В летните горещини ДЕКЕМВРИйче иска вече да пълзи 🍉👣 -- тема 5

  • 20 832
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 567
Мен най много готвенето ми отнема време , макар че готвя една манджа,супа за всички ни. Но готвя 2неща почти всеки ден.  То и ние имаме сушилня , но всеки ден е пълна +пералнята +коша с чисти дрехи които трябва да се сгънат. Ако сгъвам с него , обикновенно сгънатите дрехи той ги разхвърля и айде пак всичко наново Grinning На нас излизането ни е мъка , половин час докато го облека , рев , тръшкане , накрая заспива в количката или видими му е скучно и не му харесва.

# 676
  • Мнения: 1 310
Днес ходихме с новите обувки ( дд степ) хванати за ръка но първо се полюлахме. Целувки на всички бъдещи снахи😀

# 677
  • Мнения: 1 740
Ах, каква усмивка!

# 678
  • Мнения: 567
Ох какъв сладур. Heart Eyes Така като гледам повечето прохождат. При нас изобщо не е на дневен ред , изправя се по мебелите и иска да го държим ,за да ходи , но е страшно нестабилен. Прави 10крачки и сяда по дупе , дори когато ние го държим. Страшно се изнервя че не успява. Според мен ще проходи след годинката.
Какво ще им взимате за първите рожденни дни ? Ние сме заринати с играчки , които ако ме питате мен са на 90%ненужни. А като му подарят някакви евтини, пластмаси откачам. Като им кажа да вземат по добре някоя книжка ме гледат с един такъв неодобрителен поглед.
Та , ние се чудим между кухня и врата за футбол. Кухнята я искам аз , ММ е на кантар , а вратата я иска той. Краен вариант е ние да вземе едното , а другото да кажем на чичо му. Но все пак ще се радвам да чуя и други предложения.

# 679
  • Мнения: 1 740
Кестенче, кухнята е добър избор, има и плодове и зеленчуци, които може да реже  през средата, има с велкро, има и с магнит. Каката си играеше до голяма с нейните кухня и продукти, до последно се правеше на Мастършеф, братовчед й също играеше с кухнята. Към нея взехме пазарска количка с продукти и касов апарат и стана голям комплект.
За футболната врата съм с резерви - ако се ползва на двора, не е проблем, но ако е вътре, да няма счупени прозорци и витрини🤔
Не съм мислила за подаръци за рождените дни, все пак нали правим парти, то си е своеобразен подарък🤔. Каката тази година имаше 2 партита, а подарък (визирам предмет) не получи от нас, изненадите й бяха "подаръкът". Иначе купихме тоалет, викнахме аниматор за децата от класа, но подарък не съм и мислила🤔.

Тази вечер варих кестени, та се чудя сега, мога ли да дам на Емили, или не мога🤔.

# 680
  • Мнения: 153
Напоследък Вяра ляга към 20:30-21, става сутрин към 7:20. Първия интервал на будуване ѝ е 3 часа максимум. Дневния сън е общо 3 часа. Откакто стана на 2 месеца си заспива сама. Изключение прави когато нещо не ѝ е добре.
Опитва се да става от земята. Не ѝ се получава съвсем и ме сочи да я вдигна. Когато е в кошарата се държи за таблата и ходи. Но когато е на килимчето иска аз да я държа. Не знам какъв ѝ е проблема с този килим. На него иска само да седи. Не иска да се върти и само скимти когато изляза от стаята.
Домакинството ме мога да го мисля. Когато успея и колкото успея. Иска ми се повече, но явно не мога да се организирам.

# 681
  • Мнения: 841
И Елена започна да ходи по добре  като я хвана за ръчички

# 682
  • Мнения: 1 310
Ние вчера дадохме кестени, нямаше проблем.
Според мен на Матей му трябва още поне месец и нещо, за да е стабилен.
На моя дружка момченцето е на 13м.и е по-нестабилен но пък тя нито го учи, нито го стимулира. Аз го слагам на уокъра всеки ден по няколко пъти и обикаляме. Вече сам ходи с него. Оградката в хола също помага. Играе, играе и се набере и почва да обикаля. Баща му пък вечер го хваща за ръцете и го кара и той да прави крачки.
Вяра, Браво!
Кестенче, аз бих взела и двете неща😃. Ако все пак изборът е един-вратата.

# 683
  • Мнения: 1 740
Ваня, благодаря! Значи и аз ще дам днес, че само ги гледа. Е, тя от седмица си играе с един, но е от дивите, а пък може и да си мисли, че са еднакви 🤔. Аз обожавам печени, но няма да посмея да й дам, защото са по-твърди,  но варени ще пробваме. Иначе зная, че са полезни много. Ох, сетих се за бременността- що печени кестени изядох , цяло лято вадех от фризера 🤭
Вяра, не иска на килима, може би, защото й е твърдо. Твърде възможно е да иска по-мекичко, ако е свикнала да се търкаля по спалнята или дивана...

# 684
  • Мнения: 1 310
Алтая, как ги правиш точно? Аз ги цепвам от двете страни и във еър фраера за 15мин.но нещо не ми се белят добре.

# 685
  • Мнения: 567
И аз не съм правила варени, само печени.
С тоз Уокър пък хич не го бива. Изобщо не загрява че трябва да държи здраво , да бута и да прави крачки. Той го избутва напред и го пуска и очаква аз да го държа. Показвам му , задържам му ръцете , за да не го пуска , но не става, гледа и не може да вдене за какво става въпрос.Сега уж го уча да слиза безопасно от мебели , а не да се хвърля с главата напред. Това горе долу го схваща.
Вчера му повтарям "мама " че беше спрял да го казва , а казва само "ба-ба" , като се опитва всъщност да каже бау-бау. Застанала съм срещу него и повтарям ли, повтарям "МАМА" . И той със супер сериозна физиономия казва "Мамба" 😂.

# 686
  • Мнения: 1 740
Варените-нищо особено, слагам в тенджера, доливам вода и варя. Печените ги правя (по-скоро мъжа ми) на двора, по възможност на огън, а ако няма как, на газова перостия. Пека ведвъж, два пъти, но по много (поне 2-3кг), люпя, докато са топли и което остане, го прибирам във фризера. Някои ги киснат във вода, аз-не. Само знам, че е важно да престоят 2-3 дни след брането, цепя ги на кръст, слагам ги в тава с дупки и бъркаме постоянно, когато почернеят и започнат да "пукат" са готови. Свекървата пък ги пече на котлона, но на мен не ми се стои толкова, предпочитам наведнъж да свърша всичко, вместо по малко всеки ден.
Кестенче, повтаряй му, дори и да не го казва в момента, разбира го. Аз я уча на Емили да показва на колко години ще стане, леля ми пък й повтаря -"едно, две, три". Та, нашата показа 1пръстче, аз й казвам"една", поглежда ме, казва "де(две) и хуква в обратна посока" и така всеки път.🤭
Иначе "мама и баба" не казва вече, но пък повтаря "не" осъзнато донякъде, т.е. нацелва моментите, в които "не"е подходящо.

# 687
  • Мнения: 1 310
Мерси, Алтая!
Кестенче, стига се тормози за нищо, до седмица две ще се изправи. Матей беше като вас и в един момент просто започна да щъка серозно. Не спирай да опитваш, иска си време но и не го насилвай. Ние казваме само ба ба и от скоро едно мее, лее, знам ли го какво е. Никога не е казвал мама или тати или друго, само баба. Говорих с една мама, едното и детенце е с аутизъм и тя от зор дет се вика изкарала и курс за ресурсен учител. Каза ми, че Матей се развива много добре и че самите срички говорят много. Така трябвало да е сега, да има срички. Аз му чета книжки, пея му, говоря му, обяснявам какво правя, какво искам той да направи. Но съм сигруна, че всички го правите това. Матей допреди две седмици въобще не схвашаше низанките. О няколко дни вече посяга да ниже, ама пак показване имаше, слагам му ръчичките и той учи. Така ще е цял живот, момичета.

# 688
  • Мнения: 567
Ваня не се тормозя , но кръст не ми остана Joy Все иска да е прав , на дивана се изправя сам , но и рязко пада. Не се притеснявам че не прави крачки сам , всяко дете си е различно , аз съм проходила на година и 2месеца , а сестра ми на 10м. Има време за всичко , просто имам чувството че ако проходи ще ни е една идея по лесно. Как четете приказки бе хора , аз си четааа , той изоообщо не ме отразява. Картинките ги гледа за точно 10секунди и толкоз. Че и ми се ядосва , ако се зачета повече. А като човек ходил на уроци по актьорско майсторство, смея да твърдя че чета доста добре приказки и си преправям гласа на всеки герой Joy Вече имаме две скъсани страници от книжки.

# 689
  • Мнения: 151
И ние още не можем да се отпуснем, страх я е. Уокъра за нищо го няма.
Аз не бързам,но просто кръст не ми остана.
Ние имаме проблем със спането. Заспива много трудно вече,люлям по два часа за да спи половин. Вчера я пробвам с едно спане изкара си като пич до 13ч заспа бързо но хубавото свърши в 14:20. Днес пак се върнахме на две. Еми спа два пъти по половин. Вече не знам зъби ли е,някаква регресия ли е!
Да не говорим че Заспива на гърда и си ме използва за биберон най вече.
Искам да остане само това вечер и това сутрин и после лека полека и тях да махна. Нямам си идея как ще стане.

Шефката!
Абе всички малчовци са страхотни сладури.

Общи условия

Активация на акаунт