Любители на кучета - 136

  • 26 171
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 464
Привет любима група хора и кучовци!Позагубихме се...Лори беше под  грижите на човешките си батко и кака, защото не исках да я стресирам с поредния самолетен полет/ карго.За първи път се делим,откакто сме 4 години заедно/ залепени буквално .Но,вчера я нагушках!Ето я, с подаръка си           
     Добре дошла на Мони,Ина е абсолютен бонбон!Много щастие заедно!

# 616
  • Мнения: 11 461
Вчера се наложи да обера едно диворасло грозде, защото Берга е ходила и си я изяждала цели чепки без аз да разбера. Акото я издаде! Притесних се доста, защото е яла няколко дни, а знам, че за черния дроб не е добре кучетата да ядат грозде!
Фен е на плодовете. Имам една 3 годишна ябълка, още е ниска и тази година имаше 3 ябълки. Докато бяха зелени Берга ги изяде. Късаше си ги сама от дървото. Фен е и на крушата! Тази година зелени опадат, тя си ги взима и изяжда!
Не е така обаче със зеленчуците! Преди време й дадох морков! Не знаеше както да го прави. Така изсъхна и го изхвърлих! Днес краставица, същата работа! Беше много смешна!

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Размазване от кеф



След това го заведох на лагер за 10 дни и ми е мъчно… сто пъти се обърна да ме види, докато го отвеждаха 🙁

# 618
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Тари, на какъв лагер?

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Аз така му казвам на хотела, защото повече ми прилича, че лагерник стягам с багажи и храна… пък и за игра отива там, не на почивка!

# 620
  • Мнения: 11 461
Ей тъй си яде краставицата! Satisfied

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Реа, и Саске не яде плодове и зеленчуци. Като беше бебе ръфаше морков, сего и това отказва. Ни банан, ни ягодка, никакъв зеленчук.
Даже като се ядосам понякога че отказва му отварям устата, пъхам и той плюе... Същият като неговия Човек (синковеца) - ни плод яде, ни зеленчук.

# 622
  • под тепетата
  • Мнения: 9 437
Почна ли да беля краставица и е цъфнал до мене!
Ох, тая Берга! Красавица и беладжийка едновременно ми изглежда! Нали ви казах, че на вилата се запознахме с една госпожица - Жара. Да,, ама аз си я прекръстих на Берга, че малко си приличаха. Така и не се отучих Satisfied

# 623
  • Мнения: 11 461
Хахаха Билянче! Значи и ти си имаш Берга! Готино!
Иначе е беладжийка верно! Изрови ми всички цветя в градината. Тази година преди да я взема засадих доста около площадката на която лятото седим на вън. Сега няма никакво. Иска да изрови и 2 кивита. Слагам тухли около основата им, но тя пак копае! Satisfied Само саксиите горе долу останаха, но като се засили да ги прескача и понякога ги обръща.
Най ме е яд за едни високи готини саксии като ратанови, тях ги изгриза. Тази година си ги купих....пооправих ги и ги прибрах барем другата година реши да не ги гризе и да ми красят пред вратата.Satisfied

# 624
  • под тепетата
  • Мнения: 9 437
Щети имахме първата година. Едната пауловния беше буквално изтръгната с корени, от прескачането на декинга бяха посмачкали някои цветя. Лео счупи един орех, но той пак си изби и тръгна. Лео не е лаком като Ози . Заравя си кокали, не си доизяжда гранулите. Ози ходи и му ги дояжда, отравя му закопаните богатства. И после се чудим що е все закръглен Sweat Smile

# 625
  • Мнения: 11 461
Ето защо обичам кучетата! Heart Eyes

# 626
  • Мнения: 1 037
Привет,
пак имам проблем с калпазанина
Скрит текст:

Струва ми се хърбав. Водих го при вета, каза да вдигна дажбата със 100 грама на ден, яде есеншъл.
На 11 месеца е, 25 кг. Иначе си хапва, активен е, всичко му е наред.
Старата ми голдънка беше по-пълничка така да кажа.
С какво храните подрастващите? Другите голдъни на неговата възраст колко тежаха?
Все нещо да има значи...

# 627
  • Бургас
  • Мнения: 6 171
Нищо му няма. Не е хърбав. И по-добре да е по-хърбав, отколкото объл, че иначе ще има проблеми със ставите. Като порасне, ще се налее.

# 628
  • Мнения: 14 157
И Зарето е фина дама, а в началото си "тежеше на мястото". Joy Но в тези жеги беше само на суха храна, която яде с нежелание. От няколко дни пак аз й приготвям ядене и засега хапва всичко с апетит, а не отлежава в купата, докато съвсем не огладнее (като със сухата храна). Надявам се есента пак да стане по-яка (не дебела), а не да прилича на модел на бельо.

# 629
  • Мнения: 18 628
Може да не усвоява добре марката гранули.

Вълчан доскоро беше бая поднормен (на 2г.7м. е). Не сме го мерили последния месец и половина, видимо поналя малко около кокаляците, но със сигурност не е стигнал 40кг., колкото куче с неговите размери трябва да тежи. До скоро от всяка храна, различна от барф, му щръкваха костите на таза, а мокър приличаше повече на хрътка. Периодично сме пробвали гранули - Акана, Есеншъл, Орижен и още 1-2 марки висок клас, с все същия резултат - мине ли на гранули, изходният резултат е трагичен. Понеже тук ми е много сложно с Барфа и преди месец взехме нова марка за проба. Изяде един чувал, начена втори и този път, пу-пу, не сваля, изходният материал е какъвто трябва, дано да сме намерили нашите.

Общи условия

Активация на акаунт