Сладкишчето ЮЛСКО на мама на половин годинка стана!

  • 8 945
  • 264
  •   1
Отговори
# 45
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте


Честити половин годинки днес

Ели, честит рожден ден на патерици, да си жива и здрава и мнооого щастлива, ти и твоето семейство!!!   newsm59    bigdance2
   
Дани Добринова, за неходене пробвай с броколи, страхотно действа, а и не се мръщи много като го яде. Днес го смесих с малко картоф, че така по се яде. Капвам по една капка зехтин, но ще потръся олио от рапица.

За кашите тук няма в тях AM, но пък в указанията пише да се правят с такова. Не зная с кърма дали ще стане, не че няма да се получи, но по рецепта трябват 200 мл мляко, откъде да издоя толкова,  bombs  а и той няма сигурно дя го изяде цялото. Още се въздържам за тия готовите каши, но ми се ще да взема да опита поне. Инaче пюрета не купувам, за сега ще си ги правя аз.

Абе вие много сте напреднали, месце хапвате, попара, зъби ви растат, пълзите. При нас няма такова нещо. Ама и без зъби сме си криви. Не знам като дойдат и те какво ще правим.

Рени, и аз като Бетта смятам, че към 8-ия месец е добре да се въведе глутен, когато решиш да даваш вече и попарка.

Мама Дани, взех да търся из испанските сайтове за този my first gym, но явно тук не се казва така, защото само US сайтове ми излизат. Те испанците всичко превеждат даже и Big Brother си му викат Grand Hermano (големия брат), та ще видим дано го има в магазините надут че да показваме.

До скоро

# 46
  • Мнения: 1 298
Честити 6м на Людмил на мама kris79 ,  Марина на мама blagovesta !
Честит рожден ден на didi-fiesta !  Tada   nbirthday

Поигахме и пак в леглото  Joy

# 47
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Добро утро,Цвети пак заспа обаче успя да ме разсъни и седнах да си пия кафето пред компа.Толкова рано поне е 100%свободен Mr. Green
Честити месечинки на Людмил и Марина,да радват много мама и татко!

Честит рожден ден didi-fiesta!Бъди весела,здрава и щастлива! newsm59 newsm67  Gift
Опс,сори объркала съм шрифта,още спя.

# 48
  • Мнения: 2 483
Честити месечинки на Людмил и Маринка!  bouquet  bouquet  bouquet Да са ни живи и здравички !

Честит рожден ден и на теб Диди фиеста,да си спретнеш страхотен купон-фиеста за празника и да си много щастлива!  bouquet  bouquet  bouquet


Бета ела да видиш 200 мл каша обърната върху дънките ми, върху дивана, върху нея, и то на рожденния ми ден!Подарък какво! Laughing

Даже го документирах имам доказателство,после като и разказвам да доказвам!

Рени и ние ядем банан!Като ям аз и посяга да го вземе и го налапва!Мачкам и с вилица и изяжда по цял!Яде и хляб на трохички,морков,коричка от хляб!Днес ще взема бисквити щом казахте че може! Peace

# 49
  • Мнения: 2 483
Всички ние прекарваме отредените ни дни на тази земя в непрестанно търсене на щастието,в преследване на тайната на пълноценния и спокоен живот.От първите мигове на съществуването ни,та чак  до самата ни смърт,нашите мисли и постъпки са мотивирани от копнежа по онова,което според нас ще ни направи щастливи:
  "Искам топло мляко...Искам да ме вземат на ръце...Искам да изпълзя ей там горе и да видя какво има в оня шкаф...Дайте ми онази играчка...Хайде да ме заведете на лунапарк...Ще ме оставите ли да гледам телевизия до по-късно...Искам да ме приемат в отбора по художествена гимнастика...Искам онези деца да ме харесват...Искам онова момче да ми бъде приятел...Искам да отида сама до търговския център и да с икупя онова хубавото костюмче...Искам да вляза в някой добър колеж...Искам да махна тези десет килограма от себе си..."
  "Искам той да ми предложи да се омъжа за него...Искам да имам най -хубавата сватба...Искам да си намерим идеалния апартамент...Искам да започна работа,която ще ми доставя удоволствие...Искам да бъда бременна...Искам съпругът ми да бъде по-нежен с мене...Искам да си намеря такава работа,че да ми остава достатъчно време за децата...Искам да се преместим в по-голяма къща...Искам децата да се справят без проблеми в училище..."
  "Искам да правим по-често секс със супруга ми...Искам децата ми да отидат в колеж...Искам дъщеря ми да се омъжи за някое прекрасно момче...Искам синът ми да продължи семейния бизнес...Искам най-после да отидем на това отдавна планувано пътешествие из Европа...Искам децата да живеят достатъчно близо до нас,че да мога често да виждам внуците..."
  "Искам съпругът ми да се грижи повече за себе си...Искам да си купим апартамент във Флорида,че като остареем и се пенсионираме...Дано да съм достатъчно здрава,че да мога да посетятържеството по случай завършването на внука...Искам спестяванията да са достатъчно,че да има с какво да живея,ако се случи съпругът ми да се спомине преди мен...Боже,дай ми достатъчно сила днес,че да мога да изляза на разходка...Искам да видя океана поне още веднъж,преди да умра..."

                     Барбара Де Анджелис!

Не съм толкова умна ,че аз да го измисля,но ми хареса и ви го споделям!  Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте и от нас  wavey
Честити половин годинки на Людмил и Марина  ura
bdbaloni didi_fiesta bdbaloni welcomeна ioioamamma и бебе Йоанна

Момичета,мерси  bouquet,днес ще отида да купя бисквити и ще видим ще папкаме ли newsm78.А какъв кисел купувате?и кисел смятам да взема ThinkingГолям страх имам от тоя глутен и съм си преписала съставките които подсказват че в даден продукт има глутен.Преписвам ги може на някой да са от полза

пшеничен зародиш, брашно, нишесте, модифицирано нишесте, хидролизирано нишесте, растителни протеини, растително нишесте

Ели,Благодаря че го сподели smile3525.Много добре е написано Peace

# 51
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Здравейте и от нас!
Честито на Юлето за вчерашната й половин-годинка! Честито и на днешните месечинковци! Всички да са много здрави, весели и щастливи!
 newsm59 на Didi fiesta! Много щастие и любов!
 welcome на мама ioiomamma и бебе Йоана!Bunny, аз не мисля скоро да записвам бебка на кухня.
Isi kam, осцилококцинумът може ида е хомеопатично лекарство, но все пак мисля, че е добре да се консултираш с лекар.
Didi fiesta, честито за изпита!
Danidobrinova, не се шашакай, че не пълзите и не стоите седнали. Всяко бебче си е индивидуално! Ние например пълзим /и ставаме все по-добри.../, обаче в сядането хич ни няма. За разхлабването – освен сливи, помагат круша и тиква. Термометърът, поне за мен, не е правилно решение, но всеки сам преценява.
Рени, глутен мисля да въведа 8-9 месец.
Диди, Алекс стои ли вече в столчето самичък или го придържате? Нашата мома още не сяда и не съм я слагала в стола за хранене. Храня я в коша от количката.
И ние с папкането през деня си имаме проблеми. Сутрин в 8-9 хапва по стабилно, на обяд преди пюрето цоква 4-5 пъти. Следобяд и за двете й яденета се изискват мноооого здрави нерви от моя страна. Едва вечерта отново хапва като хората. А напоследък се буди и нощем за папу – биберон не я устройва, започва да си играе с него...

Имам едно питане, във всички каши ли има захар? Вчера разглеждах тези на Слънчо-няма нито една без захар.
И още нещо – мамите, чиито бебчета имат вече зъбчета – почиствате ли ги по някакъв начин. Четох една статия и гледах по телевизията предаване, в които се споменаваше, че още първото зъбче трябва да се почиства с памуче, напоено в разтвор от кислородна и обикновена вода, но не помня в какво съотношение  Thinking.
Айде, приятни разходки от нас!





# 52
  • Мнения: 590
ЧЕeтити месечинки на Людмил и Марина! newsm51 smile3525
Честит рожден ден на  didi fiesta newsm59
 Ева днес се събуди в 6 часа  Shocked От ден на ден започва да се буди по-рано. И на мен сега така ми се спи. Аз още каши не съм давала, а като чета тук бисквитки, хляб, месце. Браво на вас. За глутен още не съм мислила кога да въвеждам, има време.
Добре дошла на новата мама.

# 53
  • Мнения: 407
Здравейте,мами.Мерси за пожеланията.Чакайте да ви почерпя  beer beer3 beer2 smile3510 Popcorn

# 54
  • Мнения: 407
Айде по-късно пак ще се включа,че малкия само се премята в леглото и ще напражя опит да го сложа да спи.
Чакайте да ви кажа какво се случи тази нощ:
Както си спя и се будя от продължителен звън на тел.,и си викам какъв е тоя телефон newsm78,А той малкия има един люшен телефон,и като попаднал телефона под гърба му и звъни ли,звъни JoyПолудях Grinning
Айде,мами до по-късно

# 55
  • Мнения: 444
didi_fiesta :Честит празник, Диди!  bouquet
Честито и на месечинковците днес! perko
 И на нас ни е още раничко за попарки, месца , сиренце и т.н....май после , като му дойде времето ще се връщам да изчитам по-обстойно какво сте писали за тези неща .newsm78
pepi111 : То нашите зъбчета едва, едва са се показали...само дращят, рано е да се мият. Но за по- натам ще попитам педито какво мисли. Peace
didi_fiesta : newsm62 тепърва ще ни изненадват малките юнаци.
jorjito : Мерси за инфото относно глутена. И аз мисля след 8 месец да го въвеждам,че какви страхотии чувам- опасна работа. Thinking
Eli83 202uu
   bouquet Усмихнат ден!  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 298
Иначе седнали седим.Днес тренирахме хващане за решетката и се държим така изправени няколко сек, после  hahaha туп
Но нещем и нещем да пълзим.Незнаем как става  Joy

От кашите въведох вчера елда на Bebi-безмлечна.

Жоржи ами те бисквитите всички са с глутен бе мила  Whistling

# 57
  • Мнения: 1 440
Писах, писах и всичко изчезна...хайде пак ooooh!

Вчера бяхме при часната педка и какво се оказа - качили сме скромните 70гр. Blush А сега какво? Тя препоръча разнообразяване на зеленч.пюренца, включване на месни, евентуално и обезсолено овче сирене по-нататък, някоя друга каша също. Другия месец - попарка. Сега съм в едни чуденки тук как по-бързо, но и щадящо да въведа новите храни и изобщо да я накарам да яде...защото теглото й е резултат само от неяденето й според мен - тя едва изпива 130-140мл кърма на хранене, а понякога само 80мл й стигат и почва да се върти и да сумти ooooh! Ако и пюретата не яде, ми то как ще качва това дете newsm78 Сега свекърва ми вече си отдъхна малко, че все пак малката ще яде и месце, че се беше нещо притеснила май hahaha Разбира се сега съвети мноооого от нея по отношение на храненето НА МОЕТО ДЕТЕ, а мъжът ми вика "Какво я слушаш?Казвай ДА,ДА и толкова" Laughing

Харесах си една безмлечна каша на Хумана с ябълка, но не мога да я намеря по магазините. Сега тръгвам на пазар за пюрета Crazy

# 58
  • Мнения: 166


От кашите въведох вчера елда на Bebi-безмлечна.

Жоржи ами те бисквитите всички са с глутен бе мила  Whistling
И ние хапваме тази каша с елда.
Има бисквитена без глутен- на Хумана. специално търсих такава, и поне на опаковката пише,че няма глутен.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Рени,Всички бисквити ли бе #Crazy #Crazy #Crazy
Сега ще ходя да гледам за какво става на въпрос и може да взема тази каша на Хумана Thinking
pipi    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт