СЕДМИ КЛАС - в очакване на първо класиране - 10.07-17.07

  • 92 541
  • 1 024
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 13 941
Тези дни ще ходя в АСП по този повод, ще видя искат ли бележки, възможно е още да не разполагат със списъци на учениците.
Предпочитам сега да свърша тази работа, може и с ел.подпис, а някой спомена и ПИК на НАП.

# 1 006
  • София
  • Мнения: 3 571
Аз мисля да подам елеkтронно в началото на новата учебна година, когато вече ще е приключила официално старата както е описано в писмото на зам. министър Лазарова.

# 1 007
  • Мнения: 2 710
Момичета да попитам нещо във връзка с тази помощ от 300 лв за 8класници. Някоя от вас ходи ли да подава без да предоставя служебна бележка от училището? Прочетох заповедта, в която пише, че ще си получат данните по служебен път, но знам, че де юре и дефакто са две различни неща в БГто. Чудя се дали да се разкарвам по жегите да подам в социалните сега, когато няма много хора или да си чакам чинно лудницата в началото на учебната година.
Аз подадох за бъдещите ми второкласници. В училището бяха подготвили служебните бележки и ми ги дадоха. Обясниха ми, че има заповед проверката да става по служебен ред и че очакват нова заповед да се изискват бележки. Като отидох в социалната служба първото за което ме попитаха е дали имам бележки. Приеха ми документите и ми казаха, че ще платят чак след като имаме бюджет, т.е. може и в края на годината. Не знам това дали касае всички или само втори, трети и четвърти клас, които са включени за първи път, като получатели на тази помощ.

# 1 008
  • Мнения: 2 806
Вчера ми дадоха при записването сл.бележка, но имаше грандиозна опашка и се отказах. Електронно - само с ел.подпис. Пикове не вървят. Това в прованса. Преди 2г. пак подавах лятото и преведоха първата част преди началото на учебната година.

# 1 009
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Дъщеря ми я приеха по първо желание в 51-во училище. Много е щастлива. Ако има някой друг там там, ще се радваме да се запознаем. Записахме я още в петък и веднага ни дадоха бележката за социалните.
Аз, доколкото разбрах, искат бележките ако ще се подава заявлението преди 15 септември.
Четох в сайта на Агенция социално подпомагане, но не ми стана съвсем ясно дали може да се подадат документи сканирани по електронна поща.
Или само с електронен подпис. Аз такъв нямам, но имам ПИК към НАП и към НОИ. Някой подавал ли е с такъв?

# 1 010
  • Мнения: 1 990
Има ли статистика, колко деца са отишли на второ класиране?

# 1 011
  • Мнения: 28
Дъщеря ми я приеха по първо желание в 51-во училище. Много е щастлива. Ако има някой друг там там, ще се радваме да се запознаем. Записахме я още в петък и веднага ни дадоха бележката за социалните.
Аз, доколкото разбрах, искат бележките ако ще се подава заявлението преди 15 септември.
Четох в сайта на Агенция социално подпомагане, но не ми стана съвсем ясно дали може да се подадат документи сканирани по електронна поща.
Или само с електронен подпис. Аз такъв нямам, но имам ПИК към НАП и към НОИ. Някой подавал ли е с такъв?

Здравей, ние сме приети в 51 на първо класиране но подадохме за второ Simple Smile ако не ни класират на по-предните желания се записваме там. Синът ми е приет компютърна графика.

# 1 012
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Дъщеря ми я приеха по първо желание в 51-во училище. Много е щастлива. Ако има някой друг там там, ще се радваме да се запознаем. Записахме я още в петък и веднага ни дадоха бележката за социалните.
Аз, доколкото разбрах, искат бележките ако ще се подава заявлението преди 15 септември.
Четох в сайта на Агенция социално подпомагане, но не ми стана съвсем ясно дали може да се подадат документи сканирани по електронна поща.
Или само с електронен подпис. Аз такъв нямам, но имам ПИК към НАП и към НОИ. Някой подавал ли е с такъв?

Здравей, ние сме приети в 51 на първо класиране но подадохме за второ Simple Smile ако не ни класират на по-предните желания се записваме там. Синът ми е приет компютърна графика.
И дъщеря ми е компютърна графика. Тя много хареса училището като ходихме на отворени врати. На мен също ми хареса и единодушно решихме, че искаме там да учи, ако не се получи към МК, както и стана. На вас желая успех да приемат синът ви по първо желание, а ако не, ще се видим наесен.

# 1 013
  • Мнения: 8 137
Има ли статистика, колко деца са отишли на второ класиране?
Това пък за какво би ви свършило работа Thinking
Единствената смислена информация би била, колко НЕ участват на второ класиране, т.е. били са на първо и не са се записали, т.е. освобождавам места за разместване... Ако всички са заявили участие във второ класиране или са се записали, това значи по-малко движение Hands V

Последна редакция: вт, 18 юли 2023, 10:27 от peneva_a

# 1 014
  • Мнения: 3 067
peneva_a, съвсем същото пита жената. Може да се погледне по двата начина. Броят на незаписалите се (отиващи на второ или отпадащи след незаписване на първо желание) е броят на местата, които се разиграват на второ.
Тя информацията за това е била ясна чак снощи след края на записването.
Има значение дали 1 или 10 не са се записали в паралелката, за която се надяваш, но пак като не знаеш колко чакате за там, информацията е в графата любопитно просто.
В Бургас миналата година за всяка паралелка се виждаше колко са класирани в нея на второ.

# 1 015
  • Мнения: 8 137
Ама тя информацията "колко отиват на второ класиране" например за София е абсолютно безмислена. По мои наблюдения около 10% са по първо желание и записват... Колко точно от 12 000 са бройките от други области, които няма да участват на второ класиране? Дали има 50 деца?
Как точно ще се "разджуркат" много зависи от заявените желания, особено в "средния" диапазон 250-350т. ("дали да запиша в 7мо или да си изчакам дали има шанс за 127мо" Simple Smile равностойни училища с близък бал в реда на желанията става по 'териториален признак" и удобство на транспорта, та бала не играе толкова много...)
Накратко, каквото сме мислили и подреждали преди първо класиране, измислили сме го. Второ класиране не е късмет, а добре подредение желания по реда на желанията Wink

# 1 016
  • Мнения: 1
Момичета да попитам нещо във връзка с тази помощ от 300 лв за 8класници. Някоя от вас ходи ли да подава без да предоставя служебна бележка от училището? Прочетох заповедта, в която пише, че ще си получат данните по служебен път, но знам, че де юре и дефакто са две различни неща в БГто. Чудя се дали да се разкарвам по жегите да подам в социалните сега, когато няма много хора или да си чакам чинно лудницата в началото на учебната година.

Аз подадох електронно заявление. Преди малко ми се обадиха да ми кажат, че няма прикачена бележка за записване. На въпроса ми не получават ли информацията по служебен път отговориха, че нямат достъп до такава информация. Било само предложение, което още не е гласувано. Казаха, че ще приемат заявлението и ще ми дадат 14 дневен срок да представя бележката.

# 1 017
  • Мнения: 7 161
Моля, публикувайте нова тема.

# 1 018
  • Мнения: 28
Ама тя информацията "колко отиват на второ класиране" например за София е абсолютно безмислена. По мои наблюдения около 10% са по първо желание и записват... Колко точно от 12 000 са бройките от други области, които няма да участват на второ класиране? Дали има 50 деца?
Как точно ще се "разджуркат" много зависи от заявените желания, особено в "средния" диапазон 250-350т. ("дали да запиша в 7мо или да си изчакам дали има шанс за 127мо" Simple Smile равностойни училища с близък бал в реда на желанията става по 'териториален признак" и удобство на транспорта, та бала не играе толкова много...)
Накратко, каквото сме мислили и подреждали преди първо класиране, измислили сме го. Второ класиране не е късмет, а добре подредение желания по реда на желанията Wink

Според мен в секцията план прием това е било идеята в реално време да се виждат свободните и съответно заетите места .... но разбира се на работи Simple Smile)) може за в бъдеще и да заработи Simple Smile))

# 1 019
  • Мнения: 8 137
Ама тези места не са "свободни", те вече са заявени като "желание" (от някой с по-висок/равен/по-нисък бал, което няма как да знаете)
Каква информация би ви носело това дори да се вижда (въвежда) онлай в момента в който дете пусне заявление за записване/второ класиране Thinking Освен всички да отложат заявяването за второ класиране за третия ден следобяд за да чакат тази (ненужна) информация Thinking

Свободни стават местата слеd второ класиране, за трето, но не и докато се заявява между първо и второ Hands V

Общи условия

Активация на акаунт