Бърз кредит за почивка.

  • 8 043
  • 218
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 507
Цените тази година скачат главоломно. Аз бях в тих ужас, че няма да мога да си позволя тази година да отидем на море у нас, и то не на лукс. Цени от 30-50-60  лева на човек само за нощувка, максимум със закуска и извън комплексите 5* ми идва леко в повече.
През 2021 в последния момент успях да направя резервация в Несебър в семеен хотел 9-13 юли за 242 лева! Сега същото място, по същото време и за същата конфигурация е ... 1000 и малко отгоре, буквално, за 6 нощувки. В последния момент намерих приемлива оферта, но изборът за 50-60 лева нощувка за трима е мнооого малък.
Но при вече направени резервации на авторката, едва ли има опция да променя в последния момент и да й възстановят сумата за разликата. Сложили са си главата в торбата е ако не искат да им изгорят парите, което вече са платили, трябва да изнамерят отнякъде останалата сума.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
И аз допуснах такова нещо - че са предплатили и така губят сумата. Но тя търси твърде голяма сума на кредит, затова предполагам, че ако са дали капаро, то не е голямо.

Иначе наистина са се увеличили цените, да. Сега проверих в букинг.ком хотелчето в Несебър, в което водих дъщерята... леле, вече не помня дали 2021, или 2022. Grinning Но 2021, да. Тогава излизаше нещо като 80 лв. на вечер за двете, сега е 126. Пак някъде по това време резервирах. Колко е било миналата година, не знам.

# 77
  • Мнения: 12 507
3000 лева за трима за 10 дни, прави по 100 лева на човек на ден. Повечето оферти започват от 80 лева на човек на ден и не са с три хранения, ол инклузив е повече. 99% детето вече то таксуват като възрастен или му дават не повече от 20% отстъпка. Има хора, които предпочитат след доста труд, особено физически, да почиват с всичко осигурено на място. Те са дали вече около 1000 лева капаро, което явно ще изгори. Разбира се трябва да предвидят и малко пари отгоре за път, кино, сладолед, посещение на аквапарк, евентуално... Или нещо непредвидено като разход. То и на разходка с лодка да отидеш си е разход. По-разумно е било да отидат на по-кратка почивка, но може да са разчитали на нещо, което не се е състояло или наистина между капарирането и тръгването да са се случили допълнително непредвидени разходи.

# 78
  • Мнения: 993
Сърдите се, искате съвет. Щом нямате спестен буфер..за деца, здраве.. ще се разходите и ще почивате спрямо бюджета. Аз не бих похарчила последните си пари за хотел, камо ли кредит. Нищо морално- трагично няма в работя цяла година, имам право- липса на финансова култура е.

# 79
  • Мнения: 188
Жената има конкретен въпрос.Не пита дали да ходи на почивка или не.Много съдници , много нещо.

# 80
  • Мнения: 725
И преди съм писал из подобни теми - в нормативната уредба няма такова нещо като "бърз" кредит. Това е разговорен и маркетингов термин, който се изплозва за някои потребителски кредити, предоставяни от финансови институции ( а не от банки).

В днешно време всъщност банките понякога отпускат потребителски кредити по-бързо от другите субекти в резултат на по-добри IT системи и вътрешни процеси.

Размерите и лихвите зависят не от кредитора, а от характеристиките на длъжника.

# 81
  • Мнения: 993
Жената има конкретен въпрос.Не пита дали да ходи на почивка или не.Много съдници , много нещо.
Конкретен отговор, никой кредит не препоръчваме за почивка. Аз никого не съдя, малко ме вълнува кой ще е на червено заради 10дни видиш ли море. Тъжно е за хора над 15г. Пак се почва с горките осъдени. Ми да тегли, даже още отгоре да има, хора са..няма да се лишават на почивка я Simple Smile Следва тема, как да обединя бързите си кредити, а и ми трябва фурна?
Сериозно питам, буфер 0ла, явно достъп до кредитна карта 0ла, банков продукт 0ла..семейство с деца- услуга ли е да се ръкопляска.

# 82
  • София
  • Мнения: 13 623
Жената има конкретен въпрос.Не пита дали да ходи на почивка или не.Много съдници , много нещо.

Жената в други теми твърди, че има богат опит и практикува това всяко лято, затова какво я вълнува не става ясно, но пък противоречи на декларираната от нея в тази тема липса на опит.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Цитат
Размерите и лихвите зависят не от кредитора, а от характеристиките на длъжника.
По мои наблюдения лихвите и разходите по връщането, тарикатски кръстени такса това и такса онова, зависят ама най-много от това, кой е кредитодателят. Що така, не знам. Wink

Скрит текст:
Като ще се хващаме за нормативната уредба - банката е също финансова институция, а кредитор не е название за тоя, дето ти е отпуснал кредит, макар че произходът на думата е оттам и макар че като ти даде кредит, и той ти става кредитор. Wink

# 84
  • Мнения: 725
Цитат
Размерите и лихвите зависят не от кредитора, а от характеристиките на длъжника.
По мои наблюдения лихвите и разходите по връщането, тарикатски кръстени такса това и такса онова, зависят ама най-много от това, кой е кредитодателят. Що така, не знам. Wink

На пръв поглед е така. Всъщност обаче, това към кой кредитодател ще се обърне получателят зависи именно от неговите характеристики - доход, кредитна история, акъл и пр. Т.е. хората, които нямат проблеми с получаването на банкови кредити, никога няма да се занимават с описаните мизерници.

Като ще се хващаме за нормативната уредба - банката е също финансова институция...

Именно като се хванем за нормативната уредба, банката не е финансова, а кредитна институция - чл. 2 от ЗКИ. Wink

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Това, че уредбата на банките е в закон, кръстен Закон за кредитните институции, не значи, че тя не е финансова институция - кредитните институции са вид финансови. ЗКИ, както си е с това заглавие, урежда и небанковите давачи на кредити, нищо, че наистина конкретно тях ги е нарекъл "финансови". Wink

Цитат
Т.е. хората, които нямат проблеми с получаването на банкови кредити, никога няма да се занимават с описаните мизерници.
Нямаше да се сетя. Wink

Последна редакция: ср, 05 юли 2023, 13:14 от Магдена

# 86
  • Мнения: 19 227
Жената има конкретен въпрос.Не пита дали да ходи на почивка или не.Много съдници , много нещо.
Конкретен отговор, никой кредит не препоръчваме за почивка. Аз никого не съдя, малко ме вълнува кой ще е на червено заради 10дни видиш ли море. Тъжно е за хора над 15г. Пак се почва с горките осъдени. Ми да тегли, даже още отгоре да има, хора са..няма да се лишават на почивка я Simple Smile Следва тема, как да обединя бързите си кредити, а и ми трябва фурна?
Сериозно питам, буфер 0ла, явно достъп до кредитна карта 0ла, банков продукт 0ла..семейство с деца- услуга ли е да се ръкопляска.

Абе, вярно, обективно погледнато, изглежда на разстояние от една покупка на нова фурна от това да дойдат яките момчета да търсят задълженията.

# 87
  • Мнения: 118
За да отидат някъде "яките момчета" , да си търсят парите, означава, че не е имало плащания от месеци. Че те и банките ще дойдат да ти вземат каквото имаш, ако не плащаш, всеки си връзва гащите, това е положението. И така е правилно, защото хитряги много.
Аз ако знам, че имам да връщам пари, сън няма да ме лови... но пък много хора си живеят на бързи кредити и хич не ги плаши това.

# 88
  • Мнения: 19 227
Е, то в един момент, като станат много бързите кредити, няма как да ги обслужвал всичките.

При банките е по-културно, недей така.

# 89
  • София
  • Мнения: 38 912
Всеки може да го закъса, въпросът е да го прави с акъл.
Примерно, края на август, северното Черноморие или северна Гърция ще излязат съвсем ок.
Абе - всеки сам си преценява. 😁

Общи условия

Активация на акаунт