СЕДМИ КЛАС - седмицата на резултатите - 26.06 - 02.07

  • 156 650
  • 1 838
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 753
Кога ще излезнат оценките от свидетелствата за завършен клас в “infopriem”, при нас не се зареждат?!
Предполагам има срок?, иначе на 3.07 утре ще раздават дипломите.

# 1 711
  • Мнения: 23 304
Мъжът ми е бил в Киров.Бли са 13/14 момичета в курса им, останали са 5-6 в края на обучението и каза, че е било много кофти само момчета.
Аз съм била в клас( гимназията) със 6 момчета, но извън езиковите паралелки имаше нормални, та в даскалото си имаше достатъчно момчета, всички се познавахме.
Трябва да питам нашите момчета как са се чувствали сред 20  девойки( все още си поддържаме връзка повечето от класа и се събираме всяка година, вече 28 от завършването:))

# 1 712
  • Мнения: 559
Момичета, детето на моя приятелка /момче/ се интересува от паралелка в 22ро с профил “Природни науки”.
От негово име се интересувам дали в нея приоритетно учат момичета?
 В паралелката от Мин. година какво е съотношението между момчета и момичета ако някой знае…

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 20:38 от Дамасцена

# 1 713
  • Мнения: 1 474
Последно да попитам за "бивните", че гледам, ще я затворят тая тема и ще си остана непопитала и неразбрала. Simple Smile

Нали правилно се ориентирах, че за верен отговор се дават четири точки, по две за "тегло" и две за "ръст"? Ако си написал "тегло" и "ръст" получаваш 4 точки, ако си написал само "тегло" - две, а ако си написал само "ръст" - пак две, нали така?

А колко са давали, ако си написал "тегло, ръст и бивни"?
Пак ли две и защо не три например?

Все пак си си упоменал отговорите, дето носят по две точки и могат да те санкционират с една точка, че не си забелязал големите букви във въпроса. Каква е логиката "тегло ръст и бивни" (преувеличен отговор) да се оценява сякаш си дал половин отговор?

Една майка беше споменла, че е така, за това питам. Благодаря Heart
Вземат - 2 за бивните. Защото не е верен отговор. Въпреки, че детето е записали ръст и тегло, са му взели 2 точки за бивните.

# 1 714
  • Мнения: 808
Тука е вече наред да се постави въпросът: Учителите, които не са проверяващи, знаят ли за това оценяване, а то всъщност като принцип откъде се пръкна, вероятно от някоя чужда образователна система, на английски метод ми прилича, но не съм специалист. И по повод бивните защо тоя дейнотериум беше ограден в цялостната таблица, кой е учил децата да разпознават данни и да ги цитират само тях, съпоставени/съпоставим с изображение, като всичко е едно до друго?

# 1 715
  • Мнения: 419
За темата с квотите..тази година момчетата, които знам да кандидатстват, такива високи оценки изкараха по математика, и сложиха в малкия си джоб една камара момичета. Всичките 4 момиченца на колеги /ощетени от към квоти/ изкараха по 40 т.  Разбирам драмата на някои от майките на момичета,но.. . Аз съм с друг въпрос..на 13.07. в колко часа щурмуваме училищата за подаване на заявления за второ класиране, че не ми се пуска отпуска цял ден.

# 1 716
  • Мнения: 1 107
Именно, те не могат да правят таблици, ама децата трябва да умеят да съобразяват недоразуменията им Simple Smile Дано си вземат бележка.

И санкцията също е много голяма, егати наказанието. Не стига, че си искал да покажеш повече, ами дай да ти нашокаме канчето, защото така.

Изобщо, доста е дразнещо отношението на МОН - да ви покажем, колко сте смотани; как не знаете и да ви хванем. Вместо да се оценява знание, оценява се по преувеличени санкции. Толкова ли не можаха да напишат "САМО две" или "ПОНЕ две", а трябва да отсяват посредством наказание. Не знам, дано го прецизират.
 

# 1 717
  • Мнения: 5 015
Последно да попитам за "бивните", че гледам, ще я затворят тая тема и ще си остана непопитала и неразбрала. Simple Smile

Нали правилно се ориентирах, че за верен отговор се дават четири точки, по две за "тегло" и две за "ръст"? Ако си написал "тегло" и "ръст" получаваш 4 точки, ако си написал само "тегло" - две, а ако си написал само "ръст" - пак две, нали така?

А колко са давали, ако си написал "тегло, ръст и бивни"?
Пак ли две и защо не три например?

Все пак си си упоменал отговорите, дето носят по две точки и могат да те санкционират с една точка, че не си забелязал големите букви във въпроса. Каква е логиката "тегло ръст и бивни" (преувеличен отговор) да се оценява сякаш си дал половин отговор?

Една майка беше споменла, че е така, за това питам. Благодаря Heart
Вземат - 2 за бивните. Защото не е верен отговор. Въпреки, че детето е записали ръст и тегло, са му взели 2 точки за бивните.
Добре де, не знам колко пъти се писа, че няма наказателни точки за грешен отговор, а се броят само верните и се оценяват. От къде дойдоха сега тези -2 точки?

# 1 718
  • Мнения: 626
Дами, в инфо прием вече са заредени указанията за кандидатстване за 2023/2025 година. Относно квотите аз също съм против, моето дете е момиче и от както я хвана в пети клас, въобще не я е пускал, голям зор беше да я накарам въобще нещо да прочете, за частни уроци въобще отказа да ходи. А гледам някои момченца от нейния набор още са си дечковци. Аз се ядосвам с променящите се всяка секунда желания, то стана време да се подава заявлението вече, а тя само си променя предпочитанията. Страх ме е ако избере нещо и след месец учене вече й се прииска друго, какво ще правим.

# 1 719
  • Мнения: 419
Дами, в инфо прием вече са заредени указанията за кандидатстване за 2023/2025 година. Относно квотите аз също съм против, моето дете е момиче и от както я хвана в пети клас, въобще не я е пускал, голям зор беше да я накарам въобще нещо да прочете, за частни уроци въобще отказа да ходи. А гледам някои момченца от нейния набор още са си дечковци. Аз се ядосвам с променящите се всяка секунда желания, то стана време да се подава заявлението вече, а тя само си променя предпочитанията. Страх ме е ако избере нещо и след месец учене вече й се прииска друго, какво ще правим.
Ще си го учи. И аз имах такива притеснения. Може да се помисли и за преместване.

# 1 720
  • Мнения: 1 107
Учителите не знят, че се взимат точки в тази хипотеза. Говорих с четирима, всички казаха, че няма да има санкция при два верни отговора. Дано се координират по-добре вбъдеще Heart

lyatno vreme, има някои хора, цял живот са си така. Ето, например, сестра ми. Учи ВиК три години, прекъсна, кандидатства архитектура, завърши, работи 3-4 години, прекъсна. Стана учител по йога за бременни, 2-3 месеца, смени с йога за деца, прекъсна. Учи във ФМИ за учителка по математика, щото нила учила МГ, сега преподава. Да видим докога Simple Smile Очаквам нещо с космоса до 3-4 години Simple Smile

# 1 721
  • Мнения: 2 700
Аз съм с друг въпрос..на 13.07. в колко часа щурмуваме училищата за подаване на заявления за второ класиране, че не ми се пуска отпуска цял ден.


Малко по-напред някой попита нещо малко по-различно по темата, но въпросът се изгуби из квоти и бивни, затова аз ще го задам пак:
Подаването на завления за второ класиране само лично и в училището, където е прието детето на първо класиране, ли се случва?

# 1 722
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Аз съм с друг въпрос..на 13.07. в колко часа щурмуваме училищата за подаване на заявления за второ класиране, че не ми се пуска отпуска цял ден.


Малко по-напред някой попита нещо малко по-различно по темата, но въпросът се изгуби из квоти и бивни, затова аз ще го задам пак:
Подаването на завления за второ класиране само лично и в училището, където е прието детето на първо класиране, ли се случва?

Да, лично. Не може онлайн.

# 1 723
  • Мнения: 1 107

Да, лично. Не може онлайн.

Тоест, освен всичко друго, МОН не знаят и че имаме система за сигурно електронно връчване и Закон за електронното управление, според който електронно подадените документи са равностойни на хартиените? В кой век са МОН?

# 1 724
  • Мнения: 128
Здравейте, може ли някой да сподели първа английска дели ли сградата с друго у-ще? Мястото на втора английска ни се стори много захлупено от към блокове. Моля за мнения за първа и втора.

Общи условия

Активация на акаунт