, ето днес легнахме в 06:00, на 2г, навърши ги на 6ти юли. Опитах да я будя по-рано, но изпадаше в истерия и пак си лягаше, а вече даже и не се опитвам, защото просто и аз немога да се събудя. Не вярвам, че някога ще сме хора, като парцали сме. Нито консултант помага, ни-що. Казва ми да не я оставям да спи, ами след това ляга в 22ч и се ококорва в 00-01:00.

# 49
  • Мнения: 8 962
Чакай малко!
06:00??? Какво правихте цяла нощ? Ако правилно съм разбрала, че сте си легнали в 6 сутринта.

Някакво обръщане на деня и нощта се е случило при вас явно.

Иначе и да легне в 22 и да стане после в 1, би трябвало скоро пак да заспи.
Да не би да сте играли по нощите и това да е провокирало подобни будувания? Сещам се навремето някои майки споделяха, че децата им искат да играят през нощта.
Детето кърми ли се още?

# 50
  • Мнения: 54 656
И аз помислих, че има грешка, или аз не съм разбрала, но всъщност наистина се оказва, че детето е с обърнат режим. Денят е нощ и обратно. За мен е абсурд и недопустимо.
Намерете начин да нормализирате положението. Времето върви бързо и утре ще тръгне на ясли/градина. Там как ще е?

# 51
  • Мнения: 1 035
Ами, освен обърнат ден и нощ, друго обяснение нямам. Опитвали сме да стоим на тъмно, да се правим на заспали, и то по 1-2 часа- не помага. Ето, 06:10, а още не сме легнали..

# 52
  • Мнения: 10 593
Ами, освен обърнат ден и нощ, друго обяснение нямам. Опитвали сме да стоим на тъмно, да се правим на заспали, и то по 1-2 часа- не помага. Ето, 06:10, а още не сме легнали..
То няма да стане изведнъж, постепенно... И аз съм имала такива периоди и с двете деца, ама за вас като гледам е обичайно. Но и ти не се стараеш да го промениш особено.
Ако сега заспите .. събуждаш в 10-10:30 и толкоз.. Започвате да играете, да си правите ежеднените неща... Ако му се преспи на детето по обяд (най-вероятно) - към 12-13 пак лягате - ама за час-два... после пак си играете - и до 21-22 ще е каталясало. (ако не иска да спи на обяд, държиш буден до 19-20 и цамбур да спи)
Да си мрънка, нормално.. Ама не е нормално да те прави на луда калинка денонощно Simple Smile
Ако не стане от първия ден, променяш постепенно часовете.

ИЛИ го слагаш все по-късно с час-два, докато превъртите деня наобратно -> Ако днеска иска да легне в 7, държиш го до 8-9.. съответно и ставането ще измести и такааааааааа докато завъртите 24 часа. Щура работа Simple Smile

Но най-вече ти трябва да я поискаш тая промяна. Ако ходеше на работа нямаше да го позволиш изначално Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 юли 2023, 06:25 от duhi_puhi

# 53
  • Мнения: 1 035
Благодаря за съвета, това с завъртането само не сме го пробвали. Тя принципно си ляга към 22ч, но в 00-01ч се "ококорва", дори веднъж я държахме на площадката до 23:30, беше каталясала. И хоп, в 02:30ч се ококори. Днес ще опитам да я вдигна за последно да опитаме, за 3-4дни, след това ще следваме "завъртането"

# 54
  • Мнения: 8 962
Несериозна , абсурд е да продължите  да я карате по този начин.
Какво имаш предвид под това, че се ококорва в 00-01? Да яде ли иска? Попитах и по-горе - кърмиш ли още?
По принцип повечето деца се будят по няколко пъти на нощ до навършване на тригодишна възраст, защото не могат плавно да преминат от една фаза на сън в друга. След тригодишна възраст вече започват да спят непробудно. Вече родителят избира как ще действа при събуждане - дали ще кърми, дали ще дава АМ, дали ще дава вода, дали ще се прави, че спи и ще игнорира, дали ще приспива с гушкане или на ръце. В никакъв случай обаче не трябва да светва лампи, да почва да играе и забавлява детето по нощите, защото ще се стигне до вашето положение.
Идеята на duhi_puhi как да си обърнете обратно режима ми се вижда добра!

# 55
  • Мнения: 1 035
Не, нито е гладна, нито жадна. Просто се наспива и става, нещо, като "обеден сън". Не кърмя, на 1г отказа АМ, до ден днешен нищо свързано с млясо не иска и да види. Пие само вода, дори сок отказва, не и харесва, може би, защото не съм и давала. Събужда се, ние се правим на заспали, преди помагаше. И така, или започва да плаче, или да си играе сама. Аз изчаквам 2,3 часа и накрая просто светвам лампата, то щом за 2 часа не е заспала, няма и да спи. Иначе сутрин, като си легне спи непробудно 10-11 часа.

# 56
  • Мнения: 8 962
А кога се храни, след като цял ден спи? И през нощта не е гладна, нито жадна.
Аз не разбрах на каква възраст е детето, но защо не пробваш да се опиташ да го приспиваш по някакъв начин? Някои родители не искат да привикват децата на приспиване, но просто има един такъв период, в който се налага. Повече майки мното добре знаят какво е да ги заболи кръст/гръб от носене или люшкане на малко дете за приспиване.
В една стая ли спите? В едно легло? Може да помогне да сте в едно легло.

# 57
  • Мнения: 1 035
Да, от бебе спи при нас на спалнята. Буди се към 16, към 16:30 хапва, после към 19ч, и към 22ч.

# 58
  • Мнения: 1 840
Отделете детето в отделно креватче-кошара.Има вече специалисти по бебшки и детски сън-посъветвайте се.Това вашето не е нормално.

# 59
  • Мнения: 790
Да, от бебе спи при нас на спалнята. Буди се към 16, към 16:30 хапва, после към 19ч, и към 22ч.

Защо още от бебе спи при вас?
Нито е безопасно за мънички бебенца, нито е хигиенично, нито е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт