Мамо,ти не се сърди, а поредното ритниче от малкото АПРИЛче приеми

  • 14 125
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
...те като работодател били длъжни да представят болничните листове в НОИ, най-късно до 10-то число на следващия месец  Rolling Eyes, т.е още по зле е положението. Ама как ги мразя всички тези административни глупости и неуредици  #2gunfire.

Аз от това се притеснявах  #Cussing out

Въпрос за помпите - трябва ли да се стерилизират преди всяка употреба или може само да се измие старателно  newsm78

brambar-че, аз ходих на ФМ при Мазнейкова. Не че й правя реклама, но останах доволна. Ако реша да направя още една, май пак ще е при нея.

# 16
  • Мнения: 85
Здравейте и в новата темичка и благодарности на Aya  Hug.

Утре може да ме няма, затова да кажа за варненската среща-тази неделя, около Винса, където и да е в района ме устройва , аз предлагам към 15 ч., но все пак и другите да кажат.

Чао засега и целувки от нас!

# 17
  • Мнения: 221
Привет и от мен в новата тема и благодарности на Ая! newsm51

Добре дошла сред нас, mmegi !!! Hug Hug Hug

За срещата в неделя във Варна-предлагам да се видим към13.00 или 14.00 часа,да си побъбрим достатъчно и да не се притесняваме,че после ще се прибираме по тъмно.
Само дето не мога да се сетя къде около Винса има "НЕДЕЛЯ".Помагайте!!!

Веси,къде си сложила материалите за кърменето,не можах да се ориентирам. newsm78

Приятна вечер и се пазете!  Hug

# 18
  • Мнения: 350
"Неделя" е на 50м.от Винса на Княз Борис /Ленин/Ако ви е удобно към 14,00ч.пред сладкарницата?Аз не ви познавам, но ще се ориентирам по снимките и ще гледам да имате кореми  Grinning

# 19
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте мамчета, честита нова темичка и само хубави новинки в нея  Praynig Hug
може ли мамите от варна да кажат къде има стерилизатори за микровеле на Чико?
Що се отнася до количката ние поръчахме АБЦ дизайн, сториха ни се най-добре като цена качество... За пола на бебчо не искам да коментирам, ние тайничко се надявахме да е момиченце, но каквото дойде да ни е живо и здравичко пак ще си го обичкаме след преживения ужас през 2005-та трябва да Ви кажа , че пола наистина е последното нещо което може да вълнува родителите или останалите членове от семейството.
М/у другото за чипкането всяка вечер трябва да Ви кажа, че до сега не съм чувала на някой бебок да не му доставя удоволствие, а и то само по себе си е ритуал  Simple Smile предполагам всяка една от Вас е чувала лафа "спинка като къпано бебе"  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен Hug
Получих пълната информация за болничните, които ще се изплащат от НОИ. Обяснението е доста разбираемо и имам и файловете с всички нужни декларации, които трябва да изпращаме с болничния. Ая моля те за съдействие по някакъв начин да ги качим, за да могат всички да ги използват. Мисля, че ще е доста полезно и ще изясни цялата процедура, защото това е официалния окончателен вариант, който ще използват всички фирми. Пробвах да ги сложа в албумчето, но са на файл Word и няма къде да ги сканирам. Thinking Някой ако има идеи да казва.

# 21
  • Мнения: 2 379
За количките пак Simple Smile - някой знае ли къде продават колички Janè? Че от тях има много готини и евтини гледам, да видим дали обаче нашите родни търговци не са сметнали за необходимо да умножат цената по 2, 3 Simple Smile
Бръмбар, ние купихме количка Jané 3 в 1. Пълното наименование на целия комплект е Jané Nomad Matrix Pro Crazy

Ето снимка:


В Италия това нещо струва 600 евро. Дано в България да е по-евтинко Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Направо ви завиждам, че пазарите за бебоците! Покрай мен само суеверни и не ми разрешават  Sad  Засега обикалям и си харесвам, а пазаренето ще е след раждането  Laughing
Незнам защо не сте доволни от сушилните  newsm78  Ние ползваме от няколко месеца и дрехите излизат много пухкави и не са намачкани, но сушилнята ни е с програма против намачкване.

# 23
  • Мнения: 1 419
Ая моля те за съдействие по някакъв начин да ги качим, за да могат всички да ги използват. ...
Единственото, което ми хрумва е ако някой има уебсайт и може да ги качи там - аз от своя страна ще сложа линковете тук  Thinking

# 24
  • Мнения: 1 925
Здравейте !
Аз съм много зле. Вчера се събудих с жестока кашлица, цяла нощ не съм спала, а днес съм с температура  Tired Като парцал съм, но явно ме е хванал грипа, а уж се пазих. Кашлицата ми е толкова силна, че даже повърнах няколко пъти. Сега пия Парацетамол и Стодал сироп, стискайте палци да смъкна Т Praynig
Момичетата, които бяха на у-щето за бременни да разкажат за какво беше лекцията  Praynig
Ая, и аз така съм запланувала за февруари, у-ще и после пазар  Peace
За стерилизатор - доколкото разпитах от мами, най-удобни са тези за микровълнова, пък и са по евтитни, защото другите стават само за шишетата от същата марка. Има в предвид, че електрическите на Чико или Авент стават само за техните си шишета.

# 25
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен
Може ли и аз да се включа към вас
Аз съм от Бургас, но в момента живея в Плевен.Нашият бебо го очакваме на 11.04 и ще е момче.
От доста време ви чета и знам кой подготвя новите темички.Надявам се Ая скоро да ме включиш към списъка.
Приятна вечер на всички.

# 26
  • Мнения: 1 419
Аз за включващи новини съм първа  Mr. Green. Добре дошла, Туни - надявам се да ти е така комфортно, както и на нас  Laughing.

Страчи, занчи се събираме и банда за пазар - само си представям ескорт от 'много' бременни жени (щото може и 'малко' бременни да сме  Joy) в колите нападат магазините за бебешки дрехи и аксесоари  hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 1 740
Може ли някои да ми помогне. Иска ми се да отида на доплеров апарат. Ама да не е при триизмерните ехографи дето прегледа струва 50 лева. Детето го водят, че се развива 3 седмици по-малко и искам да видя дали достига достатъчно храна до него. Ако всичко е наред и да е малко, да е живо и здраво.

# 28
  • Мнения: 1 419
450, то точно доплеровите са по 50лв  Thinking И те са преди всичко доплерови, а след това 3Д. Аз лично ходих при Томова в Св.София, но за там часовете са за след 3-4 седмици - пробвай де, може да има някоя дупка. Иначе тя точно това мери - кръвопритока от и до сърцето, плацентата и пъпната връв  Peace.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Болните - да оздравяват веднага! newsm17
Физиологичен разтвор е  разтвор на 0.9 % готварска сол в дестилирана вода. Следователно няма как да навреди. Стеримар пак е физиологичен разтвор, но с морска сол.
Бръмбаре, нашата перална 2 в 1 я купихме преди 2 години от Технополис ARISTON Woolmark Platinum. Не мога да ти кажа дали е по-добре да са отделни машини - предполагам, че да... Но в нашата кухничка няма място.
Bessy, пообиколила съм 4-5 магазина за легла, но не смея да препоръчам нищо - не съм убедена, че попаднах на свестен. Но ако попадна - ще ти кажа.
Съставихте ли си списъци какво ще ви трябва? Аз нахвърлях снощи един, комбинирайки това, което намерих в нета и това, което на мен лично ще ми трябва. И излезе 6 страници: за родилното, за бебето, за преустройки у дома, за мен след събитието... По едно време мъжът ми се скара, че въздишам все едно всеки момент ще получа инфаркт. Ами да - то не било лесно всичко да се планира и да се обмисли! Ами после - докато се обиколят магазините, за да се намерят нещата, но такива, че да са с най-добра комбинация цена - качество... А какво чух - на Илиенци имало складове за детски стоки и примерно стек от 20 пелени бил 4 лв, а в кварталните магазинчета е 10-тина лв за 4 пелени! Какво става - идея си нямам.

Общи условия

Активация на акаунт