АС и други романтични К-драми - тема 3

  • 15 735
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 571
Специилно на първа страница макар че има време за редакция, по скоро не, защото са по сериали, има номерация и всичко трябва да се преномерира и преподреди отново, трябва си време. Щях да добавям още 2 песни от Принц на покрива, но няма да е този път. И песенпод номер 10 май от Наследници на слънцето и след нея  има за добявяне още 2 песни, но трябва да се преномерират още към 40 линка след тях... Та пак остава за друг път...За ЮТ не знам.

За този сериал (десетата песен) някои от песните са с по 70-130-200 млн. гледания😳 Главната е една от трите кралици-красавици Сонг Хье Кьо

You Are My Everything ▪️ Descendants of the Sun ▪️ OST
https://www.youtube.com/watch?v=ToASX6axGuw

и другата с убийствена цифра



Някой може ли да разкаже впечатления от историята?

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 13:51 от Беллора

# 16
  • Мнения: 6 374
Но двете песни от Момчетата са последни в списъка и ако се съгласите да се добавят от този сериал няма да има разместване, а ще се добави само номерацията.

# 17
  • Мнения: 3 350
В плейлиста може да се включват песни по всяко време, дори и да ги няма в списъка. Пращайте ми линкове.
Тази например я няма в поста, само в плейлиста. Не спирам да я слушам откакто я сподели 2в1 миналия ден, поздрав за всички

# 18
  • Мнения: 6 374
Марги, тогава ще ти пратя на лични по сериали списък с линкове и което ти хареса и включиш в плейлиста ще е голям бонус за мен. Или пък ако не ти харесват за общия плейлист, но не е много трудоемко и ми ги направиш на плейлист само за мен ще съм много, много, много благодарна. Няма нужда да са в списъка, но тая работа с плейлиста е страхотна, а аз няма да мога да си направя такова нещо през телефона.

# 19
  • Мнения: 3 350
Пращай ми, Рори. В общия може да добавя още нещо, за теб ще направя и отделен.

Бел, много хубави китки си ми набрала 😍

# 20
  • Мнения: 6 374
Много благодаря, Марги! Ти пък ми дай имена на актьори и актриси, които искаш да видиш в реклами. Само в това съм се специализирала и само това мога да предложа в замяна.

# 21
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 571
Рори, списъка аз съм го подреждала, но в момента така да се каже е под "юрисдикцията" на Профа, тя го е публикувала, т.е редакцията трябва да е от нея, а тя сега е на работа, но пък ще си имаш плейлист в ЮТ. Добавихме към 7-8 песни, 4 забравих в лентата на счупения комп. Няма как да се слагат по цели ОСТ, добавяме по няколко песни във всяка нова тема, подобно на линковете за сериали - има стотици сериали, но слагаме 7-8.
Мислех какво да направя с номер 10 да я извадя от там и да заптълня  нейното място с една подточка от ТГ която е на 11.1 а Наслдници на слънцето да иде най-долу за да могат да се добавят и други песни от сериаела, но  с бързане и от офис наистина не е лесно и наистина ще остане за следващия път. Същата гимнастика е и с Принца, но там ще е още по извъртяно с местенето..

Ето едната която исках да сложа и я забравих, поне да са на едно място, че да не се чудя какво бях отделила....
Hurt▪️ Rooftop Prince▪️ OST
https://www.youtube.com/watch?v=sz5s0oEuepU

Марги, още по прятни китки щях да ти донека, ама заради тъпия комп се наложи тези да ги събирам от градинката назад в мненията ми Joy

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 14:48 от Беллора

# 22
  • Мнения: 6 374
Мой плейлист е повече от страхотно, но първоначално не знаех, че списъкът и плейлистът съществуват независимо един от друг, затова питах за списъка. Откакто 2 в 1 ме насочи как да си го пусна се размазвам от кеф, ама не са достатъчно и искам още много да вървят така без прекъсване. Ако ги цъкам едно по едно избирам тези които познавам и харесвам, а така на върволичката много харесах 1 или 2 песни от Гоблин и си го сложих в списъка за гледане. Харесах си още 2-3 непознати, но не разбрах кое е име на песен, кое на сериал.
Но специално от Момчетата има поне още 2 емблематични за сериала песни, които според мен са задължителни не само за моя плейлист, но и за общия. Едната от няколко дни ми излиза на клип с любимците на Проф.

Едно сладко видео как Ючон-Панчо командори Минка с очи зад гърба на другия сладур.
https://youtu.be/k4wwpHQYhBM
А Минка го побърква с поглед
https://youtu.be/VAeisbu3RH8
Тези двамата и Минка са скандално сладки заедно
https://youtu.be/8kBQZyghTp0

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 15:51 от Рори72

# 23
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 571
ОСТ на Гоблина е много популярен, както и самия сериал, преди още да загледам друго, миналата година научих че музиката е голям хит. Имам 3-4 любими песни от там, но не съм гледала сериала, някои песни ги харесвам в контекста на даден сериал, но тези правят впечатление дори и без историята за която са създадени. В Шортс често ми излизат моменти от Гоблин, един от сериалите разнесъл "Халю" по вета, но незнам защо още не съм му се навила.

# 24
  • Мнения: 6 959
Ето един списък с песни от сериали, който, ако решите може да се включи в плейлистата.

Понеже знам колко време отнема да се направи списък, какъвто са направили момичетата, мисля, че можем да им спестим труда и песните да се слагат само в плейлистата. Там е по-лесно да се правят промени, а и няма ограничение във времето. Достатъчно е, че има линк към нея. На останалите ни коства само един клик и да си слушаме колкото искаме.

# 25
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 571

Въх, изслушах всичко и почти всичко е по мой вкус. И първата и втората веднага ме впечатлиха, особено втората от Империатрицата. Ха Джи Уон е много различна и през ум не ми минава че с Джи имат почти 10 години разлика в нейна полза, много добре стоят един до друг в един от следвващите клипове, май беше песен в негово изпълнение. Нататък 8.ма 10, 11, 12...14 16(тук двама мъже защо се озоваха в една вана) 19  на Бекхьон май я имаме. Прекрасна музика Heart




Списъка с музика като за начало го започнах с лирично-баладична музика, но понеже във времето попаднах и на хубава тип мелодичен рок, влядзоха и няколко такива , но като цяло гледам да се придържам към релаксиращата музика, а в горния списък има доста лирични.

# 26
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 136
Редактирах.
-----------------------------------------------------------------
Идеята на поста с музиката е да отделим внимание на тази толкова важна и хубава лирична част от корейските сериали. Не да правим каталог на ОСТ-а на всеки сериал, което си е невъзможна задача. По една-две песни за представителство стигат.
Всеки може да си намери в Ютюб това, което иска да слуша. А другото 2в1 го е отбелязала - за слушане по-добрият вариант е плейлиста, за която линкът е достатъчен. Браво на Марги, че се е постарала да я осигури. Сигурна съм, че ще успее да включи в нея, ако не всички, то поне част от  новите предложения.

И като сме на вълна музика, да метна тука едни момчета - 2РМ "в час". И да припомня, че част от тях постоянно се снимат и в сериали. Признавам си, че не успявам и една стъпка да докарам като тях. Joy
https://www.youtube.com/watch?v=nX-1E6_-ek8

П.П. Докато пиша Белл е обяснила за музиката. Hug
Аз бях временно публикуващ поста ѝ.
-----------------------------------------------------------------------------
Ето един поглед на чужденци към простите неща от живота, както са в Корея.
https://www.youtube.com/watch?v=8kWakngGFZE
По-късно, ако никой не пише, ще пусна още една редакция, че в момента проучвам нещо любопитно, ама не съм готова.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 20:20 от profi_1

# 27
  • Мнения: 6 959
Бел, аз горе-долу се придържах към баладичните изпълнения и гледах да са по 1-2 песни от сериали, които сме коментирали или ги има като заглавия в първия пост.

....... 16(тук двама мъже защо се озоваха в една вана)
.........................
Бел, не са във вана, а в банята на затвора. Малкият (Ким Бом) се изявяваше като ангел-хранител на баткото (Чонг У Сонг) и във въпросната сцена се опитваше да му обясни, че Господ му дава втори шанс. Драмата започва малко странно. Батко се държи като олигофрен, има и свръхестествен елемент, но след първите 1-2 епизода нещата влизат в руслото и си става една романтична мелодрама.

............................
И като сме на вълна музика, да метна тука едни момчета - 2РМ "в час". И да припомня, че част от тях постоянно се снимат и в сериали. .......................

В момента по корейските телевизии вървят два сериала с участие на някой от тях.
King the Land с Джуно и Heartbeat с Текьон. И двата вече се превеждат на бг от Спирита - 1 , 2

# 28
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 571
Аз съм разказвала как покрай мен ММ заслуша песен на Тек Хьон) правилно ли го написах) от 2РМ а пък аз я чух за пръв път в ТГ и видях специфичния танц/ хореография за тази песен първо там. ММ вече може да я изпее, смля се да я върти, даже и в колата му звучи,  наистина е страхотна. Но не си обяснявам защо видеото е с такова качество. Сега не мога да я търся, но кой ли не я е пял освен ТекХьон - то са други певци, участници в музикални формати...всякакви хора...Абе Шортс не ме оставя да я забравя, та заради една хубава песен разбрах за Текхьон и 2РМ💜 А ММ се запозна и с други техни песни, гледам го и не вярвам на очите си🤪 И на мен ми идваше да се разтанцувам на онази песен😂

2в1, много е хубаво така като има кой да обяснява, много ти благодаря!
Аз май доста се впечатлих от видеата за Империатрицата, любопитсвото ми за сериала става все по-голямо.
Относно музиката имам чувството, че вкуса ми е близо до твоя, говоря и за други песни които си носила, предпочитам и по-старите/първи айдъли, или е по правилно да кажа предишно звучене/ стил.

# 29
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 136
Реших да осветля малко споменатата, в сложеното в предния ми пост видео, супа сервирана с цялото пиле. Още повече, че точно сега ѝ е традиционното време за консумация в Корея. Не, че не могат да я ядат и през другото време Wink
Скрит текст:
Самбок – Трите кучешки дни на лятото в Корея

Чували ли сте вече за корейския термин „самбок“ (삼복)? Следвайки традиционния календар, той отбелязва трите най-горещи дни на лятото в Корея. В миналото е имал по-значим статус в корейската култура. Но дори и днес той привлича хората към определени храни по време на самбок.
Какво е 삼복 (Самбок)?
Както вече споменахме, 삼복 (Самбок) се отнася за трите най-горещи дни в годината. Други препратки към тези дни са 복날 (бокнал) и „кучешки дни“. В миналото 삼복 (Самбок) е бил земеделски празник, и то доста важен. Смятало се, че по метеорологичното време, по време на Самбок, може да се определи колко плодотворна ще бъде предстоящата реколта. Като в различните региони на страната вярванията имат различни параметри за това какъв тип време ще доведе до добра реколта. В Пусан са очаквали с надежда дъжд, а в Гангуон дъждовното време се е приемало като лош знак. Освен гадаенето на времето и ядене на специфични храни, Самбок също е бил времето, когато се провежда 복제 (bokje). Bokje е обред, който се прави за насърчаване на растежа на оризовата реколта.

Кога се появява 삼복 (Самбок)?
Тези дни се определят от лунния календар, обикновено между юни и юли. Конкретните дати обаче се променят всяка година.
Трите дни на Самбок
За разлика от това, което може да си помислите първоначално, трите дни на Sambok не се случват в три последователни дни. Самбок е разделен на три дни: 초복 (Чобок), 중복 (Джунгбок) и 말복 (Малбок).

Какво е 초복 (Чобок)?
Чобок е първият ден на Самбок. Тази година се падна на 11 юли.

Какво е 중복 (Jungbok)?
Джунгбок е вторият ден от Самбок. Провежда се десет дни след Чобок. Джунгбок 2023 се пада на  21 юли.

Какво е 말복 (Malbok)?
Последният ден на Самбок се нарича Малбок. Това се случва десет дни след Jungbok. Разликата между Джунгбок и Малбок може да бъде и 20 дни, в зависимост от годината. Така като цяло празненствата на Самбок се провеждат за период от двадесет или тридесет дни. Малбок 2023 се пада на 11 август.

Какво правят корейците по време на самбок?
Основният начин корейците да почетат Самбок е чрез храна. Исторически, празничното угощаване се е случвало сред природата, в долини и гори, но днес можете, разбира се, да му се насладите в ресторант или у дома. Летните плодове като диня също се котират най-много през това време.
Освен храна, е било обичайно (ритуално) да се потапят краката във вода, за да се разхладят. Днес мнозина правят това, като потапят краката си в Cheonggyecheon (дълъг парк с "рекичка", разположен в центъра на Сеул), например.

Традиционна храна Sambok
(Най-после стигнахме до супата Laughing.)
Традиционно за корейците е било обичайно да ядат ястия като супа от кучешко месо (보신탕 | bosintang) или пилешка супа с женшен (삼계탕 | samgyetang)(това е "нашата" супа) на датите, попадащи под Sambok. В миналото месото не е било голяма част от корейската хранителна култура. Въпреки това се е смятало, че питателните храни, включително месото, ще предложат необходимите хранителни ползи, за оцеляване през най-горещите дни на лятото.

Смятате, че е странно да се яде топла супа в най-горещия ден? Е, вярването всъщност е, че като се яде топла супа, температурата на тялото ще се повиши и тогава горещото време няма да се усеща толкова горещо. По същия начин процедират с горещия чай народите от пустините.
Днес супата от кучешко месо вече не е обичайна за ядене. Вместо това, свинското и говеждото са се превърнали в меса за ядене в корейската кухня. По този начин bosintang е заменен от пикантна телешка супа (육개장, yukgaejang) в модернизираните корейски традиции.
Yukgaejang е доста подобен на bosintang, с изключение на промяната в месото.
Пилешката супа от женшен или samgyetang (точно тази от картинката по-горе, с цялото пиле) обаче е оцеляла през изпитанията на времето и остава най-доброто ястие за ядене на Sambok.
Всъщност е популярна за ядене през цялата година, когато човек трябва да зареди и излекува силите си, но става особено популярно около датите на Самбок.

И ако се чудите от какъв зор се заинтересувах точно от това, ами ... вчера хванаха един от моите от BTS да си подлага яко в традиционно корейско ресторантче точно с чорбица samgyetang преди полета си за Ню Йорк. Графиците и ангажиментите са си графици и ангажименти, ама традициите трябва да се спазват. Особено от хора, вземани за пример от безчет подрастващи.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 21:45 от profi_1

Общи условия

Активация на акаунт