ОСМИ КЛАС - ваканционна

  • 28 527
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 061
Г-жата по графични техники й се скарала, че е изпипала повече пейзажа, вместо централната фигура🤪
Ами да каже на госпожата, че това е Ева в смален вид ( по разказа от тазгодишното НВО "Ева, която расте и се смалява")
Страхотна художничка имаш 😘

# 31
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674

Щерката май си затрила личната карта,
Само един родител. Ако кажете, че е изгубена ще платите глоба. Ако е открадната в градския транспорт например е без глоба. 😉

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
PureLove, радвам се на добрите новини около вас!
irchick, много ми хареса рисунката! Харесва ми както идеята, така и нейния свят ❤️

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Пюр, стискам палци всичко да е наред.
Девойката завърши с две петици- супер доволна съм при това лежане, което направи. Идея нямам как го изкара този успех. Догодина ще е под контрол. Изобщо не е въпросът в самите оценки, а в знанията. Положението е трагично по моите критерии.
Скиорче, проблемът е не само по БЕЛ и не е от сега. На такива груби грешки съм се нагледала в нашето МГ, просто не касаеха моето дете, но бяха брутални. И не само на ниво 12 клас, а още от малките класове. Когато щерката кандидатстваше след 4 клас приемаха 26 деца. Щерка ми си скъса зад..ка. Беше втора приета и какво стана? Не бяха приети едни правилни деца и направиха втора паралелка. Е, как да обясниш на едно  11 годишно дете защо приемат още 26 деца. Е ,как да я виня, че отказа да продължи там след 7 клас? Винаги е имало и явно винаги ще има такива проблеми.

# 34
  • Мнения: 1 376
Благодарим за милите думи🥰🥰🥰
Имаме най-накрая оценки - 6 🥳🥳🥳

Г-жата по графични техники й се скарала, че е изпипала повече пейзажа, вместо централната фигура🤪
Ами да каже на госпожата, че това е Ева в смален вид ( по разказа от тазгодишното НВО "Ева, която расте и се смалява")
Страхотна художничка имаш 😘

Първия вариант беше го направила с повече книги, рисунки по стените ииии съвсееем малка читателка... Ама художника рече, че иска фигурата голяма и нямало да й се получат книгите и др. дребни детайли...
Оффф докат обясня - снимах първия проект...

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 15:38 от irchick

# 35
  • София
  • Мнения: 759
Пюр, страхотни новини! Прегръдки и за двете ви! Радвам се , че писа, че и ние да се успокоим. Сега лека и полека да не си дава зор милото. Ще се възстанови напълно , само търпение да има, че тя каквато е дейна май не я свърта да стои дълго без работа.
Ирка, възхитена съм! Каква прекрасна картина е нарисувала. Става му на човек някак уютно и топло на душата. И как перденцата са развяти леко, и отзад фона е изпипан, и крачетата леко преплетени на момичето - всичко е изпипано. Цветовете са много нежни и топи. Грабна ме! Heart Напълно заслужена 6-ца, да похвалим и учителя, че я е оценил както трябва. 😇

Аз също ще замоля за имена на подходящи филми по произведенията за 9 клас  То е ясно, че произведенията няма да се прочетат в пълен обем, поне нещо от христоматията, ако може да закачи. Още миналата година имаше отпор, за тази даже няма и да опитвам, за да не си разваляме настроението.

Мандаринка, още не ми излиза от главата - ти инженер, с наклон към математиката,  а брат ти оперен певец. Двамата сте в диаметрално различни посоки на реализация. Обаче съм забелязала, че и ти, и децата ти сте много творчески личности, еле пък мандаринчето, щото за него повече сме чували. Мда, значи не сте толкова различни с брат ти. (Питам и си отговарям сама) 🤣

# 36
  • Мнения: 781
Ирчик и на мен втория вариант ми харесва повече.

Пюр, радвам се!

Оформиха го. По английски му остави 6, по БЕЛ 5 и по математика 5. По БЕЛ заслужена петица. По математика мисля, че няма никой с 6. Не им даде шанс за повишаване...

# 37
  • Мнения: 2 343
Пюр, страхотни новини! Да се оправя детето!
Ирчик, много, много ми харесва рисунката! Представям си я като илюстрация към книга.

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Не знаех за Мандаринчето , страхотна семейна комбинация ! Но имс, това с математиката и музиката е често срещано. Много музиканти са добре и с математиката. Не знам защо се шири мнението ,че като си музикант нямаш общо с науката меко казано 😉. Не е така. Особено класическите музиканти, певци . Сложни личности, нали и аз израснах в такава среда Simple Smile.
Бе с две думи, умното си е умно, няма значение накъде ще избие  .
Чета ви за компания току виж ми се доспи някак. Ще е на пресекулки , ясно е.

# 39
  • Мнения: 638
Пюрче, радвам се, че детето е добре! ❤️

Ирчик, много хубава картина! И оценката подкрепя нашето мнение.

Краси, олекна ли ти вече? Голямо напрежение беше при вас.

Рени, хмм! Ей такива неща, отказват децата да полагат повече усилия. 😔 Несправедливости разни!

Тази вечер, седейки си в очаквана на последната оценка, по БЕЛ, Школото иззвънтя. Тин! И гледам и не вярвам на очите си! 😂😂😂 Отсъствие! Представете си, отсъствие от 12.06. Е беше болно детето, отсъстваше и всички нанесени отсъствия бяха извинени. Не , че е драма някаква, ама... Та сега ще завършим годината с едно неизвинено отсъствие 😂😂😂 В крайна сметка беше оформен втория срок, но не и годишна оценка. Тя е ясна! Но я няма нанесена.
Започвам да се оглеждам за книгите от списъка. Ще му ги предложа, пък да видим. И христоматията ще сложа на видно място, да си прецени какво иска да чете. Ще има книги и на НЕ. А с английския какво ще правим догодина, хич и не искам да си помислям. Знам, че няма да поиска да прави нещо по въпроса пред ваканцията. Ще го мислим през септември.

# 40
  • Мнения: 2 111
Пюрче, и аз от време на време ще надничам, нема да си самичка.

Чакам едни буркани да почнат да завират, ама мноу бавно става. Докато чаках, взех, че задрямах докато ви четях. Ся пуша за да съ разбудя.

Зайчеее, ма таз вашата, хич не е у ред. От не и се обадиш да и кажеш, че тъй не става. Ама и ти си виновна, така ще е, като не си я поканила на кафенце с бисквитка, да си побъбрите малко. Ся ще си наказана, да седиш на тръни, и при всяко пищикане, ще подскачаш. Ся сериозно, според мен, утре ще я нанесе, макар и срока вече да изтича. Изчакай до 23:59, може пък да те зарадва по пепеляшки, току виж тиквата станала на каляска.

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 10:23 от Тони🍀

# 41
  • Мнения: 533
Евгени Онегин го е гледала 2-3 пъти на опера.  (да ви го препоръчам, брат ми е в главната роля, пее Евгени Онегин и е една от най-добрите му роли Heart ) 

Yellow HeartYellow Heart еха, ще следя календара, за младежа не знам, но аз ще го гледам с удоволствие (много обичам опера)!

Миналата година бях инструктирала младежа да направи запис на Мадам Бовари, даваха филм по БНТ, ама беше късно и нещо се отплеснахме и пропуснахме. Тогава чух, че много деца се оплаквали точно от това произведение (а пък екранизация нямало много хубава, ама този филм най ставал). Странното е, че Мадам Бовари е една от малкото книги от училищната литература, която аз съм запомнила Laughing

# 42
  • Мнения: 638
Тони 😂 кафенце викаш?! Ама то е господин! Да не си помисли нещо друго? 😉 Обаче още я няма годишната оценка. Срочна има, годишна не. При две 6 за срока, то е ясно оценката. Нямам някаква драма. Просто мрънкам. 😂

Сега да ви питам. Нали няма разлика в Христоматията по литература от различните издателства🤔 Важното е да прочете текстовете, все пак. В чуденка съм, кое издание да взема. В сайта на училището пише Литература 9клас, изд. Анубис. Да оставим на страна въпроса, че има два учебника, уточнено е от кой автор, ама няма Христоматия. Какво да взема? Какво ще ми препоръчате. (Иначе започвам да набавям и целите книги).

FreshBreeze, като има яснота по въпроса свиркай, да ходим заедно. И аз искам на опера, но няма кой да ме заведе.

# 43
  • София
  • Мнения: 759
Пюрче, че твоето детенце си има и гените за артист и човек на изкуството. Хайде да оздравява бързо, че да се впусне в любимия й свят.

Зайче, на НЕ какви книги са ви дали за четене, или ти си му избрала някакви? Би ли споделила, моля.
А какви са ти притесненията за английския, не е учил до сега английски или на учителя, който ще им преподава се носи някаква слава?
А, господинът по БЕЛ /ако съм разбрала правилно/ да се взема в ръце и да пише 6 за годината, стига се е моткал, ама-ха. Wink
При нас приключи оформянето. По терзаещия ни предмет му остави 4 за втори срок и 5 за годината, че имаше 5 първи срок. Не мога да си кривя душата, постъпи много благородно госпожата. Статистиката в Школото здраво е запецнала на миналата седмица.

Измислили ли сте какво ще правят децата през ваканцията? Споделете, ако сте ги записали на някой курс, школа, лагер.
Моят ще ходи на езиков лагер с класа в Австрия, но не мисля че ще има голяма езикова полза от него, имайки предвид, че здраво ще си бърборят на български. Иначе е хубаво да се запознаят с живота и порядките в друга страна и да видят нови места, без мама и тате.
След това началото на август е на скаутски лагер за 1 седмица на палатки. Първо смяташе да не ходи - какво щял да прави там, вече трета година ходи, но явно миналогодишната му "изгора" /едно прекрасно момиченце наборче/ ще ходи и от 2 седмици само ме юрка - плати ли, плати ли. Joy Еййй, сега пък голям зор да ходи! Това хормоните са голяма работа! Joy

# 44
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 773
ДобрЮтро!
Аз тези дни ще купя христоматия ииииии....съм чиста пред съвестта си.......пък за четенето....квот стане.....
Прекрасната ме уведоми, че вече е във ваканция, та ако може да и намеря бележка за тези 2 дни.....мдамммм и нахална отгоре на всичко...Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт