СЕДМИ КЛАС - седмицата на резултатите - 26.06 - 02.07

  • 156 492
  • 1 838
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 1 138
До 73 СУ няма метро в близост , но има много рейсове и тролеи .
Да, няма пряк превоз ще трябва да сменя.

# 1 786
  • Мнения: 1 472
Последно да попитам за "бивните", че гледам, ще я затворят тая тема и ще си остана непопитала и неразбрала. Simple Smile

Нали правилно се ориентирах, че за верен отговор се дават четири точки, по две за "тегло" и две за "ръст"? Ако си написал "тегло" и "ръст" получаваш 4 точки, ако си написал само "тегло" - две, а ако си написал само "ръст" - пак две, нали така?

А колко са давали, ако си написал "тегло, ръст и бивни"?
Пак ли две и защо не три например?

Все пак си си упоменал отговорите, дето носят по две точки и могат да те санкционират с една точка, че не си забелязал големите букви във въпроса. Каква е логиката "тегло ръст и бивни" (преувеличен отговор) да се оценява сякаш си дал половин отговор?

Една майка беше споменла, че е така, за това питам. Благодаря Heart
Вземат - 2 за бивните. Защото не е верен отговор. Въпреки, че детето е записали ръст и тегло, са му взели 2 точки за бивните.
Добре де, не знам колко пъти се писа, че няма наказателни точки за грешен отговор, а се броят само верните и се оценяват. От къде дойдоха сега тези -2 точки?
Ходих да гледам работата му. Посочил е  2та верни отговора. Писал и бивните. Взели са 2 точки. Имаше и други недоразумения, особено в оценяването на преразказа,които и проверяващата се съгласи, че не е много коректно. Попитах има ли някъде да се види кой как е оценявал, защото с тези линии, които като цяло бяха само от единият, и накрая се оказва, че и въпреки, че няма нито една грешно изписана дума, пропусната запетайка, точка и др.знаци е отрязан с доста точки. Предположение от учителката в комисията е, защото най-вероятно, това, че е коригирал сам думите - задрасквал и после писал пак е грешка.???? Това е безумие.
Живи и здрави да са, но това не са критерии за знание на децата.

# 1 787
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Ние се чудим за туес, но пък там втори чужд е руски и нямаш право на избор, което не ми харесва
Има си причина това. Много добра техническа литература има на руски.
Mалко ме съмнява това твърдение, особено за ИT.
Не учат само програмиране, а и Електротехника, Електроника и т.н. Не налагам мнение, само споделям моето мнение, на човек работещ в сферата. Grinning

# 1 788
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 240
Момичета първо се извинявам , че нахлувам само с въпрос в темата , но имам нужда от помощ. Може ли някой който си е запазил класирането за Пловдив от миналата година да го сподели с мен. Опитах да го намеря в сайта на Дидева , но им дава че страницата не е намерена. Извинявам се , че съм неподготвена , но си признавам че не съм чела нищо тази година , а се обърна към мен за помощ една баба , която трябва да кандидатства с внучката си. Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1 789
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Момичета първо се извинявам , че нахлувам само с въпрос в темата , но имам нужда от помощ. Може ли някой който си е запазил класирането за Пловдив от миналата година да го сподели с мен. Опитах да го намеря в сайта на Дидева , но им дава че страницата не е намерена. Извинявам се , че съм неподготвена , но си признавам че не съм чела нищо тази година , а се обърна към мен за помощ една баба , която трябва да кандидатства с внучката си. Благодаря предварително на отзовалите се.
Заповядай. Домейна беше сгрешен: https://www.ruoplovdiv.bg/messages/file_messages_priem_16/rc7_19 … 7_2022min_max.pdf

# 1 790
  • Мнения: 4 266
Ние се чудим за туес, но пък там втори чужд е руски и нямаш право на избор, което не ми харесва
Има си причина това. Много добра техническа литература има на руски.
Mалко ме съмнява това твърдение, особено за ИT.
Не учат само програмиране, а и Електротехника, Електроника и т.н. Не налагам мнение, само споделям моето мнение, на човек работещ в сферата. Grinning
Не мисля, че е голям проблем да се чете Електроника, Електротехника на английски в днешно време. Едно време руснаците превеждаха много на руски. Няма лошо да учат и руски език. При нас втори западен е немски. Струва ми се, че китайският ще е най-смислено да се учи Simple Smile Simple Smile.

# 1 791
  • Мнения: X
Не е сгрешен. Стар е. Което ме подсеща, че трябва да проверя и другите РУО, които бяха на https://www.ruobg.com/ до преди няколко месеца.  Статистиките ги оправих, преди да пуснат резултатите. Класиранията обаче съм ги пропуснала. Иначе винаги ги събирам и в обща таблица.

# 1 792
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Malinkap, не споря. Close Сега и превод на английски език има, и чат си имаме да ни смели съдържанието, но аз все още отварям добрите стари руски учебници (колкото и да не харесвам езика и да е учен насила). Grinning

# 1 793
  • Мнения: 16
Здравейте, мили майки и татковци на настоящи и бъдещи кандидат-гимназисти!

Пиша с молба за споделени мнения, препоръки и насоки. Следя темата от 26.06, но след резултатите се изписа много и не смогвам да чета всичко. Извинявам се, ако вече е писано.

Дъщеря ми е с бал 435. Иска да учи интензивно немски език. Това е приоритет при кандидатстването. Няма амбиции в областта на математика и природни науки.

Сред тези, които са с интензивно изучаване на НЕ и ще бъдат в списъка ни са:

* 91 НЕГ (вероятно няма да я пишем заради високия бал)
* 73 СОУ
* 35 СОУ

* 31 СУЧЕМ
* 12 СУ "Цар Иван Асен II"
* 18 СУ "Уилям Гладстон"
* 19 СУ "Елин Пелин" (там са с датски и норвежки и тя не хареса особено идеята за тези езици)
* Национална търговско банкова гимназия (имат една паралелка с интензивен немски - Банково дело, която вероятно ще отпадне заради това, че акцентират върху подготовката за професията, а не върху езика)

Ще се надяваме и стискаме палци за 73 СОУ и 35 СОУ. Ако не се класира там обаче, коя от другите гимназии бихте препоръчали (с профил немски език)? Като втори език клони към английски, защото него е изучавала до момента. Аз я насочвам към различен втори език, но тя се притеснява дали ще се справи с два нови за нея езика.

Благодаря предварително за отделеното време! Успех на всички и да попаднат в желаните училища 🍀

# 1 794
  • sofia
  • Мнения: 183
Добро утро☀Задължително ли се прикачва медицинско в системата или може да се представи при записване?
Успешна седмица на всички.

# 1 795
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 067
За 73-то с този бал се съмнявам, проверете си баловете от миналата година и разгледайте училищата.

# 1 796
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 240
Благодаря ви ! Отивам да обучавам бабата.

# 1 797
  • София
  • Мнения: 167
Lilkata31, според мен списъкът Ви е много точен. Пишете си все пак 91НЕГ и 73СУ, нищо не губите.

И аз да питам - резултатите от ДЗИ по БЕЛ по училища в София за тази година дали ще излязат скоро? МОН ли ги публикуват или опираме до Дидева пак?

# 1 798
  • Мнения: X
Публикуват ги в Портала за отворени данни. Може да се появят и преди това, ако някой ги изиска по ЗДОИ. Аз просто събирам на едно място, каквото намеря.

# 1 799
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Моето мнение е да пишете и НЕГ, ако детето има желание да се пробва

Общи условия

Активация на акаунт