Игра на топло и студено

  • 14 802
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
По-скоро смятам, че иска да задържи опцията отворена, но не и приоритет. Затова има такова разминаване между събития/думи по време и след това и дългия интервал. Друг въпрос е дали ме устройва.

Не си държи опцията с теб отворена. В протвен случай все щеше да се вясне с едно съобщение как си и да каже, че е зает, но иска да те "чуе" за малко. Мълчание цяла седмица след първа среща си е знак за едно и само едно - пълна липса на интерес според мен. Съжалявам, че трябва да го напиша, надали ти е приятно, особено ако си си го харесала, но самозаблудата не помага за каквото и да е било.

Не е задължително да има други на старт или да игае игрички. Напълно е възможно да си е изкарал повече от приятно време с теб, но все пак нещо да му липсва, за да иска да продължи да те опознава. Излишно се затормозяваш с мисли. След първа среща, най-главният въпрос е "Аз имам ли интерес за втора?" Ако отговорът е да, 2-ят въпрос е "Той проявява ли интерес"? Ако не, изобщо не се занимавай, какви са му причините е все тая.

# 61
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Когато говоря за същинско равенство между половете, започва да ви звучи абсурдно!
Сега обяснихте ли си какни защо сме в Ориента?
Равни за ибрани неща, нали?
Как ще сравняваме половете биологически? До тскава степен ли ще обективираме хората - ксто животни за разплод?
Винаги равенството е в социалните и политически права.
Накрая ще се окаже, че сз съм най-големият феминист тук - не че съм изненадан прекалено много.
В конкретния случай по темата не виждам нищо лошо и жената да го потърси. Няма лошо мъжът да е чувствителен или плах и т.н. Важно е дали се харесват и колко. Ако на нея й харесва - защо не?
Те са още на пазара на връзките. Добре е да има гъвкавост и от двете страни.

# 62
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 379
По-скоро смятам, че иска да задържи опцията отворена, но не и приоритет. Затова има такова разминаване между събития/думи по време и след това и дългия интервал. Друг въпрос е дали ме устройва.

Щом усещаш разминаване, значи това не е твоето!
Ако е искал да те види, пише и т.н. е щял, останалото са липса на интерес.
Не бих го преследвала или търсила внимание на твоето място.Имай малко повече самоувереност и уважение.Ще дойде подходящ,с който всичко ще се случва лесно   и няма да си задаваш такива въпроси, защото правилните хора не си играят на днес съм тук, седмица ме няма..,

Boris1177,правила съм го това да търся и пиша ..не е довело до нищо, отсреща игнор.
Така,че ако един мъж не проявява интерес често към жена за среща, комуникация и контакти,значи не му е приоритет и не е неговото.
Както сам казваш,в пазара на връзки и избори....щом не иска,значи не иска.
Има други опции човекът.

# 63
  • Мнения: 32
Апропо, в Европа наистина не е прието мъж да гони дълго жена. А ние искаме ли равенство между половете или не? Или само си избираме за кое да сме равни?
авторка, защо да е губеща страна ти да го потърсиш? Страхът от отхвърляне? Ама нали ти харесва, нито той, нито ти сте си длъжни един на друг. Нямате обвързване помежду си. За твоя собствен интерес и вкус просто го питам как е, защо не?
С годините все по-малко мъже ще гонят жените...

Съгласна съм с теб, но активността на жената е приемлива в определени случаи и в умерени граници. За моя - мисля, че не е.

Излязла съм, позволила съм да ме целуне и съм дала съгласие за следваща среща. Това е достатъчно красноречиво. Не съм някоя примадона с огромно его, но тук не бих предлагала.

# 64
  • Мнения: 2 052
Първите срещи са опознавателни, а не дълбоко обвързващи и ангажиращи. Ако още от самото начало у теб има усещане за нещо неприятно и манипулативно в общуването ви, помисли си дали не си опознала достатъчно от него.

# 65
  • Мнения: 18 983
Зарежи го. Тотал не си струва. А защо жените се замислят за такива мъже не знам. По мое време преди 25 години не ги брояхме за ухажори и беше лесно Simple Smile Появил се - отпаднал. Това  е Simple Smile

# 66
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Зависи с какво се занимава, понякога работата те отнася и докато се озърнеш станал петък, просто не се забелязва как лети времето. Иначе аз го възриемам като нормално човек да се пробва на няколко фронта и в началото да се среща с повече хора докато налучка правилния. Пиши му един текст или месенджър и виж как ще отговори, ако държиш на него. Ако ти е все тая ясно, минаваш на следващия пък този ако се обади пак тогава обмисляш на място според ситуацията.

# 67
  • Мнения: 18 983
Ако някой те е подпалил, как пък ще чакаш седмица заради работа?

# 68
  • Мнения: 32
Първите срещи са опознавателни, а не дълбоко обвързващи и ангажиращи. Ако още от самото начало у теб има усещане за нещо неприятно и манипулативно в общуването ви, помисли си дали не си опознала достатъчно от него.

Всъщност, не. Срещата мина чудесно и отношението беше 6+ Аз също не искам да се ангажирам и обвързвам, но все пак искам отношение. Лошото е на база интуиция. Тя, разбира се, може да греши, но си представям този сценарий:

Има още няколко на фронта (като мен). Затова иска на думи и жестове, но не бърза да организира. Възможно е те да предлагат, защото когато има такова противоречие, жените си повишават интереса. Даже много ми се връзва, логически. Thinking

# 69
  • Мнения: 7 094
Мъжът няма интерес в случая. Кое не е ясно? И каква опция държи отворена след като 1 седмица не те е потърсил? С 2 думи - минавай на следващия.

# 70
  • Мнения: 1 074
И това го има, въпрос на тактичност и възпитание е да завършиш добре първата среща, някак не върви да кажеш - не ме кефиш достатъчно, няма да стане, давай да приключваме
Напротив! Точно това биха искали повечето жени. Като те прегръщат и целуват си мислиш, че те харесват. Като ти кажат "ще се обадя" очакваш, че ще се обадят. Страшно обидно е да те заблуждават, че имат интерес и после да се покрият, а ти да се чудиш къде си сбъркала и защо постъпват така. Какво толкова трудно има да си кажеш честно на жената, че не си достатъчно заинтересован и няма да излизате повече, вместо да я караш да те чака напразно? Дори да не е в края на самата среща, ами вдигни телефона на следващия ден и й кажи възпитано, че просто не е твоята, хиляди главоболия ще й спестиш.

# 71
  • Мнения: 9 932
Както казва титанът на българската естрада П.  Панайотов “Мижав интерес”.

# 72
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Ако някой те е подпалил, как пък ще чакаш седмица заради работа?
Като пораснеш и тръгнеш на работа ще го разбереш 😁

# 73
  • Мнения: 26
Леле  ама много такива "мъже" са се навъдили явно. При мен се получи нещо такова, само където до среща даже не се стигна. 😆 Накратко с мъжа се познаваме от години, на здравей и здрасти, не сме контактували кой знае колко. Наскоро се "престраши" да пише. Добре ни тръгна разговора, едни обяснения как винаги ме е бил харесвал, заглеждал ме. Съответно се разбрахме за среща когато сме свободни. Няколко дена си писахме, беше извън града и когато се прибра рязко спря да пише също като при авторката вече седмица 😆. И това е мъж на близо 40г. Измежду писанията успя да вмъкне човека как не бил модерен, защото жените само пари и хубави коли били гледали. (Аз съм добре финансово и хубава кола си имам, сама съм си я купила). Усетих го като един вид захапване към мен.
Лично аз като авторката усещам, че е някаква игричка и също смятам да пасувам. Все пак от няколко разговори, срещи, да се покрият изведнъж и да очакват да тичкаме след тях... ами няма как да стане. Следващия 😉

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 15:58 от Miamordi

# 74
  • Мнения: 2 052
Дама Спатия, можеш да тълкуваш мълчанието му след срещата ви по какъвто начин избереш за подходящ, но обикновен мъж, даже не непременно кавалер, който няма интерес за бъдещи срещи, просто любезно ще те избягва и държи на дистанция. Пространните обяснения какво можеш или не можеш да очакваш от него в бъдеще и докъде се простира интересът му към теб е много по-присъщо на едни доста по-задълбочени и напреднали в развитието си отношения (ако въобще). Човек е добре да не разчита, че цялата информация ще му бъде удобно и недвусмислено поднесена в пряк текст, нормално е да се доверява от време на време на опита и интуицията си. Явно човекът те е заинтригувал и ти е харесал, горе главата, дано скоро получиш от него отношение, което също засвидетелства явен интерес.

Общи условия

Активация на акаунт