Мъжът ми постоянно ме обвинява, че се заглеждам по други мъже

  • 7 672
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 250
Аз предлагам да прочете "Енергийни вампири" на Албърт Бърнстайн или произволни статии за емоционалните насилници в нета. Това Е насилие, авторке, независимо че няма шамари, това е чисто психическо и емоционално насилие.
В книгата има доста добри начини за противодействие срещу такива типове. Това, което аз се сещам първо - не се обясняваш. Колкото повече се обясняваш, толкова по-уязвима ставаш и му даваш картбланш да продължава да се държи с теб по същия начин. Той няма да спре. Ти трябва да го спреш. Режеш още докато опита да ти държи сметка. После, бил се цупил и ти с дни му се молиш да ти каже какво му е... Голяма грешка. Не питаш, не се занимаваш с него. Или питаш, но само веднъж - Какво ти е? - Нищо. - ОК. И излизаш и повече не питаш. Плюс това отговорът го знаеш...
Мисля, че няма да се спре така лесно да те тормози, зависи ти до колко ще му позволиш.
Хрумва ми, да не би преди 2-3 години да сте имали някакъв разговор, в който да си му споделила за твои бивши връзки? Защото и това съм виждала като повод за ревност, а това е ревност, без значение как го нарича той. Всъщност няма как да знаеш какво се случва в главата му... Може и някакво психично болестно състояние да е отключил.

# 31
  • Мнения: X
Аз на твое място щях да му се карам, че той заглежда жени и без това със сигурност го прави, всички мъже го правят съзнателно или не, очевидно или не. Аз също мисля, че се кара с теб за това, защото и той го прави. Със сигурност преди 2-3 години е станало нещо, за да започне от нищото да го прави. Може да не е изневяра, може някой негов приятел или колега да му е казал нещо или да се е развел и сега да се е изплашил. Не знам защо в БГ в такива ситуации хората търсят съвети от други вместо да отидат на семеен психолог според мен би помогнало. Няма смисъл да си мислиш за развод на този етап при положение, че не си взела някакви по-сериозни мерки за справяне със ситуацията - разговори, психолог, временна раздяла и т.н. Забелязвам, че когато жена пише с някакъв такъв семеен проблем, дори и дребен, тук реакцията винаги е разведи се, няма да се промени и подобни.

# 32
  • Мнения: 12 940
Може нещо сериозно да е накърнило самочувствието му преди тези 2-3 години, например заболяване, или служебен провал, или твой успех, авторке... За мен е чист комплекс и вманиачаване на тази основа, опит за компенсация, която той по друг начин не може да получи. Според мен важен детайл детайл: той не твърди, че ти му изневеряваш, или че е възможно да му изневериш или да го оставиш, колкото се опитва да ти вмени вина, да изкара поведението ти грозно, неприемливо, а от там да се постави по-високо от теб като съдник.
Би било същото, ако се опитва да изкара например, че се обличаш неподходящо винаги, или нещо друго, което той вижда и разбира по-добре от теб.

Права е Аида, може би не оправдания и обяснения, а пресичане и нетърпимост към това поведение да са правилната стратегия.

# 33
  • София
  • Мнения: 35 332
Разбира се, че са.
Казваш не почвай пак, ставаш и напускаш стаята. После ти се цупиш два дни и той да пита какво ти е.

Авторке, не знам дали осъзнаваш, но те е подхванал толкова меко и те тика толкова леко, че чак припкаш пред него.
Имай си живот, как така не излизаш, не се виждаш с никого и защо?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 215
Подкрепям. Игнор и се държиш сякаш всичко е наред - все пак не си направила нищо лошо, нали. Да се цупи, да прави забележки - Глупости, стига си си въобразявал, и толкоз. Не влизай в някакви омагьосани спирали да се оправдаваш за чужди фантасмагории. Пази си психиката.

# 35
  • Мнения: 14 473
Абе да е доволен,че не се заглеждаш по жени,че тогава става мазало!

# 36
  • Мнения: 1 257
Описаното ми напомни нещо, случило се с наши познати в чужбина преди години. Мъжът там започна също рязко и от нищото да ревнува, точно по същия начин - защо гледаш този, какво зяпаш онзи. Оказа се, че човекът е имал еротично преживяване с друг мъж, и е открил другата страна на своята сексуалност. Поведението спрямо жена му е било защитна реакция и ревност едновременно - че тя може (тоест - ако иска, възможно е като презумпция) да гледа мъже, да харесва мъже, да флиртува с мъже, а той не. Ходиха известно време на семейни консултации, впоследствие се разделиха и в момента и двамата са щастливи с нови партньори. Той съответно вече живее с мъж. Но когато си идва в България, за това не се говори. Знаем само хората, които бяхме свидетели на случилото се. За роднините и приятелите тук е просто разведен и свободен.
Не казвам, че тук случаят е такъв, просто ситуацията ми прозвуча 1:1 с тази, която наблюдавах отблизо. Може да се провери нещо и в тази посока.

# 37
  • Мнения: 159
Аз ако бях на твое място бих го блъфирала с лек шеговит тон- Това че съм на диета, не ми пречи да гледам менюто! Много пък интересен, какво иска да вървиш като кон с капаци ли? Бъди по- нахакана и смела и не си оставяй коня в калта.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 376
Добре де, наистина ли не осъзнавате, че проблемът е авторката.
Да, да, сериозно.
Защото тя е тази, която свежда поглед, когато някой говори, сакън да не го гледа. И той разбира, че това е нормално.
Ние, българите си имаме една много хубава поговорка - "Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава".
Как точно някой ще ми каже къде да гледам?
Ъъъъ?
Я, пак.
Навремето с мъжа ми като сме били по купони с приятели танцуваме така, че отстрани някой решаване, че сме двойка.
Ама, разбира се бе само театър.
Никога никой не ни е казал нищо. Никога не съм правила нещо. Както и на мен.
Аз бих си живяла живота, гледала където си искам и хич да не ме е еня той къде гледа.
Обаче изневери ли ми - приключвам.
Има ли психическо насилие - предупреждавам, че приключвам. Ако не се промени  - приключвам.
Божкееее, ще ми нареждат какво, къде и как да гледам
Хихихихихихи

 

Последна редакция: пт, 30 юни 2023, 12:34 от Светулчица

# 39
  • Мнения: 7 553
Както ти казаха по- горе, Ти си тази, която трябва да го спре. С твърдост, с ясен разговор и непозволяване на такива забележки, повече от негова страна.
Струва ми се, че е болен ревнивец ( естествено, че ще отрича), защото нормалните хора, ревнуват, когато им се дава конкретен повод и наистина има такъв обект.
Твоя просто си фантазира и те тормози. Дай сега с бурка да те забули.

Няма да го промениш, освен да му заявиш, най- сериозно, че няма и да го търпиш.

# 40
  • Мнения: 104
Сериозен разговор - спокойно му обясни, както тук, че поведението му започва много да ти тежи и не искаш да си разваляте семейството заради ревност.
Предложи семейна терапия - неутрална обстановка.
Аз лично бих попитала приятелка да ми потвърди дали е забелязала да заглеждам хора. Simple Smile))

# 41
  • Мнения: 6 307
Я кажете сега, ама честно, ако автора беше мъж или мъжът на авторката се заглеждаше, пак ли такива коментари щеше да има? Гледам в другата тема на какво направихте мъжът, който се оплаква от жена си, знам и до какви драми докарват заглежданията някои жени, така че много либерални ми се виждате в тази тема?

# 42
  • Мнения: 7 100
Според мен авторката е възможно да няма реална преценка на ситуацията. Или това, или един от двамата е сгафил - или мъжът е изневерил и смята, че жена му може да направи същото, или авторката е изневерила и мъжът й няма доверие. Едва ли ей така мъжът е решил изведнъж да почне да се държи дразнещо без причина.

# 43
  • Мнения: 21 744
Какво значи нереална преценка на ситуацията - предполагате, че е възможно втренчено и похотливо с течащи лиги да се заглежда по околните мъже ли?

Според мен е крайно невероятно. Въобще, идеята, че може пък мъжът и да е прав да и казва накъде да гледа, е изключително вредна.

# 44
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Пък винаги има вариант и тя наистина да се заглежда, но да не го прави умишлено, просто да се вторачва в някаква точка нейде. На мен ми се случва редовно - блея си някъде и хората около мен ме питат "в кого се загледа" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт