Отговори
# 75
  • Мнения: 166
аз ще работя докато се чувствам добре, работя на бюро и не ми е тежка работата. по принцип бих искала почти до края да работя даже ако съм добре до 2 седмици преди да родя не ми се затваря от рано предвид, че ще е зимно бебе и не знам дали първите 2 мсеца няма да сме основно вкъщи.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 721
Аз дотук имам качени 3 кг. Мисля, че е нормално, с оглед това че нямах никаква токсикоза. Някъде четох, че само в 4-тия месец се качват между 1.5 и 4 кг, което ми се стори абсурдно.
Ако не се тъпчем с празни въглехидрати, трябва да наддаваме нормално.
Този калкулатор ми допадна:
https://bremennost.bg/kalkulator-na-teglo-pri-bremennost-po-sedmici.html
Работата на стол не е добре постоянно. Аз често ставам и се раздвижвам. Излизам, връщам се. През юли ще си взема отпуската. И после ще съм на болнични.

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 11:16 от ЛейдиРоуз

# 77
  • София
  • Мнения: 11 783
А според този калкулатор, за мен е абсурд 71 кг само... толкова влезнах със сина ми да раждам, ама тръгнах от 53 някъде, сега тръгвам от 60. Аз не се втелясвам, сложила съм си ограничение сладкото, останалото си го ям, аз през такива стресови ситуации минавам и още и диета да пазя ми трябва сега.

Не знам до кога ще работя,  със сина ми бях готова до раждането да работя, ама не стана така, сега го давам спокойно, работя легнала, ок ми е, минава ми бързо времето така. Не знам що живеех с мисълта че болничните не са зависими от максималния праг, та онзи ден го осъзнах че са, и ще имам удар по дохода заради това,ама живи и здрави, ще видим, август/септември може и да изляза в болничен.

# 78
  • Мнения: 95
Аз съм качила 3/4 кг и съм в 14-та седмица. Не знам колко е нормално или не - според калкулатора, който изпратихте е добре. Нооо аз въобще не се съобразявам. Имам въглехидрати на всяко ядене, да не кажа предимно. И не се лишавам от нищо. С моите 150 см накрая ще се търкалям, но каквото такова. Аз и преди бременността качих около 5/6 кг. Накрая ще е страшно.

И аз все още не знам пола на бебчо. А честно казано нямам търпение да разбера. Но сигурно още е рано и АГто да види.

В понеделник съм на преглед и се надявам всичко да е наред. ☺

Ооо и да се похваля мина ми емоционалното разстройство, където се притеснявах за кг, за стрии, за пола, за вени и за всичко 😂

# 79
  • Мнения: 69
Ям предимно готвени и здравословни неща, хляб и аз само сутрин. Въпреки това качвам яко, +7кг бях миналия път като се теглих. Изобщо не ми дреме, чувствам се и изглеждам супер  Grinning  Живот и здраве след като се появи бебето и се възстановя, мисля да почна пак pole dance - жесток спорт за оформяне, препоръчвам ако на някой му се струва интересно да пробва. След раждането де, сега в никакъв случай Laughing

# 80
  • Мнения: 92
Аз забременях 40 кг в момента съм към 44 Grinning, но ям много боклуци. Тия седмици вече ги намалих ама все пак. Не се притеснявам колко още ще качвам, защото лесно свалям, но и в монента единствено малко на дупето и корема личи. Иначе аз не работя от средата на юни, но излезнах в болничен чак вчера.

# 81
  • Мнения: 8 960
Не знам до кога ще работя,  със сина ми бях готова до раждането да работя, ама не стана така, сега го давам спокойно, работя легнала, ок ми е, минава ми бързо времето така. Не знам що живеех с мисълта че болничните не са зависими от максималния праг, та онзи ден го осъзнах че са, и ще имам удар по дохода заради това,ама живи и здрави, ще видим, август/септември може и да изляза в болничен.
И аз живеех с тая заблуда и се почувствах доста тъпо като осъзнах, че реално над осигурителния праг не се брои. Та и аз ще поработя още.
Вярно е, че минава по-бързо времето, но на моменти стресът ми идва малко в повече особено като е свързан с неща, които знам, че са поредните безсмислени напъни. А и при нас в момента няма хора - напуснаха няколко човека от екипа, други излязоха по майчинство и понеже има замразяване на наемането на нови хора, работата се разпределя между оставащите. Сега през отпускарския сезон или ще стане малко по-добре, или още по-зле.

# 82
  • Мнения: 496
Доста съм качила вече , сигурно 6-7 кг , в 16 седмица съм. Изобщо не го мисля толкова , само се надявам да не са 25 кг като предния път 😀 но в крайна сметка каквото такова. Това ,което ми се яде ям , гледам всичко да е с някакви граници. Крайностите никога не съм ги харесвала що се отнася до храната. Ям и много боклуци , въглехидрати, тестяно ,но и много плодове и зеленчуци, домашно приготвена храна. Започнах от малко кг , така че дори и да кача 20 кг не мисля ,че ще е толкова фатално за мен. Предния път оставих 10 в болницата и при положение ,че съм 170 см 50 кг , супер клечка , само стягане доста ще ми е нужно.

# 83
  • Мнения: 133
Аз имам много отпуска да чистя, от миналата година имам 30 дни, от тази още не съм я пипала...ще работя до последно, за да не я изгърмя набързо, тъй като не искам да излизам в болничен.. Другия месец като излезна в платен отпуск, поне до октомври смятам да не пускам болничен..
Инъче аз продължавам да си влизам в разни филми... Най-новият е, че корема ми е спаднал и омекнал...ММ вика ти просто свикна с него и сега ти се струва малък... 😭😭😭 Няма да издържа до 11ти..усещам, че в събота съм при другата АГ, която ми е по здравната каса... Освен това съм почти в 16 седмица и още не усещам нищо, въпреки, че съм със задна плацента.. Аз дори не знам какво трябва да усетя, но съм сигурна, че не усещам нищо.. 🙈🤦🏼
No comment...

# 84
  • Мнения: 134
Аз съм +4кг в 18та седмица. В приложението ми дава,че в 18та седмица има завишаване на апетита, така че сега ще внимавам.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 721
Момичета, тия калкулатори са приблизителни. Важното е ние и бебетата да сме здрави и добре. Аз ям каквото ми се яде е съм доволна, че от вредните неща почти нищо не ми се яде. Но не бих се лишила и от сладко, ако ми се ядеше, стига да не е в излишек.

# 86
  • Мнения: 311
Аз започнах от 78 кг, което си е наднормено тегло за моите 170 см., не съм повръщала изобщо, много се притеснявам от качването на кг и като цяло се старая да ям балансирано, мазнини, протеини и въглехидрати на всяко хранене... /тип зоната на око/ Някъде четох, че във втория триместър апетита нараствал ... моя не е спирал аххах ужас
Трябва да кача между 7 и 12 кг., целта ми е не повече от 10 ...за сега не съм качила, в 16.г.с. съм дано така успешно да продължавам да балансирам, тъй като килограмите са важни за здравето не само за външния вид ...
Не знам за тези калкулатори какво да кажа, според тях колкото си по-слаб преди бременност, толкова повече кг трябва  да качиш, за да родиш здраво бебе .... около мен има всякакви случки, които са доказващи обратното... тъй че моя съвет и към мен самата е „Слушай тялото си!“
Сега рядко хапвам сладко /да не сажа изобщо/, но аз и преди бременността не обичах, хубавата промяна в храненето ми е това, че проядох плодове ...хихи, но пък ми е трудно с намалянето /в никакъв случай изключване/ на тестените солени неща ... баници, дюнери, бургери... опитавм се да си здравя здравославни техни варианти....ама знаете как е хахахха
Относно работата на мен ми се иска да работя до последно, но вероятно няма да ме огрее... /ще трябва да се местим наесен, да не ви казвам как ми се е свило сърцето/, та ще пазаря шефката за хоум офис,  ще ползвам отпуск, защото имам доста и вероятно края на септември ще почвам болничен .... мъчно ми е и за работата, вероятно след майчинството няма да се върна на нея...
Не знам с каква плацента съм, не знам усещам ли бебе или не... на моменти се шашкам, даже забравям, че съм бременна, но още успявам да се съхраня психически...чакам си прегледа с нетърпение
Да питам мамите с опит относно упойките... тъй като си бях харесала болница Св. София в София, чувам, че там слагали само спинална упойка...първо не знам каква е разликата м/у епидурална и спинална /какви са им + и -/ и дали изобщо това е вярно за болницата.

Малко се отплеснах, ама рядко пиша и .... да си кажа всичко

# 87
  • Мнения: 604
Tsvetkova Упойката е спрямо типа родоразрешение, не е по предпочитание на болницата или родилката (освен ако не иска изобщо упойка при естествено). Спиналната е при секцио, няма как естествено раждане с нея, тъй като се губи контрол върху моториката и мускулите и няма как да се напъва.

Момичета, аз май почвам да усещам нещо в 16+ гс, нещо като странно гъделичкане и изтръпване отвътре е.

# 88
  • Мнения: 69
Момичета, някой запознат и изпитвал фалшиви контракции може ли да ми разясни дали онова, което усещам са контракции? Като леко убождане ниско в корема и последвано от втвърдяване на мъничък сектор от корема. Не боли, просто е странно и минава след 2-3 секунди.

# 89
  • Мнения: 59
И аз съм 4 кг плюс в 15 г.с. при изходна позиция от 54 кг на 175 см ръст. Първия триместър изкарах не просто без гадене и повръщане, а с повишен апетит, но по-скоро качих от обездвижване според меп. Къде са тия 4 килограма от друга страна не знам - само корем и гърди имам наедрели, навсякъде другаде съм си клечка  Grinning яде ми се много сладолед, но като изключим това нямам проблем със сладкото. Салати, плата сирена, яйца, зеленчуци, плодове, риба и супи са ми основно храненията. Перисталтиката ми се нормализира като спрях утрогестана, а и киселото мляко с ленено семе и чия е чудесно положението.

Общи условия

Активация на акаунт